×
حمیده نگهدار

حمیده نگهدار

  • مدرس فرادرس
  • کارشناسی مهندسی برق
  • دانشگاه یزد

مهندس حمیده نگهدار کارشناس مهندسی برق گرایش الکترونیک از دانشگاه یزد و در حال حاضر مشغول تدریس برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان هستند. ایشان علاوه بر تدریس زبان برنامه نویسی اسکرچ (Scratch)، در حوزه های طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس (WordPress)، فتوشاپ (Photoshop) و… فعالیت می کنند.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
کارشناسی مهندسی برق دانشگاه یزد
دانشجویان۴,۰۴۳ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۱/۹ میلیون دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۳۷۳ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۲ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۶ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش برنامه نویسی تصویری به کودکان با زبان اسکرچ (Scratch)

زبان اسکرچ (Scratch) برای آموزش به کودکان ۸ الی ۱۶ سال طراحی شده است اما به جرات می توان گفت که زبانی بسیار مفید برای بزرگسالانی است که به تازگی قصد فراگرفتن مفاهیم برنامه نویسی را دارند و به این افراد توصیه می شود که Scratch اولین زبانی باشد که می آموزند. مهارت هایی که در این زبان برنامه نویسی و در این فرادرس آموخته می شوند قابل استفاده در زبان های پایه ای برنامه نویسی همچون: جاوا و پایتون و… (در رتبه بندی محبوبیت و کاربردی بودن زبان های برنامه نویسی، جاوا در رتبه اول و پایتون چهارم است) می باشد، در واقع می توان آشنایی با مفاهیم و کاربردهای زبان Scartch را پیش نیاز یادگیری همه زبان های برنامه نویسی دیگر دانست.

مدرس: حمیده نگهدار مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۱۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش کار با بخش صدا در زبان Scratch (رایگان)

زبان برنامه نویسی Scratch با هدف آموزش اصول برنامه نویسی به کودکان در آزمایشگاه رسانه دانشگاه MIT توسط تیمی به رهبری دانشمندی به نام آقای میشل رسنیک، طراحی و ساخته شد. این زبان برنامه نویسی در سال ۲۰۰۷ به بازار عرضه شد و زبان برنامه نویسی جدید و به روزی در دنیا محسوب می شود. با این حال در همین مدت کوتاه این زبان برنامه نویسی، طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرده است. ما در این آموزش قصد داریم تا آموزش کار با بخش صدا در زبان اسکرچ را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: حمیده نگهدار مدت زمان آموزش: ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید