آموزش نرم افزار PDMS (طراحی به کمک کامپیوتر) – پیش ثبت نام

دسترسی به اطلاعات این آموزش: اطلاعات کلی محتوا و سرفصل ها پیش نمایش و دانلود اطلاعات تکمیلی دیدگاه ها
آموزش نرم افزار PDMS (طراحی به کمک کامپیوتر)

درباره ناشر

فرادرس
فرادرس

فرادرس بزرگ‌ترین ناشر دیجیتال آموزش‌های تخصصی، دانشگاهی و مهندسی است.

درباره مدرس

گروه مدرسین فرادرس
گروه مدرسین فرادرس

فرادرس از جهت فرصت آموختن، یک محیط کاملا باز (بدون هیچ مرز و شرط برای ورود) برای همه است. اما از جهت فرصت آموزش دادن، یک محیط به شدت بسته است و مدرسین آن با عبور از سخت ترین ضوابط علمی و فیلترهای مهارت آموزشی برگزیده و دستچین می شوند. در چندین سال گذشته کمتر از 5 درصد متقاضیان تدریس در فرادرس توانسته اند به مرحله نهایی ارائه آموزش در آن برسند. ارائه یک آموزش توسط «گروه مدرسین فرادرس» تضمینی برای کیفیت آن می باشد. (+)این نرم افزار یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای موجود در زمینه مدل سازی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و تجهزیات نیروگاهی در دنیا محسوب می شود. نرم افزار شامل چندین قسمت (Module) است که از بخش های ساده طراحی و مدل سازی یک Plant آغاز شده و تا کنترل و نظارت طراحی های انجام شده ادامه پیدا می کند.

👤 مدرس: گروه مدرسین فرادرس
روش دریافت: لینک دانلود و/یا ارسال فیزیکی

وضعیت انتشار در حال هماهنگی (برای ۹۰ درصد آموزش‌های این مرحله)
زمان تقریبی انتشار ۶ تا ۱۴ هفته

درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در صف شروع ضبط است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.
  توضیحات

  این نرم افزار یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای موجود در زمینه مدل سازی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و تجهزیات نیروگاهی در دنیا محسوب می شود. نرم افزار شامل چندین قسمت (Module) است که از بخش های ساده طراحی و مدل سازی یک Plant آغاز شده و تا کنترل و نظارت طراحی های انجام شده ادامه پیدا می کند.

  خروجی های این نرم افزار در فرمت فایل های ساده قابل مشاهده خواهد بود. این محصول که تولید شرکت AVEVA است دارای قابلیت طراحی هم زمان و بدون وابستگی به محل طراحی است. بخش های مختلف یک Plant می تواند توسط کارشناسان متفاوت در نقاطی مجزا طراحی شود و در نهایت توسط یک ناظر که به عنوان ADMIN نرم افزار معرفی شده است Plant کامل شود.

   

  مفید برای رشته های

  چنانچه بخواهیم Piping را بخش بندی کنیم آن را باید به دو بخش تئوری و اجرا تقسیم بندی کرد. در این مجموعه هدف آموزش بخش اجرای Piping با استفاده از نرم افزار PDMS خواهد بود. در واقع در فاز اول محاسبات و تحلیل های موجود توسط کارشناسان با استفاده از نرم افزارهای دیگر و به صورت تئوری انجام شده (گروه Process) و در نهایت مدل مورد نظر با استفاده از این نرم افزار (گروه Design) در بخش های متفاوت پیاده سازی می شود. اهمیت یادگیری این نرم افزار این است که مخاطب می تواند با استفاده از این نرم افزار که در تمامی شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می شود بهره برده و برای ورود به این بازار کار آماده باشد.

  این نرم افزار در حال حاضر یکی از مطرح طرین نرم افزارهای مربوط به طراحی تاسیسات سایت ها بوده و شاید بتوان ضرورت یادگیری آن را با بیان اینکه یکی از نرم افزارهای بخش های Piping در طراحی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی بیان کرد. در واقع مهندس هایی که تمایل به کار در این زمینه کار دارند ضرورت یادگیری این نرم افزار را در گام اولیه احساس خواهند کرد.

   

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:

  در این طرح هدف یادگیری بخش‌های متفاوت نرم افزار به صورت مقدماتی خواهد بود. در واقع ماژول‌های این نرم افزار معرفی شده و در هر بخش روند به کار گیری و پیاده سازی دستورات و استفاده از آنها با مثال‌هایی شرح داده می‌شود.

  در واقع نرم افزار PDMS دارای سه بخش کلی اطلاعات است که می‌توان به اطلاعات ورودی، طراحی سه بعدی و خروجی دسته بندی کرد. که در این آموزش به بخش دوم و سوم پرداخته می‌شود. طراحی و مدل کردن بخش‌های متفاوت یک سایت با استفاده از مثال‌ها آموزش داده خواهد شد و همچنین گرفتن خروجی‌های مطلوب از نرم افزار این طراحی را کامل خواهد کرد. ترتیب این آموزش به شرح زیر است:

  • روش نصب نرم افزار در یک بخش جداگانه معرفی و آموزش داده خواهد شد.
  • ماژول‌های نرم افزار معرفی و مختصر تعریف می‌شوند.
  • نحوه ورود به ماژول‌های مهم و پر کاربرد و دستورات موجود در آنها پوشش داده خواهد شد.
  • اهداف طراحی که در واقع خروجی گرفتن از نرم افزار است، خروجی‌هایی مانند نقشه‌های ایزومتریک، MTO ها و ایجاد Report ها شرح داده خواهد شد.

     اطلاعات تکمیلی

  نام آموزش آموزش نرم افزار PDMS (طراحی به کمک کامپیوتر) – پیش ثبت نام
  ناشر فرادرس
  کد آموزش FVMEC95012
  زبان فارسی
  نوع آموزش آموزش ویدئویی     (کیفیت HD - مورد تایید فنی فرادرس)
  تعداد DVD یک عدد (در صورت دریافت غیر آنلاین)
  دیدگاه ها

  نظر شما در مورد این فرادرس چیست؟

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  امتیاز شما به این آموزش:
درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در صف شروع ضبط است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.برچسب‌ها: , , ,
فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران