×
محسن قاسميان

محسن قاسميان

  • مدرس فرادرس
  • کارشناس ارشد مديريت مالی
  • دانشگاه آزاد اسلامی - واحد علوم و تحقيقات تهران

محسن قاسمیان کارشناس ارشد مديريت مالی از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران می باشند. ایشان کارشناسی خود را در رشته مکانیک از دانشگاه صنعتی اصفهان اخذ نموده و در حوزه شبیه سازی، طراحی و ساخت قالب های فلزی، مدیریت پروژه های توسعه محصول و راه اندازی خطوط مجموعه سازی بدنه در صنعت خودرو فعالیت نموده است.

کاربرد ابزارهای دانش مهندسی در فضای تحلیل مالی جرقه ای بود تا ضمن ورود به مقطع کارشناسی ارشد مدیریت مالی، پژوهش های بین رشته ای خود را در این شاخه توسعه دهند.

بخشی از فعالیت های جاری ایشان در حوزه تحلیل و داده کاوی در بازارهای مالی شامل: تحلیل تکنیکال در شاخه های ترسیمی و محاسباتی، طراحی استراتژی های معاملاتی بر مبنای تحلیل های آماری و Back Test استراتژی با نرم افزارهای MetaTrader, MetaStock, Dynamic Trader در کنار روش های نوین مدیریت سرمایه و بهینه سازی پرتفوی، طراحی شبکه های عصبی به منظور تحلیل پارامترهای بنیادی و تکنیکی سهم با نرم افزارهای متلب و اکسل می باشد.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
کارشناس ارشد مديريت مالی دانشگاه آزاد اسلامی - واحد علوم و تحقيقات تهران
کارشناسی مهندسی مكانيك - طراحی جامدات دانشگاه صنعتي اصفهان
دانشجویان۱۵,۴۸۸ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۲/۳ میلیون دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۲۴۶ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۲ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۲۰ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها‌

  • نوع آموزش
  • فقط موارد منتشر شده (موجود)
1

آموزش آشنایی با نرم افزار MetaTrader - ابزار تحلیل تکنیکال در بازار بورس

نرم افزار متاتریدر (MetaTrader) یکی از رایج ترین پلتفرم های معاملاتی در بین کارگزاران بازارهای مالی است که با کمک آن می توان ضمن دریافت اخبار و داده های بورس، در این محیط به انجام برخی تحلیل های مرتبط نیز پرداخت. یکی از کارگزارانی که این نرم افزار را شخصی سازی کرده است، کارگزاری مفید است و این نسخه بومی شده را تحت عنوان مفید تریدر در اختیار مشتریان قرار داده است که در این آموزش از این نسخه استفاده می شود. در این آموزش ضمن آشنایی با محیط و امکانات این نرم افزار، به معرفی برخی ابزارهای موجود در این نرم افزار که برای تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می گیرند، پرداخته می شود و روش های سفارش گذاری در معاملات آنلاین سهام نیز تشریح می گردد.

مدرس: محسن قاسميان مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش آشنایی با بازارهای مالی

بازاری که در آن فعالان به خرید و فروش اوراق ها، سهام، ارز و موارد مرتبط با این ها می پردازند، بازار مالی یا Financial Market می گویند. اگر بازارهای سهام بتوانند جذابیت ها خود را به صورت عمومی به سرمایه گذاران نشان دهند و اقبال عمومی را به دست آورند، مزایای آن در تمام جنبه های اقتصادی کشور بروز نموده و شکوفایی اقتصادی را به دنبال خواهد داشت. هدف از این فرادرس ارائه برخی مفاهیم اولیه و ایجاد یک نقشه راه جهت ورود به بازارهای مالی است تا در نهایت سهمی در فرهنگ سازی سرمایه گذاری در بازارهای مالی ایفا نماید.

مدرس: محسن قاسميان مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
لطفا منتظر بمانید