دکتر هاشم بهمن یار

دکتر هاشم بهمن یار

  • مدرس فرادرس
  • دکتری تخصصی مهندسی معماری
  • استانبول ترکیه

دکتر هاشم بهمن یار، دکتری تخصصی معماری، دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی معماری از وزارت راه و شهرسازی بوده و عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند و از سال ۹۰ همزمان با ادامه تحصیل، با سمت‌های مختلف از جمله طراح، ناظر و مجری در پروژه‌های مختلف ساختمانی با شرکت‌های مختلف از قبیل: مهندسین مشاور و پیمانکاری و کارفرمایان خصوصی، همکاری‌های طولانی دارند.

در زمینه آکادمیک ایشان به تدریس دروس تخصصی معماری و نرم‌افزارهای مرتبط با این رشته مشغول هستند و به چاپ مقالات مختلف در زمینه معماری در کنفرانس‌ها و همایش‌های گوناگون پرداخته‌اند. همچنین ایشان به نرم‌افزارهای مختلف معماری از جمله اتوکد (AutoCAD)، رویت (Revit)، تری‌دی‌استودیو‌مکس (Autodesk 3DS Max)، راینو (Rhino)، پلاگین ویری (VRay)، فتوشاپ (Adobe Photoshop) و تکنیک‌های پست پروداکشن، انمیشن‌سازی با لومین (Lumion)، و… به صورت تخصصی مسلط هستند و درحال تدریس این نرم افزارها به دانشجویان و علاقه‌مندان در موسسات مختلف می‌باشند.

مهارت ها: تدریس دروس تخصصی معماری، انجام پروژه‌های مختلف معماری (طراحی، نظارت و اجرا)، تدریس نرم‌افزارهای تخصصی معماری، انجام طرح‌ها و مطالعات پژوهشی معماری

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
دکتری تخصصی مهندسی معماری استانبول ترکیه
کارشناس ارشد مهندسی معماری واحد علوم و تحقیقات تهران
کارشناسی مهندسی معماری موسسه غیر انتفاعی سبلان اردبیل
کاردانی معماری موسسه غیر انتفاعی سبلان اردبیل
دانشجویان۱۳,۱۹۸ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۱۱/۵ میلیون دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۹,۸۱۳ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۳۵ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۱۷ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش نقشه کشی سازه های بتنی با نرم افزار اتوکد (AutoCAD)

یکی از نرم افزارهای پرکاربرد در کشور ما در زمینه تهیه نقشه های سازه ای، اتوکد (AutoCAD) است. در این فرادرس با فرض بر این که دوستان علاقه مند با این نرم افزار آشنایی دارند، به آموزش اصول ترسیمی نقشه های سازه بتنی یک ساختمان و انجام پروژه عملی در قالب ترسیم نقشه های ساختمان بتنی، می پردازیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش پروژه‌ محور اتوکد (AutoCAD) - طراحی و ترسیم پروژه‌ های آپارتمانی

هنرجو با تهیه و استفاده از این فرادرس، علاوه بر یادگیری طراحی پروژه های مسکونی در زمین های محدود، دانش خویش در زمینه نرم افزار اتوکد (AutoCAD) که یکی از نرم افزارهای معروف و پر استفاده در زمینه مهندسی است را نیز، ارتقا خواهد بخشید. به وفور مشاهده می شود که فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با ساختمان پس از اتمام تحصیلات، همچنان در طراحی و ترسیم چنین پروژه هایی دارای مشکل هستند و به وجود آموزشی در این زمینه، احساس نیاز می کنند. در این فرادرس، با استفاده از نرم افزار اتوکد ورژن 2019، به طراحی و ترسیم پلان های معماری پروژه های مختلف آپارتمانی در زمین های مختلف محدود به همراه مقاطع و نماها، بسته به نیاز پروژه پرداخته خواهد شد تا علاوه بر آشنایی با روند تقسیم بندی فضایی پلان های مسکونی در زمین های محدود با ابعاد مختلف، توانایی کار با نرم افزار اتوکد هنرجویان نیز ارتقا یابد.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۱۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش کاربردی اتوکد (AutoCAD) برای ترسیم نقشه های فاز دو معماری

در عصر حاضر، استفاده از کامپیوتر در طراحی های معماری محبوبیت ویژه ای دارد. نرم افزارهای متعددی در زمینه ترسیم نقشه های معماری وجود دارند که هر یک از این نرم افزارها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. یکی از این نرم افزارها، نرم افزار اتوکد (AutoCAD) است. امروزه یکی از پیش نیازهای لازم جهت اشتغال در رشته معماری، آشنایی با نرم افزارهای مرتبط، از جمله اتوکد است.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش ترسیم نقشه های سازه فلزی با نرم افزار اتوکد (AutoCAD)

در پس سازه های فلزی احداثی در زمان حال، محاسباتی براساس آیین نامه ها و اصول سازه ای نهفته است. حال آنکه این محاسبات از طریق نرم افزارهای تخصصی رشته های سازه ای انجام می گردد، بحث وسیعی است و انتقال و تبدیل این اعداد و محاسبات بر روی کاغذ به گونه ای که برای مجری و شخص کارفرما قابل خواندن و درک باشد نیاز به یادگیری و داشتن مهارت در انجام این کار دارد. یکی از نرم افزارهای پرکاربرد در کشور ما در زمینه تهیه نقشه های سازه ای، اتوکد (AutoCAD) است. در این آموزش، با فرض بر این که مخاطبین با این نرم افزار آشنایی دارند، به آموزش اصول ترسیمی نقشه های سازه فلزی یک ساختمان و انجام پروژه عملی در قالب ترسیم نقشه های ساختمان فلزی می پردازیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۱۴ ساعت و ۲۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش پروژه محور تری دی مکس - مدل سازی معماری نماهای آپارتمانی

نرم افزار تری دی مکس (3ds Max) در زمینه های مختلف، از جمله مدل سازی معماری کاربردهای فراوانی دارد. امروزه یکی از مهارت های لازم برای جذب و اشتغال در بازار کار معماری، تسلط داشتن به شبیه سازی معماری است. شبیه سازی معماری عموما شامل دو مرحله مدل سازی و رندرینگ است که هر کدام برای خود مباحث گسترده ای دارند. در این آموزش ابتدا با بررسی اصول مقدماتی مدل سازی تخصصی معماری در نرم افزار تری دی مکس، به مدل سازی چندین صحنه خارجی معماری به ترتیب از ساده به پیچیده می پردازیم تا به صورت تخصصی آنچه که جهت مدل سازی در نرم افزار تری دی مکس برای معماران نیاز است را بازگو نماییم. هدف از این آموزش این است که هنرجویان بتوانند طرح های مدنظر خود جهت ورود به بازار کار را به راحتی در محیط نرم افزار تری دی مکس مدل سازی نمایند.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش ترسیم جزئیات ساختمانی با اتوکد (AutoCAD)

معماری، یک دانش بین فن و هنر است. چنانچه که به وضوح مشاهده می شود، آن دسته از معمارانی که آشنایی و تسلط بیشتری به مبحث فنی دارند، به علت آشنایی با اجزا و عناصر مختلف ساختمانی، در بخش هنری موفق تر عمل می کنند و برآیند کار آن ها نیز به جهت داشتن پتانسیل اجرایی از ارزش والاتری برخوردار است، لذا نباید از کنار جزییات و دیتیل های ساختمانی به راحتی گذشت. این فرادرس، آموزشی متنوعی از دیتیل های مختلف ساختمانی است که به ترسیم و بررسی اجزای مختلف ساختمان به کمک نرم افزار اتوکد (AutoCAD)، به عنوان یکی از قدرتمندترین نرم افزارها در زمینه تهیه نقشه های مهندسی در کشور ما می پردازد. در این آموزش با فرض این که دوستان علاقه مند به این نرم افزار آشنایی دارند، ترسیم و تهیه عناصر و دیتیل های مختلف ساختمانی به کمک نرم افزار مذکور ارائه داده می شود.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۱۸ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش پروژه‌ محور اتوکد - طراحی و ترسیم پروژه‌ های ویلایی

داشتن تخصص در زمینه طراحی ویلا و یا باغ می تواند در بازار کار برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های ساختمانی همچون: عمران، معماری، نقشه کشی و… یک امتیاز محسوب شود. در این آموزش، در محیط نرم افزار اتوکد به طراحی و ترسیم تعدادی پروژه های مختلف ویلایی در متراژهای مختلف پرداخته می شود تا در نهایت استفاده کنندگان از این فرادرس، قابلیت تجزیه و تحلیل، طراحی و ترسیم ویلاهای مختلف در متراژها، فرم ها و حالت های گوناگون را به دست آورند.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۱۱ ساعت و ۲۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش مدل سازی سه بعدی با تری دی مکس (3ds Max) - تکمیلی

امروزه همه شرکت های بزرگی که در زمینه مدل سازی سه بعدی، هنرهای دیجیتال، انیمیشن سازی و معماری فعالیت می کنند، یک تیم تخصصی نرم افزار دارند که افراد در بین آن ها باید از دانش و تخصص لازم برای مدل سازی سه بعدی برخوردار باشند تا بتوانند نیازهای شرکت را برآورده سازند. نرم افزارهای مختلفی در این شرکت ها به کار برده می شود که از مهم ترین آن ها می توان به تری دی استودیو مکس اشاره کرد که طرفداران بسیاری دارد، چرا که یکی از اساسی ترین و کاربردی ترین نرم افزارهایی است که در همه جای دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش V-Ray (وی‌ ری) در تری دی مکس 3ds Max | ساخت متریال تخصصی معماری

در این فرادرس، مسیر آموزش به این صورت خواهد بود که ابتدا در ۶ درس تکنیک های لازم برای ساخت مپ های مختلف آموزش داده می شود و در مابقی جلسات به ساخت متریال های تخصصی معماری پرداخته می شود. روند آموزش کاملا به صورت عملی و در محیط نرم افزار خواهد بود تا هنرجو به طور کامل در جریان انجام کار و ساخت مواد مورد نظر قرار گیرد و از هر گونه مطالب تئوری خسته کننده پرهیز شده است. سعی بر آن است تا تمامی آنچه که برای انجام پروژه های معماری در زمینه متریال سازی و مواد تخصصی با پلاگین V-Ray لازم است، به هنرجو انتقال داده شود.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۱۷ ساعت و ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش آرگونومی در طراحی معماری داخلی

در معماری امروزی، توجه به نیازهای انسان بسیار مهم و ضروری است چون که این انسان است که از نتیجه نهایی طراحی معماری استفاده خواهد کرد و چنانچه از طرح رضایت نداشته باشد و احساس آسایش نکند، آن طرح معماری فاقد ارزش است. علم آرگونومی به طراحی فضاها با ابعاد لازم برای نیازهای مختلف انسان می پردازد. در این آموزش ابتدا به معرفی علم آرگونومی و سپس به بررسی آرگونومی در معماری می پردازیم و نهایتا این علم را در فضاهای مختلف معماری بررسی کرده و نتایج سودمندی را به دانشجویان ارائه می دهیم تا در کارهای طراحی خود از آن استفاده نمایند.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش مدیریت تشکیلات کارگاهی

پس از تهیه نقشه‌های اجرایی یک پروژه عمرانی، مهم‌ترین بخش از پروژه، اجرای صحیح و اصولی آن نقشه در محل مورد نظر است. برای اجرای صحیح و رعایت جنبه‌های مختلف مهندسی، از قبیل: جنبه‌های فنی، اقتصادی، زیست محیطی و پدافند غیر عامل، نیاز به مدیریت بهتر عوامل موجود در کارگاه عمرانی است. مدیریت هر چه بهتر این تشکیلات می‌تواند به اجرای صحیح و کاهش هزینه‌ها، کمک شایانی نماید. چنانچه این مسائل در کارگاه‌های ساختمانی به شکل مناسب مدیریت نگردند، موجب وارد آمدن آسیب‌های جبران‌ناپذیری به تمامی عوامل پروژه می‌گردد.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش طراحی معماری (۳)

در این فرادرس به آموزش طراحی معماری ۳ از مجموعه دروس طراحی‌های معماری می‌پردازیم. درس طراحی معماری ۳ برای رشته مهندسی معماری با محوریت‌های: فضاهای فرهنگی، موزه‌ها، نمایشگاه‌ها، مهدکودک‌ها و… تعریف می‌گردد که در این آموزش سعی بر آن داریم تا این موضوعات را مد نظر قرارداده و به مطالعه و بررسی ابعاد مختلف آن‌ها بپردازیم. ابتدا به شناخت فضاهای مرتبط با موضوع این طرح پرداخته شده و سپس به بررسی نمونه طراحی‌های مختلف در ایران و جهان می‌رسیم. در نهایت با ترسیم نمونه نقشه‌هایی از فضاهای موضوع درس، آموزش را به اتمام می‌رسانیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش معماری و طراحی پارامتریک

امروزه طراحی پارامتریک به عنوان یکی از فراگیرترین رویکردهای طراحی، حجم عظیمی از روش های طراحی معماری را در جهان به خود اختصاص داده است. تفکر پارامتریک، ذهنیت یک معمار را وارد ابعاد جدیدی از شناخت فرم و روش های طراحی آن کرده است. اساس این روش بر پایه تفکر الگوریتمی است که ارتباط میان هدف و نتیجه نهایی را مشخص می کند. تسلط به طراحی پارامتریک به معمار این اجازه را خواهد داد تا نسبت به بافت، محیط و قوانین و مقررات واکنش نشان داده و به طور کامل در جریان فرایند دیجیتالی از طراحی تا ساخت قرار گیرد. در این فرادرس به معرفی و شناخت معماری پارامتریک به همراه سبک ها و روش های مختلف آن می پردازیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش معماری معاصر ۱

درس معماری معاصر 1، از واحدهای درسی رشته‌ها و گرایش‌های مختلف معماری در مقطع کارشناسی است. معماری مدرن، حاصل عوامل متعددی همچون: پیشرفت‌های علم، توسعه فلسفه، خردگرایی (Rationalism) و پیشرفت تکنولوژی است و ریشه‌های این سبک و اندیشه‌های آن، به دوران رنسانس (Renaissance) باز می‌گردد. هدف از این آموزش، آشنایی دانشجویان با سبک های مختلف معماری مدرن و همچنین تاریخ معماری معاصر به خصوص سبک مدرن، فلسفه آن و همچنین معماران بزرگ این سبک است.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۵۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش آشنایی با اصول حفاظت و مرمت

در این فرادرس موارد مهمی از علم مرمت و قوانین بین المللی آن از رفرنس های علمی معتبر گردآوری شده است که مطالب آن به صورت خلاصه، مفید و کاملا کاربردی توضیح داده می شود تا علاوه بر مباحث دانشگاهی، به بحث اشتغال در کارهای مرمتی نیز کمک کرده باشد. آموزش به صورت گام به گام از آشنایی با مرمت شروع شده و سپس به قوانین بین المللی در خصوص مرمت می پردازد و پس از آن بناها و کارهای مرمتی ایران را مورد بررسی قرار می دهد. نهایتا با پرداختن به اهمیت مرمت در جهان، روش های مختلف مرمتی و آسیب شناسی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و به اتخاذ تصمیمات مختلف برای آسیب های شناسایی شده پرداخته می شود. در پایان این آموزش مخاطب به علم مفیدی از مرمت دست یافته و در کنار گذراندن واحد دانشگاهی، می تواند در کارهای مرمتی نیز مشغول به کار شود.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۱۱ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش ترسیم پلان فونداسیون و جزئیات فونداسیون ها با نرم افزار AutoCAD (رایگان)

سازه های بتنی احداثی در زمان حال، به خودی خود به وجود نمی آیند، بلکه در پس آنچه اجرا می شود محاسباتی براساس آیین نامه ها و اصول سازه ای نهفته است. حال آن که این محاسبات از طریق نرم افزارهای تخصصی رشته های سازه ای انجام می گردد، خود بحث وسیعی است. انتقال و تبدیل این اعداد و محاسبات بر روی کاغذ به گونه ای که برای مجری و شخص کارفرما قابل خواندن و درک باشد، نیاز به یادگیری و داشتن مهارت در انجام این کار است.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۷۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش ترسیم جزئیات دیوارهای برشی در نرم افزار AutoCAD (رایگان)

در واقع، توانایی در تبدیل اطلاعات حاصل از محاسبات و ترسیم آن ها به صورت نقشه های سازه مدون و قابل خوانا برای مشاغل مرتبط با ساختمان از طریق داده هایی که از محاسبات حاصل می شوند، از جمله زمینه هایی است که می توان با یادگیری و انجام آن علاوه بر افزودن دانش مهندسی خویش، در زمینه مورد نظر مشغول به فعالیت شد. یکی از نرم افزارهای پرکاربرد در کشور ما در زمینه تهیه نقشه های سازه ای، اتوکد (AutoCAD) است. ما در این آموزش قصد داریم ترسیم جزئیات دیوارهای برشی در نرم افزار اتوکد (AutoCAD) را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۳۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش متریال های خاص و مباحث تکمیلی پلاگین V-Ray در 3ds Max (رایگان)

پلاگین V-Ray با آپشن ها و گزینه های متعددی که دارد، در زمینه معماری جهت خروجی صحنه های معماری، با کیفیت نزدیک به واقعیت مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از آپشن ها و بخش های این پلاگین، قسمت مربوط به ساخت مواد و متریال ها است. این بخش که دارای تنظیمات و زیرمجموعه های متعددی برای زمینه معماری است، به حدی حائز اهمیت است که نداشتن اطلاعات کافی و عدم توانایی برای ساخت مواد واقع گرایانه، تمامی بخش های دیگر را تحت تاثیر قرار داده و خروجی کار به هیچ وجه مطلوب نخواهد بود.ما در این آموزش قصد داریم تا متریال های خاص و مباحث تکمیلی پلاگین V-Ray در 3ds Max را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۸۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش طراحی و ترسیم پروژه های پنج واحدی (رایگان)

هنرجو با تهیه و استفاده از این فرادرس، علاوه بر یادگیری طراحی پروژه های مسکونی در زمین های محدود، دانش خویش در زمینه نرم افزار اتوکد (AutoCAD) که یکی از نرم افزارهای معروف و پر استفاده در زمینه مهندسی است را نیز، ارتقا خواهد بخشید. به وفور مشاهده می شود که فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با ساختمان پس از اتمام تحصیلات، همچنان در طراحی و ترسیم چنین پروژه هایی دارای مشکل هستند و به وجود آموزشی در این زمینه، احساس نیاز می کنند. در این فرادرس، با استفاده از نرم افزار اتوکد ورژن 2019، به طراحی و ترسیم پلان های معماری پروژه های مختلف آپارتمانی در زمین های مختلف محدود به همراه مقاطع و نماها، بسته به نیاز پروژه پرداخته خواهد شد تا علاوه بر آشنایی با روند تقسیم بندی فضایی پلان های مسکونی در زمین های محدود با ابعاد مختلف، توانایی کار با نرم افزار اتوکد هنرجویان نیز ارتقا یابد.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش طراحی و ترسیم پروژه های دو واحدی (رایگان)

هنرجو با تهیه و استفاده از این فرادرس، علاوه بر یادگیری طراحی پروژه های مسکونی در زمین های محدود، دانش خویش در زمینه نرم افزار اتوکد (AutoCAD) که یکی از نرم افزارهای معروف و پر استفاده در زمینه مهندسی است را نیز، ارتقا خواهد بخشید. به وفور مشاهده می شود که فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با ساختمان پس از اتمام تحصیلات، همچنان در طراحی و ترسیم چنین پروژه هایی دارای مشکل هستند و به وجود آموزشی در این زمینه، احساس نیاز می کنند. در این فرادرس، با استفاده از نرم افزار اتوکد ورژن 2019، به طراحی و ترسیم پلان های معماری پروژه های مختلف آپارتمانی در زمین های مختلف محدود به همراه مقاطع و نماها، بسته به نیاز پروژه پرداخته خواهد شد تا علاوه بر آشنایی با روند تقسیم بندی فضایی پلان های مسکونی در زمین های محدود با ابعاد مختلف، توانایی کار با نرم افزار اتوکد هنرجویان نیز ارتقا یابد.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش آشنایی با ساخت متریال تخصصی معماری با پلاگین V-Ray در 3ds Max (رایگان)

امروزه آنچه که در بازار کار از فارغ التحصیلان رشته معماری خواسته می شود، تفاوت های زیادی با آنچه که در تحصیلات آکادمیک آموخته اند، دارد. یکی از این خواسته ها، تسلط به نرم افزارهای مدل سازی و رندرینگ همچون تری دی استودیو مکس و پلاگین های مربوطه آن، از جمله V-Ray است که در تحصیلات آکادمیک توجه چندانی به این موضوع نشده است، به گونه ای که دانشجو جهت رفع این نیاز یا مجبور است به فردی متخصص هزینه ای بپردازد و یا خود به دنبال آموختن آن حرفه باشد.ما در این آموزش قصد داریم تا آشنایی با ساخت متریال تخصصی معماری با پلاگین V-Ray در 3ds Max را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۷۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش ترسیم پلان فونداسیون اجرایی سازه فلزی و جزئیات آن ها (رایگان)

در پس سازه های فلزی احداثی در زمان حال، محاسباتی براساس آیین نامه ها و اصول سازه ای نهفته است. حال آنکه این محاسبات از طریق نرم افزارهای تخصصی رشته های سازه ای انجام می گردد، بحث وسیعی است و انتقال و تبدیل این اعداد و محاسبات بر روی کاغذ به گونه ای که برای مجری و شخص کارفرما قابل خواندن و درک باشد نیاز به یادگیری و داشتن مهارت در انجام این کار دارد. یکی از نرم افزارهای پرکاربرد در کشور ما در زمینه تهیه نقشه های سازه ای، اتوکد (AutoCAD) است. در این آموزش، با فرض بر این که مخاطبین با این نرم افزار آشنایی دارند، به آموزش اصول ترسیمی نقشه های سازه فلزی یک ساختمان و انجام پروژه عملی در قالب ترسیم نقشه های ساختمان فلزی می پردازیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۳۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش ترسیم پلان ستون گذاری سازه فلزی و تیپ بندی آن ها (رایگان)

در پس سازه های فلزی احداثی در زمان حال، محاسباتی براساس آیین نامه ها و اصول سازه ای نهفته است. حال آنکه این محاسبات از طریق نرم افزارهای تخصصی رشته های سازه ای انجام می گردد، بحث وسیعی است و انتقال و تبدیل این اعداد و محاسبات بر روی کاغذ به گونه ای که برای مجری و شخص کارفرما قابل خواندن و درک باشد نیاز به یادگیری و داشتن مهارت در انجام این کار دارد. یکی از نرم افزارهای پرکاربرد در کشور ما در زمینه تهیه نقشه های سازه ای، اتوکد (AutoCAD) است. در این آموزش، با فرض بر این که مخاطبین با این نرم افزار آشنایی دارند، به آموزش اصول ترسیمی نقشه های سازه فلزی یک ساختمان و انجام پروژه عملی در قالب ترسیم نقشه های ساختمان فلزی می پردازیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
24

آموزش ترسیم جزئیات تیرهای فلزی (رایگان)

در پس سازه های فلزی احداثی در زمان حال، محاسباتی براساس آیین نامه ها و اصول سازه ای نهفته است. حال آنکه این محاسبات از طریق نرم افزارهای تخصصی رشته های سازه ای انجام می گردد، بحث وسیعی است و انتقال و تبدیل این اعداد و محاسبات بر روی کاغذ به گونه ای که برای مجری و شخص کارفرما قابل خواندن و درک باشد نیاز به یادگیری و داشتن مهارت در انجام این کار دارد. یکی از نرم افزارهای پرکاربرد در کشور ما در زمینه تهیه نقشه های سازه ای، اتوکد (AutoCAD) است. در این آموزش، با فرض بر این که مخاطبین با این نرم افزار آشنایی دارند، به آموزش اصول ترسیمی نقشه های سازه فلزی یک ساختمان و انجام پروژه عملی در قالب ترسیم نقشه های ساختمان فلزی می پردازیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
25

آموزش آشنایی با مفهوم دیوارها و جزئیات دیوار چینی (رایگان)

معماری، یک دانش بین فن و هنر است. چنانچه که به وضوح مشاهده می شود، آن دسته از معمارانی که آشنایی و تسلط بیشتری به مبحث فنی دارند، به علت آشنایی با اجزا و عناصر مختلف ساختمانی، در بخش هنری موفق تر عمل می کنند و برآیند کار آن ها نیز به جهت داشتن پتانسیل اجرایی از ارزش والاتری برخوردار است، لذا نباید از کنار جزییات و دیتیل های ساختمانی به راحتی گذشت. این فرادرس، آموزشی متنوعی از دیتیل های مختلف ساختمانی است که به ترسیم و بررسی اجزای مختلف ساختمان به کمک نرم افزار اتوکد (AutoCAD)، به عنوان یکی از قدرتمندترین نرم افزارها در زمینه تهیه نقشه های مهندسی در کشور ما می پردازد. در این آموزش با فرض این که دوستان علاقه مند به این نرم افزار آشنایی دارند، ترسیم و تهیه عناصر و دیتیل های مختلف ساختمانی به کمک نرم افزار مذکور ارائه داده می شود.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
26

آموزش ترسیم جزئیات ارتباطات عمودی (رایگان)

معماری، یک دانش بین فن و هنر است. چنانچه که به وضوح مشاهده می شود، آن دسته از معمارانی که آشنایی و تسلط بیشتری به مبحث فنی دارند، به علت آشنایی با اجزا و عناصر مختلف ساختمانی، در بخش هنری موفق تر عمل می کنند و برآیند کار آن ها نیز به جهت داشتن پتانسیل اجرایی از ارزش والاتری برخوردار است، لذا نباید از کنار جزییات و دیتیل های ساختمانی به راحتی گذشت. این فرادرس، آموزشی متنوعی از دیتیل های مختلف ساختمانی است که به ترسیم و بررسی اجزای مختلف ساختمان به کمک نرم افزار اتوکد (AutoCAD)، به عنوان یکی از قدرتمندترین نرم افزارها در زمینه تهیه نقشه های مهندسی در کشور ما می پردازد. در این آموزش با فرض این که دوستان علاقه مند به این نرم افزار آشنایی دارند، ترسیم و تهیه عناصر و دیتیل های مختلف ساختمانی به کمک نرم افزار مذکور ارائه داده می شود.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۷۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
27

آموزش محوطه سازی با اتوکد (رایگان)

معماری، یک دانش بین فن و هنر است. چنانچه که به وضوح مشاهده می شود، آن دسته از معمارانی که آشنایی و تسلط بیشتری به مبحث فنی دارند، به علت آشنایی با اجزا و عناصر مختلف ساختمانی، در بخش هنری موفق تر عمل می کنند و برآیند کار آن ها نیز به جهت داشتن پتانسیل اجرایی از ارزش والاتری برخوردار است، لذا نباید از کنار جزییات و دیتیل های ساختمانی به راحتی گذشت. این فرادرس، آموزشی متنوعی از دیتیل های مختلف ساختمانی است که به ترسیم و بررسی اجزای مختلف ساختمان به کمک نرم افزار اتوکد (AutoCAD)، به عنوان یکی از قدرتمندترین نرم افزارها در زمینه تهیه نقشه های مهندسی در کشور ما می پردازد. در این آموزش با فرض این که دوستان علاقه مند به این نرم افزار آشنایی دارند، ترسیم و تهیه عناصر و دیتیل های مختلف ساختمانی به کمک نرم افزار مذکور ارائه داده می شود.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
28

آموزش پروژه‌ محور اتوکد - طراحی و ترسیم ویلاهای مدرن و خاص - بخش یکم (رایگان)

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و قرار گرفتن در فضای زندگی ماشینی، موجب شده است تا انسان از طبیعت فاصله گرفته و در شلوغی جمعیت و تراکم متمرکز شهری اوقات خویش را بگذراند. حال ایده طراحی ویلا و باغی که بتواند به انسان در بهبود کیفیت زندگی و تسکین ناهنجاری های حاصل از زندگی ماشینی کمک کند، بیش از پیش ارزشمند می شود. بنابراین داشتن تخصص در این زمینه می تواند در بازار کار برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های ساختمانی همچون: عمران، معماری، نقشه کشی و… یک امتیاز محسوب شود. ما در این آموزش قصد داریم تا پروژه‌ محور اتوکد - طراحی و ترسیم ویلاهای مدرن و خاص را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
29

آموزش اصول طراحی ویلایی و بررسی فضاهای مختلف در کاربری ویلایی - بخش یکم (رایگان)

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و قرار گرفتن در فضای زندگی ماشینی، موجب شده است تا انسان از طبیعت فاصله گرفته و در شلوغی جمعیت و تراکم متمرکز شهری اوقات خویش را بگذراند. حال ایده طراحی ویلا و باغی که بتواند به انسان در بهبود کیفیت زندگی و تسکین ناهنجاری های حاصل از زندگی ماشینی کمک کند، بیش از پیش ارزشمند می شود. بنابراین داشتن تخصص در این زمینه می تواند در بازار کار برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های ساختمانی همچون: عمران، معماری، نقشه کشی و… یک امتیاز محسوب شود. ما در این آموزش قصد داریم تا اصول طراحی ویلایی و بررسی فضاهای مختلف در کاربری ویلایی را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
30

آموزش فرهنگ مرمت و جایگاه بین المللی آن (رایگان)

آموزش به صورت گام‌به‌گام از آشنایی با مرمت شروع‌شده و سپس به قوانین بین‌المللی در خصوص مرمت می‌پردازد و پس از آن بناها و کارهای مرمتی ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد. نهایتا با پرداختن به اهمیت مرمت در جهان، روش‌های مختلف مرمتی و آسیب‌شناسی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و به اتخاذ تصمیمات مختلف برای آسیب‌های شناسایی‌شده پرداخته می‌شود. در پایان این آموزش مخاطب به علم مفیدی از مرمت دست‌یافته و در کنار گذراندن واحد دانشگاهی، می‌تواند در کارهای مرمتی نیز مشغول به کار شود. ما در این آموزش قصد داریم تا فرهنگ مرمت و جایگاه بین‌المللی آن - بخش یکم را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
31

آموزش مراحل شناخت یک بنای با ارزش (رایگان)

آموزش به صورت گام‌به‌گام از آشنایی با مرمت شروع‌شده و سپس به قوانین بین‌المللی در خصوص مرمت می‌پردازد و پس از آن بناها و کارهای مرمتی ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد. نهایتا با پرداختن به اهمیت مرمت در جهان، روش‌های مختلف مرمتی و آسیب‌شناسی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و به اتخاذ تصمیمات مختلف برای آسیب‌های شناسایی‌شده پرداخته می‌شود. در پایان این آموزش مخاطب به علم مفیدی از مرمت دست‌یافته و در کنار گذراندن واحد دانشگاهی، می‌تواند در کارهای مرمتی نیز مشغول به کار شود. ما در این آموزش قصد داریم تا مراحل شناخت یک بنای با‌ارزش را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
32

آموزش آشنایی با مرمت (رایگان)

آموزش به صورت گام‌به‌گام از آشنایی با مرمت شروع‌شده و سپس به قوانین بین‌المللی در خصوص مرمت می‌پردازد و پس از آن بناها و کارهای مرمتی ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد. نهایتا با پرداختن به اهمیت مرمت در جهان، روش‌های مختلف مرمتی و آسیب‌شناسی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و به اتخاذ تصمیمات مختلف برای آسیب‌های شناسایی‌شده پرداخته می‌شود. در پایان این آموزش مخاطب به علم مفیدی از مرمت دست‌یافته و در کنار گذراندن واحد دانشگاهی، می‌تواند در کارهای مرمتی نیز مشغول به کار شود. ما در این آموزش قصد داریم تا آشنایی با مرمت - بخش یکم را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
33

آموزش اتخاذ روش درمان و ارائه طرح در حفاظت و مرمت (رایگان)

آموزش به صورت گام‌به‌گام از آشنایی با مرمت شروع‌شده و سپس به قوانین بین‌المللی در خصوص مرمت می‌پردازد و پس از آن بناها و کارهای مرمتی ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد. نهایتا با پرداختن به اهمیت مرمت در جهان، روش‌های مختلف مرمتی و آسیب‌شناسی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و به اتخاذ تصمیمات مختلف برای آسیب‌های شناسایی‌شده پرداخته می‌شود. در پایان این آموزش مخاطب به علم مفیدی از مرمت دست‌یافته و در کنار گذراندن واحد دانشگاهی، می‌تواند در کارهای مرمتی نیز مشغول به کار شود. ما در این آموزش قصد داریم تا اتخاذ روش درمان و ارائه طرح در حفاظت و مرمت - بخش یکم را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
34

آموزش کار با تکنیک مدل سازی اسپلاین در 3DS MAX - بخش دوم (رایگان)

امروزه همه شرکت‌های بزرگی که در زمینه مدل‌سازی سه‌بعدی، هنرهای دیجیتال، انیمیشن‌سازی و معماری فعالیت می‌کنند، یک تیم تخصصی نرم‌افزار دارند که افراد در بین آن‌ها باید از دانش و تخصص لازم برای مدل‌سازی سه‌بعدی برخوردار باشند تا بتوانند نیازهای شرکت را برآورده سازند. نرم‌افزارهای مختلفی در این شرکت‌ها به کار برده می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تری ‌دی‌ استودیو مکس اشاره کرد که طرفداران بسیاری دارد، چرا که یکی از اساسی‌ترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزارهایی است که در همه جای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این آموزش قصد داریم تا کار با تکنیک مدل‌سازی اسپلاین در 3DS MAX - بخش دوم را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
35

آموزش کار با تکنیک مدل سازی اسپلاین با 3ds Max - بخش یکم (رایگان)

امروزه همه شرکت‌های بزرگی که در زمینه مدل‌سازی سه‌بعدی، هنرهای دیجیتال، انیمیشن‌سازی و معماری فعالیت می‌کنند، یک تیم تخصصی نرم‌افزار دارند که افراد در بین آن‌ها باید از دانش و تخصص لازم برای مدل‌سازی سه‌بعدی برخوردار باشند تا بتوانند نیازهای شرکت را برآورده سازند. نرم‌افزارهای مختلفی در این شرکت‌ها به کار برده می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تری ‌دی‌ استودیو مکس اشاره کرد که طرفداران بسیاری دارد، چرا که یکی از اساسی‌ترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزارهایی است که در همه جای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این آموزش قصد داریم تا کار با تکنیک مدل‌سازی اسپلاین با 3ds Max - بخش یکم را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: دکتر هاشم بهمن یار مدت زمان آموزش: ۴۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید