Faradars Discount
x عدم نمایش آخرین فرصت‌ها جشنواره تخفیف ویژه ۴۰٪ تخفیف کد تخفیف: FTR99 کلیک کنید .
فرصت باقیمانده

آموزش استعداد تحصیلی – تکمیلی – پیش ثبت نام

دسترسی به اطلاعات این آموزش: اطلاعات کلی محتوا و سرفصل ها پیش نمایش و دانلود اطلاعات تکمیلی دیدگاه ها
آموزش استعداد تحصیلی - تکمیلی

درباره ناشر

فرادرس
فرادرس

فرادرس بزرگ‌ترین ناشر دیجیتال آموزش‌های تخصصی، دانشگاهی و مهندسی است.

درباره مدرس

مهندس حمیدرضا اکرمی فرد
مهندس حمیدرضا اکرمی فرد

عضو تیم تحقیقاتی و توسعه لنت پارس

کارشناسی ارشد مهندسی مواد – شکل دادن فلزات


مهندس حمیدرضا اکرمی فرد کارشناس ارشد مهندسی مواد و متالوژی - گرایش شکل دادن فلزات هستند. ایشان عضو بنیاد نخبگان بوده و تاکنون توانسته‌ اند چهار مقاله ISI و چهار مقاله داخلی در زمینه های جوشکاری، شکل دادن فلزات و سرامیک ها را به چاپ برسانند. (+)همان طور که می دانید، یکی از دروس امتحانی در آزمون دکترا در تمامی رشته ها، درس استعداد تحصیلی است. با توجه به علومی که در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه فرا گرفته اید، نسبت به سوالات مطرح شده در دروس زبان تخصصی (مربوط به هر رشته) نسبتا آشنایی خواهید داشت اما سولات درس استعداد تحصیلی کمی متفاوت است و چنانچه نمونه آن ها را قبل از کنکور کار نکرده باشید، ممکن است در حل آن ها با مشکل مواجه شوید و زمان زیادی از آزمون را صرف پاسخ به سوالات این درس کنید. مطالب آموزشی که در این درس برای شما در نظرگرفته ایم برای تمامی گروه های آموزشی که قصد شرکت در آزمون دکترا را دارند بسیار مفید و کمک کننده است.

👤 مدرس: مهندس حمیدرضا اکرمی فرد

وضعیت انتشار در حال ضبط
زمان تقریبی انتشار ۴ تا ۱۲ هفته (برای ۹۰ درصد آموزش‌های این مرحله)

درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال ضبط است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.
  توضیحات

  همان طور که می دانید، یکی از دروس امتحانی در آزمون دکترا در تمامی رشته ها، درس استعداد تحصیلی است. با توجه به علومی که در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه فرا گرفته اید، نسبت به سوالات مطرح شده در دروس زبان تخصصی (مربوط به هر رشته) نسبتا آشنایی خواهید داشت اما سولات درس استعداد تحصیلی کمی متفاوت است و چنانچه نمونه آن ها را قبل از کنکور کار نکرده باشید، ممکن است در حل آن ها با مشکل مواجه شوید و زمان زیادی از آزمون را صرف پاسخ به سوالات این درس کنید.

  به طور کلی مفاهیم درس استعداد تحصیلی را می توان در ۵ بخش زیر خلاصه کرد:

  ۱- حل مساله (کمی): در این بخش مسائل ریاضی و هندسه مطرح می شود و برای پاسخ به آن ها لازم است نسبت به علوم ریاضی و هندسی اشراف داشته باشید. عموما در باب معادلات، مجموعه ها، اتحادهای جبری، آمار، احتمال، محیط و مساحت  سوالاتی مطرح می شود.

  ۲- تحلیل و استدلال: در این بخش معمولا از ترتیب قرار گرفتن حروف، اشیا و انسان ها سوال مطرح می شود، همچنین سوالاتی وجود دارند که چند ضابطه و شرط در آن ها تعریف می شود که جهت پاسخ به آن ها بایستی با تمرکز بالا به پیچیدگی نوع این سوالات غلبه کرد.

  ۳- درک مطلب: معمولا یک متن در قالب چند پاراگراف وجود دارد که با خواندن آن می توانید به راحتی به سوالات پاسخ دهید چرا که سوالات مطرح شده از چارچوب متن خارج نیستند و نیاز به هوش و خلاقیت ریاضی ندارند اما مشکلی که سوالات این بخش دارند، زمان زیادی است که از شما می گیرند.

  ۴- تجسمی: سوالات این بخش تصاویری هستند که از یک الگوی خاص (مثلا دوران) پیروی می کنند و از شما تصویر نهایی را می خواهند. مشابه با درس نقشه کشی صنعتی که در دانشگاه گذرانده اید، سوالاتی نیز در مورد پرسپکتیو و رسم سه نمای یک شکل فضایی نیز مطرح می شود.

  ۵- هوش و استعداد

  مطالب آموزشی که در این درس برای شما در نظرگرفته ایم برای تمامی گروه های آموزشی که قصد شرکت در آزمون دکترا را دارند بسیار مفید و کمک کننده است.

   

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
  • درس یکم: تحلیل و استدلال
   • حل مسائل چند ضابطه ای
  • درس دوم: درک مطلب
   • آشنایی با نوع و نحوه سوالات درک مطلب
   • نحوه رو به رو شدن با سوالات درک مطلب
  • درس سوم: سوالات تجسمی
   • دوران
   • پیدا کردن تصویر مجهول
   • تصاویر پرسپکتیو (Perspectiva)
  • درس چهارم: حل سوالات کنکور تمامی گروه های آزمایشی


  اطلاعات تکمیلی

  نام آموزش آموزش استعداد تحصیلی – تکمیلی – پیش ثبت نام
  ناشر فرادرس
  کد آموزش FVACW9802
  زبان فارسی
  نوع آموزش آموزش ویدئویی     (کیفیت HD - مورد تایید فنی فرادرس)
  دیدگاه ها

  1. 5 از 5

   :

   با تشکر. کار شما قابل تقدیره.


  نظر شما در مورد این فرادرس چیست؟

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  امتیاز شما به این آموزش:
درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال ضبط است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , ,فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران