مجموعه آموزش برنامه نویسی C و C++‎

مجموعه آموزش برنامه نویسی C و C++‎

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه
۸۸ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه
۸ عنوان آموزشی
1

آموزش برنامه نویسی C++‎

++C یک برنامه همه منظوره و عمومی است که هم اکنون در سطح وسیعی از علم کامپیوتر استفاده می شود و مفاهیم شی گرایی وراثت و چندریختی را بیان می کند. تمام نرم افزارهایی که به صورت روزمره در ویندوز با آن ها کار می کنیم توسط زبان مادر سی و سی پلاس پلاس نوشته شده اند و در صنعت خودروسازی، فضایی، معماری، بانکی، کنسول بازی و ... کاربرد دارند. هدف این فرادرس آموزشC++ ‎ در دو بخش معرفی دستورات و ساختمان داده و بیان مفاهیم شی گرایی است.

مدرس: دکتر فرشید شیرافکن مدت زمان آموزش: ۲۰ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش برنامه نویسی C

در این مجموعه آموزشی در خلال همه درس ها و مباحث آموزش، مفاهیم برنامه نویسی C معرفی شده به صورت عملی و گام به گام برای پیاده سازی پروژه های برنامه نویسی، مورد استفاده قرار گرفته اند و از این رو، این مجموعه آموزشی نه تنها مباحث تئوری بلکه مباحث عملی را نیز به صورت کامل و جامع به مخاطبین، آموزش می دهد.

مدرس: دکتر سید مصطفی کلامی هریس مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۳۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش پیشرفته C++‎ (شی گرایی در سی پلاس پلاس)

در این آموزش، مفاهیم شی گرایی در C++‌‎ آموزش داده شده است. مفاهیمی مانند: کلاس، تابع دوست، کلاس دوست، ارث بری، پلی مورفیسم (Polymorphism)، سر بارگذاری، قالب. در این آموزش، ابتدا مفاهیم به صورت پاورپوینت آموزش داده می شود و سپس این مفاهیم در محیط عملی با مثال های متنوعی بررسی می شوند. از نقاط قوت این آموزش، تدریس مطالب شی گرایی با ساده ترین روش و با ذکر مثال های بسیار است.

مدرس: دکتر فرشید شیرافکن مدت زمان آموزش: ۸ ساعت
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش ساختمان داده ها همراه با پیاده سازی در C++‎

ساختمان داده ها، یکی از دروس مهم و پایه ای دانشگاهی است که پیش نیاز دروس مختلف رشته کامپیوتر است و از دروس تاثیرگذار در کنکور کارشناسی ارشد و دکترای نرم افزار می باشد. در این آموزش ابتدا مفاهیم، به صورت تئوری بررسی شده و سپس در محیط برنامه نویسی، پیاده سازی می شوند. اکثر فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر تا حدودی به مباحث تئوری، آشنایی دارند ولی با پیاده سازی ساختمان داده ها در محیط برنامه نویسی ++C آشنا نیستند. این آموزش به هر دو جنبه تئوری و کاربردی ساختمان داده ها پرداخته است.

مدرس: دکتر فرشید شیرافکن مدت زمان آموزش: ۲۳ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش فریم ورک کیوت (Qt) برای توسعه نرم افزارها با C++‎

کیوت (Qt)، یک فریم ورک (Framework) برای ساخت و توسعه برنامه های Cross - Platform است. با استفاده از کیوت می توان برنامه ها را یک بار نوشته و آن ها را در سیستم عامل های: دسکتاپ و موبایل، جاسازی کرد و بدون بازنویسی کد منبع به کار برد. به این معنی که اگر برنامه ای با کیوت در پلتفرم ویندوز نوشته شود با تغییر خیلی کم یا حتی بدون تغییر می توان آن را در پلتفرم دیگری مثل لینوکس اجرا کرد. کیوت یک چارچوب رابط کاربری (User - Interface framework) است. با کنار هم قرار گرفتن زبان ++C و کیوت می توان هر کاری را انجام داد. به عنوان مثال می توان برنامه های ویندوزی و یا نرم افزارهای IOS تولید و همچنین از قابلیت های HTML نیز استفاده کرد.

مدرس: دکتر فرشید شیرافکن مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش کتابخانه قالب استاندارد (STL) در C++‎ برای ساده نویسی برنامه ها

یک برنامه نویس باید بعد از آشنایی با مفاهیم اولیه زبان مورد استفاده، بتواند از امکانات پیشرفته آن زبان هم استفاده کند. ویژگی STL جهت استانداردسازی به C++‎ اضافه شد که از بسیاری از خواص پیشرفته ++C استفاده می کند. عملیات داخلی STL تکنیکی است ولی استفاده از آن راحت است. این ویژگی، کلاس ها، توابع همه منظوره و قالب را ارائه می دهد تا ساختمان داده های معروفی مانند: آرایه، صف، پشته، لیست و همچنین الگوریتم های معروفی مانند: جستجوی دودویی، مرتب سازی هیپ و… را توسط STL بتوان پیاده سازی کرد.

مدرس: دکتر فرشید شیرافکن مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش پروژه محور C++‎‎ - پیاده سازی بازی شطرنج

در این فرادرس سعی شده از مباحث اولیه برنامه‌نویسی برای پیاده‌سازی بازی استفاده شود تا دانشجویان و علاقه‌مندان به برنامه‌نویسی در ابتدای مسیر خود نیز بتوانند پروژه‌های بزرگ را طراحی و روانه بازار کنند. برای پیاده‌سازی حرکت مهره‌ها و نیز شرایط اتمام بازی از توابع و از مبحث فایل‌ها برای ذخیره بازی استفاده شده است و شما نیاز به یادگیری و یا استفاده از کلاس‌ها، مسائل مربوط به شی‌گرایی، همچنین نصب نرم‌افزارهای جانبی و ارتباط با پایگاه‌های داده ندارید. در این آموزش سعی شده در پیاده‌سازی برد شطرنج از توابع گرافیکی و رنگ‌ها نیز استفاده شود. در پایان این آموزش شما با تمام ظرفیت‌های گرافیکی کنسول آشنا می‌شوید، قادر به انجام پروژه‌های بزرگ برنامه‌نویسی هستید و می‌توانید وارد بازار کار شده و از برنامه‌نویسی کسب درآمد کنید.

مدرس: محمد‌ جواد صابری نسب مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش پروژه محور C – پیاده سازی بازی Snake

در این فرادرس سعی شده از مباحث اولیه برنامه‌نویسی برای پیاده‌سازی بازی استفاده شود تا دانشجویان و علاقه‌مندان به برنامه‌نویسی در ابتدای مسیر خود نیز بتوانند پروژه‌های دلخواه را طراحی و روانه بازار کنند. در این آموزش از متد برنامه‌نویسی تابع‌گرا استفاده شده و شما تمام دستورهای برنامه را با استفاده از توابع پیاده می‌کنید و نیازی به اشیا و برنامه‌نویسی شی‌گرا ندارید. در پایان این آموزش شما با ظرفیت‌های گرافیکی کنسول آشنا می‌شوید، قادر به انجام پروژه‌های دلخواه برنامه‌نویسی هستید و می‌توانید وارد بازار کار شده و از برنامه‌نویسی کسب درآمد کنید.

مدرس: محمد‌ جواد صابری نسب مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید