×
عباس نیک نفس

عباس نیک نفس

  • مدرس فرادرس
  • کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر-نرم‌افزار
  • دانشگاه علم و صنعت

مهندس عباس نیک نفس، کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر - نرم افزار از دانشگاه علم و صنعت ایران هستند. ایشان موفق به کسب عنوان دانشجوی برتر از دانشگاه علم و صنعت ایران شدند، از رساله ارشد خود در زمینه «جستجوی کلمات کلیدی درپایگاه های دانش‌ مبتنی بر گراف» با کسب نمره عالی دفاع کردند و ماحصل این پایان نامه در سال ۲۰۲۰ منجر به چاپ مقاله ISI در ژورنال Frontiers of Information Technology and Electronic Engineering از انتشارات اسپرینگر شده است.

سوابق اجرایی ایشان در زمینه های مدیریت پروژه های نرم افزاری و مربی گری اجایل، تحلیل‌ و توسعه دهنده ارشد در پروژه های متعدد بزرگ سازمانی است. زمینه های کاری ایشان در مهندسی، تحلیل و توسعه نرم افزار در حوضه ‌های بانکی، مالی و بازارهای سرمایه است.

تمرکز تحقیقات و فعالیت های ایشان بر مهندسی نرم افزار، سيستم ها و بانک های اطلاعاتی توزیع شده، داده های کلان و جستجو در پایگاه های دانش بزرگ‌، بلاک چین، اینترنت اشیا و تحلیل بازارهای مالی و سرمایه است.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر-نرم‌افزار دانشگاه علم و صنعت
کارشناسی مهندسی کامپیوتر-نرم‌افزار دانشگاه شهید بهشتی
دانشجویان۲۷۱ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۵۱ هزار دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۱۵۵ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۱ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۱ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش مبانی توسعه نرم افزاری Agile (چابک)

در این فرادرس سعی بر این است که در درس اول و دوم با آشنایی با دلایل وجودی Agile و همچنین تشریح روح تفکر و اصول پایه ای Agile، پایه و بستر مناسبی جهت درک روش ها و چارچوب های Agile فراهم گردد. در درس سوم برای تبیین نحوه اجرای اصول Agile در قالب چارچوب های اجرایی، به تشریح اصول چارچوب های محبوب و رایج Agile پرداخته شود. در درس چهارم برای تقویت درک کاربردی رویکردهای Agile، مفاهیم پرکاربرد و تکنیک های آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. سرانجام و در درس پنجم علاوه بر جمع بندی، نکات بسیار کلیدی در مورد انتخاب چارچوب های متناسب با نوع پروژه و بایدها و نبایدهای Agile ارائه می گردد.

مدرس: عباس نیک نفس مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید