مهندس مجتبی زارع

مهندس مجتبی زارع

مدرس فرادرس
  • مدرس فرادرس
  • دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی خودرو
  • دانشگاه علم و صنعت ایران

مهندس مجتبی زارع، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی خودرو گرایش قوای محرکه دانشگاه علم و صنعت ایران، در حال حاضر مشغول به کار پژوهشی بر روی ارتعاشات پره های توربین موتورهای توربو شارژر هستند. همچنین ایشان مخترع سنسور تست pH با استفاده از فناوری میکروالکترومکانیک سیستم (MEMS) برای آنالیز آب آشامیدنی در حوزه آب و فاضلاب و صنایع وابسته به آن در سازمان مالکیت معنوی هستند.

از سوابق تدریس ایشان می توان به سابقه تدریس خصوصی در زمینه دروس جامداتی مانند: استاتیک، مقاومت مصالح، طراحی اجزا و غیره و دروس دانشگاهی اشاره کرد که حاصل سابقه همکاری فعال ایشان با موسسه استاد بانک است. از سوابق پژوهشی ایشان می توان گفت که با بهره گیری از فناوری میکروالکترومکانیک سیستم (MEMS) فعالیت خود را در زمینه ی ساخت تجهیزات هوشمند پزشکی توسعه داده اند و همچنین مدیر عامل شرکت فناوری ایلیا طب در پارک علمی و فناوری قزوین هستند.

از مهارت های نرم افزاری ایشان می توان به تسلط ایشان به نرم افزارهای المان محدود همچون: آباکوس (ABAQUS)، نرم افزار طراحی کتیا (CATIA)، نرم افزارهای حوزه کدنویسی مانند: متلب (MATLAB) و سی پلاس پلاس (++C) و همچنین نرم افزار نقشه کشی مانند: اتوکد (AutoCAD) اشاره کرد. همچنین ایشان چندین سال به عنوان کمک استاد در دانشگاه فعالیت داشته اند.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران
کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
دانشجویان۷۵ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۳۳ هزار دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۳۵۹ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۲ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۱ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش مقاومت مصالح پیشرفته - خمش تیرها (رایگان)

با توجه به گستردگی طراحی مکانیزم ها و قطعات صنعتی و با توجه به نیاز قابل توجه مهندسین طراح به تحلیل دقیق و جزئی قطعات از لحاظ کارکرد در صنعت و دستگاه های صنعتی، لازم است مهندسین طراح و دانشجویان در جهت طراحی دقیق و درست قطعات و سازه ها و تحلیل آن ها، دروس و مباحث طراحی را در کنار نرم افزارهای مهندسی به خوبی فرا گیرند چون که تمامی نرم افزارها بر اساس دانش پایه ای و تحلیلی تهیه شده اند. ما در این آموزش قصد داریم تا مقاومت مصالح پیشرفته - خمش تیرها را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: مهندس مجتبی زارع مدت زمان آموزش: ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش مقاومت مصالح پیشرفته (مقاومت مصالح ۳)

با توجه به نیاز دانشجویان کارشناسی ارشد برای گذراندن درس الاستیسیته و دروس جامداتی و همچنین نیاز دانشجویان کارشناسی برای گذراندن درس مقاومت مصالح 3، بر خود لازم دانستیم برای آشنایی دانشجویان با مباحث پیشرفته تنش، کرنش، پیچش، خمش و روابط تنش - کرنش و حل مسائل دوبعدی با شرایط مرزی و تحلیل مقاطع با تقارن محوری، درس مقاومت مصالح پیشرفته را ارائه دهیم که خلا فکری برای دانشجویان در تحلیل مسائل پیشرفته مقاومت که با دانش مقاومت مصالح ۱ و ۲ نمی توان آن را پر کرد، مرتفع سازیم.

مدرس: مهندس مجتبی زارع مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید