×
حمید وفایی ملامحمود

حمید وفایی ملامحمود

  • مدرس فرادرس
  • کارشناسی عکاسی
  • دانشگاه سراسری سمنان

حمید وفایی ملامحمود، دارای کارشناسی عکاسی از دانشگاه سراسری سمنان هستند. زمینه‌های فعالیت تخصصی ایشان علاوه بر عکاسی و ویرایش عکس، شامل: موشن‌گرافی، فیلمبرداری، تدوین و ساخت تیزر است. از افتخارات ایشان می‌توان به: کسب مقام اول جشنواره دوربین نت در سال 1393، کسب رتبه سوم جشنواره پرسش مهر در سال 1400، منتخب جشنواره معلمین هنرمند در سال 1400، راهیابی به مرحله نهایی داوری جشنواره بین‌المللی Lens Culture در سال 2015، برگزیده جشنواره‌های مختلفی همچون: آن، جشن عکس دانشگاه هنر تهران، اولین دوسالانه عکس ورزشی ایران، آپادانا، نگاه نو، رژان و تعداد دیگری از جشنواره‌های عکاسی اشاره کرد. علاوه بر این ایشان با برپایی چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی به نمایش آثار هنری خود پرداخته‌اند. از جمله این نمایشگاه‌ها می‌توان به: نمایشگاه افرادی تن‌های شهر من که در سال ۱۳۹۵ در گالری جرجانی تهران برگزار شد، اشاره کرد.

در کنار جشنواره‌ها و نمایشگاه‌هایی که به آن‌ها اشاره شد، ایشان تاکنون در زمینه‌های عکاسی و فیلمبرداری چه به صورت خصوصی و چه در قالب همکاری با برخی سازمان‌ها و شرکت‌ها فعالیت‌های گسترده‌ای داشته‌اند که از جمله این همکاری‌ها می‌توان به: تدریس تلویزیونی رشته عکاسی در سال ۱۳۹۹ که به صورت زنده از شبکه‌های آموزش و چهار پخش شده بود اشاره کرد. تولید محتواهای آموزشی رسمی در قالب ویدئو و پخش گسترده این آموزش‌ها در شبکه شاد، برای تمامی هنرستان‌های کشور در سال‌های تحصیلی 1399-1400 و 1400-1401، نمونه دیگری از فعالیت‌های ایشان است.

ایشان همچنین افتخار داوری در جشنواره‌های دختران امروز، فرهنگی هنری (فردا) و مهتاب در نور در سال ۱۳۹۹ را داشته‌اند. در حال حاضر علاوه بر همکاری‌های گسترده در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری با وزارت آموزش و پرورش کشور، ایشان در حال تالیف دو کتاب با موضوعات عکاسی دیجیتال و ویرایش تصویر هستند که امید است تا پایان سال ۱۴۰۰ به مرحله چاپ برسند.

از فعالیت‌های آموزشی و تدریس ایشان می‌توان مواردی مانند: تدریس در موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) از سال ۱۳۹۵ تاکنون، تدریس به عنوان هنرآموز در وزارت آموزش و پرورش از سال ۱۳۸۹ تاکنون، تدریس در آموزشگاه آزاد نوید سمنان از سال ۱۳۹۸ تا ۱۳۹۹ و تدریس عکاسی به عنوان متخصص در کارگاه‌های آموزشی متعدد برگزار شده توسط آموزش و پرورش کشور را نام برد.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
کارشناسی عکاسی دانشگاه سراسری سمنان
کاردانی ICT موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص)
دانشجویان۸۴ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۲۵ هزار دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۲۴۶ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۱ عنوان آموزشی
لطفا منتظر بمانید