×
مجموعه آموزش مدرسه تابستانه مجازی علم داده

مجموعه آموزش مدرسه تابستانه مجازی علم داده

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه
۱۸ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه
۱۴ عنوان آموزشی

مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد و دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد رویدادی با عنوان مدرسه تابستانه مجازی علم داده با بیش از ۱۷ ساعت محتوای آموزشی عمومی، تخصصی و انتقال تجربه برگزار کرده است. محتوای این رویداد در سه محور علم داده، مهندسی داده و تحلیل داده به گونه ای برنامه ریزی شده است که سلایق متنوع مخاطبین پوشش داده شود.

1

آموزش مسیر تبدیل شدن به دانشمند علم داده (رایگان)

علم داده، علمی میان رشته‌ای است که در آن از مباحث گوناگون از الگوریتم‌های یادگیری ماشین گرفته تا آمار، جبر خطی، سیستم‌های مدیریت پایگاه داده و دیگر مباحث استفاده می‌شود. اما به راستی فراگیری چه علوم و مباحثی به فرد در یادگیری علم داده کمک می‌کند و نقشه راه مبدل شدن به دانشمند داده چیست؟ در ویدئوی آموزش مسیر مبدل شدن به علم داده، به این پرسش به طور کامل پاسخ داده شده است.

مدرس: دکتر یاسر زره ساز مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش اشتغال در حوزه هوش مصنوعی و علوم داده با مروری بر کسب‌ و کارهای مرتبط (رایگان)

در این ویدئوی آموزشی ضمن بررسی اشتغال در حوزه هوش مصنوعی، جایگاه هوش مصنوعی در کسب و کار از ابعاد گوناگون به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است. از جمله مباحث مورد بررسی در این آموزش می‌توان به بررسی اندازه بازار هوش مصنوعی، شرکت‌های فعال در این حوزه، کاربردهای هوش مصنوعی در کسب و کارها و دیگر موارد اشاره کرد.

مدرس: دکتر سید مصطفی کلامی هریس مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش راه اندازی واحد داده کاوی در سازمان ها (رایگان)

در حال حاضر در بسیاری از کسب و کارهای جهان، واحد داده‌‌ کاوی به طور مستقل در سازمان وجود دارد که کار داده‌ کاوی تحلیل داده‌های سازمان را بر عهده دارد. در این ویدئوی آموزشی، به بررسی واحد داده ‌کاوی در سازمان‌ها، نقش و فعالیت‌های آن و چگونگی راه‌اندازی واحد داده ‌کاوی در سازمان‌ها پرداخته شده است.

مدرس: دکتر غلامرضا نخعی زاده مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش آشنایی با ابزارهای داده کاوی و یادگیری ماشین با پایتون (رایگان)

با درخشش زبان برنامه‌نویسی پایتون طی سال‌های اخیر، این زبان به یکی از پرکاربردترین زبان‌ها در حوزه یادگیری ماشین و در واقع، اصلی‌ترین زبان این حوزه مبدل شد. دلایل گوناگونی برای این موضوع وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به همه منظوره بودن، نحو ساده و ساختار شفاف، چند سکویی بودن و وجود کتابخانه‌های محاسبات علمی، یادگیری ماشین و علم داده متنوع، متعدد و بسیار قدرتمند اشاره کرد. در این ویدئوی آموزشی، مقدمه‌ای بر یادگیری ماشین با بهره‌گیری از زبان برنامه‌نویسی پایتون ارائه شده است.

مدرس: حمیدرضا سلطانعلی زاده مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

داده های کلان و کاربردشان برای تصمیم گیرندگان (رایگان)

در این ویدئوی آموزشی، ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون مفهوم کلان‌داده یا بیگ‌دیتا، به کاربردهای کلان داده برای تصمیم‌سازان و در واقع، نقش تحلیل کلان داده‌ها برای تصمیم‌سازی پرداخته شده است.

مدرس: دکتر علی امروز نژاد مدت زمان آموزش: 1ساعت و ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش تبدیل داده به داستان و کمک به تحلیل (رایگان)

در این ویدئوی آموزشی، ضمن ارائه توضیحات کوتاهی پیرامون مفهوم کسب و کار و داده‌ها در کسب و کار، به مفهوم داده از منظر کسب و کار، تحلیل داده و چگونگی استفاده از آن در کسب و کار و سنجه‌های مورد استفاده در بحث تحلیل داده‌های کسب و کار پرداخته شده است.

مدرس: مهدی ناصری مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۲۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش بازتکامل شبکه های عصبی (رایگان)

شبکه‌های عصبی مصنوعی انواع گوناگونی دارند و در گذر زمان، سیر تحولی ویژه‌ای را طی کرده‌اند. سیر تحولی شبکه‌های عصبی مصنوعی از شبکه عصبی پرسپترون، پیش‌خور و شعاعی پایه آغاز شد و تا شبکه‌های عصبی پیچشی و مولد تخاصمی (GAN) را شامل می‌شود. در این ویدئوی آموزشی، به بازتکامل شبکه‌های عصبی پرداخته شده است.

مدرس: دکتر وحید پرتوی نیا مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش کاربردهای علم داده در حمل و نقل، ترافیک و مدیریت شهری (رایگان)

در ویدئوی آموزشی کاربردهای علم داده در حمل‌و‌نقل، ترافیک و مدیریت شهری، به چگونگی گردآوری داده‌های حمل‌و‌نقل، روش نگاشت داده‌ها روی نقشه، مدل‌سازی داده‌ها و پیدا کردن بهترین مسیر در یک برنامه کاربردی مسیریابی پرداخته شده است.

مدرس: مصطفی اورعی مدت زمان آموزش: ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش داده کاوی در نظام سلامت و علوم پزشکی (رایگان)

تحلیل این داده‌ها می‌تواند نقش بسیاری موثری را در بهبود ارائه خدمات سلامت و پزشکی در جوامع و ارتقای سطح خدمات درمانی ایفا کند. در این ویدئوی آموزشی به مبحث داده‌کاوی در نظام سلامت و پزشکی پرداخته شده است.

مدرس: دکتر مجید غیور مبرهن مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش کاربرد متن کاوی در استارتاپ‌ ها (نمونه کاربردی استارتاپ خبر فارسی و پارس پک کلود) - رایگان

در ویدئوی آموزش متن‌کاوی در کسب و کار، به مفاهیم، مزایا و کاربردهای متن‌کاوی در کسب و کار پرداخته شده است و نمونه‌های پیاده شده در کسب و کارهای ایرانی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

مدرس: مسعود کاویانی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش استفاده از داده ها در حوزه انرژی و بهینه سازی مصرف با همکاری هلدینگ دانش بنیان گرین وب (رایگان)

در این ویديوی آموزشی مفهوم هر یک از این انواع داده‌ها مورد بررسی قرار گرفته و به بیانی ساده و جامع، به چگونگی هوشمندسازی داده‌ها پرداخته شده است.

مدرس: دکتر مرتضی جوان مدت زمان آموزش: 1ساعت و ۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش سیستم پیشنهاد هوشمند محصول بر اساس گراف داده های حجیم (رایگان)

تئوری گراف یکی از پرکاربردترین مباحث ریاضیاتی در بحث طراحی سیستم پیشنهاد هوشمند محصول بر اساس حجم انبوهی از داده ها است. در این ویدئوی آموزشی، به مبحث طراحی سیستم پیشنهاد هوشمند محصول بر اساس تئوری گراف در داده های حجیم پرداخته شده است.

مدرس: سپهر اکبرزاده مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش استفاده از داده ها در فین تک (رایگان)

در این ویدئوی آموزشی، ضمن پرداختن به فناوری مالی، فناوری مالی در ایران و جهان مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از پرداختن به برخی از مباحث علم داده، به نقش داده‌ها در فناوری‌های مالی، کاربردها و مزایای تحلیل آن‌ها پرداخته شده است.

مدرس: وحید غفارپور مدت زمان آموزش: ۴۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش یادگیری ماشین بزرگ مقیاس در تبلیغات آنلاین (رایگان)

در این ویدئوی آموزشی، به مبحث تبلیغات دیجیتال، انواع تبیلغات دیجیتال، مکانیزیم RTB و مسئله تخمین BID بررسی می‌شود. در بررسی کلیه موارد فوق، کاربردهای یادگیری ماشین بزرگ مقیاس و چگونگی استفاده از آن‌ها در این حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدرس: دکتر علی خدادادی مدت زمان آموزش: ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید