×
بهزاد کریم‌ پور

بهزاد کریم‌ پور

  • مدرس فرادرس
  • دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران - ژئوتکنیک
  • دانشگاه تهران

بهزاد کریم‌ پور دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش ژئوتکنیک در دانشگاه تهران هستند. ایشان مشغول انجام کار پژوهشی بر روی موضوعات مختلف در جهت پایان‌نامه و پروژه‌های کاری برای دانشگاه تهران و سازمان‌های دیگر می‌باشند. ایشان علاوه بر تجربه کار پژوهشی در مورد تحلیل پاسخ زمین، تجربه کار با دستگاه‌های پیشرفته تعیین ویژگی‌های دینامیکی خاک را دارند.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران - ژئوتکنیک دانشگاه تهران
کارشناسی مهندسی عمران دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشجویان۴۴۷ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۱۵۰ هزار دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۵۴۸ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۲ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۲ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش تحلیل پاسخ دینامیکی ساختگاه خاکی به امواج زلزله با نرم‌ افزار DEEPSOIL

در این آموزش سعی داریم به محاسبه پاسخ ساختگاه های مختلف تحت بارگذاری زلزله و وقوع پدیده هایی در این جهت همچون تشدید را با استفاده از نرم افزار DEEPSOIL بررسی کنیم. این نرم افزار رایگان که در دانشگاه ایلینوی تهیه شده است، تحلیل پاسخ ساختگاه را با در نظر گرفتن یک ستون خاکی یک بعدی به روش غیرخطی و شبه خطی برای ما انجام خواهد داد. این نرم افزار همانند دیگر نرم افزارهای تحلیل ساختگاه، داده هایی همچون رکوردهای زلزله و مشخصات خاک ساختگاه را دریافت می کند و با انجام محاسبات پارامترهای دینامیکی، پاسخ دریافتی را ارائه می دهد. در نهایت از این پارامترها برای تحلیل پاسخ استفاده شده و در صورت نیاز در محاسبات لرزه ای سازه ها به کار گرفته می شوند.

مدرس: بهزاد کریم‌ پور مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش تحلیل پاسخ دینامیکی ساختگاه خاکی به امواج زلزله با نرم افزار EERA

در این آموزش، نرم افزار EERA که با استفاده از تحلیل شبه خطی به بررسی پاسخ زمین در برابر زلزله می پردازد، معرفی می شود. پاسخ زمین و اثر ساختگاه، یکی از پدیده های مهم دینامیکی خاک است که برای بررسی زلزله وارده بر ساختمان اهمیت زیادی دارد. برای تحلیل این اثر نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که یکی از پرکاربردترین و ساده ترین آن ها، EERA نام دارد. این آموزش با دربرگرفتن خلاصه ای از مباحث دینامیک خاک، ابتدا به بررسی تمامی پارامترهای دینامیکی خاک و زلزله پرداخته و در انتها وارد خود نرم افزار می شود. پس اگر با مباحث دینامیکی خاک و زلزله آشنایی کاملی ندارید، استفاده از این آموزش می تواند کمک فراوانی به شما بکند.

مدرس: بهزاد کریم‌ پور مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید