×
سجاد جودکی

سجاد جودکی

  • مدرس فرادرس
  • کارشناس ارشد مهندسی برق - مخابرات
  • دانشگاه اصفهان

سجاد جودکی کارشناس ارشد مهندسی برق از دانشگاه اصفهان هستند. ایشان علاوه بر فعالیت در حوزه طراحی و پیاده سازی مدارات منطقی با FPGA، سابقه فعالیت در حوزه های پردازش تصویر با نرم افزار MATLAB، تشخیص پلاک خودرو، میکروکنترلر AVR و فعالیت در حوزه زبان های برنامه نویسی مانند: MATLAB، اسمبلی، VHDL و C و را دارا می باشند. ایشان به عنوان استادیار در درس الکترومغناطیس، مدرس نرم افزار MATLAB در دانشگاه اصفهان و مدیریت موسسه آموزشی کنکور کارشناسی ارشد فعالیت داشته اند. موضوع پایان نامه ارشد ایشان در حوزه سیستم های VDSL و تخصیص بهینه پهنای باند به کاربران شبکه با رویکرد Low complexity بوده و با موفقیت از رساله ارشد خود دفاع کرده اند.

سوابق تحصیلی

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی دانشگاه / موسسه آموزشی
کارشناس ارشد مهندسی برق - مخابرات دانشگاه اصفهان
کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک دانشگاه بوعلی سینا همدان
دانشجویان۶,۶۹۰ دانشجو
حضور دانشجویان در کلاس۷/۷ میلیون دقیقه
مدت زمان آموزش‌ها۶,۵۴۶ دقیقه
تعداد آموزش‌ها۲۳ عنوان آموزشی

تعلیم این تعداد دانشجو در نظام آموزشی رایج، نیازمند حداقل ۹ سال فعالیت آموزشی است.

آموزش‌ها

1

آموزش معادلات دیفرانسیل با رویکرد حل مساله و تست کنکور ارشد

معادلات دیفرانسیل یکی از دروس پرکاربرد در بسیاری از رشته ها است و تاکنون انواع مختلفی از این معادلات معرفی شده که می توان گفت در هر رشته، معادلات دیفرانسیل خاصی مدنظر بوده و لازم است تا دانشجویان راه حل آن ها را فراگیرند. به عنوان مثال می توان رشته مهندسی برق مخابرات را در نظر گرفت. کاربرد معادلات دیفرانسیل در این رشته بسیار کم و ممکن است در هیچ مساله ای با معادلات دیفرانسیل رو به رو نشویم اما در رشته ای مانند مهندسی مکانیک به منظور تحلیل دینامیک و ارتعاشات سیستم ها و صفحات لازم است تا دانشجویان این رشته با چندین نوع از معادلات دیفرانسیل آشنا بوده و توانایی اضافه و کم کردن عبارت های مرتبه n ام دیفرانسیلی و تبدیل معادلات از حالتی به حالت دیگر را داشته باشند.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۱۵ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش الکترومغناطیس مهندسی

درس الکترومغناطیس، یکی از دروس مهم کارشناسی رشته مهندسی برق، فیزیک بوده و همواره دانشجویان باید برای تسلط بر مباحث آن، چندین کتاب مختلف را مطالعه و تحلیل کنند. از آنجا که دانشجویان فرصت کافی برای مطالعه این درس را ندارند، لذا جهت تسلط بیشتر بر مباحث الکترومغناطیس این آموزش تهیه شده است.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۱۹ ساعت و ۵۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها (مرور – تست کنکور ارشد)

در این آموزش سعی شده است تا تست های کنکور سراسری تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها تا سال ۹۶ حل شوند و در بعضی قسمت ها، تست های کنکور آزاد نیز حل شده است. همچنین تا حد ممکن، فرمول های استفاده شده به همراه اثبات آنها برای حل تست ها به کار برده شده است، به گونه ای که بعد از مشاهده این آموزش، روش حل کردن سؤالات را بدون نیاز به حفظ کردن فرمول های جانبی، خواهید آموخت.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۱۵ ساعت و ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش شبیه سازی مدولاسیون دیجیتال در متلب (MATLAB)

هدف از این آموزش، آشنایی با برخی از روش های مدولاسیون دیجیتال و پیاده سازی آن ها در نرم افزار MATLAB است تا علاقه مندان بتوانند با انواع روش های این مدولاسیون آشنا شوند و در صورت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی، روی ارسال و دریافت داده ها و کاهش نرخ خطای انتقال با استفاده از این مدولاسیون ها تحقیق و پژوهش نمایند و موجب بهبود آن ها شوند. علاوه بر این، مبحث مدولاسیون دیجیتال در دروس مخابرات دیجیتال، تئوری پیشرفته مخابرات، مخابرات فیبر نوری و... ارائه می گردد و دانشجویان هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، این دروس را می گذرانند.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۴۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش کدهای بلوکی در متلب (MATLAB)

امروزه انواع روش های کد کردن داده ها در بسیاری از مقالات رشته های مخابرات و ریاضیات مورد بررسی قرار گرفته و همواره سعی بر این بوده است تا با ارائه روش های قوی برای کد کردن داده ها، احتمال خطا در یک سیستم مخابراتی کمتر شود. مباحث مرتبط به کدینگ در برخی زمینه ها به صورت تئوری محض بیان می گردد، اما در عمل بسیار پرکاربرد هستند. به عنوان مثال می توان CD را مثال زد که از کدهای Reed-Solomon در آن استفاده شده است و تشخیص خطای به وجود آمده در CD به آسانی انجام می پذیرد و برطرف می گردد.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۳۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش شبیه سازی متغیرهای تصادفی و وابسته در متلب

یکی از مهم ترین متغیرهای موجود، متغیر تصادفی گوسی (Gaussian) است که در سیستم های مخابراتی جهت مدل کردن کانال AWGN به کار برده می شود. همچنین به منظور شبیه سازی انواع کانال در سیستم های مخابراتی Wireless و Wireline گاهی لازم است که انواع توزیع متغیرهای تصادفی مانند: Poisson, Rayleigh و Ricean را در نظر گرفت و کانال مدنظر را بر مبنای آن ها مدل کرد. به منظور دست یابی به اطلاعات کامل در مورد انواع متغیرهای تصادفی لازم است که تابع چگالی احتمال آن ها معرفی گردد. اهمیت این متغیرهای تصادفی تا آنجا است که در پایان نامه های دانشجویان نیز وارد شده و جزو جدایی ناپذیر آن ها محسوب می شود. در این آموزش سعی شده است تا انواع متغیرهای تصادفی شناخته شده تاکنون معرفی گردند و شبیه سازی آن ها در متلب به صورت کامل انجام پذیرد.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش الکترومغناطیس مهندسی (مرور و حل تست کنکور ارشد)

درس الکترومغناطیس به عنوان یکی از دروس مهم مهندسی برق، در کنار مفاهیم زیبایی که در آن وجود دارد، همواره دارای سختی محاسبات و پیچیدگی مفاهیم بوده و تسلط بر آن و حل مسائل مربوطه نیاز به مطالعه و تسلط بالا دارد. از آنجا که این درس در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی برق به عنوان یکی از موارد امتحانی مورد پرسش قرار می گیرد، لذا کسب درصد خوب در این درس می تواند روند موفقیت دانشجویان را تسهیل کند.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۱۸ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش آشکارسازی خطا در گیرنده های مخابراتی دیجیتال با متلب

در برخی دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد، مانند: مخابرات دیجیتال، مخابرات آنالوگ و کدگذاری با انواع روش های ارسال داده آشنا می شوند و مبانی آن را به صورت دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند. امروزه مباحث آشکارسازی صحیح خطا و انواع روش های کدگذاری سیستم جهت کاهش خطا مورد پژوهش بسیاری از محققان است و بسیاری از مقالات بر روی تکنیک های کاهش هم شنوایی و تداخل به وجود آمده در سیستم های مخابراتی ارائه می گردند. در این آموزش به بررسی وقوع خطا در گیرنده های دیجیتال می پردازیم و برخی روش های ارسال و دریافت داده را مورد بررسی قرار می دهیم. ابتدا مباحث مورد نظر به صورت تئوری بررسی می شود و در ادامه تمام موارد، در نرم افزار متلب پیاده سازی می شود.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۲۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش شبیه سازی کانال های محوشدگی (Fading) در متلب (MATLAB)

مدل کردن جهان حقیقی، امری بسیار مشکل است. دانشمندان و مهندسان، محیط‌ های مختلفی را مورد مطالعه قرار داده اند و راهکارهایی جهت مدل‌ کردن آن ها ارائه‌ نموده اند. به عنوان نمونه سیگنال دریافتی را می‌ توان با استفاده از دو پدیده متعادل‌ سازی سیگنال دریافتی و بررسی اثر نویز شرح داد. در ادامه به معرفی برخی از مدل‌ ها و کاربرد آن ها می پردازیم. در این آموزش سعی می کنیم انتشار سیگنال در محیط‌ های مختلف را بررسی کنیم. در ادامه به منظور شبیه‌ سازی تاثیرات ناشی از پراش، بازتاب و پراکندگی سیگنال توسط سازه های اطراف در یک محیط شهری و شبیه‌ سازی محوشدگی رایلی (Rayleigh) و رایسین (Rician)، به سراغ مدل‌ های مطرح شده می رویم و به شبیه سازی آن ها در MATLAB می پردازیم.

.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۲۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش آنالیز برداری در الکترومغناطیس مهندسی (رایگان)

درس الکترومغناطیس، یکی از دروس مهم کارشناسی رشته مهندسی برق و فیزیک بوده و همواره دانشجویان باید برای تسلط بر مباحث آن، چندین کتاب مختلف را مطالعه و تحلیل کنند. از آنجا که دانشجویان فرصت کافی برای مطالعه این درس را ندارند، لذا جهت تسلط بیشتر بر مباحث الکترومغناطیس این ویدیوی آموزشی ارایه می شود.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش روش بارهای تصویری در الکترومغناطیس مهندسی (رایگان)

درس الکترومغناطیس، یکی از دروس مهم کارشناسی رشته مهندسی برق و فیزیک بوده و همواره دانشجویان باید برای تسلط بر مباحث آن، چندین کتاب مختلف را مطالعه و تحلیل کنند. از آنجا که دانشجویان فرصت کافی برای مطالعه این درس را ندارند، لذا جهت تسلط بیشتر بر مباحث الکترومغناطیس این ویدیوی آموزشی ارایه می شود.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۶۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش معادلات لاپلاس و پواسن در الکترومغناطیس مهندسی (رایگان)

درس الکترومغناطیس، یکی از دروس مهم کارشناسی رشته مهندسی برق و فیزیک بوده و همواره دانشجویان باید برای تسلط بر مباحث آن، چندین کتاب مختلف را مطالعه و تحلیل کنند. از آنجا که دانشجویان فرصت کافی برای مطالعه این درس را ندارند، لذا جهت تسلط بیشتر بر مباحث الکترومغناطیس این ویدیوی آموزشی ارایه می شود.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۷۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش میدان های مغناطیسی ساکن در خلاء (رایگان)

درس الکترومغناطیس، یکی از دروس مهم کارشناسی رشته مهندسی برق و فیزیک بوده و همواره دانشجویان باید برای تسلط بر مباحث آن، چندین کتاب مختلف را مطالعه و تحلیل کنند. از آنجا که دانشجویان فرصت کافی برای مطالعه این درس را ندارند، لذا جهت تسلط بیشتر بر مباحث الکترومغناطیس این ویدیوی آموزشی ارایه می شود. ما در این آموزش قصد داریم تا مبحث میدان های مغناطیسی ساکن در خلا (بخش اول) را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش حل تمرین سیگنال ها در تجزیه و تحلیل سیستم ها (رایگان)

تجزیه و تحلیل سیستم ها به عنوان یکی از دروس مطرح شده در دوره کارشناسی مهندسی برق و یکی از دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق، همواره به عنوان پایه لازم برای تحلیل بسیاری از مسائل در سایر دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری بوده و تسلط بر مفاهیم این درس برای دانشجویان الزامی است. در این آموزش ویدیویی سعی شده است تا تست های کنکور سراسری تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها تا سال ۹۶ حل شوند و در بعضی قسمت ها، تست های کنکور آزاد نیز حل شده است. همچنین تا حد ممکن، فرمول های استفاده شده به همراه اثبات آن ها برای حل تست ها به کار برده شده اند، به گونه ای که بعد از مشاهده این آموزش، روش حل کردن سوالات را بدون نیاز به حفظ کردن فرمول های جانبی، خواهید آموخت. ما در این آموزش قصد داریم تا سیگنال ها در تجزیه و تحلیل سیستم ها را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۷۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش حل تمرین تبدیل لاپلاس سیگنال ها (رایگان)

تجزیه و تحلیل سیستم ها به عنوان یکی از دروس مطرح شده در دوره کارشناسی مهندسی برق و یکی از دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق، همواره به عنوان پایه لازم برای تحلیل بسیاری از مسائل در سایر دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری بوده و تسلط بر مفاهیم این درس برای دانشجویان الزامی است. در این آموزش ویدیویی سعی شده است تا تست های کنکور سراسری تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها تا سال ۹۶ حل شوند و در بعضی قسمت ها، تست های کنکور آزاد نیز حل شده است. همچنین تا حد ممکن، فرمول های استفاده شده به همراه اثبات آن ها برای حل تست ها به کار برده شده اند، به گونه ای که بعد از مشاهده این آموزش، روش حل کردن سوالات را بدون نیاز به حفظ کردن فرمول های جانبی، خواهید آموخت. ما در این آموزش قصد داریم تا تبدیل لاپلاس سیگنال ها را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش پاسخ عمومی و خصوصی دیفرانسیل مرتبه دوم، روش اپراتور معکوس (رایگان)

معادلات دیفرانسیل از جمله دروس ساده مقطع کارشناسی بوده و عمدتا دانشجویان در ترم های دوم و سوم کارشناسی این درس را اخد می کنند. در این درس مفاهیم جدیدی مانند تبدیل لاپلاس و سری های توانی مطرح می شود و نیاز است برای حل سوالات این درس زمان بیشتری صرف شود، زیرا به هنگام حل کردن یک سوال از مبحث تبدیل لاپلاس ممکن است از معادلات مرتبه اول و دوم استفاده شود و همین عامل زمان حل سوال را بالاتر ببرد. ما در این آموزش قصد داریم تا پاسخ عمومی و خصوصی دیفرانسیل مرتبه دوم، روش اپراتور معکوس را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۶۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش حل دستگاه معادلات دیفرانسیل خطی (رایگان)

معادلات دیفرانسیل از جمله دروس ساده مقطع کارشناسی بوده و عمدتا دانشجویان در ترم های دوم و سوم کارشناسی این درس را اخد می کنند. در این درس مفاهیم جدیدی مانند: تبدیل لاپلاس و سری های توانی مطرح می شود و نیاز است برای حل سوالات این درس زمان بیشتری صرف شود چون که به هنگام حل کردن یک سوال از مبحث تبدیل لاپلاس ممکن است از معادلات مرتبه اول و دوم استفاده شود و همین عامل زمان حل سوال را بالاتر ببرد. ما در این آموزش قصد داریم تا حل دستگاه معادلات دیفرانسیل خطی را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش کدهای بلوکی آشکارسازی خطا در گیرنده های مخابراتی (رایگان)

امروزه بسیاری از سیستم های مخابراتی از گیرنده های دیجیتال استفاده می کنند. مزیت گیرنده های دیجیتال نسبت به گیرنده های آنالوگ در میزان ایمن بودن در ارسال داده و نویز اعمالی بر روی آن است. در گیرنده های دیجیتال، ذخیره سازی داده ها در قالب های مختلف امکان پذیر است اما اجرای این عمل در مدولاسیون آنالوگ سخت است. به هنگام ارسال داده های دیجیتال از تکنیک های مختلفی استفاده می گردد اما در حین ارسال، عوامل ناخواسته مانند انواع نویز بر روی داده ها تاثیر می گذارند و همین عمل باعث وقوع خطا در آشکارسازی و دریافت داده می گردد. می توان با اعمال انواع روش های کدگذاری و دیگر تکنیک ها، نرخ خطای دریافت داده را کاهش داد اما این کار ممکن است همواره امکان پذیر نباشد.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۷۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش مدولاسیون PAM (رایگان)

هدف از این آموزش، آشنایی با برخی از روش های مدولاسیون دیجیتال و پیاده سازی آن ها در نرم افزار MATLAB است تا علاقه مندان بتوانند با انواع روش های این مدولاسیون آشنا شوند و در صورت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی، روی ارسال و دریافت داده ها و کاهش نرخ خطای انتقال با استفاده از این مدولاسیون ها تحقیق و پژوهش نمایند و موجب بهبود آن ها شوند. علاوه بر این، مبحث مدولاسیون دیجیتال در دروس مخابرات دیجیتال، تئوری پیشرفته مخابرات، مخابرات فیبر نوری و... ارائه می گردد و دانشجویان هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، این دروس را می گذرانند.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش مدولاسیون BPSK (رایگان)

هدف از این آموزش، آشنایی با برخی از روش های مدولاسیون دیجیتال و پیاده سازی آن ها در نرم افزار MATLAB است تا علاقه مندان بتوانند با انواع روش های این مدولاسیون آشنا شوند و در صورت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی، روی ارسال و دریافت داده ها و کاهش نرخ خطای انتقال با استفاده از این مدولاسیون ها تحقیق و پژوهش نمایند و موجب بهبود آن ها شوند. علاوه بر این، مبحث مدولاسیون دیجیتال در دروس مخابرات دیجیتال، تئوری پیشرفته مخابرات، مخابرات فیبر نوری و... ارائه می گردد و دانشجویان هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، این دروس را می گذرانند.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۳۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش جبر خطی در متلب (MATLAB) (رایگان)

امروزه انواع روش های کد کردن داده ها در بسیاری از مقالات رشته های مخابرات و ریاضیات مورد بررسی قرار گرفته و همواره سعی بر این بوده است تا با ارائه روش های قوی برای کد کردن داده ها، احتمال خطا در یک سیستم مخابراتی کمتر شود. مباحث مرتبط به کدینگ در برخی زمینه ها به صورت تئوری محض بیان می گردد، اما در عمل بسیار پرکاربرد هستند. به عنوان مثال می توان CD را مثال زد که از کدهای Reed-Solomon در آن استفاده شده است و تشخیص خطای به وجود آمده در CD به آسانی انجام می پذیرد و برطرف می گردد.ما در این آموزش قصد داریم تا جبر خطی در متلب (MATLAB) را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش معادلات مرتبه اول - معادلات برنولی (رایگان)

معادلات دیفرانسیل یکی از دروس پرکاربرد در بسیاری از رشته ها است و تاکنون، انواع مختلفی از این معادلات معرفی شده که می توان گفت در هر رشته، معادلات دیفرانسیل خاصی مدنظر بوده و لازم است تا دانشجویان راه حل آن ها را فرا گیرند. معادلات دیفرانسیل از جمله دروس ساده مقطع کارشناسی بوده و عمدتا دانشجویان در ترم های دوم و سوم کارشناسی این درس را اخد می کنند. ما در این آموزش قصد داریم تا معادلات مرتبه اول - معادلات برنولی را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش شبیه سازی توزیع رایلی و مدل محوشدگی Young در متلب (رایگان)

در این آموزش سعی می‌کنیم انتشار سیگنال در محیط‌های مختلف را بررسی کنیم. در ادامه به منظور شبیه‌سازی تاثیرات ناشی از پراش، بازتاب و پراکندگی سیگنال توسط سازه‌های اطراف در یک محیط شهری و شبیه‌سازی محوشدگی رایلی (Rayleigh) و رایسین (Rician)، به سراغ مدل‌های مطرح شده می‌رویم و به شبیه‌سازی آن‌ها در MATLAB می‌پردازیم. ما در این آموزش قصد داریم تا شبیه‌سازی توزیع رایلی و مدل محوشدگی Young در متلب - بخش دوم را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید