×
علی رجبی خانقاهی

علی رجبی خانقاهی

  • عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه
  • کارشناس ارشد مهندسی معدن
  • دانشگاه صنعتی اصفهان

مهندس علی رجبی خانقاهی، کارشناس ارشد مهندسی معدن از دانشگاه صنعتی اصفهان می باشند. ایشان به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد و مدرس مدیریت اکتشاف نفت، شرکت ملی نفت، سابقه فعالیت مستمر آموزشی در دانشگاه و صنعت را دارند. همچنین ایشان کارشناس پژوهش شرکت سیمان آبیک بوده و تا کنون دهها مقاله علمی را در همایش های داخلی و بین المللی ارائه و منتشر کرده اند. کتاب تالیفی ایشان با موضوع "مدلسازی و تحلیل داده های اکتشافی با نرم افزار rockworks" یکی از منابع اصلی دانشجویان علاقه مند به فراگیری این موضوع می باشد.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
کارشناس ارشد مهندسی معدن دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشجویان۲,۱۸۷ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۴۲۸ هزار دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۵۴۰ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۳ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۴ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش مقدماتی تحلیل داده ها با نرم افزار آماری Minitab

امروزه با گستردگی داده های خام در رشته های مختلف علمی، تحلیل آماری داده ها بدون نرم افزار اجتناب ناپذیر است. در زمینه آمار و احتمالات نرم افزاری قدرتمند در بازار موجود است. یکی از این نرم افزارها minitab می باشد. این نرم افزار جای خود را به عنوان یک نرم افزار ساده و پرکاربرد آماری در بین دانشجویان، اساتید دانشگاه و متخصصین به طور گسترده در کشور ما باز نموده است. کتب زیادی در بازار در زمینه آموزش این نرم افزار موجود می باشد اما شاید مطالعه آنها به دلیل گستردگی مطالب از حوصله خارج باشد. آموزش تصویری این نرم افزار می تواند یکی از بهترین روش ها برای یادگیری سریع و بدون واسطه این نرم افزار باشد.

مدرس: علی رجبی خانقاهی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش نرم افزار راک ورکز یا RockWorks

در این فرادرس، دانشجویان عزیز، با نرم افزار راک ورکز یا RockWorks آشنا می شوند. سرفصل هایی که در این آموزش به آن پرداخته می شود در قسمت توضیحات، آمده است. نرم افزار RockWorks به عنوان یکی از قدرتمندترین مجموعه نرم افزاری برای تصویر سازی و تحلیل های زمین شناسی و معدنی می باشد که در دسترس است. مدیریت گمانه های اکتشافی، نقشه برداری عمومی و نقشه چاه ها مطالعات لیتولوژی، آمار، هیدرولوژی، هیدروشیمیایی و … از توانمندی های این نرم افزار است.

مدرس: علی رجبی خانقاهی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش تحلیل داده های معدنی با استفاده از نرم افزار Minitab

از آنجایی که داده های معدنی بالاخص داده های زمین شناسی و اکتشافی (داده های گمانه های اکتشافی، ژئوشیمیایی و ژئوفیزیکی) در برخی پروژه ها آنقدر حجیم می شوند که استفاده از نرم افزارهای آماری تنها راه دسته بندی و پردازش است. حفاری هزاران متر از گمانه های اکتشافی، نمونه برداری های چند هزار تایی از رسوبات رودخانه و سنگ و خاک و آنالیز ده ها عنصر شیمیایی کارشناسان مربوطه را با انبوهی از داده های خام مواجه می کنند. آشنایی با نرم افزارهای آماری برای مهندسان معدن اجتناب ناپذیر است.

مدرس: علی رجبی خانقاهی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید