×
مجموعه آموزش وردپرس (WordPress)

مجموعه آموزش وردپرس (WordPress)

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۴۶ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۱۳ عنوان آموزشی
1

آموزش وردپرس WordPress - مقدماتی

وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوا متن باز و رایگان است که شما می توانید با استفاده از آن، انواع سایت و وبلاگ را راه اندازی کنید. وردپرس، به دلیل متن باز بودن و امکاناتی که در اختیار افراد قرار می دهد و همین طور، سادگی استفاده از پنل مدیریت، توانسته سهم بالایی از بازار استفاده از سیستم های مدیریت محتوا را به خود اختصاص دهد. همچنین، به دلیل استفاده بسیار بالا از این سیستم مدیریت محتوا، برنامه نویسان بسیاری نسبت به پیاده سازی افزونه ها و قالب های مختلف برای این سیستم مدیریت محتوا اقدام کرده اند که همین باعث استفاده بیشتر از وردپرس شده است. در این فرادرس، علاوه بر یادگیری خود وردپرس و نحوه استفاده از آن، چند افزونه کاربردی، نحوه راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی با استفاده از وردپرس و افزونه ووکامرس را نیز می آموزیم.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش راه اندازی سایت و کار با وردپرس WordPress - تکمیلی

وردپرس (WordPress) یک سیستم مدیریت محتوای کاملا رایگان و متن باز است که هم اکنون پر استفاده ترین سیستم مدیریت محتوا نیز می باشد و میلیون ها سایت با استفاده از وردپرس، ایجاد شده اند. کار با وردپرس بسیار ساده است و افراد مختلفی با سطوح مختلفی از دانش و اطلاعات کامپیوتری، توانسته اند وب سایت مخصوص به خودشان را با استفاده از آن بسازند.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش سئو در وردپرس WordPress SEO

در این دوره آموزشی، ما با افزونه های مربوطه جهت سئوی وردپرس آشنا شده و تنظیمات سایت را برای سئو بهتر انجام می دهیم. برای انجام تنظیمات سئو وردپرس، دو افزونه کاربردی با نام های All In One SEO Pack و Wordpress SEO By Yost ارائه شده است که در این دوره، ما به بررسی عملکرد هر دو افزونه پرداخت و در پایان دوره، این دو افزونه را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش امنیت وردپرس WordPress Security

با اینکه وردپرس مدام به روزرسانی می‌شود و همین طور افزونه های ارائه شده نیز از نظر امنیتی بررسی می شود و در صورت تایید و نداشتن مشکل امنیتی در سایت مخزن وردپرس منتشر می ‌شوند، با این حال باز مشکلات امنیتی فراوانی وجود دارد، که برخی از این مشکلات نه به دلیل نقطه ضعف بلکه به دلیل مدیریت ناصحیح وب سایت و عدم رعایت نکات امنیتی باعث می شود، تا سایت شما مورد نفوذ قرار گیرد.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش طراحی سایت وردپرسی بدون کدنویسی

افزونه Visual Composer یکی از برترین افزونه‌ های ارائه شده، برای طراحی سایت به روش Drag & Drop است، که به شما کمک می‌ کند با استفاده از ماژول‌ های آماده، وب‌ سایت‌ های مورد نظر خود را به زیبایی طراحی و پیاده‌ سازی کنید. خود افزونه به تنهایی دارای المان‌ های کاملی جهت طراحی صفحات سایت است، اما در کنار این افزونه، می‌ توانید بسته تکمیلی افزونه را نیز نصب کنید، تا المان‌ های زیباتری نظیر کاروسل‌ ها و همین طور اسلایدرها در اختیار شما قرار بگیرد. در این فرادرس، ما به صورت پروژه محور با اکثر المان‌ های کاربردی و مورد نظر به منظور طراحی وب‌ سایت شرکتی آشنا خواهیم شد.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش راه اندازی سایت چند منظوره با وردپرس و انفلد Enfold

Enfold، یکی از پرفروش‌ ترین قالب‌ های ارائه شده در مارکت تم فارست (Forest) به شمار می رود که به شما این امکان را می‌ دهد تا انواع سایت‌ های مورد نظر را راه اندازی کرده و ارائه کنید. در این قالب، امکاناتی تعبیه شده است تا کاربر بتواند به راحتی هر طرحی را که در نظر دارد پیاده‌ سازی کرده و سایت مورد نظر خود را راه‌ اندازی کند.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش تبدیل قالب اچ تی ام ال HTML به قالب وردپرس WordPress

در این آموزش، علاوه بر بررسی اولیه مفاهیم و پایه مربوط به وردپرس که برای شناخت ساختار وردپرس نیاز است، به صورت پروژه محور قالبی را آماده می کنیم و تمام امکانات لازم برای داینامیک (Dynamic) کردن سایت با وردپرس آموزش داده خواهد شد.

مدرس: زهرا داودی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش راه اندازی سیستم عضویت ویژه در وردپرس WordPress

در صورتی که شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس (WordPress) جهت راه‌اندازی وب‌سایت خود استفاده می‌کنید، در این فرادرس قصد داریم تا روش‌های کسب درآمد از وب سایت از طریق فروش اشتراک ویژه را بررسی کرده و با افزونه‌هایی که برای این منظور آماده شده‌اند آشنا و کسب درآمد از وب سایت را شروع کنیم.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش چند زبانه کردن سایت وردپرسی با افزونه WPML

افزونه WPML را می‌توان برترین افزونه راه‌اندازی وب‌سایت‌های چند زبانه با استفاده از وردپرس دانست. این افزونه به شما این امکان را می‌دهد، تا وب سایت خود را ترجمه کرده و زبان‌های مورد نظر را به کاربر نمایش دهید، تا کاربر بر اساس زبان خود، نسخه مورد نظر را مشاهده کند.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۱ ساعت
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش REST API در وردپرس برای کار با داده های پایگاه داده

REST، یک نوعی از وب سرویس است که با توجه به توسعه روز افزون اپلیکیشن هایی که به این نوع وب سرویس نیاز دارند، این نیاز را ایجاد کرد که در سال ۲۰۱۶ این API به وردپرس اضافه شود. ما در این فرادرس قصد داریم به بررسی این API وردپرس، بپردازیم. با توجه به استفاده روزافزون از وب سرویس و گستردگی استفاده از سیستم وردپرس که امروزه بسیاری از سایت ها وردپرسی هستند، ایجاد وب سرویس REST در وردپرس بسیار حائز اهمیت است.

مدرس: مهران شمالی مدت زمان آموزش: ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش فرم سازی با افزونه گرویتی فرم Gravity Forms در وردپرس

گرویتی فرم (Gravity Forms) برترین و حرفه‌ای‌ترین افزونه فرم‌ساز وردپرس (WordPress) است که با استفاده از آن می‌توانید انواع فرم‌های مختلف را در وب‌سایت وردپرسی خود بدون نیاز به دانش خاص و یا صرف وقت زیاد طراحی و ایجاد کنید. ساخت انواع فرم‌های پیشرفته و شرطی، حتی فرم‌های دارای محصول با قابلیت پرداخت در گرویتی فرم، به سادگی قابل پیاده‌سازی است. در این فرادرس قصد داریم که انواع فرم‌های ساده، متوسط و پیشرفته را ایجاد کنیم و با امکانات بالا در اختیار مخاطبین قرار دهیم. گراویتی فرم یک افزونه فرم‌ساز بسیار قدرتمند‌ است که شما با این افزونه می‌توانید فقط در چند دقیقه و بسیار سریع، حرفه‌ای‌ترین فرم‌ها را بسازید.

مدرس: پویا عمادی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش آمارگیری سایت های وردپرسی WordPress

آمار، تنها پاسخی برای کنجکاوی ساده ما نیست، بلکه خود یک تخصص است. با استفاده از آمار می‌توانید رشد بازدید سایت خود را زیر نظر بگیرید، بدانید کدام صفحات سایت شما بیشترین بازدید را دارند و آن‌ها را بهبود دهید، بدانید که بازدید‌کنندگان از چه راه‌هایی وارد سایت شما می‌شوند و برای این که آن‌ها را تقویت کنید، برنامه‌ریزی کنید. اگر صاحب یک وبلاگ و سایت شخصی یا یک فروشگاه اینترنتی هستید و قصد افزایش اثرگذاری بر مخاطب را دارید، تنها راه شما، توجه به آمار است.

مدرس: مصطفی نظرزاده مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش افزونه QSM در وردپرس برای ساخت آزمون آنلاین

در حال حاضر برگزاری آزمون‌های الکترونیکی و آنلاین رشد چشمگیری داشته است و مطمئنا روز به روز استفاده از این آزمون‌ها بیشتر می‌شود. از جمله مزایای این نوع آزمون‌ها جلوگیری از اتلاف منابع مثل کاغذ و همچنین صرفه‌جویی در وقت و زمان است. اساتید و معلمان به راحتی می‌توانند با طراحی آزمون آنلاین در وقت خود صرفه‌جویی کنند. ما در این فرادرس قصد داریم نحوه ساخت آزمون آنلاین را برای وب‌سایت‌های وردپرسی (WordPress) آموزش دهیم. ما از یک پلاگین رایگان با نام (Quiz And Survey Master) QSM برای این کار استفاده می‌نماییم.

مدرس: محمد جباری مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید