×
مهندس مهدی اشرفی

مهندس مهدی اشرفی

  • استاد مدعو در دانشگاه آزاد شهر قدس و ملارد و سما تهران و کرج
  • کارشناس ارشد علوم رایانه
  • دانشگاه علم و صنعت ایران

مهدی اشرفی کارشناس ارشد علوم رایانه از دانشگاه علم و صنعت می باشند. ایشان سابقه بیش از بیست سال تدریس دروس مختلف رشته کامپیوتر و نرم افزارهای گرافیک کورل، فتوشاپ، فری هند، ایلستریتور، فلش و نیز تالیف ۱۷ جلد کتاب در زمینه های مختلف کامپیوتر را با خود دارند.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
کارشناس ارشد علوم رایانه دانشگاه علم و صنعت ایران
دانشجویان۴۱,۲۰۵ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۳۳/۹ میلیون دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۵,۳۸۹ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۱۵ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۵۳ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش فتوشاپ (Photoshop) - مقدماتی

Photoshop یکی از قوی ترین نرم افزارهایی است که برای کار با تصاویر دیجیتال و ویرایش آن ها استفاده می شود، در این آموزش سعی داریم به صورت کامل و گام به گام ابزارها و کارکردهای این نرم افزار را بررسی نماییم.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۱۱ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش نرم افزار طراحی گرافیکی Adobe Illustrator - مقدماتی

هنرهای دیجیتالی یک عنوان کلی در مورد هنرهایی است که از فناوری رقمی به عنوان جز اصلی فرایند تولید خلاقیت هنری و یا نمایش آن استفاده می شود. از دهه ی ۱۹۷۰ اسامی متفاوتی جهت فرایند مذکور برگزیده شده که از آن جمله می توان هنرهای رایانه ای و هنرهای چندرسانه ای را نام برد. با این همه هنرهای دیجیتالی به عنوان مناسب ترین نام در معرفی حوزه مذکور برگزیده شد. هنرهای دیجیتالی جز گروه بزرگتری به نام هنر رسانه های جدید جای گرفته است. به بیان دیگر هنر رسانه های جدید یک دسته بندی است که تمامی آثار هنری تولید شده با رسانه های جدید را دربر می گیرد.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش کاربردی طراحی و گرافیک با نرم افزار کورل (CorelDRAW)

 فرادرس های آموزش جامع کورل (Corel Draw) شامل مجموعه ای از فیلم های آموزشی در مورد کورل است، که به صورت تئوری و عملی (پیاده سازی گام به گام) ارائه شده است. این آموزش شامل تقریبا ۱۴ ساعت برنامه آموزشی تخصصی است که منبعی بی نظیر برای آموزش مباحث کورل محسوب می شود.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۱۴ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش کورل پیشرفته

کورل نرم افزاری قدرتمند محسوب می شود که در طراحی و گرافیک مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان ساده ترین رابط کاربری بین نرم افزارهای طراحی شناخته می شود. گرافیک و تاثیر آن را امروزه در تبلیغات، برنامه های تلویزیونی، روزنامه ها، سایت ها و ... مشاهده می کنیم. در این آموزش فیلم های آموزشی به صورت تئوری و عملی گردآوری شده است. هدف این فرادرس آماده سازی تقریبا 10 ساعت برنامه آموزشی تخصصی است که منبعی بی نظیر برای آموزش مباحث کورل است.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش طراحی الگوریتم به همراه حل مثال های عملی

اساس کار نوشتن یک برنامه طرز فکر و چگونگی رسیدن به هدف می باشد که همان الگوریتم رسیدن به جواب است. با دانستن الگوریتم می توان به سادگی با استفاده دستورات یک زبان برنامه نویسی آن را پیاده سازی کرد؛ اما اگر فقط دستورات برنامه نویسی را بدانیم و بخواهیم آن ها را حفظ کنیم و به شیوه رسیدن به جواب یا الگوریتم مسلط نباشیم، هیچگاه نخواهیم توانست برنامه نویسی را درک کرده و آن را بیاموزیم و همیشه برنامه نویسی کاری سخت و طاقت فرسا خواهد بود.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش آشنایی با محیط کورل (CorelDRAW) و تفاوت آن با PhotoShop - (رایگان)

در این فرادرس، دانشجویان عزیز، با محیط کورل (CorelDRAW) و تفاوت آن با PhotoShop  آشنا می شوند. نقطه قوت آموزش این است که به طور کامل به توضیح مباحث مربوطه پرداخته شده است و آموزش توسط یکی از بهترین مدرسین متخصص در این زمینه، انجام شده است.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش معرفی نرم افزار فتوشاپ - (رایگان)

در این فرادرس که به صورت رایگان ارائه شده است، دانشجویان عزیز، با معرفی نرم افزار فتوشاپ آشنا می شوند. سرفصل هایی که در این آموزش به آن پرداخته می شود تصویر دیجیتال و نحوه تهیه تصویر دیجیتال است که در بخش سرفصل ها به صورت کامل آمده است.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش پنل History در فتوشاپ - (رایگان)

در این فرادرس که به صورت رایگان ارائه شده است، دانشجویان عزیز، با آموزش پنل History در فتوشاپ آشنا می شوند. سرفصل هایی که در این آموزش به آن پرداخته می شود نحوه کار با پنل History، پاک کن و قلم مو حافظه دار است که در بخش سرفصل ها به صورت کامل آمده است.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش طراحی جلد در CorelDRAW (رایگان)

مجموعه فرادرس های آموزش کورل پیشرفته (CorelDRAW) شامل مجموعه ای از فیلم های آموزشی در مورد کورل است، که به صورت تئوری و عملی (پیاده سازی گام به گام) ارائه شده است. مجموعه فرادرس های آموزش کورل پیشرفته، شامل تقریبا ۱۰ ساعت برنامه آموزشی تخصصی است که منبعی بی نظیر برای آموزش مباحث کورل محسوب می شود. ما در این آموزش قصد داریم تا مبحث طراحی جلد در CorelDRAW را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش حالت های جابجایی در Illustrator (رایگان)

هنرهای دیجیتالی یک عنوان کلی در مورد هنرهایی است که از فناوری رقمی به عنوان جز اصلی فرآیند تولید خلاقیت هنری و یا نمایش آن استفاده می شود. از دهه ی ۱۹۷۰ اسامی متفاوتی جهت فرآیند مذکور برگزیده شده که از آن جمله می توان هنرهای رایانه ای و هنرهای چندرسانه ای را نام برد. با این همه هنرهای دیجیتالی به عنوان مناسب ترین نام در معرفی حوزه مذکور برگزیده شد. هنرهای دیجیتالی جزو گروه بزرگتری به نام هنر رسانه های جدید جای گرفته است. به بیان دیگر هنر رسانه های جدید یک دسته بندی است که تمامی آثار هنری تولید شده با رسانه های جدید را دربر می گیرد.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۴۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش مقایسه نرم افزارهای گرافیکی Photoshop, CorelDRAW, Illustrator (رایگان)

در این آموزش، سعی شده است، مقایسه سه نرم افزار قدرتمند طراحی فتوشاپ، کورل، ایلستریتور مورد بررسی قرار گیرد تا کاربران بتوانند با انتخاب بهتر و مناسب، در حوزه طراحی و تبلیغات وارد بازار کار شوند، بتوانند این مقایسه را داشته باشند که برای طراحی پیکسلی یا برداری کدام نرم افزار، نسبت به بقیه بهتر است و می تواند کاربرد بیشتر و راحت تری در آن موضوع داشته باشد.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش کارهای اجرایی در Illustrator (رایگان)

هنرهای دیجیتالی یک عنوان کلی در مورد هنرهایی است که از فناوری رقمی به عنوان جزو اصلی فرآیند تولید خلاقیت هنری و یا نمایش آن استفاده می شود. از دهه ی ۱۹۷۰ اسامی متفاوتی جهت فرآیند مذکور برگزیده شده که از آن جمله می توان هنرهای رایانه ای و هنرهای چندرسانه ای را نام برد. با این همه هنرهای دیجیتالی به عنوان مناسب ترین نام در معرفی حوزه مذکور برگزیده شد. هنرهای دیجیتالی جزو گروه بزرگتری به نام هنر رسانه های جدید جای گرفته است. به بیان دیگر هنر رسانه های جدید یک دسته بندی است که تمامی آثار هنری تولید شده با رسانه های جدید را دربر می گیرد.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش فتوشاپ (Photoshop) - مقدماتی - ویژه ناشنوایان (رایگان)

Photoshop یکی از قوی ترین نرم افزار هایی است که برای کار با تصاویر دیجیتال و ویرایش آن ها استفاده می شود، در آموزش فتوشاپ (Photoshop) سعی داریم به صورت گام به گام ابزارها و کارکردهای این نرم افزار را بررسی نماییم.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۱۱ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش کاربردی طراحی و گرافیک با نرم افزار کورل - ویژه ناشنوایان (رایگان)

CorelDraw از قوی ترین نرم افزارهایی است که برای ایجاد و ویرایش فایل های گرافیکی برداری استفاده می شود. طراحی و گرافیک با نرم افزار کورل بیشتر در طراحی فایل های گرافیکی استفاده می شود که ابعاد بزرگی دارند مانند طراحی بنر، بیلبوردهای تبلیغاتی و... . یکی از ویژگی های مهم این نرم افزار این است که با توجه به این که خروجی این نرم افزار به صورت برداری است ولی تغییر اندازه تصاویر طراحی شده در آن، هیچ محدودیتی ندارد و می توان تا بی نهایت بزرگ کرد بدون این که ذره از کیفیت تصویر خروجی کاسته شود.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۱۴ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش کورل پیشرفته - ویژه ناشنوایان (رایگان)

کورل نرم افزاری قدرتمند محسوب می شود که در طراحی و گرافیک مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان ساده ترین رابط کاربری بین نرم افزارهای طراحی شناخته می شود. گرافیک و تاثیر آن را امروزه در تبلیغات، برنامه های تلویزیونی، روزنامه ها، سایت ها و... مشاهده می کنیم. در این آموزش فیلم های آموزشی به صورت تئوری و عملی گردآوری شده است. هدف این فرادرس آماده سازی تقریبا 10 ساعت برنامه آموزشی تخصصی است که منبعی بی نظیر برای آموزش مباحث کورل است.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید