آموزش برنامه نویسی زنده و تعاملی در MATLAB – پیش ثبت نام

دسترسی به اطلاعات این آموزش: اطلاعات کلی محتوا و سرفصل ها پیش نمایش و دانلود اطلاعات تکمیلی دیدگاه ها
آموزش برنامه نویسی زنده و تعاملی در MATLAB

درباره ناشر

فرادرس
فرادرس

فرادرس بزرگ‌ترین ناشر دیجیتال آموزش‌های تخصصی، دانشگاهی و مهندسی است.

درباره مدرس

گروه مدرسین فرادرس
گروه مدرسین فرادرس

فرادرس از جهت فرصت آموختن، یک محیط کاملا باز (بدون هیچ مرز و شرط برای ورود) برای همه است. اما از جهت فرصت آموزش دادن، یک محیط به شدت بسته است و مدرسین آن با عبور از سخت ترین ضوابط علمی و فیلترهای مهارت آموزشی برگزیده و دستچین می شوند. در چندین سال گذشته کمتر از ۵ درصد متقاضیان تدریس در فرادرس توانسته اند به مرحله نهایی ارائه آموزش در آن برسند. ارائه یک آموزش توسط «گروه مدرسین فرادرس» تضمینی برای کیفیت آن می باشد. (+)در یک محیط اسکریپت نویسی زنده، شما در حالی که مشغول برنامه نویسی و توسعه الگوریتم مورد نظر خود هستید، در همان صفحه امکان مشاهده انواع خروجی های: عددی، رشته متن و گرافیکی را دارید، به همین علت مرحله ارائه ایده تا پیاده سازی برنامه را به مراتب سریع تر طی می کنید و در عین حال می توانید در همان محیط کدنویسی، بخشی را به درج تصویر، ارائه انواع معادله با فرمت های یونانی و لاتکس (LaTex) و نیز نوشتن توضیحات اختصاص دهید تا درک خواننده از برنامه شما بیشتر شود و به راحتی امکان تعقیب و توسعه آن را داشته باشد. مخاطبین این فرادرس، تمامی کاربران نرم افزار متلب و حتی مدرسین این نرم افزار هستند. در این فرادرس ابتدا به بررسی معایب اسکریپت نویسی معمولی در پنجره M-File می پردازیم و سپس با محیط اسکریپت نویسی زنده آشنا می شوید و در آخر با ارائه چند مثال به صورت عملی شما را با قابلیت های اسکریپت نویسی زنده آشنا خواهیم کرد.

 

👤 مدرس: گروه مدرسین فرادرس

وضعیت انتشار در حال برنامه ریزی
زمان تقریبی انتشار بر حسب تعداد درخواست های دانشجویان و اولویت زمانی و آموزشی اعضای هیات علمی فرادرس، انتشار این آموزش در واحد نشر فرادرس اولویت سنجی می شود. انتشار یک آموزش پس از شروع به ضبط معمولا ۴ تا ۱۲ هفته زمان می برد.

درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال برنامه ریزی برای ارائه در فرادرس است و انتشار سریع تر آن، بستگی به تعداد متقاضیان این آموزش دارد. چنانچه شما نیز تمایل به انتشار سریع این آموزش دارید در کادر زیر ایمیل خود را درج نمایید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.
  توضیحات

  شرکت MathWorks از سال ۲۰۱۶ قابلیتی را به نرم‌افزار متلب (MATLAB) اضافه کرده است که استفاده از آن منجر به افزایش فوق العاده سرعت برنامه نویسی، تعقیب نتایج، مشاهده موارد خطا و در نهایت پیاده سازی آسان تر برنامه ها در طول مدت زمان کوتاه تری می شود. عنوان این قابلیت، اسکریپت نویسی زنده (Live Script) است که نظیر آن در سایر محیط های برنامه نویسی کمتر دیده می شود. یک اسکریپت زنده، برنامه ای است که امکان تعامل مجموعه ای از دستورات نرم افزار متلب را فراهم می کند.

  اسکریپت زنده در عین حال که حاوی برنامه مورد نظر کاربر است، خروجی و گرافیک مرتبط با آن برنامه را نیز به صورت هم زمان در محیطی یکپارچه و تعاملی به نام ویرایشگر زنده تولید می کند. اسکریپت های زنده انعطاف پذیری مضاعفی را برای انتقال مقادیر ورودی و بازگشت مقادیر خروجی ارائه می دهند و شما در این محیط می توانید متن ویرایش شده، تصاویر، لینک ها و معادلات را اضافه کنید تا یک روایت تعاملی را ایجاد کنید.

  در یک محیط اسکریپت نویسی معمولی، شما برای مشاهده نتایج حاصل از اجرای یک برنامه باید بین پنجره های مختلف گردش کنید، خروجی های عددی و رشته متن را از طریق محیط پنجره دستورات یا محیط حافظه کاری ویندوز دنبال کنید و برای مشاهده خروجی های گرافیکی بین پنجره های مختلف گردش کنید.

  در یک محیط اسکریپت نویسی زنده، شما در حالی که مشغول برنامه نویسی و توسعه الگوریتم مورد نظر خود هستید، در همان صفحه امکان مشاهده انواع خروجی های: عددی، رشته متن و گرافیکی را دارید، به همین علت مرحله ارائه ایده تا پیاده سازی برنامه را به مراتب سریع تر طی می کنید و در عین حال می توانید در همان محیط کدنویسی، بخشی را به درج تصویر، ارائه انواع معادله با فرمت های یونانی و لاتکس (LaTex) و نیز نوشتن توضیحات اختصاص دهید تا درک خواننده از برنامه شما بیشتر شود و به راحتی امکان تعقیب و توسعه آن را داشته باشد.

  مخاطبین این فرادرس، تمامی کاربران نرم افزار متلب و حتی مدرسین این نرم افزار هستند. در این فرادرس ابتدا به بررسی معایب اسکریپت نویسی معمولی در پنجره M-File می پردازیم و سپس با محیط اسکریپت نویسی زنده آشنا می شوید و در آخر با ارائه چند مثال به صورت عملی شما را با قابلیت های اسکریپت نویسی زنده آشنا خواهیم کرد.

   

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
  • درس یکم: بررسی معایب اسکریپت (Script) نویسی معمول در پنجره M-File
   • مشاهده نتایج در محیط پنجره دستورات و حافظه کاری
   • نمایش خروجی های گرافیکی در پنجره‌های مختلف به صورت غیر یکپارچه
   • عدم امکان نوشتن معادلات ریاضی
   • عدم امکان نمایش عکس
   • عیب‌یابی سخت و زمان بر برنامه ها
   • عدم امکان نوشتن توضیحات به زبان فارسی
  • درس دوم: معرفی محیط اسکریپت نویسی زنده
  • درس سوم: ارائه قابلیت های محیط اسکریپت نویسی زنده
   • نمایش نتایج عددی، رشته متن و گرافیکی در همان پنجره برنامه
   • عیب یابی آسان برنامه
   • بخش بندی قسمت های مختلف برنامه و توضیحات
   • ویرایش تصاویر گرافیکی
  • درس چهارم: ارائه امکانات ویرایش متن
   • نوشتن متن و ارائه توضیحات
   • نوشتن معادلات ریاضی
   • ضمیمه کردن هاپرلینک (Hyperlink) جهت رفرنس (reference) دهی به منابع
   • ضمیمه کردن عکس
  • درس پنجم: آشنایی با نحوه چاپ گزارش در قالب فرمت PDF
  • درس ششم: ارائه چند مثال عملی جهت آشنایی با قابلیت های اسکریپت نویسی زنده


  اطلاعات تکمیلی

  نام آموزش آموزش برنامه نویسی زنده و تعاملی در MATLAB – پیش ثبت نام
  ناشر فرادرس
  کد آموزش FVMA9707
  زبان فارسی
  نوع آموزش آموزش ویدئویی     (کیفیت HD - مورد تایید فنی فرادرس)
  دیدگاه ها

  1. 0 از 5

   :

   امیدوارم هرچه زودتر منتشر شود.


  نظر شما در مورد این فرادرس چیست؟

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  امتیاز شما به این آموزش:
درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال برنامه ریزی برای ارائه در فرادرس است و انتشار سریع تر آن، بستگی به تعداد متقاضیان این آموزش دارد. چنانچه شما نیز تمایل به انتشار سریع این آموزش دارید در کادر زیر ایمیل خود را درج نمایید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.برچسب‌ها: , , , , , , , , , , ,فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران