×
دکتر محمد صفار

دکتر محمد صفار

  • مدرس فرادرس
  • دکتری تخصصی مهندسی عمران - زلزله
  • پژوهشگاه بین‌المللی زلزله و زلزله‌شناسی

دکتر محمد صفار، دارای دکتری تخصصی رشته مهندسی عمران - زلزله از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و موسسه زلزله هستند. زمینه‌های پژوهشی و کاری تخصصی ایشان در حوزه‌های مختلف مهندسی عمران به ویژه گرایش‌های تخصصی زلزله، ژئوتکنیک و همچنین سیستم‌های هوشمند بوده است. ایشان دوره‌های مختلف آموزشی را در زمینه‌های مختلف مهندسی عمران و نرم‌افزارهای اختصاصی در این حوزه به صورت عمومی و تخصصی برای موسسات آموزشی و دانشگاه‌های مختلف در قالب سمینارها، وبینارها و کلاس‌های آنلاین و حضوری برگزار کرده‌اند.

علاوه بر این، ایشان به مدت هفت سال در بازارهای مالی خارجی فعال بوده‌اند و نتایج تجربه و دانش خود را در قالب دوره‌های مختلف تکنیکال، فاندامنتال، مدیریت سرمایه و روانشناسی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

مهارت ها: مهارت در معامله‌گری و تدریس در خصوص موضوعات مورد بحث در بازارهای مالی

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
دکتری تخصصی مهندسی عمران - زلزله پژوهشگاه بین‌المللی زلزله و زلزله‌شناسی
کارشناس ارشد مهندسی عمران - ژئوتکنیک دانشگاه شهید چمران اهواز
کارشناسی مهندسی عمران - عمران دانشگاه شهید چمران اهواز
دانشجویان۷۹۳ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۲۸۲ هزار دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۱,۰۷۴ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۵ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۲ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش مقدماتی روانشناسی کندل ها و پرایس اکشن در بازار مالی

در این فرادرس ابتدا جایگاه کندل‌ها، مزیت‌ها و معایب آن‌ها تشریح می‌شود تا معامله‌گران دریابند این ابزار در دسترس چه قابلیت‌هایی دارد و سپس با ورود به چگونگی تشکیل نیروهای اصلی در بازار که ماحصل آن‌ها ایجاد کندل است، فرم‌های ایجاد شده با بیان مثال‌های متعدد تشریح می‌شوند و تلاش می‌شود تا معامله‌گران بتوانند خود را به جای بازیگردانان قرار دهند و از منظر آن‌ها به بازار نگاه کنند. با این کار از طرفی درک معامله‌گر از بازار افزایش می‌یابد و از طرفی اعتماد به نفس او نیز تقویت می‌شود.

مدرس: دکتر محمد صفار مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش طرح ریزی استراتژی معاملاتی در بازارهای مالی

در دنیای بازارهای مالی، داشتن استراتژی یک انتخاب نیست بلکه یک اجبار است که باید هم به صورت کاملا مشخص تعریف شود و هم قابلیت پیاده‌سازی داشته باشد. بگذریم از اینکه بسیاری از افراد حتی با داشتن یک استراتژی کارآمد هم توفیقی در بازارهای مالی به دست نمی‌آورند. این موضوع بهانه‌ای شد برای ارائه آموزش طرح‌ریزی استراتژی یک معامله‌گر به زبان ساده، راهی که از ابتدا قدم به قدم با یکدیگر پیش می‌رویم تا به توسعه مهارت‌های لازم بپردازیم. بسیار ضروری است که هر درس به صورت مجزا و مطابق روند تشریح شده مورد استفاده قرار گیرد. این آموزش به همه آن‌هایی که می‌خواهند در بازارهای مالی شروع به فعالیت کنند، پیشنهاد می‌شود و با توجه به بیان نکات ظریف و قابل تامل می‌تواند برای همراهانی که سال‌ها در بازارهای مالی داخلی و خارجی به فعالیت مشغول هستند نیز مفید باشد.

مدرس: دکتر محمد صفار مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش روانشناسی بازارهای مالی با استفاده از هرم مازلو و سیستم کانمن

در این فرادرس سعی شده است، با کنکاش در چگونگی سیستم تصمیم‌گیری مغز انسان بر پایه سیستم‌های پروفسور کانمن و بررسی چگونگی طبقه‌بندی نیازهای عمومی خودمان که بر پایه دستاوردهای پروفسور مازلو صورت گرفته است، راهی جدید و ابداعی را در مسیر افزایش مهارت معامله‌گری خود به کار بگیریم. این مسیر جدید در تطابق با نیازهای یک معامله‌گر ترسیم شده است و می‌تواند در افزایش راندمان و کاهش ترس و استرس در فرایند معامله‌گری بسیار مفید باشد.

مدرس: دکتر محمد صفار مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش ایجاد ساختار تعمیمی ذهنی در بازارهای مالی

انسان برای زندگی بهتر نیازمند کسب تجربه و شناخت بیشتر قوانین حاکم بر دنیایی است که در آن به سر می‌برد. چگونه انتظار داریم بدون شناخت ماهیت و ساختار حاکم بر بازار بورس و صرفا با دسترسی به اطلاعات پراکنده موجود که از چرایی گسترش آن‌ها نیز اطلاع دقیقی نداریم، آن‌ها را برای کسب سود قابل توجه به کار گیریم، حال آن که در کاری که خود سال‌ها بدان پرداخته‌ایم، چنین سودی را ناممکن می‌دانیم. بررسی تفاوت دنیای تحلیل‌گری و معامله‌گری، به کارگیری ابزاری پویا و کارآمد برای آنالیز مستمر بازار بورس و نحوه شروع معامله‌گری، از جمله مواردی است که در این فرادرس بدان پرداخته شده است.

مدرس: دکتر محمد صفار مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

وبینار دلایل عدم موفقیت در بازارهای مالی (وبینار ضبط شده) - رایگان

امروزه بازارهای مالی در ایران و جهان از اقبال خوب و قابل قبولی برخوردار هستند. به خصوص که دولت‌ها نیز به جهت تحقق اهداف خودکفایی و افزایش تولید داخلی در این مسیر قرار گرفته‌اند، لذا به نظر می‌رسد که آشنایی افراد با ماهیت رفتاری این بازارها بسیار مهم و کلیدی است و موجب می‌شود تا افراد علاقه‌مند با یک دید کامل و نگرش صحیح وارد این بازارهای بزرگ شوند.

مدرس: دکتر محمد صفار مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید