هزینه آموزش
۱۳,۰۰۰ تومان

آموزش طراحی آزمایش ها با تاکید بر تنظیم پارامتر الگوریتم های فراابتکاری تک هدفه و چند هدفه

آموزش طراحی آزمایش ها با تاکید بر تنظیم پارامتر الگوریتم های فراابتکاری تک هدفه و چند هدفه

تعداد دانشجو
۱,۹۸۱ نفر
مدت زمان
۱ ساعت و ۲۲ دقیقه
هزینه آموزش
۱۳,۰۰۰ تومان
محتوای این آموزش
۲۴ بازخورد (مشاهده نظرات)
آموزش طراحی آزمایش ها با تاکید بر تنظیم پارامتر الگوریتم های فراابتکاری تک هدفه و چند هدفه

مخاطبینی که از این فرادرس استفاده نمایند، بعد از مشاهده فیلم می توانند استراتژی های طراحی آزمایش ها را در مسائل تک هدفه و چند هدفه با استفاده از نرم افزار های Minitab و Design - Expert پیاده سازی نموده و قابلیت اطمینان (Reliability) الگوریتم طراحی شده را تا سطح زیادی افزایش دهند.

آموزش طراحی آزمایش ها با تاکید بر تنظیم پارامتر الگوریتم های فراابتکاری تک هدفه و چند هدفه

تعداد دانشجو
۱,۹۸۱ نفر
مدت زمان
۱ ساعت و ۲۲ دقیقه
هزینه آموزش
۱۳,۰۰۰ تومان
محتوای این آموزش
۲۴ بازخورد (مشاهده نظرات)
مدرس
میثم ربیعی

کارشناس ارشد مهندسی صنایع

میثم ربیعی در حال حاضر عضو هیات علمی گروه مهندسی صنایع دانشگاه بوعلی سینا همدان (دانشکده فنی تویسرکان) هستند و با رتبه مربی در حال تدریس و پژوهش در این دانشگاه هستند. علایق تحقیقاتی ایشان شامل: زمان بندی، الگوریتم های فراابتکاری، بهینه سازی چند هدفه، مدیریت زنجیره تامین و سیستم های سلامت می باشد.

چکیده آموزش


توضیحات تکمیلی

سوالاتی که برای تولید یک محصول اهمیت دارد:

فرض کنید برای تولید یک محصول، شرایط و گزینه های مختلفی پیش روی شما است، مثلا دمای هوا چقدر باشد؟ فشار هوا چقدر باشد؟ حجم به کار رفته از ماده x چقدر باشد؟ طراحی آزمایش ها با تاکید بر تنظیم پارامتر الگوریتم های فراابتکاری تک هدفه و چند هدفه چیست؟ و چندین و چند سوال دیگر. نکته ای که حائز اهمیت است این است که ممکن است در شرایطی که ما هر یک از سوال ها را به تنهایی بپرسیم جواب آن را بدانیم. اما وقتی با همه این سوال همزمان رو به رو می شویم و ترکیب شرایط فوق روی عملکرد محصول مورد نظر تاثیر گذار خواهد بود، لذا ناچاریم رویه ای در پیش بگیریم که برای رسیدن به بهترین عملکرد مورد نظر، ترکیب مناسب را بیابیم. در این فرادرس، می خواهیم به سوال های مطرح شده پاسخ دهیم.

مخاطبینی که از این فرادرس استفاده نمایند، بعد از مشاهده فیلم می توانند استراتژی های طراحی آزمایش ها را در مسائل تک هدفه و چند هدفه با استفاده از نرم افزار های Minitab و Design - Expert پیاده سازی نموده و قابلیت اطمینان (Reliability) الگوریتم طراحی شده را تا سطح زیادی افزایش دهند.

هدف از آشنایی با طراحی آزمایش ها

هدف اولیه، آشنایی با مفاهیم مربوط به طراحی آزمایش ها و در ادامه به کارگیری روش های مناسب در راستای پاسخ به سوال مطرح شده «بهترین ترکیب مناسب برای متغیرهای (پارامترها) تاثیرگذار روی متغیر (متغیرها) پاسخ چیست؟» در دنیای واقعی اکثر مسائل (در دنیای بهینه سازی، اکثر الگوریتم های فراابتکاری) وابستگی زیادی به مقادیر متغیرهای ورودی تاثیرگذار در متغیر (متغیرها) خروجی مساله دارند، لذا برای رسیدن به یک عملکرد مناسب و قابل اطمینان، رسیدن به مقادیر تنظیم شده این متغیرها از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در صورت عدم دستیابی به این هدف به هیچ عنوان روی خروجی های به دست آمده نمی توان حساب کرد، چون ممکن است بتوانیم عملکرد آن را توسط روش های طراحی آزمایش ها بالاتر ببریم، لذا رسیدن به هدف در نظر گرفته شده، ضرورت زیادی دارد.

همه کاربران الگوریتم های فراابتکاری و کسانی که به هر نحوی تعدادی متغیر ورودی برای تصمیم گیری در هر موضوعی دارند و هر یک از متغیرها چند حالت دارد و این متغیرها بر روی یک یا چند متغیر پاسخ تاثیرگذار هستند.

فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
  • آشنایی با مفاهیم طراحی آزمایش ها
  • اهداف طراحی آزمایش ها
  • مراحل پیاده سازی Design Of Experiment یا به اختصار DOE
  • اصول سه گانه طراحی آزمایش ها
  • انواع روش های تنظیم پارامتر
  • روش تاگوچی (Taguchi)
  • روش سطح پاسخ (Response Surface Method) یا به اختصار RSM
  • مطالعه موردی تنظیم پارامتر یک الگوریتم فراابتکاری تک هدفه و چند هدفه با استفاده از روش های موجود با بهره گیری از نرم افزار Design - Expert و Minitab
مشاهده بیشتر مشاهده کمتر

آنچه در این آموزش خواهید دید:

آموزش ویدئویی مورد تائید فرادرس
فایل برنامه ها و پروژه های اجرا شده
فایل PDF یادداشت‌ های ارائه مدرسپیش نمایش‌ها

۱. آموزش طراحی آزمایش ها با تاکید بر تنظیم پارامتر الگوریتم های فراابتکاری تک هدفه و چند هدفه

توجه: اگر به خاطر سرعت اینترنت، کیفیت نمایش پایین‌تر از کیفیت HD ویدئو اصلی باشد؛ می‌توانید ویدئو را دانلود و مشاهده کنید (دانلود پیش‌نمایش - حجم: ۷۴ مگابایت -- (کلیک کنید +))

راهنمای سفارش آموزش‌ها

آیا می دانید که تهیه یک آموزش از فرادرس و شروع یادگیری چقدر ساده است؟

(راهنمایی بیشتر +)

در مورد این آموزش یا نحوه تهیه آن سوالی دارید؟
  • با شماره تلفن واحد مخاطبین ۵۷۹۱۶۰۰۰ (پیش شماره ۰۲۱) تماس بگیرید. - تمام ساعات اداری
  • با ما مکاتبه ایمیلی داشته باشید (این لینک). - میانگین زمان پاسخ دهی: ۳۰ دقیقه


اطلاعات تکمیلی

نام آموزش آموزش طراحی آزمایش ها با تاکید بر تنظیم پارامتر الگوریتم های فراابتکاری تک هدفه و چند هدفه
ناشر فرادرس
شناسه اثر ۸–۱۲۴۵۲–۰۴۴۴۹۲ (ثبت شده در مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد)
کد آموزش MVPDOE9211
مدت زمان ۱ ساعت و ۲۲ دقیقه
زبان فارسی
نوع آموزش آموزش ویدئویی (لینک دانلود)
حجم دانلود ۲۰۸ مگابایت (کیفیت ویدئو HD‌ با فشرده سازی انحصاری فرادرس)


نظرات

تا کنون ۱,۹۸۱ نفر از این آموزش استفاده کرده اند و ۲۴ نظر ثبت شده است.
شیرین
شیرین

من برای پروژه ارشدم می خواستم که یادمه اونموقع که اومدم رو سایت فرادرس و پیداش کردم، خیلی به نظرم جال و عجیب بود. چون این آموزش رو بیشتر سایت های با قیمت های بیشتری و یا به زبون انگلیسی قرار دادند.

امین
امین

بسیار عالی بود. بنده به دنبال معرفی روش ها و اشاره به نرم افزارهای مرتبط بودم که زمان زیادی را از من نگیرد. لذا این آموزش بسیار ایده آل بود چرا که در زمان کم کیفیت بالایی را داشت و همه چیز را در این زمینه یاد گرفتم. امیدوارم سایت فرادرس ویدئوهای دیگری از سرفصل دروس را به طور خلاصه آماده کنند. به طور مثال معرفی الگوریتم های بهینه سازی در حدود 1 تا 2 ساعت. این کمک میکند با زمان کم هم به مطالب مناسبی دسترسی داشت.

sarir
sarir

سلام.

ممنون از آموزش تون. به نظر من در انتخاب موضوع و اینکه به این موضوع پرداخته شده واقعا باید آفرین گفت به مدرسین فرادرس.

در مورد خود آموزش، در ابتدای فیلم به نوعی از اسلاید ها روخوانی میشه. نقد اصلی این هست که در انتهای بحث روش های محاسبه performance measure ها برای مسایل چند هدفه بیان نمیشه و به مقالات ارجاع داده میشه. زمانی که در عنوان مبحث عبارت چند هدفه میاد لازمه که تمام موارد اون به صورت کامل و با مثال پوشش داده باشه.

جا داره از استاد عزیز جناب آقای کلامی تشکر کنم که با راه اندازی این سایت کمک شایانی به تسهیل امر آموزش در مقاطع آموزش عالی داشتند.

honarmand
honarmand

با سلام و خسته نباشید
آموزش جامعی بود ولی بهتر بود که زمان بیشتری برای بخش عملی در نظر گرفته می شد. بیشتر زمان این آموزش به مفاهیم پایه گذشت. همچنین من هم با نظر دوست خوبم آقای شفیعی موافق هستم. به نظر می رسید که اگر برای روش تاگوچی نرم افزار Qualitek آموزش داده می شد بار علمی دوره بسیار بالاتر می رفت. از تسلط استاد دوره و هم چنین وجود اسلایدهای جامع و کامل بسیار متشکرم.
با تشکر فراوان

شیما قنواتی
شیما قنواتی

با سلام.
آموزش خوب بود ولی اگر کمی تخصصی تر روی مباحث بحث میشد بهتر بود. اسلایدها جالب طراحی شده بودند ولی بخش کار با نرم افزار دیزاین اکسپرت میتوانست تخصصی تر آموزش داده شود. هم چنین خود مطالب میتوانست با جزییات بیشتری گفته شود. از مدرس عزیز جناب آقای مهندس میثم ربیعی کمال تشکر را دارم.

شفیعی
شفیعی

با سلام به تمامی اعضای سایت فرادرس. فیلم آموزشی بسیار مفیدی بود بخصوص برای مهندسان صنایع که بیشتر با مسایل بهینه سازی مدل ها سرو کار دارند (در بسیاری از مدل هایی که با استفاده از الگوریتم های فراابتکاری حل می شوند روش تنظیم پارامتر یکی از بخش های مهم است که تاثیر زیادی روی خروجی مدل دارند، گاها دیده می شود که با انتخاب پارامترهای نامناسب به خروجی مطلوب در زمان مد نظر رسیده نمی شود. از طرفی برای پیدا کردن پارامترهای مد نظر الگوریتم ها نیاز به صرف زمان و انژی و هزینه بالایی هستیم، استفاده از روش های طراحی آزمایشات و علی الخصوص روش تاگوچی در یکی دو دهه اخیر در بسیاری از مقالات و پایان نامه ها مورد استفاده قرار گرفته است). نکات آموزش داده شده در این ویدئوی آموزشی با کیفیت فیلم برداری و کیفیت صدای نسبتا عالی بود. تسلط مدرس به مباحث نسبتا خوب بود. یک پیشنهاد دارم: اگر برای روش تاگوچی از نرم افزار Qualitek (که مختص روش طراحی آموزش تاگوچی بوده و به نسبت نرم افزار Minitab دارای قابلیت های بیشتری

منصور
منصور

استاد گرامی با مثال در محیط نرم افزار توضیح میداد خیلی خوب بود برای شروع عالیه.

ناصر پیامی
ناصر پیامی

کلا آموزش خوبی بود و اشکالی دیده نشد.

رضا عبدالهی
رضا عبدالهی

سلام، آموزش الگوریتم ها خوب بود. من از آموزش الگوریتم علف های هرز هم استفاده کرده ام. متشکرم.

صابر دودکانلوی میلان
صابر دودکانلوی میلان

جامع بود و در کل راضی بودم و از این آموزش در انجام پایان نامه کمک گرفتم.

مصطفی صفدری مقدم
مصطفی صفدری مقدم

نحوه ی بیان مدرس خوب بود.

عاشور محمد مرگان پور
عاشور محمد مرگان پور

با سلام

به نظر من در این آموزش به نتایج کاربردی که میتوان از نرم افزارهای minitab و Design-Expert گرفت کمتر پرداخته شده است و نقطه قوت این آموزش طرح ریزی فشرده و ارائه سریع مطالب می باشد. 

علی برزنونی
علی برزنونی

نقاط قوت بیان خوب و تسلط کافی مدرس بود که به آنچه می گفت واقف بود.
در کل خوب بود ولی باید یا زمان را بیشتر کنید در هر آموزش، یا باید در قسمت نحوه ارائه نتایج و تحلیل بیشتر صحبت و کار شود. 

مهدی بخشی
مهدی بخشی

با سلام

برای پروژه ام از این آموزش استفاده کردم به نظرم مدرس خیلی خوب توضیح میدهند .
بنده اکثر آموزش های کمک درسی ام را از سایت شما تهیه می کنم و بسیار راضی هستم.

تشکر از شما بخاطر ارائه این آموزش.

مجید ناصری
مجید ناصری

تقریبا همه بحث های مرتبط با موضوع گفته شده ولی کم بودن زمان آموزش که باعث می شد مدرس بعضی از مباحث رو خلاصه کنه.
کلا" این آموزش خیلی در یادگیری کمک می کند فقط باید زمان تدریس زیاد شود.

خوشدل
خوشدل

متاسفانه در این ویدئو بیشتر جنبه تئوری کار توضیح داده شد و اکثر تایم ویدئو صرف نکات تئوری شد و بحث نرم افزاری و به خصوص بهینه سازی چند هدفه در حد مطلوبی توضیح داده نشد :(

دولتشاهی
دولتشاهی

با سلام و تشکر بخاطر ارائه این آموزش مفید و کامل، من دو پیشنهاد دارم: 1. به روز کردن آموزش های قدیمی، 2. آموزش نرم افزار لینگو

بنیامین طراقی
بنیامین طراقی

با سلام و احترام.

من با استفاده از بخش آموزشی پیاده سازی در متلب توانستم شبیه سازی پایان نامه ام را انجام دهم. همچنین چند مورد دیگر از آموزش ها را نیز تهیه کرده ام و بسیار راضی هستن.

باباشاهی
باباشاهی

مفید و مختصر بود.

مهناز عزیزی
مهناز عزیزی

با سلام. من این آموزش را برای پیاده سازی مقاله تهیه کردم. بسیار خوب و کامل بود. متشکرم.

سعید حسینی تازیک
سعید حسینی تازیک

سلام.
توضیحات مدرس بسیار ساده و روان بود
بخشی که هم توضیح میدادند و هم برنامه نویسی میکردند بسیار عالی بود.
کمتر آموزشی در این زمینه دیده شده است.
موفق باشید.

سید حسین سواعدی
سید حسین سواعدی

درود بر شما.

من مدرس هستم، آموزش های شما بسیار عالی هست حتی به دانشجوهای دکترا هم معرفی کرده ام و میخواهم قسمتایی از آموزش های شما را برای دانشجویان فارسی زبان پاکستان ببرم تا از بار علمی این فیلم های آموزشی استفاده کنند.

علی بهراد وکیل آباد
علی بهراد وکیل آباد


فیلم آموزشی بسیار کامل بود و سرفصل های مورد نیاز پوشش داده شده بود، آموزش بصورت عملیاتی بود و بسیار عالی و همینطور بدون حاشیه رفتن توضیح داده بودند و بسیار قابل درک بود.
برای مقاله ام ازش استفاده کرده ام و نتیجه رضایت بخشی برایم در پی داشت.
استفاده از این آموزش را به کلیه دوستان پیشنهاد می کنم.

احسان
احسان

با سلام، آموزش مفیدی بود. لطفا از مثال های بیشتری استفاده نمایید


برچسب‌ها:
Design - Expert Software | Design Expert | DOE | Minitab | Minitab Software | Reliability | Response Surface Method | RSM | Taguchi | آموزش طراحی آزمایش با design expert | آموزش طراحی آزمایش با minitab | آموزش نرم افزار طراحی آزمایش design expert | اصول سه گانه طراحی آزمایش ها | الگوریتم تاگوچی چیست | الگوریتم فرا ابتکاری | الگوریتم فرا ابتکاری تک هدفه | الگوریتم فرا ابتکاری چند هدفه | الگوریتم های فرا ابتکاری تک هدفه | الگوریتم های فراابتکاری | الگوریتم های فراابتکاری تک هدفه | الگوریتم های فراابتکاری چند هدفه | انواع روش های تنظیم پارامتر | اهداف طراحی آزمایش ها | پیاده سازی Design Of Experiment | تاگوچی | تنظیم پارامتر | تنظیم پارامتر الگوریتم های فراابتکاری | تنظیم پارامتر به روش تاگوچی | تنظیم پارامتر یک الگوریتم فراابتکاری تک هدفه | تنظیم پارامتر یک الگوریتم فراابتکاری چند هدفه | تنظیم پارامتر یک الگوریتم فراابتکاری چند هدفه با استفاده از نرم افزار Design - Expert | تنظیم پارامتر یک الگوریتم فراابتکاری چند هدفه با استفاده از نرم افزار Minitab | روش تاگوچی | روش تاگوچی در minitab | روش سطح پاسخ | روش های تنظیم پارامتر | طراحی آزمایش فرادرس | طراحی آزمایش ها | طراحی آزمایش ها با تاکید بر تنظیم پارامتر الگوریتم های فراابتکاری تک هدفه | طراحی آزمایش ها با تاکید بر تنظیم پارامتر الگوریتم های فراابتکاری تک هدفه و چند هدفه | طراحی آزمایش ها با تاکید بر تنظیم پارامتر الگوریتم های فراابتکاری چند هدفه | طراحی آزمایش ها با تاکید بر تنظیم پارامتر تک هدفه | طراحی آزمایش ها با تاکید بر تنظیم پارامتر چند هدفه | طراحی آزمایش ها را در مسائل تک هدفه | طراحی آزمایش ها را در مسائل چند هدفه | فراابتکاری | قابلیت اطمینان | مراحل پیاده سازی Design Of Experiment | مسائل تک هدفه | مسائل چند هدفه | مفاهیم طراحی آزمایش ها | مقادیر متغیرهای ورودی | مقادیر متغیرهای ورودی تاثیرگذار در متغیر | نرم افزار Design - Expert | نرم افزار Minitab
مشاهده بیشتر مشاهده کمتر
فهرست جلسات ۲ جلسه ویدئویی ×