Faradars Discount
x عدم نمایش تمدید شد جشنواره تخفیف ویژه عید فطر ۴۰٪ تخفیف کد تخفیف: FTR99 کلیک کنید .
فرصت باقیمانده

آموزش بهینه سازی با الگوریتم مگس میوه (FOA) – پیش ثبت نام

دسترسی به اطلاعات این آموزش: اطلاعات کلی محتوا و سرفصل ها پیش نمایش و دانلود اطلاعات تکمیلی دیدگاه ها
آموزش بهینه سازی با الگوریتم مگس میوه (FOA)

درباره ناشر

فرادرس
فرادرس

فرادرس بزرگ‌ترین ناشر دیجیتال آموزش‌های تخصصی، دانشگاهی و مهندسی است.

درباره مدرس

گروه مدرسین فرادرس
گروه مدرسین فرادرس

فرادرس از جهت فرصت آموختن، یک محیط کاملا باز (بدون هیچ مرز و شرط برای ورود) برای همه است. اما از جهت فرصت آموزش دادن، یک محیط به شدت بسته است و مدرسین آن با عبور از سخت ترین ضوابط علمی و فیلترهای مهارت آموزشی برگزیده و دستچین می شوند. در چندین سال گذشته کمتر از ۵ درصد متقاضیان تدریس در فرادرس توانسته اند به مرحله نهایی ارائه آموزش در آن برسند. ارائه یک آموزش توسط «گروه مدرسین فرادرس» تضمینی برای کیفیت آن می باشد. (+)الگوریتم مگس میوه (FOA) در سال ۲۰۱۲ ارائه شد. این الگوریتم ساده و روان، بخشی از چالش های مرتبط با دشواری های الگوریتم های پیشین را برطرف نمود. اهمیت این الگوریتم آنجا است که روشی آسان و کارا در بهینه سازی را معرفی می کند که با استفاده از آن، مسائل بسیار زیادی را می توان حل نمود. این الگوریتم مشابه بسیاری از الگوریتم های دیگر فرا ابتکاری، بر اساس رفتار طبیعت (در اینجا مگس میوه)، طراحی شده است. در این آموزش ابتدا مبانی رفتار مگس میوه آموزش داده خواهد شد و سپس این الگوریتم معرفی می گردد. در نهایت اجرای این الگوریتم در متلب با استفاده از یک مثال کاربردی نشان داده خواهد شد.

 

👤 مدرس: گروه مدرسین فرادرس

وضعیت انتشار در حال هماهنگی
زمان تقریبی انتشار ۶ تا ۱۴ هفته (برای ۹۰ درصد آموزش‌های این مرحله)

درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در صف شروع ضبط است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.
  توضیحات

  الگوریتم های فراابتکاری، از جمله دستاوردهای پیش رونده در حوزه بهینه سازی هستند که در اغلب رشته های دانشی مورد توجه قرار گرفته و کاربرد خود را پیدا کرده اند. این الگوریتم ها روز به روز براساس نیاز هر دانش توسعه پیدا کرده و امروزه شاید صدها الگوریتم فراابتکاری ارائه شده باشد. الگوریتم مگس میوه (FOA)، از جمله الگوریتم های مورد استفاده در بهینه سازی است.

  هدف این آموزش، ارائه الگوریتم مگس میوه به عنوان یک روش بهینه سازی موثر است. در قدم بعدی در این آموزش، به اجرای پیاده سازی این الگوریتم در متلب پرداخته خواهد شد تا با به کارگیری آن مسائل بهینه سازی در زمان کوتاه تر و آسان تر به جواب برسند.

  الگوریتم مگس میوه در سال ۲۰۱۲ ارائه شد. این الگوریتم ساده و روان، بخشی از چالش های مرتبط با دشواری های الگوریتم های پیشین را برطرف نمود. اهمیت این الگوریتم آنجا است که روشی آسان و کارا در بهینه سازی را معرفی می کند که با استفاده از آن، مسائل بسیار زیادی را می توان حل نمود. این الگوریتم مشابه بسیاری از الگوریتم های دیگر فرا ابتکاری، بر اساس رفتار طبیعت (در اینجا مگس میوه)، طراحی شده است. در این آموزش ابتدا مبانی رفتار مگس میوه آموزش داده خواهد شد و سپس این الگوریتم معرفی می گردد. در نهایت اجرای این الگوریتم در متلب با استفاده از یک مثال کاربردی نشان داده خواهد شد.

   

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
  • درس یکم: مبانی استنباطی رفتار مگس میوه (FOA)
  • درس دوم: پیاده سازی الگوریتم مگس میوه
  • درس سوم: توسعه الگوریتم مگس میوه
  • درس چهارم: اجرای الگوریتم مگس میوه در متلب
  • درس پنجم: حل یک مثال کاربردی

   

  مفید برای رشته های
  • مدیریت
  • مهندسی صنایع


  اطلاعات تکمیلی

  نام آموزش آموزش بهینه سازی با الگوریتم مگس میوه (FOA) – پیش ثبت نام
  ناشر فرادرس
  کد آموزش FVMA98021
  زبان فارسی
  نوع آموزش آموزش ویدئویی     (کیفیت HD - مورد تایید فنی فرادرس)
  دیدگاه ها

  1. 0 از 5

   :

   سلام بی صبرانه منتظردیدن این آموزش هستم.

  2. 0 از 5

   :

   با سلام
   امیدوارم هر چه سریع تر منتشر بشه.


  نظر شما در مورد این فرادرس چیست؟

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  امتیاز شما به این آموزش:
درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در صف شروع ضبط است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.برچسب‌ها: , , , , , , , , ,فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران