×
سید مهران احمدی

سید مهران احمدی

  • مدرس فرادرس
  • دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی
  • تربیت مدرس تهران

مهندس سید مهران احمدی، دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی در دانشگاه تربیت مدرس تهران، در حال حاضر مشغول انجام کار پژوهشی بر روی پایان نامه کارشناسی ارشد، در زمینه مدل سازی احتمالاتی و تحلیل قابلیت اعتماد سازه ها در برابر سیلاب هستند. ایشان ضمن سابقه تدریس دروس فیزیک پایه در مقطع کارشناسی، با نرم افزارهای HEC-RAS, ABAQUS, ANSYS Fluent، تجزیه و تحلیل مسائل حوزه هیدرولیک، دینامیک سیالات محاسباتی (CFD)، مهندسی رودخانه و طراحی سازه های فولادی و بتنی با نرم افزارهای SAFE و ETABS، زبان های برنامه نویسی نظیر: C و MATLAB آشنایی دارند.

زمینه های پژوهشی و آموزشی: آنالیز به روش المان محدود، اندرکنش آب و سازه (FSI)، دینامیک سیالات محاسباتی (CFD)، شبیه سازی عددی

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی تربیت مدرس تهران
کارشناسی مهندسی عمران صنعتی سجاد مشهد
دانشجویان۱,۰۲۳ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۳۷۷ هزار دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۵۴۷ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۲ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۲ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش مکانیک سیالات ۱

امروزه مسائل مربوط به حوزه مکانیک سیالات، درک و دریافت مفاهیم آن در رشته های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و سایر گرایش های مهندسی حائز اهمیت بسیار است، از این جهت که هر کدام به نسبت موارد کاربرد و نیاز، از مطالعات در حوزه مکانیک سیالات بهره می برند. این نیاز می تواند به مسائل تحلیلی و طراحی خلاصه شود و یا به منظور بسط دادن این شاخه از علم، فراتر رفته و دستاوردهای نوینی را در این زمینه حاصل سازد. در این آموزش در ابتدای هر درس مقدمه و تعاریفی از روند کلی درس و آنچه که نیاز است تا مخاطبین گرامی با آن ها آشنا شوند، ارائه می گردد. سپس آموزش بخش های مختلف در حوزه مکانیک سیالات را آغاز می کنیم و پس از بیان چگونگی مساله و تشریح آن، به حل مثال های مرتبط می پردازیم.

مدرس: سید مهران احمدی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش زبان تخصصی مهندسی آب

از آنجایی که یادگیری زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با هر رشته تحصیلی دانشگاهی بالاخص در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری به سبب نیاز به مطالعه مقالات و کتب مرجع که اغلب به زبان انگلیسی به نگارش در آمده اند، بسیار حائز اهمیت است، لذا در این فرادرس تلاش بر این است که مخاطب پس از گذراندن آموزش مورد نظر به راحتی بتواند مقالات و کتب مرجع گرایش و رشته تحصیلی خود را مطالعه نماید. در این فرادرس ضمن آموزش مباحث و واژگان اصلی تخصصی مربوط به هر گرایش تحصیلی به برخی از ساختارهای دستوری زبان انگلیسی که ممکن است مخاطبان گرامی در حین آموزش به آن نیاز پیدا کنند به صورت جزیی پرداخته خواهد شد.

مدرس: سید مهران احمدی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید