مجموعه آموزش تحلیل انرژی ساختمان

مجموعه آموزش تحلیل انرژی ساختمان

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه
۱,۳۹۰ دقیقه
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه
۷ عنوان آموزشی
1

آموزش شبیه سازی و تحلیل انرژی در ساختمان با DesignBuilder

یکی از ابزارهای کارآمد برای بهینه سازی انرژی در ساختمان، نرم افزارهای شبیه سازی هستند که یکی از معروف ترین آنها نرم افزار DesignBuilder است. مهندسین به کمک این نرم افزار می توانند راهکارهای بهینه سازی انرژی را برای یک ساختمان در حال طراحی یا ساختمان موجود (ساخته شده) ارائه کنند که مسلماً قدم اول این مسیر مدل سازی و آنالیز انرژی ساختمان است.

مدرس: مهدی جواهران یزد مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش مدل سازی و تحلیل انرژی با رویت (Revit)

با توجه به بحران انرژی در جهان و مصرف زیاد انرژی در بخش ساختمان، لزوم طراحی های همساز با اقلیم و مصرف کمتر بیش از پیش زیاد شده است. در نظر گرفتن شرایط اقلیمی برای رسیدن به این امر مهم در همان فرایندهای آغازین طراحی از اهمیت به سزایی برخوردار است. نرم افزار رویت (Revit)، این قابلیت را دارد که همزمان با شکل گیری طرح بتوان این شرایط را مدل سازی و وارد فرایند طراحی کرد.

مدرس: میلاد حیرانی پور مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش بهینه سازی انرژی ساختمان با پلاگین های گرس هاپر (Honeybee و Ladybug) در نرم افزار راینو

هدف اصلی این فرادرس تحلیل و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان با استفاده از راهکارهای معماری و ظرفیت های اقلیمی است. برای رسیدن به این امر مهم در ابتدا به نحوه مدل سازی معماری و تبدیل آن به مدل انرژی می پردازیم، سپس مدل مورد نظر از نظر مصرف انرژی حرارتی و روشنایی بررسی می شود و در انتها با استفاده از تفکر بهینه سازی، سعی در بهبود طرح از منظر انرژی و معماری خواهیم بود.

مدرس: میلاد حیرانی پور مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش مدل سازی انرژی با اکوتکت Autodesk Ecotect Analysis

با توجه به بحران انرژی در جهان و مصرف زیاد ساختمان ها در این بخش، لزوم طراحی بهینه ساختمان برای کاهش مصرف انرژی از اهمیت زیادی برخوردار است. لذا برای رسیدن به این هدف با توجه به پیشرفت های تکنولوژی، ما نیاز به یادگیری نرم افزارهای تحلیل انرژی و کاربرد آن در همان مراحل اولیه طراحی داریم که نرم افزار Autodesk Ecotect Analysis، یکی از بهترین گزینه ها برای تست و بهینه کردن طراحی است.

مدرس: میلاد حیرانی پور مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش مقدماتی نرم افزار EnergyPlus برای شبیه سازی انرژی در ساختمان

بحران انرژی در قرن اخیر، از مهم ترین مسائل حائز اهمیت بشر است. به منظور غلبه بر این بحران، صنایع مختلف باید سیاست های کاهش انرژی را در راس کار خود قرار دهند. ساختمان ها از بزرگ ترین مصرف کنندگان انرژی در جهان محسوب می شوند. به منظور کاهش اتلاف انرژی در ساختمان ها، نیازمند شناخت و اصلاح رفتار آن ها به واسطه شبیه سازی انرژی هستیم. نرم افزار EnergyPlus که یک نرم افزار همه جانبه در حوزه شبیه سازی انرژی ساختمان به شمار می رود، با موتور محاسباتی قدرتمند خود، موتور شبیه سازی بسیاری از نرم افزارهای دیگر مثل DesignBuilder است که عمل شبیه سازی را با سرعت و دقت بالا انجام می دهد.

مدرس: رضا مختاری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش اصول طراحی ساختمان های انرژی صفر (ZEB)

در این فرادرس شما با اصول و مبانی طراحی ساختمان های انرژی صفر آشنا شده و در یک روش گام به گام، مفهوم و تاثیر اقلیم در طراحی ساختمان صفر انرژی به شما آموزش داده می شود که از این پس می توانید این اصول را برای طراحی هر نوع کاربری، مانند: مسکونی، آموزشی، اداری و… به کار ببرید. همچنین به شما نشان داده می شود که در یک رویکرد یکپارچه، چگونه از راهکارهای غیر فعال خورشیدی، همچون: عایق حرارتی، سایه اندازی، دریافت مستقیم نور خورشید و همچنین روش های فعال خورشیدی، مانند: آبگرمکن و سلول های فتوولتاییک، استفاده کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید. در این مسیر، به مرور و بررسی نمونه های اجرا شده در جهان می پردازیم و با این گونه ساختمان ها آشنا می شویم. این آموزش برای تمامی افراد علاقه مند به افزایش بهره وری انرژی در ساختمان، می تواند مفید واقع شود.

مدرس: میلاد حیرانی پور مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش نرم افزار BEopt برای شبیه سازی انرژی ساختمان

در این فرادرس شما با فضای BEopt آشنا می‌شوید، کاربرد این نرم‌افزار در طراحی بهینه ساختمان را فرا می‌گیرید و مراحل شبیه‌سازی انرژی در ساختمان را مشاهده می‌کنید. مراحل مدل‌‌‌سازی نرم‌افزار، کتابخانه و پارامترهای خروجی از دیگر موارد مهمی محسوب می‌شوند که شما در این آموزش با آن‌ها آشنا شده و می‌آموزید که با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید به سادگی با BEopt، پروژه‌های شبیه‌سازی ساختمان را اجرا کنید و در نتیجه پارامترهای مختلف موثر را بررسی کنید. این نرم‌افزار دید خوبی به مهندسان و متخصصان رشته‌های مرتبط با معماری، مکانیک و انرژی می‌دهد که در ممیزی ساختمان نیز به کار می‌رود.

مدرس: شهرزاد بحری زاده مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
موضوعات آموزشی مرتبط