Faradars Discount
x عدم نمایش ۴۰٪ تخفیف طرح تخفیف زمستانه کد تخفیف: winter98 .
Faradars Discount
فرصت باقیمانده

آموزش اتصال سخت افزار آردوینو به متلب و سیمولینک – پیش ثبت نام

دسترسی به اطلاعات این آموزش: اطلاعات کلی محتوا و سرفصل ها پیش نمایش و دانلود اطلاعات تکمیلی دیدگاه ها
آموزش اتصال سخت افزار آردوینو به متلب و سیمولینک

درباره ناشر

فرادرس
فرادرس

فرادرس بزرگ‌ترین ناشر دیجیتال آموزش‌های تخصصی، دانشگاهی و مهندسی است.

درباره مدرس

گروه مدرسین فرادرس
گروه مدرسین فرادرس

فرادرس از جهت فرصت آموختن، یک محیط کاملا باز (بدون هیچ مرز و شرط برای ورود) برای همه است. اما از جهت فرصت آموزش دادن، یک محیط به شدت بسته است و مدرسین آن با عبور از سخت ترین ضوابط علمی و فیلترهای مهارت آموزشی برگزیده و دستچین می شوند. در چندین سال گذشته کمتر از ۵ درصد متقاضیان تدریس در فرادرس توانسته اند به مرحله نهایی ارائه آموزش در آن برسند. ارائه یک آموزش توسط «گروه مدرسین فرادرس» تضمینی برای کیفیت آن می باشد. (+)هدف از این فیلم آموزشی نیز آشنایی شما با اتصال سخت افزار آردینو و نرم افزار متلب در دو بسته حمایتی متلب و سیمولینک است که یک ارتباط دو سویه می باشد و چون مبحث روز دنیا است ،پیوسته در حال بروز رسانی است در نتیجه نکات ریز زیادی دارد در این محصول علاوه بر ارتباط بین سخت افزار و نرم افزار یاد شده با انجام پروژه های ساده ای به شما نشان خواهیم داد که چطور می توان از امکانات نرم افزار متلب در پروژه های مختلف استفاده کرد.

👤 مدرس: گروه مدرسین فرادرس

وضعیت انتشار در حال برنامه ریزی
زمان تقریبی انتشار بر حسب تعداد درخواست های دانشجویان و اولویت زمانی و آموزشی اعضای هیات علمی فرادرس، انتشار این آموزش در واحد نشر فرادرس اولویت سنجی می شود. انتشار یک آموزش پس از شروع به ضبط معمولا ۴ تا ۱۲ هفته زمان می برد.

درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال برنامه ریزی برای ارائه در فرادرس است و انتشار سریع تر آن، بستگی به تعداد متقاضیان این آموزش دارد. چنانچه شما نیز تمایل به انتشار سریع این آموزش دارید در کادر زیر ایمیل خود را درج نمایید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.
  توضیحات

  همه دانشجویان و صاحبان کار با میکرو کنترل ها آشنا هستند از این قطعات در بسیاری از پروژه ها استفاده می کنند که صرفاً منوط به مهندسی برق هم نمی شود و تقریباً کمتر وسیله ای را می توان یافت که در آن از میکرو استفاده نشده باشد.در عین حال انچه که عموم بیشتر با آن آشنا هستند میکرو کنترل های سری ارم و ای وی ار هستند.

  اما در سال ۲۰۰۵ یک شرکت ایتالیایی یک میکرو کنترلر تک بردی به منظور تولید راحت تر برنامه هایی که با اشیاء و محیط بیرون تعامل دارد ساخت که در ایران به خصوص ،کمتر شناخته و به آن پرداخته شده است.در واقع می توان گفت این بردها به خاطر داشتن ورودی و خروجی های آنالوگ و دیجیتال زیاد ماهیتی سنسوری و ابزار دقیقی دارند که بسیاری از سنسور ها را به راحتی می توان با آن راه اندازی کرد که اگر بخواهیم این کار را با میکروهای شناخته شده انجام بدهیم فرایند پیچیده تری را خواهد داشت.بردهای آردینو از میکرو کنترل های ارم و ای وی ار در هسته خود به منظور پردازش استفاده می کنند ولی به هیچ وجه لازم نیست شما با نوشتن برنامه با این میکروها آشنا باشید بلکه این سخت افزار خود دارای یک محیط یکپارچه توسعه نرم افزار ساده ای است که زبان برنامه نویسی آن سی یا سی پلاس پلاس است.

  اما سؤالی که ممکن است برای شما به وجود بیاید این است که،چرا در حالی که بیشتر در صنعت از میکروهای شناخته شده استفاده می شود باید کار با برد آردینو را یاد بگیریم؟( اصلی ترین دلیل کمتر شناخته شدن برد آردینو است)

  به این سؤال از دو منظر می توان پاسخ گفت:

  1. میکرو کنترل ها دارای قابلیت های بیشتری هستند که داشتن ورودی و خروجی های آنالوگ و دیجیتال یکی از ویژگی ها آن است درحالی که سخت افزار آردینو مخصوص این کار است در نتیجه میتوان به راحتی انواع سنسور ها را راه اندازی کرد .
  2. فرض کنیم حرف شما درست باشد!اما بردهای آردینو قابلیت اتصال به نرم افزارهای فوق پیشرفته ای مانند متلب و لب ویو را داراست که با امکانات فوق العاده و زیادی که در اختیار ما قرار می دهد می توان به راحتی سخت ترین پروژه ها را انجام داد و آن ها را شبیه سازی و مانیتورینگ کرد،که این کار به صورت روتین بدون استفاده از این نرم افزارها بسیار پیچیده و سخت خواهد شد.

  هدف از این فیلم آموزشی نیز آشنایی شما با اتصال سخت افزار آردینو و نرم افزار متلب در دو بسته حمایتی متلب و سیمولینک است که یک ارتباط دو سویه می باشد و چون مبحث روز دنیا است ،پیوسته در حال بروز رسانی است در نتیجه نکات ریز زیادی دارد در این محصول علاوه بر ارتباط بین سخت افزار و نرم افزار یاد شده با انجام پروژه های ساده ای به شما نشان خواهیم داد که چطور می توان از امکانات نرم افزار متلب در پروژه های مختلف استفاده کرد.

   

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
  • درس یکم: مقدمه
   • کلیت مبحث
   • ضرورت مبحث
  • درس دوم: بسته حمایتی آردینو برای کار در محیط متلب
   • معرفی بسته حمایتی متلب برای سخت افزار آردینو
   • برقراری ارتباط دو طرف و تنظمیات متلب و سخت افزار آردینو
   • مثال: کنترل led با GUI متلب
  • درس سوم: بسته حمایتی آردینو برای کار در محیط سیمولینک متلب
   • برقراری ارتباط و تنظمیات لازم برای کار با محیط سیمولینک
   • معرفی بسته حمایتی متلب برای سخت افزار آردینو
   • مثال: کنترل led با سیمولینک متلب

   

  مفید برای رشته های
  • برق


  اطلاعات تکمیلی

  نام آموزش آموزش اتصال سخت افزار آردوینو به متلب و سیمولینک – پیش ثبت نام
  ناشر فرادرس
  کد آموزش FVRD9503
  زبان فارسی
  نوع آموزش آموزش ویدئویی     (کیفیت HD - مورد تایید فنی فرادرس)
  دیدگاه ها

  1. 5 از 5

   :

   سلام :منتظر این آموزش مفید هستیم.


  نظر شما در مورد این فرادرس چیست؟

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  امتیاز شما به این آموزش:
درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال برنامه ریزی برای ارائه در فرادرس است و انتشار سریع تر آن، بستگی به تعداد متقاضیان این آموزش دارد. چنانچه شما نیز تمایل به انتشار سریع این آموزش دارید در کادر زیر ایمیل خود را درج نمایید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.برچسب‌ها: , , , , ,فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران