×
دکتر عرفان خسروی

دکتر عرفان خسروی

  • مدرس فرادرس
  • دکتری تخصصی زیست شناسی جانوری
  • دانشگاه تهران

دکتر عرفان خسروی، زیست‌شناس و دیرینه‌شناس هستند. ایشان در سال ۱۳۸۱ وارد دانشگاه تهران شدند و تحصیلات خود را در رشته جانورشناسی (Animal Biosystematics) تا مقطع دکتری در همین دانشگاه ادامه دادند.

ایشان از سال ۱۳۸۰ نویسندگی علمی را در مجله دانشمند آغاز کردند و سپس به تحریریه مجله دانستنیها پیوستند و به جز نویسندگی و ترجمه در این مجله، از سال ۱۳۹۲ مسئولیت دبیری تحریریه و سپس دبیری علمی این مجله را عهده‌دار شدند. ایشان در نشریات دیگری مثل شهر کتاب، دانشنامه، کرگدن و رشد آموزش زیست‌شناسی نیز مقالاتی عامه‌فهم درباره علم منتشر کرده اند.

برخی از کتاب‌های نوشته‌شده به قلم آقای عرفان خسروی شامل: جانورشناسی مقایسه‌ای (۱۳۸۸)، فسیل‌شناسی مهره‌داران (۱۳۸۸)، فرهنگ‌نامه دایناسورها (۱۳۹۰)، عصر طلایی دایناسورها (۱۳۹۳) و دایناسورهای شگفت‌انگیز (۱۳۹۴)، است. به‌علاوه ایشان مترجم چند کتاب دیگری در زمینه زیست‌شناسی تکاملی و سر ویراستار و ناظر ترجمه چندین جلد کتاب دیگر نیز بوده اند.

زمینه‌های پژوهشی و آموزشی: دیرینه‌شناسی، جانورشناسی، تکامل، تشریح مقایسه‌ای و استخوان‌شناسی، روش‌های کارگاهی و میدانی برای رشته‌های علوم طبیعی

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
دکتری تخصصی زیست شناسی جانوری دانشگاه تهران
کارشناس ارشد بیوسیستماتیک جانوری دانشگاه شهید بهشتی
کارشناسی بیوسیستماتیک جانوری دانشگاه تهران
دانشجویان۱,۱۷۹ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۱۷۵ هزار دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۶۴۰ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۵ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۲ سال فعالیت آموزشی است.

لطفا منتظر بمانید