×
سید محمد موسوی

سید محمد موسوی

  • مدرس فرادرس
  • کارشناسی ساخت و تولید - ماشین ابزار
  • دانشکده فنی دانشگاه شهید مهاجر اصفهان

سید محمد موسوی، دارای مدرک کاردانی و دانشجوی کارشناسی ساخت و تولید، در زمینه نرم‌افزارهای طراحی صنعتی فعالیت می‌کنند. ایشان از میان نرم‌افزارهای طراحی صنعتی، بیشتر علاقه‌مند به کار با نرم‌افزار سالیدورکس هستند.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
کارشناسی ساخت و تولید - ماشین ابزار دانشکده فنی دانشگاه شهید مهاجر اصفهان
کاردانی ساخت و تولید - قالب سازی دانشکده فنی دانشگاه شهید مهاجر اصفهان
دانشجویان۹۵۳ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۲۹۷ هزار دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۹۶۵ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۶ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۲ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش آشنایی با قالب کششی و طراحی آن در نرم افزار سالیدورکس

هدف از این آموزش، پرداختن به اصول و قواعد قالب های کشش است تا بتوانیم قواعد و قوانین طراحی را با اصول و استاندارد، تلفیق کرده و به موقعیت های خوبی دست پیدا کنیم. برای دستیابی به این موضوع باید یک مسیر درست را در پیش بگیریم که این مسیر، یادگیری مواردی همچون: شناخت قالب کشش، رفتار ورق، چگونگی انتخاب ورق ها برای این قیود یا قالب ها و در نهایت یادگیری چگونگی طراحی قالب کشش در نرم افزار را به همراه دارد. در این آموزش، اصول و قواعد قالب های کششی با نرم افزار سالیدورکس به صورت اجمالی توضیح داده شده است.

مدرس: سید محمد موسوی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش پروژه محور SOLIDWORKS - طراحی قالب برش

ما دراین فرادرس قصد داریم تمام چکیده مطالب را که برای قالب های برش نیاز است، ارائه دهیم. این ارائه به صورت تصویری و با استفاده از فرمول های مهم است که به صورت کامل، اطلاعات شما را در قالب های برش تکمیل می کند. هدف از این فرادرس یادگیری اصول و قواعد اصلی و مهم و همه جزئیات فعالیت با دلیل موجه است. آموزش به گونه ای در نظر گرفته شده است که مخاطبان هیچ پیش زمینه ای ندارند و مطالب از پایه تا مباحث پیشرفته بیان شده است. این آموزش جهت افزایش اطلاعات افراد قالب ساز و دانشجویان رشته قالب سازی ارائه شده است و ما قصد داریم تمام فنون قالب های برش که بسیار مهم و گسترده اند را به صورت پروژه محور به مخاطبان فرادرس ارائه دهیم.

مدرس: سید محمد موسوی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش پروژه محور سالیدورکس - طراحی قالب خمش

در این آموزش یاد می گیرید که چگونه می توانید یک قالب را که شامل قالب مرحله ای و قالب تک مرحله ای است، طراحی کنید. علاوه بر این، اجزای قالب ها اعم از: پیچ های بازیگر، فنرها، ماتریس و سنبه، ورقگیر و سنبه گیر، کفشک ها، فواصل حداقلی در طراحی ماتریس و همچنین پین ها، پیچ ها، پین پایلوت و چگونگی پایلوت گذاری و استفاده از دستورهای گسترده سالیدورکس برای این طراحی، از جمله مواردی است که در این آموزش به آن ها پرداخته شده است.

مدرس: سید محمد موسوی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۲۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش پروژه محور سالیدورکس - طراحی گیره قطعه کار

ما در این آموزش با توجه به روش طراحی که فرا می‌گیریم، می‌آموزیم که به چه صورت می‌توانیم یک گیره یا فیکسچر نگهدارنده قطعه کار را طراحی کنیم. در این فرادرس یک فرایند فنی و طراحی صورت می‌گیرد که با توجه به کار مورد انجام، می‌توان آن را طراحی کرد. مسیری که ما در این آموزش داریم به این گونه است که به صورت پله‌ای، طراحی تک‌تک قطعات انجام می‌شود و به صورت یکباره هر چه را که طراحی کردیم را مونتاژ کرده و یک مجموعه کاملی از اجزای طراحی شده را می‌سازیم. هدف ما رسیدن به یک مهارتی است که بتوان جرقه‌ای با این آموزش زد تا با استفاده از دستورهایی که در این آموزش استفاده می‌کنیم، بتوان برای طراحی مشابه یک محصول دیگر انجام داد. برای یادگیری نرم‌افزارها باید به دنبال آموزش‌هایی پروژه‌محور رفت که این آموزش یک بخش کوچکی از نرم‌افزار سالیدورکس (SOLIDWORKS) را به شما ارائه می‌دهد.

مدرس: سید محمد موسوی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش مقدمه ای بر قالب ها در طراحی قالب خمش با سالیدورکس (رایگان)

اجزای قالب‌ها اعم از: پیچ‌های بازیگر، فنرها، ماتریس و سنبه، ورقگیر و سنبه‌گیر، کفشک‌ها، فواصل حداقلی در طراحی ماتریس و همچنین، پین‌ها، پیچ‌ها، پین پایلوت و چگونگی پایلوت‌گذاری و استفاده از دستورهای گسترده سالیدورکس برای این طراحی، از جمله مواردی است که در این آموزش به آن‌ها پرداخته شده است. ما در این آموزش قصد داریم تا مقدمه‌ای بر قالب‌ها در طراحی قالب خمش با سالیدورکس را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: سید محمد موسوی مدت زمان آموزش: ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش اجزای قالب ها در طراحی قالب خمش با سالیدورکس (رایگان)

در این آموزش یاد می‌گیرید که چگونه می‌توانید یک قالب را که شامل قالب مرحله‌ای و قالب تک‌مرحله‌ای است، طراحی کنید. علاوه بر این، اجزای قالب‌ها اعم از: پیچ‌های بازیگر، فنرها، ماتریس و سنبه، ورقگیر و سنبه‌گیر، کفشک‌ها، فواصل حداقلی در طراحی ماتریس و همچنین، پین‌ها، پیچ‌ها، پین پایلوت و چگونگی پایلوت‌گذاری و استفاده از دستورهای گسترده سالیدورکس برای این طراحی از جمله مواردی است که در این آموزش به آن‌ها پرداخته شده است. ما در این آموزش قصد داریم تا اجزای قالب‌ها در طراحی قالب خمش با سالیدورکس را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: سید محمد موسوی مدت زمان آموزش: ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید