×
آرش رحیمی

آرش رحیمی

  • مدرس فرادرس
  • کارشناس ارشد مهندسی عمران – سازه
  • دانشگاه علم و فرهنگ تهران

مهندس آرش رحیمی، دارای کارشناسی ارشد مهندسی عمران - سازه با درجه عالی و نمره ۲۰ از دانشگاه علم و فرهنگ تهران، دارای مدرک مدیریت پروژه حرفه‌ای از آکادمی بین‌المللی هستند. ایشان موفق به کسب رتبه پژوهشگر برتر دانشگاه بوده و در مسابقات دانشگاهی سازه‌های فشاری به عنوان طراح برتر انتخاب شدند. کار پژوهشی ایشان پایش سلامت پل ورسک بوده و در زمینه بهبود مدل و شناسایی ترک و حل مسائل اندرکنشی این پل فعالیت دارند.

فعالیت تحصیلی ایشان نیز تدریس و مشاوره نرم‌افزارهای اجزای محدود متلب، آباکوس و SAP2000 در دپارتمان فنی و مهندسی است. در زمینه کاری، ایشان مسلط به طراحی عملکردی و مقاوم‌سازی سازه‌ها، امور برنامه‌ریزی، کنترل پروژه سازه‌های عمرانی و صنعتی، کنترل قرارداد و پایش شاخص‌های ارزش کسب شده پروژه جهت راه‌اندازی PMO هستند.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
کارشناس ارشد مهندسی عمران – سازه دانشگاه علم و فرهنگ تهران
کارشناسی مهندسی عمران – عمران دانشگاه علم و فرهنگ تهران
دانشجویان۷۱۴ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۲۳۷ هزار دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۹۰۷ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۵ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۲ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها‌

1

مسیر موفقیت در حوزه کنترل پروژه با رویکرد PMBOK (وبینار ضبط شده) - رایگان

حوزه کنترل پروژه در صورت ایجاد یک پروسه استاندارد کمک شایان توجهی به مدیریت پروژه کرده و با تعریف مسیری مناسب، از خزش و انحراف برنامه نیز جلوگیری می‌کند. داشتن دانش در زمینه مدیریت پروژه و تسلط کافی بر استانداردهایی نظیر: PMBOK و PRINCE2 نیز می‌تواند این مسیر را تسهیل کند.

مدرس: آرش رحیمی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش پایش سلامت سازه ها در نرم افزار آباکوس

برای ایجاد چرخه پایدار عمر و نگهداری سازه‌ها، نیازمند درک رفتار صحیح آن‌ها تحت شرایط متفاوت بهره‌برداری هستیم. یکی از راه‌های شناخت مشخصات دینامیکی، مدل‌سازی با با نرم‌افزار اجزا محدود ABAQUS است که با کمک آن می‌توانیم حاشیه اطمینان، پاسخ‌ها، شاخص‌های خرابی از روی اندازه‌گیری و عملکرد قابل اطمینان سازه را به دست آوریم. در این فرادرس با ارائه مثال‌های کاربردی در نرم‌افزار آباکوس، جا‌بجایی‌های مجاز و غیر مجاز، محدوده‌های آستانه شکست هر جزو بر اساس آیین‌نامه‌ها و استانداردهای داخلی و بین‌المللی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدرس: آرش رحیمی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش پایش سلامت سازه ها

با اندازه گیری دائم پاسخ سازه ها در طول زمان و تحت شرایط مختلف بارگذاری، اطلاعات قابل اعتمادی از وضعیت و عملکرد سازه ها در اختیار قرار می گیرد. بر اساس این اطلاعات می توان نظارت دقیق تری بر نحوه بهره برداری از سازه داشت. در ادامه جهت اطمینان از ایمنی و دوام سازه در طول خدمت آن، کمیت های مختلفی نظیر: شتاب، فرکانس، اشکال مودی و غیره را با استفاده از سنسورهای نصب شده روی سازه شناسایی کرده و نحوه ابزاربندی، تعداد و موقعیت سنسورها نیز مورد بررسی قرار می گیرد. از آنجایی که خصوصیات دینامیکی سازه پس از ایجاد آسیب تغییر می کند، با استفاده از روش های شناسایی سیستم، تبدیل فوریه، تبدیل موجک و تبدیل هیلبرت - هوآنگ به برآورد پارامترهای مودال و شناسایی آسیب در سازه پرداخته می شود.

مدرس: آرش رحیمی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش شناسایی سیستم سازه (رایگان)

از آنجایی که انجام روش‌های ارزیابی غیرمخرب بر روی کل المان‌های سازه، هزینه زمانی و مالی بسیاری دارد و اغلب منوط به توقف بهره‌برداری از سازه می‌گردد، روش‌های پایش سلامت بر مبنای اطلاعات لرزه‌ای سازه توسعه داده شده‌اند و از روش‌های ارزیابی غیرمخرب به‌عنوان روش‌های مکمل پایش سلامت استفاده می‌گردد. با استفاده از پایش سلامت سازه می‌توان حاشیه اطمینان و پاسخ‌های سازه در شرایط مختلف را به‌دست آورد و با پیش‌بینی پاسخ سازه، از ایمنی و دوام آن در طول عمر بهره‌برداری، اطمینان حاصل نمود. ما در این آموزش قصد داریم تا شناسایی سیستم سازه را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: آرش رحیمی مدت زمان آموزش: ۳۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش بررسی عملکرد کوتاه مدت و بلندمدت سازه ها (رایگان)

از آنجایی که انجام روش‌های ارزیابی غیرمخرب بر روی کل المان‌های سازه، هزینه زمانی و مالی بسیاری دارد و اغلب منوط به توقف بهره‌برداری از سازه می‌گردد، روش‌های پایش سلامت بر مبنای اطلاعات لرزه‌ای سازه توسعه داده شده‌اند و از روش‌های ارزیابی غیرمخرب به‌عنوان روش‌های مکمل پایش سلامت استفاده می‌گردد. با استفاده از پایش سلامت سازه می‌توان حاشیه اطمینان و پاسخ‌های سازه در شرایط مختلف را به‌دست آورد و با پیش‌بینی پاسخ سازه، از ایمنی و دوام آن در طول عمر بهره‌برداری، اطمینان حاصل نمود. ما در این آموزش قصد داریم تا عملکرد کوتاه‌مدت و بلندمدت سازه‌ها را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: آرش رحیمی مدت زمان آموزش: ۲۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید