Faradars Discount
۵۰٪ تخفیف تخفیف فرادرس ویژه روز دانشجو کد تخفیف: AZAR97
Faradars Discount
فرصت باقیمانده تخفیف ویژه

آموزش برنامه نویسی زنده و تعاملی در MATLAB – پیش ثبت نام

دسترسی به اطلاعات این آموزش: اطلاعات کلی محتوا و سرفصل ها پیش نمایش و دانلود اطلاعات تکمیلی دیدگاه ها

درباره ناشر

فرادرس
فرادرس

فرادرس بزرگ‌ترین ناشر دیجیتال آموزش‌های تخصصی، دانشگاهی و مهندسی است.

درباره مدرس

گروه مدرسین فرادرس
گروه مدرسین فرادرس

فرادرس از جهت فرصت آموختن، یک محیط کاملا باز (بدون هیچ مرز و شرط برای ورود) برای همه است. اما از جهت فرصت آموزش دادن، یک محیط به شدت بسته است و مدرسین آن با عبور از سخت ترین ضوابط علمی و فیلترهای مهارت آموزشی برگزیده و دستچین می شوند. در چندین سال گذشته کمتر از 5 درصد متقاضیان تدریس در فرادرس توانسته اند به مرحله نهایی ارائه آموزش در آن برسند. ارائه یک آموزش توسط «گروه مدرسین فرادرس» تضمینی برای کیفیت آن می باشد. (+)در یک محیط اسکریپت نویسی زنده، شما در حالی که مشغول برنامه نویسی و توسعه الگوریتم مورد نظر خود هستید، در همان صفحه امکان مشاهده انواع خروجی های: عددی، رشته متن و گرافیکی را دارید، به همین علت مرحله ارائه ایده تا پیاده سازی برنامه را به مراتب سریع تر طی می کنید و در عین حال می توانید در همان محیط کدنویسی، بخشی را به درج تصویر، ارائه انواع معادله با فرمت های یونانی و لاتکس (LaTex) و نیز نوشتن توضیحات اختصاص دهید تا درک خواننده از برنامه شما بیشتر شود و به راحتی امکان تعقیب و توسعه آن را داشته باشد. مخاطبین این فرادرس، تمامی کاربران نرم افزار متلب و حتی مدرسین این نرم افزار هستند. در این فرادرس ابتدا به بررسی معایب اسکریپت نویسی معمولی در پنجره M-File می پردازیم و سپس با محیط اسکریپت نویسی زنده آشنا می شوید و در آخر با ارائه چند مثال به صورت عملی شما را با قابلیت های اسکریپت نویسی زنده آشنا خواهیم کرد.

 

👤 مدرس: گروه مدرسین فرادرس
روش دریافت: لینک دانلود و/یا ارسال فیزیکی

وضعیت انتشار در حال ضبط
زمان تقریبی انتشار ۴ تا ۱۲ هفته

درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال ضبط است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.
  توضیحات

  شرکت MathWorks از سال ۲۰۱۶ قابلیتی را به نرم‌افزار متلب (MATLAB) اضافه کرده است که استفاده از آن منجر به افزایش فوق العاده سرعت برنامه نویسی، تعقیب نتایج، مشاهده موارد خطا و در نهایت پیاده سازی آسان تر برنامه ها در طول مدت زمان کوتاه تری می شود. عنوان این قابلیت، اسکریپت نویسی زنده (Live Script) است که نظیر آن در سایر محیط های برنامه نویسی کمتر دیده می شود. یک اسکریپت زنده، برنامه ای است که امکان تعامل مجموعه ای از دستورات نرم افزار متلب را فراهم می کند.

  اسکریپت زنده در عین حال که حاوی برنامه مورد نظر کاربر است، خروجی و گرافیک مرتبط با آن برنامه را نیز به صورت هم زمان در محیطی یکپارچه و تعاملی به نام ویرایشگر زنده تولید می کند. اسکریپت های زنده انعطاف پذیری مضاعفی را برای انتقال مقادیر ورودی و بازگشت مقادیر خروجی ارائه می دهند و شما در این محیط می توانید متن ویرایش شده، تصاویر، لینک ها و معادلات را اضافه کنید تا یک روایت تعاملی را ایجاد کنید.

  در یک محیط اسکریپت نویسی معمولی، شما برای مشاهده نتایج حاصل از اجرای یک برنامه باید بین پنجره های مختلف گردش کنید، خروجی های عددی و رشته متن را از طریق محیط پنجره دستورات یا محیط حافظه کاری ویندوز دنبال کنید و برای مشاهده خروجی های گرافیکی بین پنجره های مختلف گردش کنید.

  در یک محیط اسکریپت نویسی زنده، شما در حالی که مشغول برنامه نویسی و توسعه الگوریتم مورد نظر خود هستید، در همان صفحه امکان مشاهده انواع خروجی های: عددی، رشته متن و گرافیکی را دارید، به همین علت مرحله ارائه ایده تا پیاده سازی برنامه را به مراتب سریع تر طی می کنید و در عین حال می توانید در همان محیط کدنویسی، بخشی را به درج تصویر، ارائه انواع معادله با فرمت های یونانی و لاتکس (LaTex) و نیز نوشتن توضیحات اختصاص دهید تا درک خواننده از برنامه شما بیشتر شود و به راحتی امکان تعقیب و توسعه آن را داشته باشد.

  مخاطبین این فرادرس، تمامی کاربران نرم افزار متلب و حتی مدرسین این نرم افزار هستند. در این فرادرس ابتدا به بررسی معایب اسکریپت نویسی معمولی در پنجره M-File می پردازیم و سپس با محیط اسکریپت نویسی زنده آشنا می شوید و در آخر با ارائه چند مثال به صورت عملی شما را با قابلیت های اسکریپت نویسی زنده آشنا خواهیم کرد.

   

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
  • درس یکم: بررسی معایب اسکریپت (Script) نویسی معمول در پنجره M-File
   • مشاهده نتایج در محیط پنجره دستورات و حافظه کاری
   • نمایش خروجی های گرافیکی در پنجره‌های مختلف به صورت غیر یکپارچه
   • عدم امکان نوشتن معادلات ریاضی
   • عدم امکان نمایش عکس
   • عیب‌یابی سخت و زمان بر برنامه ها
   • عدم امکان نوشتن توضیحات به زبان فارسی
  • درس دوم: معرفی محیط اسکریپت نویسی زنده
  • درس سوم: ارائه قابلیت های محیط اسکریپت نویسی زنده
   • نمایش نتایج عددی، رشته متن و گرافیکی در همان پنجره برنامه
   • عیب یابی آسان برنامه
   • بخش بندی قسمت های مختلف برنامه و توضیحات
   • ویرایش تصاویر گرافیکی
  • درس چهارم: ارائه امکانات ویرایش متن
   • نوشتن متن و ارائه توضیحات
   • نوشتن معادلات ریاضی
   • ضمیمه کردن هاپرلینک (Hyperlink) جهت رفرنس (reference) دهی به منابع
   • ضمیمه کردن عکس
  • درس پنجم: آشنایی با نحوه چاپ گزارش در قالب فرمت PDF
  • درس ششم: ارائه چند مثال عملی جهت آشنایی با قابلیت های اسکریپت نویسی زنده


  اطلاعات تکمیلی

  نام آموزش آموزش برنامه نویسی زنده و تعاملی در MATLAB – پیش ثبت نام
  ناشر فرادرس
  کد آموزش FVMA9707
  زبان فارسی
  نوع آموزش آموزش ویدئویی     (کیفیت HD - مورد تایید فنی فرادرس)
  تعداد DVD یک عدد (در صورت دریافت غیر آنلاین)
  دیدگاه ها

  نظر شما در مورد این فرادرس چیست؟

  امتیاز شما به این آموزش:

  *
درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال ضبط است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.برچسب‌ها: , , , , , , , , , , ,
فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران

عضویت در خبرنامه فرادرس

برای دریافت اخبار مربوط به آخرین فرادرس های منتشر شده، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید.


تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

فرادرس مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی logo-samandehi پرداخت آنلاین - بانک ملت پرداخت آنلاین - بانک پارسیان پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان