مجموع آموزش دروس دبیرستان و پیش دانشگاهی
۵۴۷ دانشجو ثبت نام کننده
۳۵۵ هزار دقیقه یادگیری و مطالعه توسط دانشجویان
۴,۶۸۹ دقیقه مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه
۱۰ عنوان آموزشی تعداد آموز‌ش‌های این صفحه
۱
آموزش ادبیات فارسی پایه دهم

آموزش ادبیات فارسی پایه دهم

مدرس: دکتر داوود علی پور

ادبیات فارسی یکی از پایه ای ترین و مهم ترین دروس دوره دبیرستان است که ریشه در ادبیات باستانی این مرز و بوم دارد، به طوری که اهمیت آموزش آن بر هیچ کسی پوشیده نیست. ما در این فرادرس تلاش می کنیم تا این درس را با کیفیتی مطلوب و متفاوت در اختیار مخاطبان عزیز قرار دهیم. کتاب های ادبیات همانند سایر درس ها با تغییرات عمده و بنیادین مواجه شده اند، به طوری که هم در فرم و هم در محتوا شاهد تغییرات اساسی هستیم، به همین دلیل نیاز است که تمام کتاب از ابتدا، به طور کامل و دقیق آموزش داده شود تا در درسنامه ها، آرایه های ادبی و دستور زبان فارسی با مشکل مواجه نشویم. در این آموزش به تمام نکات لازم پرداخته و سعی شده است تا با مطالعه دقیق و درست درسنامه ها، مشکل روخوانی دانش آموزان نیز برطرف شود.

یادگیری را شروع کنید ...

۲
آموزش فیزیک پایه یازدهم

آموزش فیزیک پایه یازدهم

مدرس: کورش امامی

در این فرادرس ضمن معرفی مفاهیم اولیه الکتریسیته ساکن، هدف این است که با ارائه مطالب به شکل ساده به دانش پژوهان کمک شود تا با داشتن دید کلی نسبت به این درس بتوانند روش حل مثال های عددی و مفهومی که در امتحانات پایان ترم و تست های آزمون ورود به دانشگاه در نظر گرفته می شوند را فراگرفته و از آن ها در جهت حل نمونه سوال های دیگر استفاده نمایند، همچنین به دانش آموزان عزیز توصیه می گردد تا حتی الامکان بر روی این مبحث تمرکز و توجه بیشتری داشته باشند به این دلیل که به علت گستردگی مطالب این مبحث، طراحان کنکور می توانند سوالات بسیار متنوعی طرح نمایند.

یادگیری را شروع کنید ...

۳
آموزش فیزیک پایه دوازدهم

آموزش فیزیک پایه دوازدهم

مدرس: مهندس رضا مرسلی

یکی از مهم ترین و تعیین کننده ترین دروس دبیرستان، درس فیزیک است. به خصوص فیزیک دوازدهم که از فیزیک های پایه دهم و یازدهم حجیم تر و دشوارتر به نظر می رسد. لزوم بررسی عمیق و مفهومی مطالب کتاب فیزیک دوازدهم، جهت حل تست های کنکور و کسب رتبه های برتر در رشته های ریاضی و تجربی همواره احساس می شود. فیزیک شالوده تمامی علوم تعریف شده در جهان هستی است. در سال دوازدهم با مباحث حرکت، دینامیک، امواج و ساختار اتم بیشتر آشنا خواهیم شد. در این فرادرس با بهره گیری از انیمیشن و تصاویر متحرک، مطالب پیچیده به ساده ترین شکل مفهومی تبدیل شده و درک مطلب برای تمامی دانش آموزان تضمین شده است. در پایان هر درس، حل تمرینات کتاب درسی و سوالات نهایی و گاها کنکوری، باعث ابقای مفاهیم درسی در ذهن دانش آموزان خواهد شد.

یادگیری را شروع کنید ...

۴
آموزش ادبیات فارسی پایه دوازدهم

آموزش ادبیات فارسی پایه دوازدهم

مدرس: دکتر داوود علی پور

ادبیات فارسی پایه دوازدهم در ادامه ادبیات پایه دهم و یازدهم جهت تقویت مهارت های زبانی دانش آموزان ارائه شده است. مفاهیم این کتاب شامل: طبقه بندی، بررسی و شناخت سبک های ادبی، نحوه خواندن صحیح متون ادبی و... می شود. کتاب های ادبیات هم مانند سایر درس ها با تغییرات عمده و بنیادین مواجه شده اند به طوری که هم در فرم و هم در محتوا دچار تغییرات اساسی شده اند. به همین دلیل نیاز است که تمام کتاب از ابتدا و به طور کامل مورد آموزش دقیق قرار بگیرد تا مخاطبین در درسنامه ها، آرایه های ادبی و دستور زبان فارسی با مشکل مواجه نشوند. این آموزش به تمام نکات لازم برای امتحان نهایی، امتحانات ترم و آزمون سراسری پرداخته و مطالعه دقیق و درست درسنامه ها، مشکل روخوانی دانش آموزان را نیز حل خواهد کرد.

یادگیری را شروع کنید ...

۵
آموزش ادبیات فارسی پایه یازدهم

آموزش ادبیات فارسی پایه یازدهم

مدرس: دکتر داوود علی پور

کتاب های ادبیات همانند سایر درس ها با تغییرات عمده و بنیادین مواجه شده اند، به طوری که هم در فرم و هم در محتوا شاهد تغییرات اساسی هستیم، به همین دلیل نیاز است که تمام کتاب از ابتدا، به طور کامل و دقیق آموزش داده شود تا در درسنامه ها، آرایه های ادبی و دستور زبان فارسی با مشکل مواجه نشویم. این آموزش در پی آن است تا با بررسی خط به خط کتاب ادبیات فارسی یازدهم، تمام نیازهای دانش آموزان برای امتحانات پایان ترم و داوطلبان کنکور سراسری را برطرف نماید و با تدریس تخصصی مباحث ادبیات اطمینان خاطر کافی را به دانش آموزان ببخشد.

یادگیری را شروع کنید ...

۶
آموزش زبان انگلیسی ۲ - پایه یازدهم

آموزش زبان انگلیسی ۲ - پایه یازدهم

مدرس: سهراب غلام پور

در تهیه و تنظیم این آموزش تلاش بر این بوده است که توضیحات و تمرین های هر درس برای همه دانش آموزان مستعد مفید باشد و تمامی مطالب مطرح در کتاب درسی خود را در آن بیابند و برای دانش آموزان برتر نیز، به نکات ویژه ای اشاره شده است. به شما توصیه می شود که ضمن مطالعه دقیق و به موقع کتاب درسی و حل تمرین های آن با رعایت نظرات دبیران گرامی، مراجعه داوطلبانه و هدفمند به این مجموعه و استفاده از آن برای کسب نتایج کاملا مطلوب و درخشان نیز مدنظر باشد.

یادگیری را شروع کنید ...

۷
آموزش فیزیک پایه دهم (مرور و حل تمرین)

آموزش فیزیک پایه دهم (مرور و حل تمرین)

مدرس: مهندس رضا مرسلی

یکی از چالش های بزرگ دانش ‌آموزان در هنگام ورود به مقطع جدید (دبیرستان)، آشنایی با مباحث روز دنیا همچون فیزیک و قوانین آن است. فیزیک دهم با معرفی مفهوم این مباحث، ما را در مسیر پیشرفت ‌های صورت گرفته توسط انسان ها قرار داده و ذهن ما را برای خلق ایده‌ های نوین ترغیب می‌ نماید. هدف از این آموزش، ارائه مختصری از درسنامه و در نهایت حل تمرین ‌های مهم و کاربردی فیزیک دهم دبیرستان است که ما را در یادگیری مفهوم هر مبحث یاری می ‌کند.

 

یادگیری را شروع کنید ...

۸
آموزش نگارش ۱ — پایه دهم

آموزش نگارش ۱ — پایه دهم

مدرس: محمد گودرزی دهریزی

در این آموزش، نگارش پایه دهم به صورت مهارتی تدریس می گردد. چهار تکنیک و روش نوشتن به شما معرفی می شود و شما نوشتن متن را به صورت گام به گام می آموزید. این روش ها بسیار کاربردی و موثراند که در صورت به کار گرفتن آن ها، می توانید نوشته هایی زیبا و پرمحتوا خلق کنید. روش های: پرسش ‌سازی، جانشین ‌سازی، سنجش و مقایسه و همچنین تضاد مفاهیم از جمله این روش ها محسوب می شوند. همچنین دو قالب پرکاربرد نوشتاری: نوشته ‌های گزارش ‌گونه و  نوشته‌ های داستان‌ گونه نیز معرفی شده و شیوه نگارش آن‌ ها آموزش داده شده‌ است.

یادگیری را شروع کنید ...

۹
آموزش علوم تجربی پایه هشتم - بخش شیمی

آموزش علوم تجربی پایه هشتم - بخش شیمی

مدرس: کبری السادات بهشتی

شیمی، علم مواد، عناصر و مولکول ها است. دانشی است که از هسته اتم تا کهکشان و اعماق دریا را بررسی می کند و با مطالعه و آزمایش به ابداع یا ساخت فرآورده های جدید می پردازد و لذا اهمیت رشته های مرتبط با شیمی بر کسی پوشیده نیست. از این رو، آموزش مفاهیم و نظریه های علم شیمی از همان دوران ابتدایی آغاز شده و تا مقطع دکتری ادامه دارد. در این آموزش در مدت زمانی کوتاه با یکی از مفاهیم شیمی، تحت عنوان یون آشنا می شوید که این مفهوم از پایه و چگونگی تبدیل اتم به یون ‌های مثبت و منفی و در نهایت تشکیل نمک طعام به شکل مفهومی توضیح داده شده است.

یادگیری را شروع کنید ...

۱۰
آموزش علوم تجربی پایه هشتم - بخش فیزیک

آموزش علوم تجربی پایه هشتم - بخش فیزیک

مدرس: مهدی نوعی باهوش

هدف از تالیف و تدریس کتاب های علوم در مقطع ابتدایی و متوسطه اول، آشنایی دانش آموزان با مبانی علوم پایه نظیر: فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زمین شناسی است. یادگیری علوم از دو جهت اهمیت دارد، نخست این که یک شهروند هوشمند و آگاه لازم است که با فراگیری این علوم، آینده روشنی را برای خود و دیگران رقم بزند و هدف بعدی این است که هر یک از شاخه های علوم، بخشی از آینده شغلی دانش آموز را تشکیل می دهد. مثلا اگر هدف مهندس شدن باشد، یادگیری فیزیک و شیمی ضروری است و اگر دانش آموز بخواهد پزشک شود، علاوه بر یادگیری مباحث ذکر شده باید زیست شناس قابلی نیز باشد.

یادگیری را شروع کنید ...

به همراه دهها آموزش دیگر مرتبط با مجموع آموزش دروس دبیرستان و پیش دانشگاهی

برای مشاهده آموزش های مرتبط دیگر، در میان بیش از ده هزار ساعت آموزش منتشر شده در فرادرس، جستجو کنید ...
فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران شرکت های خلاق