Faradars Discount
۴۰٪ تخفیف آخرین فرصت‌های جشنواره تخفیف، ویژه پایان سال تحصیلی کد تخفیف: ESY98
Faradars Discount
فرصت باقیمانده

آموزش مدل سازی و تحلیل سازه های فضاکار با نرم افزار ABAQUS – پیش ثبت نام

دسترسی به اطلاعات این آموزش: اطلاعات کلی محتوا و سرفصل ها پیش نمایش و دانلود اطلاعات تکمیلی دیدگاه ها
آموزش مدل سازی و تحلیل سازه های فضاکار با نرم افزار ABAQUS

درباره ناشر

فرادرس
فرادرس

فرادرس بزرگ‌ترین ناشر دیجیتال آموزش‌های تخصصی، دانشگاهی و مهندسی است.

درباره مدرس

گروه مدرسین فرادرس
گروه مدرسین فرادرس

فرادرس از جهت فرصت آموختن، یک محیط کاملا باز (بدون هیچ مرز و شرط برای ورود) برای همه است. اما از جهت فرصت آموزش دادن، یک محیط به شدت بسته است و مدرسین آن با عبور از سخت ترین ضوابط علمی و فیلترهای مهارت آموزشی برگزیده و دستچین می شوند. در چندین سال گذشته کمتر از 5 درصد متقاضیان تدریس در فرادرس توانسته اند به مرحله نهایی ارائه آموزش در آن برسند. ارائه یک آموزش توسط «گروه مدرسین فرادرس» تضمینی برای کیفیت آن می باشد. (+)هدف از این فرادرس این است که بتوانید ابتدا سازه های فضاکار را به صورت عددی مدل سازی و در نرم افزار عناصر محدود ABAQUS شبیه سازی نموده و نهایتا رفتار خرابی این سازه ها را به صورت عددی بررسی نمایید. این امر به این دلیل حائز اهمیت است که سازه های فضاکار، سازه های ویژه ای هستند و نسبت به سازه های متداول ساختمانی رفتار خاصی دارند به طوری که برای تحلیل و طراحی آن ها آیین نامه های خاصی تدوین شده است (نشریه ۴۰۰) که در آن ها شرایط ویژه ای از جمله: در نظر گرفتن غیرخطی مصالح و غیرخطی هندسی و سایر ملزومات ویژه علاوه بر ملزومات آیین نامه های سازه های متداول، برای تحلیل این سازه ها الزام شده است، بنابراین ضروری است که سازه های فضاکار به نحوی مطلوب مدل سازی شده و تنش ها، تغییر مکان ها و سایر پارامترها، با در نظر گرفتن ملزومات تحلیل و طراحی، محاسبه شوند. از این رو، با فراگیری این آموزش شما قادر خواهید بود که سازه های فضاکار را با استفاده از قابلیت های نرم افزار اجزا محدود ABAQUS مدل سازی کرده و تحلیل نمایید.

👤 مدرس: گروه مدرسین فرادرس
روش دریافت: لینک دانلود و/یا ارسال فیزیکی

وضعیت انتشار در حال برنامه ریزی
زمان تقریبی انتشار بر حسب تعداد درخواست های دانشجویان و اولویت زمانی و آموزشی اعضای هیات علمی فرادرس، انتشار این آموزش در واحد نشر فرادرس اولویت سنجی می شود. انتشار یک آموزش پس از شروع به ضبط معمولا ۴ تا ۱۲ هفته زمان می برد.

درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال برنامه ریزی برای ارائه در فرادرس است و انتشار سریع تر آن، بستگی به تعداد متقاضیان این آموزش دارد. چنانچه شما نیز تمایل به انتشار سریع این آموزش دارید در کادر زیر ایمیل خود را درج نمایید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.
  توضیحات

  بی شک در سال های اخیر، به لطف دانش مهندسین سازه و معماری پیشرفت زیادی در طراحی و معرفی نسل جدیدی از سازه ها حاصل شده است. احتمالا تا به حال در فضاهای بزرگی همچون: سالن های ورزشی، استادیوم ها، سالن های انتظار فرودگاه ها، قطار و متروی شهری و … حضور یافته اید و چگونگی پوشش این فضاهای وسیع بدون آن که ستونی در میان بوده و یا فاصله آن ها از هم بسیار زیاد باشد، توجه شما را جلب کرده است که عموما جز سازه های فضاکار هستند. سازه های فضاکار با ویژگی خاص و عملکرد مسلط سه بعدی خود، محدودیت های سیستم های قابی سنتی (ستون گذاری ها و محدودیت دهانه آن ها) را ندارند و توانسته اند به ایده های معماران، جامع عمل بپوشاند به طوری که امروزه در طراحی سازه ها با فرم های انحنادار و اشکال پیچیده و در اکثر پوشش سقف های وسیع مانند: ورزشگاه ها، سالن ها، آشیانه های هواپیما، فرودگاه ها، پارک های آبی و سایر انواع کاربرد آن ها، استفاده می شوند.

  هدف از این فرادرس این است که بتوانید ابتدا سازه های فضاکار را به صورت عددی مدل سازی و در نرم افزار عناصر محدود ABAQUS شبیه سازی نموده و نهایتا رفتار خرابی این سازه ها را به صورت عددی بررسی نمایید. این امر به این دلیل حائز اهمیت است که سازه های فضاکار، سازه های ویژه ای هستند و نسبت به سازه های متداول ساختمانی رفتار خاصی دارند به طوری که برای تحلیل و طراحی آن ها آیین نامه های خاصی تدوین شده است (نشریه ۴۰۰) که در آن ها شرایط ویژه ای از جمله: در نظر گرفتن غیرخطی مصالح و غیرخطی هندسی و سایر ملزومات ویژه علاوه بر ملزومات آیین نامه های سازه های متداول، برای تحلیل این سازه ها الزام شده است، بنابراین ضروری است که سازه های فضاکار به نحوی مطلوب مدل سازی شده و تنش ها، تغییر مکان ها و سایر پارامترها، با در نظر گرفتن ملزومات تحلیل و طراحی، محاسبه شوند. از این رو، با فراگیری این آموزش شما قادر خواهید بود که سازه های فضاکار را با استفاده از قابلیت های نرم افزار اجزا محدود ABAQUS مدل سازی کرده و تحلیل نمایید.

   

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
  • درس یکم: معرفی مختصر سازه های فضاکار و ایجاد هندسه آن ها
   • کلیات سازه های فضاکار
   • ایجاد هندسه سازه های فضاکار با نرم افزار Formian
   • انتقال هندسه به نرم افزار Abaqus با استفاده از نرم افزارهای AutoCAD و Rhinoceros
  • درس دوم: مدل سازی تک عضو فشاری و تحلیل رفتار پایداری آن (کمانش عضو لوله ای فشاری)
   • مدل سازی تک عضو فشاری دو سر مفصل
   • تحلیل کمانشی و استخراج شکل های مودی کمانشی تک عضو فشاری
   • اعمال ناکاملی هندسی مطابق با شکل مود به مدل تک عضو و تحلیل رفتار پایداری آن
   • مدل سازی و تعیین پارامترهای مصالح (متریال) برای استفاده تک المان خرپایی Truss برای مدل سازی رفتار تک عضو فشاری در سازه های فضاکار دو لایه
  • درس سوم: مدل سازی سازه های فضاکار تک لایه و تحلیل رفتار پایداری آن ها
   • مدل سازی یک سازه فضاکار تک لایه
   • اعمال ناکاملی هندسی مطابق با شکل مود به سازه و تحلیل رفتار پایداری آن
   • اعمال ناکاملی هندسی مطابق با فایل متنی (اندازه های معین برای هر گره) به سازه و تحلیل رفتار پایداری آن
   • مدل سازی اتصالات صلب و نیمه صلب در سازه های تک لایه
   • تحلیل پایداری یک سازه دوپایی (Toggle) با انواع اتصالات صلب، نیمه صلب و مفصلی

   

  مفید برای رشته های
  • مهندسی عمران


  اطلاعات تکمیلی

  نام آموزش آموزش مدل سازی و تحلیل سازه های فضاکار با نرم افزار ABAQUS – پیش ثبت نام
  ناشر فرادرس
  کد آموزش FVCVL97023
  زبان فارسی
  نوع آموزش آموزش ویدئویی     (کیفیت HD - مورد تایید فنی فرادرس)
  تعداد DVD یک عدد (در صورت دریافت غیر آنلاین)
  دیدگاه ها

  نظر شما در مورد این فرادرس چیست؟

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  امتیاز شما به این آموزش:
درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال برنامه ریزی برای ارائه در فرادرس است و انتشار سریع تر آن، بستگی به تعداد متقاضیان این آموزش دارد. چنانچه شما نیز تمایل به انتشار سریع این آموزش دارید در کادر زیر ایمیل خود را درج نمایید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران