×
دکتر محمدحسین اقبال احمدی

دکتر محمدحسین اقبال احمدی

  • مدرس فرادرس
  • دکتری تخصصی مهندسی شیمی
  • پژوهشگاه صنعت نفت (به طور مشترک با دانشگاه شریف)

دکتر محمدحسین اقبال احمدی عضو هیات علمی دانشگاه تفرش و دارای دکترای مهندسی شیمی و دانش آموخته پژوهشگاه صنعت نفت، دانشگاه شریف و دانشگاه تهران و دارای سابقه تالیف بیش از ۱۰ عنوان کتاب نرم افزاری و دانشگاهی هستند، همچنین دارای سابقه تقریبا ۵ سال تدریس دروس و نرم افزارهای مختلف مهندسی شیمی در دانشگاه های سراسری، موسسات آموزشی و انجام امور پژوهشی در شرکت های مهندسی می باشند. ایشان موفق به کسب رتبه سوم کنکور کارشناسی ارشد در رشته مهندسی شیمی شده اند و چاپ چندین مقاله ISI و کنفرانسی در مجلات مختلف در زمینه بهینه سازی، مدل سازی و شبیه سازی، طراحی فرایندها و مفاهیم مربوطه از دیگر فعالیت های ایشان است.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
دکتری تخصصی مهندسی شیمی پژوهشگاه صنعت نفت (به طور مشترک با دانشگاه شریف)
کارشناس ارشد مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف
کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه تهران
دانشجویان۱,۶۷۸ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۸۰۲ هزار دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۱,۷۹۵ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۹ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۳ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش مقدماتی مکانیک سیالات ۲

در بین مباحث پدیده های انتقال، درس مکانیک سیالات از اهمیت بالایی برخوردار است، به طوری که بسیاری از عملیات مربوط به صنعت نیاز به محاسباتی دارند که در مکانیک سیالات ۲ مطرح می شوند. هدف اصلی این آموزش، ارائه اصول و روابط مربوط به محاسبات سیال های تراکم پذیر، بسترهای سیال، توربوماشین ها و...، هم از دیدگاه تئوری و هم صنعتی، مطابق با منابع معتبر دانشگاهی و صنعتی است. در این آموزش ابتدا به معرفی جریان های لایه مرزی و روابط مربوط به آن پرداخته می شود و هندسه های مختلف شامل: سطح صاف، استوانه و کره مورد بررسی قرار می گیرد، سپس به مباحث مربوط به توربوماشین ها و پدیده مهم کاویتاسیون (Cavitation) پرداخته می شود.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش مقدماتی مدل سازی حوادث فرایندی با نرم افزار PHAST

هدف از این آموزش، آشنایی با مدل سازی پیامدهای حوادث فرایندی به کمک نرم افزار PHAST است. پیش بینی و مدل سازی حوادث فرایندی که شامل: آتش سوزی، انتشار مواد سمی، انفجار و … است، همواره یکی از مهم ترین ارکان یک فرایند شیمیایی است که توسط مهندسین ایمنی فرایند انجام می شود. برای این منظور تکنیک ها و روش های متعددی وجود دارد که ابتدا با مفاهیم پایه مربوط به این بحث از قبیل: حوادث فرایندی، مفهوم پیامد و مدل سازی آن و … آشنا می شویم.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش شبیه سازی فرایندهای پالایشگاهی با نرم افزار Petro-SIM (پتروسیم) - امکانات عمومی

نرم افزار Petro-SIM محصولی است که برای طراحی و شبیه سازی فرایندهای پالایشگاهی نظیر: صنایع بالادستی، صنایع میان ‌دستی و صنایع پایین ‌دستی به کار می رود. هرچند که می توان از آن برای سایر فرایندها نیز کمک گرفت، اما ویژگی و وجه تمایز اصلی آن، مجموعه های کاملی است که در این نرم افزار برای شبیه سازی فرایندهای پالایشگاهی مانند: آلکیلاسیون (Alkylation)، ریفورمینگ (Reforming)، ویسبریکینگ و… تعبیه شده است. در این آموزش با شبیه سازی فرایندها به خصوص فرایندهای پالایشگاهی، با تمرکز بر امکانات عمومی Petro-SIM با این نرم افزار آشنا می شویم. در این فرادرس متناسب با هر فرایند مهم و پدیده های مهندسی شیمی، مثال های کاربردی و متنوعی نیز حل شده است.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش شبیه سازی فرایندهای شیمیایی و پالایشگاهی با نرم افزار ProMax

نرم افزار شبیه سازی ProMax در حال حاضر یکی از قوی ترین نرم افزارهای موجود برای شبیه سازی فرایندهای پالایشگاهی و شیمیایی به شمار می آید. از قابلیت های ویژه این نرم افزار می توان به بانک غنی مواد آن و بسته های ترمودینامیکی آن، مدل های آماده برای حل راکتورها و برج های پیچیده که برای فرایندهای شیرین سازی و بازیافت گوگرد به طور ویژه طراحی شده، اشاره کرد. نرم افزار ProMax دارای ویژگی منحصر به فردی در زمینه معادلات ترمودینامیکی ویژه فرایندهای شیرین سازی و پالایشگاهی است. امکانات ویژه این نرم افزار برای فرایندهای شیرین سازی گاز، آن را متمایز و منحصر به فرد کرده است.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش شبیه سازی برش های نفتی با نرم افزار ProMax (رایگان)

نرم افزار شبیه سازی ProMax در حال حاضر یکی از قوی ترین نرم افزارهای موجود برای شبیه سازی فرایندهای پالایشگاهی و شیمیایی به شمار می آید. از قابلیت های ویژه این نرم افزار می توان به بانک غنی مواد آن و بسته های ترمودینامیکی آن، مدل های آماده برای حل راکتورها و برج های پیچیده که برای فرایندهای شیرین سازی و بازیافت گوگرد به طور ویژه طراحی شده است، اشاره کرد. نرم افزار ProMax دارای ویژگی منحصر به فردی در زمینه معادلات ترمودینامیکی، ویژه فرایندهای شیرین سازی و پالایشگاهی است. امکانات ویژه این نرم افزار برای فرایندهای شیرین سازی گاز، آن را متمایز و منحصر به فرد کرده است.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش نکات تکمیلی در شبیه سازی فرایندهای شیمیایی با Petro-SIM (رایگان)

نرم‌افزار Petro-SIM محصولی است که برای طراحی و شبیه‌سازی فرایندهای پالایشگاهی نظیر: صنایع بالادستی، صنایع میان‌دستی و صنایع پایین‌‌دستی به کار می‌رود. هرچند که می‌توان از آن برای سایر فرایندها نیز کمک گرفت. اما ویژگی و وجه تمایز اصلی آن، مجموعه‌های کاملی است که در این نرم‌افزار برای شبیه‌سازی فرایندهای پالایشگاهی مانند: آلکیلاسیون (Alkylation)، ریفورمینگ (Reforming)، ویسبریکینگ و… تعبیه شده است. ما در این آموزش قصد داریم تا نکات تکمیلی در شبیه‌سازی فرایندهای شیمیایی با نرم افزار Petro-SIM را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش آشنایی با نرم افزار Petro-SIM و ویژگی های آن (رایگان)

نرم‌افزار Petro-SIM محصولی است که برای طراحی و شبیه‌سازی فرایندهای پالایشگاهی نظیر: صنایع بالادستی، صنایع میان‌‌دستی و صنایع پایین‌‌دستی به کار می‌رود. هرچند که می‌توان از آن برای سایر فرایندها نیز کمک گرفت، اما ویژگی و وجه تمایز اصلی آن، مجموعه‌های کاملی است که در این نرم‌افزار برای شبیه‌سازی فرایندهای پالایشگاهی مانند: آلکیلاسیون (Alkylation)، ریفورمینگ (Reforming)، ویسبریکینگ و… تعبیه شده است.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۱۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش حل مثال های فرایندی با نرم افزار Petro-SIM (رایگان)

نرم‌افزار Petro-SIM محصولی است که برای طراحی و شبیه‌سازی فرایندهای پالایشگاهی نظیر: صنایع بالادستی، صنایع میان‌‌دستی و صنایع پایین‌‌دستی به کار می‌رود. هرچند که می‌توان از آن برای سایر فرایندها نیز کمک گرفت. اما ویژگی و وجه تمایز اصلی آن، مجموعه‌های کاملی است که در این نرم‌افزار برای شبیه‌سازی فرایندهای پالایشگاهی مانند: آلکیلاسیون (Alkylation)، ریفورمینگ (Reforming)، ویسبریکینگ و… تعبیه شده است. ما در این آموزش قصد داریم تا حل مثال‌های فرایندی با نرم‌افزار Petro-SIM را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش مدل سازی و شبیه سازی فرایندهای پالایشگاهی با Petro-SIM (رایگان)

نرم‌افزار Petro-SIM محصولی است که برای طراحی و شبیه‌سازی فرایندهای پالایشگاهی نظیر: صنایع بالادستی، صنایع میان‌دستی و صنایع پایین‌دستی به کار می‌رود. هرچند که می‌توان از آن برای سایر فرایندها نیز کمک گرفت، اما ویژگی و وجه تمایز اصلی آن، مجموعه‌های کاملی است که در این نرم‌افزار برای شبیه‌سازی فرایندهای پالایشگاهی مانند: آلکیلاسیون (Alkylation)، ریفورمینگ (Reforming)، ویسبریکینگ و… تعبیه شده است.

مدرس: دکتر محمدحسین اقبال احمدی مدت زمان آموزش: ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید