×
امیرحسین مهرفر

امیرحسین مهرفر

  • مدرس فرادرس
  • دانشجوی دکتری تخصصی مهندسی برق - الکترونیک
  • دانشگاه صنعتی مالک اشتر

مهندس امیرحسین مهرفر دانشجوی دکترای مهندسی برق - الکترونیک در دانشگاه صنعتی مالک اشتر هستند. زمینه های تخصصی ایشان، الکترونیک نوری، ادوات نیمه هادی و نانوالکترونیک است. از پروژه های تخصصی کاری ایشان، طراحی آشکارساز ژرمانیومی مجتمع شده به همراه موج بر نوری است. به علاوه ایشان سابقه فعالیت در حوزه های هوش مصنوعی، طراحی سیستم های دیجیتال و زبان های برنامه نویسی را دارند.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
دانشجوی دکتری تخصصی مهندسی برق - الکترونیک دانشگاه صنعتی مالک اشتر
کارشناس ارشد مهندسی برق - الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
دانشجویان۵,۰۵۵ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۱/۲ میلیون دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۱,۲۷۶ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۶ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۷ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش انتشار مقاله علمی (از انتخاب مجله تا فرایند داوری)

امروزه اهمیت و ضرورت مقاله نویسی بر همگان روشن است و جوامع پیشرفته به این موضوع اهمیت بسیاری می دهند، همچنین برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری یکی از عوامل مهم موفقیت تلقی می شود. نحوه تایید شدن مقالات، دارای نکات بسیار زیادی است و اشتباه کردن در هر مرحله می تواند باعث از دست رفتن زمان و حتی چاپ نشدن مقاله شود، در این راستا تعیین اعتبار مجله و مرتبط بودن موضوع مجله با موضوع پژوهشی مقاله، بسیار حائز اهمیت است. فرایند داوری مقالات نیز دارای مراحل بسیار متعددی است و آشنایی با این مراحل در چاپ مقاله می تواند به پژوهشگر کمک کند.

مدرس: امیرحسین مهرفر مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۳۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی - گرامر

در آزمون زبان EPT، هدف اصلی سنجش زبان دانشجویان از نظر ساختار زبان است. آزمون زبان EPT از بخش های مختلفی، شامل: لغت، گرامر و درک مطلب تشکیل شده است. بخش گرامر آزمون زبان EPT به دو بخش تقسیم شده است، بخش اول شامل جملاتی است که در هر جمله زیر چهار کلمه از این جمله خط کشیده شده است و داوطلب باید بین گزینه ها، گزینه ای که ایراد گرامری دارد را تشخیص دهد و بخش دوم شامل چهار جمله در هر سوال است که دانشجو باید جمله ای که دارای خطاهای گرامری است را، شناسایی کند. برای دانشجویان مقاطع عالی، داشتن مدرک زبان و پاسخ گویی به سوالات کنکور زبان عمومی یک امر ضروری است.

مدرس: امیرحسین مهرفر مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش حل سوالات آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی - گرامر

در این فرادرس به آموزش نکات مهم گرامری که یک داوطلب آزمون زبان انگلیسی نیاز دارد، پرداخته می شود. بنابراین، در این آموزش می خواهیم به حل سوالات گرامر آزمون زبان انگلیسی EPT ادوار گذشته بپردازیم تا داوطلبان تسلط کافی برای پاسخگویی به بخش گرامر را پیدا کنند. علاوه بر این، این آموزش برای داوطلبین آزمون های داخلی دیگر، اعم از: MSRT, TOLIMO, UTEPT نیز می تواند مفید باشد. برای بخش گرامر آزمون زبان انگلیسی EPT نیاز است تا داوطلبان با سوالات ادوار گذشته آزمون آشنا شده و این سوالات را پاسخ دهند تا بتوانند نمره مطلوب از قسمت گرامر را کسب کنند. بنابراین، حل سوالات گرامر ادوار گذشته آزمون زبان انگلیسی روی نمره داوطلب تاثیر بسزایی دارد.

مدرس: امیرحسین مهرفر مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش تئوری و فناوری ساخت ادوات نیمه ‌هادی

هدف از این آموزش، آشنایی فراگیران با مقدمه ای بر ساخت ادوات نیمه هادی است. در این آموزش سعی شده است تمامی مفاهیم به صورت کامل آموزش داده شوند و لذا پس از گذراندن این آموزش، دانشجویان و دانش پژوهان به صورت کامل با فرایندهای ساخت ادوات نیمه هادی آشنا می شوند. درس تئوری و فناوری ساخت ادوات نیمه هادی یکی از دروس اصلی در کارشناسی ارشد و دکتری برای رشته های الکترونیک، فیزیک و… است. در همین راستا در این آموزش سعی شده است تمامی فرآیندهای ساخت ادوات نیمه هادی اعم از: لایه نشانی، اکسیداسیون، فوتولیتوگرافی، زدایش، نفوذ و کاشت یون به صورت کامل آموزش داده شود. در این آموزش در درس آخر با توجه به آموزه های درس های قبلی، فرایند ساخت ترانزیستور MOS کامل شرح داده می شود.

مدرس: امیرحسین مهرفر مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش نرم افزار لومریکال (Lumerical) برای شبیه سازی ادوات نوری - مقدماتی

نرم افزار لومریکال از چهار ماژول FDTD Solutions ،Device ،MODE Solutions و Interconnect تشکیل شده است. هدف از این فرادرس، آشنایی اولیه با دو ماژول Device و FDTD است که از ماژول های اصلی و پرکاربرد نرم افزار لومریکال می باشند. برای همین منظور، ابتدا کار را با ماژول Device که ماژول شبیه سازی ادوات نیمه هادی است شروع می کنیم. اصول اولیه شبیه سازی، انتخاب مواد، تنظیمات شبیه ساز، چگونگی دریافت خروجی از این ماژول و موارد مهم در شبیه سازی را با تشریح مثال توضیح می دهیم. در ادامه به ماژول FDTD که ماژول حل معادلات نوری است می پردازیم و اصول اولیه شبیه سازی نوری، منابع نوری، الگوریتم های تحلیل و موارد دیگر در حوزه شبیه سازی نوری را با تشریح مثال توضیح می دهیم.

مدرس: امیرحسین مهرفر مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش کاشت یون در تئوری و فناوری ساخت ادوات نیمه هادی (رایگان)

پیشرفت روزافزون قطعات الکترونیکی، وابسته به ساخت ادوات در ابعاد میکرو و نانو است. هر ساله ابعاد ترانزیستورهایی که بر روی یک تراشه ساخته می‌شوند، کاهش یافته و موجب افزایش تعداد این ترانزیستورها بر روی یک تراشه می‌شوند که این امر به نوبه خود باعث بهبود عملکرد می‌شود. ساخت ادوات در ابعاد میکرو و نانو باعث پیدایش علوم جدیدی مانند: میکروالکترومکانیک، مدارات مجتمع نوری، زیست‌حسگرها و… شده است و علاوه بر این، درس تئوری و فناوری ساخت ادوات نیمه‌هادی یکی از دروس مهم برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌های الکترونیک، فیزیک و… محسوب می‌شود که در همین راستا و در این فرادرس به صورت کامل به آموزش این درس می‌پردازیم. ما در این آموزش قصد داریم تا کاشت یون در تئوری و فناوری ساخت ادوات نیمه‌هادی را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: امیرحسین مهرفر مدت زمان آموزش: ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید