×

آموزش نصب توزیع اوبونتو ۱۶.۰۴ (رایگان)

آموزش نصب توزیع اوبونتو ۱۶.۰۴ (رایگان)

تعداد دانشجو
۲۲۳ نفر
مدت زمان
۲۰ دقیقه
هزینه آموزش
رایگان!
محتوای این آموزش
آموزش نصب توزیع اوبونتو ۱۶.۰۴ (رایگان)

استفاده از سیستم عامل های گنو/لینوکس (GNU/Linux) روز به روز در میان کاربران خانگی افزایش یافته است. یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین این توزیع ها، اوبونتو است. در این کارگاه شما چگونگی نصب نسخه ۱۶.۰۴ اوبونتو و کار کردن مقدماتی با آن را می آموزید.

آموزش نصب توزیع اوبونتو ۱۶.۰۴ (رایگان)

مدت زمان
۲۰ دقیقه
هزینه آموزش
رایگان!
ایشان یکی از مدرسین همایش روز آزادی نرم افزار یا Software Freedom Day هستند. نرم افزار آزاد، نرم افزاری است که به همراه کد منبع توزیع شده و با قوانینی منتشر می شود که آزادی استفاده، مطالعه، ویرایش و انتشار مجددِ کاربران را تضمین می کند. این همایش، هر سال، تقریبا در همه کشورها برگزار می شود.‎

توضیحات تکمیلی

استفاده از سیستم عامل های گنو/لینوکس (GNU/Linux) روز به روز در میان کاربران خانگی افزایش یافته است. یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین این توزیع ها، اوبونتو است.

در این کارگاه شما چگونگی نصب نسخه ۱۶.۰۴ اوبونتو و کار کردن مقدماتی با آن را می آموزید.

آموزش های همایش روز آزادی نرم افزار

روز آزادی نرم افزار یا Software Freedom Day (به اختصار SFD) روزی است که طرفداران نرم افزارهای آزاد، آن را جشن می گیرند. هدف اصلی این جشن ها، معرفی این مفهوم به دیگران و تشویق آن ها به استفاده از آن است. اولین بار، این روز در ۲۸ اوت سال ۲۰۰۴ جشن گرفته شد. سال اول، ۷۰ گروه در نقاط مختلف جهان جشن ها را برگزار کردند. این عدد در سال بعد به ۳۰۰ تیم در ۶۰ کشور رسید و تا جایی پیش رفت که در سال ۲۰۰۸، این جشن در ۹۰ کشور جهان برگزار شد. از سال ۲۰۰۶ به بعد، تصمیم گرفته شد تا روز آزادی نرم افزار در سومین شنبه سپتامبر جشن گرفته شود.

همایش روز آزادی نرم افزار در ایران، روز ۲۹ مهر ۱۳۹۵ در دانشگاه اصفهان برگزار شد. فرادرس به عنوان بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور بر بستر وب، در راستای رسالت خود و حمایت از تشکل های دانشجویی، حمایت مالی و اسپانسری این همایش را بر عهده داشت.

مجموعه آموزش های این همایش بصورت رایگان در فرادرس، در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. برای دسترسی به سایر آموزش های همایش روز آزادی نرم افزار بر روی این لینک (+) کلیک کنید.


آنچه در این آموزش خواهید دید:

آموزش ویدئویی مورد تائید فرادرس




نصب توزیع اوبونتو ۱۶.۰۴
جهت شروع مطالعه و یادگیری نیاز است بعد از ورود (+) و یا عضویت (+) بر روی دکمه «شروع یادگیری» کلیک کنید.

اطلاعات تکمیلی

نام آموزش آموزش نصب توزیع اوبونتو ۱۶.۰۴ (رایگان)
ناشر فرادرس
کد آموزش FWSFD9507H
مدت زمان ۲۰ دقیقه
زبان فارسی
نوع آموزش آموزش ویدئویی (نمایش آنلاین + دانلود)
حجم دانلود ۳۱ بایت (کیفیت ویدئو HD با فشرده سازی انحصاری فرادرس)






نظرات

در حال حاضر، دیدگاهی برای این آموزش ثبت نشده است.
برچسب‌ها:
GNU/Linux | Installing Ubuntu | Ubuntu | اوبونتو | اوبونتو ۱۶.۰۴ | چگونگی نصب نسخه ۱۶.۰۴ اوبونتو | سیستم عامل لینوکس | سیستم عامل های گنو/لینوکس | نصب نسخه ۱۶.۰۴ اوبونتو
مشاهده بیشتر مشاهده کمتر

×
فهرست جلسات ۱ جلسه ویدئویی