×
مجموعه آموزش سالیدورکس (SOLIDWORKS)

مجموعه آموزش سالیدورکس (SOLIDWORKS)

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۱۲۲ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۲۴ عنوان آموزشی
1

آموزش سالیدورکس SolidWorks - تکمیلی

یکی از نرم افزارهای طراحی به کمک کامپیوتر، سالیدورکس است که بدون درگیری با انجام محاسبه های مورد نیاز نقشه کشی صنعتی می توان مدل مورد نظر را ساخت. سرعت بالا و سهولت کاربری از ویژگی های متمایز کننده سالیدورکس محسوب می شود. رواج استفاده از این نرم افزار در کارخانجات صنعتی و تولیدات خودرو به سادگی قابل ملاحظه است. در این آموزش نکات مهم و مفید در طراحی به روش Multibody بیان می شود. هدف این فرادرس بررسی دو عدد از جعبه ابزارها به طور کامل و عمیق است.

مدرس: مازیار ابوالحسنی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش نرم افزار سالیدورکس SOLIDWORKS - مقدماتی

در این آموزش ها شما با دستورها و قابلیت های مختلف سالیدورکس آشنا خواهید شد. همچنین در انتهای هر بخش، مثال ها و پروژه هایی حل شده اند که به درک بهتر مخاطب از دستورها و توضیحات مختلف، کمک می کند. در آموزش مقدماتی به معرفی و آموزش کار با دستورهای مختلف در سه فضای Part, Assembly و Drawing پرداخته ایم و در انتهای آن، شما می توانید علاوه بر آشنایی کامل با اصول طراحی در سالیدورکس، بسیاری از اجسام، دستگاه ها و نقشه های صنعتی را طراحی نمایید.

مدرس: مازیار ابوالحسنی مدت زمان آموزش: ۲۶ ساعت و ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش پروژه محور سالیدورکس SOLIDWORKS - طراحی قالب های تزریق پلاستیک

نرم افزار SolidWorks یک نرم افزار محبوب در میان طراحان بوده و بسیاری از طراحان علاقه مند هستند تا قالب تزریق پلاستیک خود را در این نرم افزار طراحی کنند. تاکنون افزونه های متعدی برای طراحی قالب های تزریق پلاستیک بر روی نرم افزار SolidWorks عرضه شده است که مشهورترین آن ها: Mold works ،3D quick mold ،I mold ،Split Works و… هستند. از ساده ترین و کارامدترین این نرم افزارها، نرم افزارهای Split Works و Mold Works هستند. در این فرادرس، نحوه کار با این نرم افزارها به طور کامل آموزش داده می شود.

مدرس: دکتر بهنام آخوندی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش کاربردی نرم افزار سالیدورکس SOLIDWORKS

در این آموزش هدف تسلط بر یک سری از دستورهای پرکاربرد در محیط های Part ،Assembely ،Drawing به کمک حل تمرینات در این سه محیط می باشد. با توجه به تعدد دستورها در محیط های Part ،Assembely ،Drawing بهترین و مناسب ترین روش برای تسلط بر دستورها، انجام تمرین های مناسب و متناسب با نیاز افراد است.

مدرس: علی شیرافکن مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۲۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش تحلیل استاتیکی با سالیدورکس SOLIDWORKS

پیشرفت نرم افزارهای CAD, CAM, CAE در سال های اخیر باعث شده که تمامی این فرایندها، در یک نرم افزار قابل تجمیع باشند. مثلاً نرم افزار CATIA توانایی طراحی صنعتی، استخراج G-code و تحلیل نیروها را دارا می باشد. نرم افزار SOLIDWORKS با محیط گرافیکی بسیار بهتر و توانایی طراحی قوی تر در محیط سه بعدی نیز، این توانایی را دارد که تمامی فرایندهای ذکر شده در بالا را انجام دهد. در این ویدئو سعی شده با حل چند مثال کاربردی، از صفر تا صد تحلیل با نرم افزار سالیدورکس (SOLIDWORKS)، آموزش داده شود.

مدرس: محمدرضا فاضلی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش پروژه محور سالیدورکس SOLIDWORKS - طراحی و مدل سازی موتور هشت سیلندر

در این فرادرس قصد داریم آموزش SolidWorks را با یک مثال علمی و واقعی خدمت شما ارائه کنیم. این آموزش در ۵ درس ارائه شده است که هر یک از آن ها با هدفی خاص به آموزش قسمت های مهم و کلیدی نرم افزار SolidWorks می پردازد. در ابتدای آموزش، توضیح کلی در مورد اجزای موتور ارائه می گردد و تصویرهای واقعی از این اجزا مانند انواع بلوک سیلندر نمایش داده شده و تفاوت ها و کاربرد هر یک از آن ها ذکر می گردد و پس از آن به توضیح کار با محیط SolidWorks پرداخته می شود.

مدرس: امیرمحمد بسطامی مدت زمان آموزش: ۱۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش ساخت انیمیشن قطعات مونتاژ با سالیدورکس SOLIDWORKS

به منظور معرفی اجزا یک مجموعه و نحوه عملکرد هر یک از آن ها لازم است تا فیلمی تهیه شود. یکی از نرم افزارهای مناسب برای این منظور، نرم افزار SOLIDWORKS است که می تواند از قطعات طراحی شده به کمک بخش های دیگر این نرم افزار، فیلمی تهیه کند. در این آموزش روش ساختن فیلم بیان خواهد شد.

مدرس: امیر منعمیان اصفهانی مدت زمان آموزش: ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش پروژه محور سالیدورکس SOLIDWORKS - طراحی قالب برش

ما دراین فرادرس قصد داریم تمام چکیده مطالب را که برای قالب های برش نیاز است، ارائه دهیم. این ارائه به صورت تصویری و با استفاده از فرمول های مهم است که به صورت کامل، اطلاعات شما را در قالب های برش تکمیل می کند. هدف از این فرادرس یادگیری اصول و قواعد اصلی و مهم و همه جزئیات فعالیت با دلیل موجه است. آموزش به گونه ای در نظر گرفته شده است که مخاطبان هیچ پیش زمینه ای ندارند و مطالب از پایه تا مباحث پیشرفته بیان شده است. این آموزش جهت افزایش اطلاعات افراد قالب ساز و دانشجویان رشته قالب سازی ارائه شده است و ما قصد داریم تمام فنون قالب های برش که بسیار مهم و گسترده اند را به صورت پروژه محور به مخاطبان فرادرس ارائه دهیم.

مدرس: سید محمد موسوی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش موشن استادی Motion Study برای متحرک‌ سازی در سالیدورکس SOLIDWORKS

حرکت قطعات، از جمله ویژگی های غیرقابل جدایش در مکانیزم ها است. معمولا هدف از طراحی و ساخت یک مجموعه مونتاژ، رسیدن به یک مکانیزم خاص و مورد نیاز است. در محیط Motion Study نرم افزار سالیدورکس (SolidWorks)، این امکان قرار داده شده است تا با طراحی قطعات و اعمال قیدهای حرکتی بین آن ها، خروجی مکانیزم مورد نظر را به دست آورد تا بتوان جهت برطرف کردن مشکل احتمالی یا ارائه طرح، از آن استفاده کرد. در این فرادرس، کلیه قیدهای موجود و نحوه اعمال حرکت به قطعات در محیط مونتاژ نرم افزار سالیدورکس در قالب یک مثال کاربردی توضیح داده شده است. در درس آخر نیز مجموعه های اسمبلی که شامل مکانیزم های مختلف حرکتی است، شبیه سازی شده است.

مدرس: دیوید ظریف پور مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش پروژه محور طراحی بیومکانیکی با سالیدورکس SOLIDWORKS

رشته و حوزه کاری و تحقیقاتی مهندسی پزشکی و به طور خاص بیومکانیک از زمینه های نوظهور و به سرعت در حال رشد در کشور ایران است. اقبال به سمت این رشته مهندسی روز به روز در حال افزایش است و از طرف دیگر در محیط های آکادمیک در سایر رشته ها نیز سالانه علاقه بیشتری به سمت تعریف و انجام پروژه های مرتبط با حوزه های زیستی ایجاد می شود، چرا که این حوزه مستقیما با سلامت انسان و بهبود زندگی ارتباط دارد. از سوی دیگر در صنعت نیز نیاز به علم بیومکانیک روز افزون است چه اینکه صنعت تجهیزات پزشکی کشور روز به روز در حال توسعه است و از سمت واردات به سمت تولید حرکت می کند. بنابراین تطبیق مهارت های مهندسی مکانیک با حوزه بیومکانیک می تواند ابزاری کارآمد جهت ایفای نقش در این توسعه ملی باشد.

مدرس: سید امیر سیدصالحی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش پروژه محور سالیدورکس SOLIDWORKS - مدل سازی گوشی آیفون

ما در این آموزش، از نقشه فنی برای مدل سازی استفاده می کنیم و بر استفاده از برخی دستورات پرکاربرد محیط Part، تکیه داریم. در این آموزش از محیط Assembly و Drawing استفاده نمی شود، چرا که قطعه به صورت یک جسم صلب خواهد بود و نیاز به مونتاژ قطعات گوناگون ندارد اما شما می توانید یک قدم جلوتر رفته و قطعه خود را نقشه کنید. در این آموزش می خواهیم با استفاده از نقشه فنی و تصاویر گوشی، مدلی را بسازیم تا به قطعه اصلی از نظر ظاهری شباهت داشته باشد.

مدرس: مجید جان بزرگی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش پروژه محور سالیدورکس SOLIDWORKS - طراحی پیچ گوشتی

در این فرادرس قصد داریم به طراحی یک پیچ‌گوشتی در محیط نرم‌افزار سالیدورکس (SOLIDWORKS) بپردازیم. در طی این آموزش انواع آیکون‌ها و ابزارهای نرم‌افزار سالیدورکس و کاربرد هر یک از آن‌ها در قالب یک پروژه، آموزش داده می‌شود. پیچ‌گوشتی وسیله‌ای است که با استفاده از خاصیت اهرمی و گشتاوری خود، در باز و بسته کردن انواع پیچ کاربرد دارد. پیچ‌گوشتی دستی، از دو قسمت دسته و میله منتهی به نوک تشکیل شده است. این وسیله از اهمیت بسیار بالایی در یک جعبه ابزار برخوردار بوده و جز ابتدایی‌ترین ابزارها به شمار می‌رود. پیچ‌گوشتی که ما در این نرم‌افزار طراحی می‌کنیم، از نوع چهارسو است. این پیچ‌گوشتی امکان کنترل بیشتری روی پیچ دارد و همچنین امکان سر خوردن پیچ‌گوشتی را داخل پیچ، کمتر می‌کند.

مدرس: لیلا سهرابی چقاچوبین مدت زمان آموزش: ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش پروژه محور سالیدورکس SOLIDWORKS - طراحی جک هیدرولیکی

سعی ما بر این بوده است که از مجموعه قطعات مختلف استفاده کنیم و آن‌ها را به صورت کامل طراحی کنیم تا شما عزیزان و علاقه‌مندان به نرم‌افزار سالیدورکس (SOLIDWORKS) با ابزارهای مختلف و متفاوت این نرم‌افزار آشنا شوید و از آن به عنوان راهنما برای قطعاتی که شما قصد طراحی آن‌ها را دارید، استفاده کنید. در مرحله اول باید بدانید از کجا قصد دارید شروع کنید و سپس از چه ابزارهایی متناسب با قطعات خود می‌خواهید استفاده نمایید که هدف نهایی ما در این آموزش است.

مدرس: سید محمد موسوی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش پروژه محور سالیدورکس SOLIDWORKS - طراحی دوچرخه

هدف ما رسیدن به درجه‌ای از علم طراحی است که بتوان هر قطعه و قطعاتی را در کمترین زمان و با حداقل امکانات بسازیم، پس باید در این راه تلاش کنیم و بکوشیم تا به این هدف برسیم. با رسیدن به این هدف می‌توان افق‌های روشنی در صنعت طراحی را برای خود ببینیم تا با تلاش خود به آنچه که می‌خواهیم، برسیم. ما در این آموزش قصد داریم که با طراحی این دوچرخه، مجموعه‌ای از دستورهای قیود و ابزارهای گسترده نرم‌افزار سالیدورکس (SOLIDWORKS) را آموزش دهیم.

مدرس: سید محمد موسوی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش پروژه محور سالیدورکس SOLIDWORKS - طراحی گیره قطعه کار یا فیکسچر

ما در این آموزش با توجه به روش طراحی که فرا می‌گیریم، می‌آموزیم که به چه صورت می‌توانیم یک گیره یا فیکسچر نگهدارنده قطعه کار را طراحی کنیم. در این فرادرس یک فرایند فنی و طراحی صورت می‌گیرد که با توجه به کار مورد انجام، می‌توان آن را طراحی کرد. مسیری که ما در این آموزش داریم به این گونه است که به صورت پله‌ای، طراحی تک‌تک قطعات انجام می‌شود و به صورت یکباره هر چه را که طراحی کردیم را مونتاژ کرده و یک مجموعه کاملی از اجزای طراحی شده را می‌سازیم. هدف ما رسیدن به یک مهارتی است که بتوان جرقه‌ای با این آموزش زد تا با استفاده از دستورهایی که در این آموزش استفاده می‌کنیم، بتوان برای طراحی مشابه یک محصول دیگر انجام داد. برای یادگیری نرم‌افزارها باید به دنبال آموزش‌هایی پروژه‌محور رفت که این آموزش یک بخش کوچکی از نرم‌افزار سالیدورکس (SOLIDWORKS) را به شما ارائه می‌دهد.

مدرس: سید محمد موسوی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش سالیدورکس - پلاگین پاور سرفیس Power Surface

پلاگین پاور سرفیس (Power Surface) یک پلاگین قدرتمند جهت مدل‌سازی غیر پارامتریک در نرم‌افزار سالیدورکس (SOLIDWORKS) است. احجام پیچیده‌ای که توسط حالت پارامتریک سالیدورکس یا به سختی مدل می‌شوند یا امکان مدل‌سازی چنین احجامی توسط حالت پارامتریک سالیدورکس نیست، می‌توان به راحتی با پلاگین پاور سرفیس مدل‌سازی کرد. هدف از این آموزش این است که مهندسینی که با نرم‌افزار سالیدورکس کار می‌کنند بتوانند هرگونه مدلی را با این نرم‌افزار در زمان کمتر و به بهترین نحو ممکن مدل کنند و حتی مدل‌هایی که در حالت عمومی سالیدورکس امکان مدل‌سازی آن‌ها نیست و یا به سختی قابل انجام است، به واسطه آن انجام داده و به نرم‌افزارهای مدل‌سازی دیگری نیاز نداشته باشند.

مدرس: سید محمود روستا مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش پروژه محور سالیدورکس Solidworks - طراحی توربین بادی

استفاده از انرژی باد، پیشینه بلندمدتی در جهان داشته و ایرانیان باستان موفق به نخستین استفاده از نیروی باد شدند. توربین در حالت کلی به موتوری چرخنده گفته می شود که بتواند از یک سیال، انرژی به ‌دست آورد و توربین بادی به توربینی گفته می ‌شود که برای تبدیل انرژی جنبشی باد به انرژی الکتریکی به کار می ‌رود. پس از چرخ ها و آسیاب های بادی، نخستین توربین بادی با کاربرد تولید برق در سال ۱۸۸۷ ساخته شد و تاکنون یکی از بهترین استفاده ها از انرژی باد، تولید برق به وسیله این نوع توربین ها است.

مدرس: علی اسد مدت زمان آموزش: ۳۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش پروژه محور سالیدورکس SOLIDWORKS - طراحی قالب خمش

در این آموزش یاد می گیرید که چگونه می توانید یک قالب را که شامل قالب مرحله ای و قالب تک مرحله ای است، طراحی کنید. علاوه بر این، اجزای قالب ها اعم از: پیچ های بازیگر، فنرها، ماتریس و سنبه، ورقگیر و سنبه گیر، کفشک ها، فواصل حداقلی در طراحی ماتریس و همچنین پین ها، پیچ ها، پین پایلوت و چگونگی پایلوت گذاری و استفاده از دستورهای گسترده سالیدورکس برای این طراحی، از جمله مواردی است که در این آموزش به آن ها پرداخته شده است.

مدرس: سید محمد موسوی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۲۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش انتقال مدل از سالیدورکس به متلب SOLIDWORKS به MATLAB

ماژول SimScape Multibody یا همان SimMechanics اسبق، یکی از نقاط قوت و از پرکاربردترین امکانات نرم افزار متلب (MATLAB) است که به مهندسین اجازه می دهد تا با صرف زمان کوتاهی، دینامیک مکانیزم های خود را تحلیل و بررسی کنند. هدف از این فرادرس، آموختن طریقه دانلود و نصب افزونه های مورد نیاز برای انجام عملیات انتقال مدل از سالیدورکس به نسل دوم ماژول SimScape Multibody متلب است و این فرایند، از طریق انجام مثال عملی ربات سه درجه آزادی اسکارا (SCARA) آموزش داده می شود و حین آن، مخاطب با نکاتی در مورد طریقه شبیه سازی و کنترل سیستم های دینامیکی در متلب آشنا خواهد شد.

مدرس: پویا جمالی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش پروژه‌ محور سالیدورکس SOLIDWORKS طراحی کمد و کابینت های MDF

در طراحی و مدل‌سازی سه‌بعدی کمد و کابینت‌های MDF، آنچه که بیشتر مد نظر مشتریان است، عکس رندرشده نهایی از طرح است. این آموزش مناسب افرادی است که با نرم‌افزار سالیدورکس (SOLIDWORKS) آشنا هستند. در کل، دو روش طراحی و مدل‌سازی در سالیدورکس وجود دارد: در روش اول، شماتیک کمد و کابینت‌ها با اندازه واقعی، مدل‌سازی و متریال‌دهی شده، سپس چیدمان و رندرگیری (Rendering) می‌شود و روش دوم که در این آموزش به آن می‌پردازیم، همان روشی است که سازندگان به صورت دستی از آن برای ساخت استفاده می‌کنند و مناسب طراحان و سازندگانی است که تمایل دارند محاسبات دستی خود را با روش‌های اصولی و بهینه‌تر و طرح‌های سه‌بعدی دقیق و واضح جایگزین کنند تا بتوانند از مزایای آن بهره کافی ببرند.

مدرس: امیر رکنی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش آشنایی با قالب کششی و طراحی آن در سالیدورکس SOLIDWORKS

هدف از این آموزش، پرداختن به اصول و قواعد قالب های کشش است تا بتوانیم قواعد و قوانین طراحی را با اصول و استاندارد، تلفیق کرده و به موقعیت های خوبی دست پیدا کنیم. برای دستیابی به این موضوع باید یک مسیر درست را در پیش بگیریم که این مسیر، یادگیری مواردی همچون: شناخت قالب کشش، رفتار ورق، چگونگی انتخاب ورق ها برای این قیود یا قالب ها و در نهایت یادگیری چگونگی طراحی قالب کشش در نرم افزار را به همراه دارد. در این آموزش، اصول و قواعد قالب های کششی با نرم افزار سالیدورکس به صورت اجمالی توضیح داده شده است.

مدرس: سید محمد موسوی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش پروژه محور سالیدورکس SOLIDWORKS - طراحی کوادکوپتر Quadcopter

نرم افزار سالیدورکس یکی از قدرتمندترین نرم افزار های مهندسی مکانیک در حیطه طراحی و مونتاژ قطعات صنعتی محسوب می شود. این نرم افزار، اصلی ترین رقیب نرم افزار کتیا بوده و به دلیل کاربرپسند بودن، به یکی از پرکاربردترین نرم افزار های طراحی تبدیل شده است. این نرم افزار به طور کلی از ۳ محیط اصلی تشکیل شده است که عبارت اند از: محیط طراحی (Part)، محیط مونتاژ (Assembly) و محیط نقشه ۲ بعدی (Drawing). در این نرم افزار علاوه بر طراحی و مونتاژ قطعات، می ‌توان انواع تحلیل های دینامیکی، حرارتی، ترمودینامیکی، استاتیکی و همچنین شبیه سازی های جامداتی و سیالاتی را انجام داد.

مدرس: محمدرضا پریشان زلف مدت زمان آموزش: ۴ ساعت
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش پروژ‌ه محور سالیدورکس SOLIDWORKS - طراحی بدنه ماشین لامبورگینی اونتادور

خودروی لامبورگینی اونتادور که در سال ۲۰۱۱ توسط رئیس شرکت لامبورگینی رونمایی شد یک اتومبیل اسپرت دو در، دو صندلی است که با ظاهر زیبای خود محبوبیت بسیار بالایی در بین علاقه‌مندان به خودرو دارد. در این آموزش ما با بازسازی بدنه این خودروی شیک قصد داریم علاقه‌مندان به رشته طراحی خودرو و کاربران نرم‌افزار سالیدورکس را با این بخش از نرم‌افزار آشنا کنیم. در این فرادرس طراحی بدنه خودرو لامبورگینی مدل اونتادور از صفر تا صد که با طراحی خود بدنه شروع و با طراحی چرخ و قطعات اضافه بدنه و در نهایت مونتاژ تمام قطعات در قسمت Surface سالیدورکس ادامه می‌یابد.

مدرس: علی اسد مدت زمان آموزش: ۱۱ ساعت و ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
24

آموزش پروژه محور سالیدورکس - طراحی لامپ کم مصرف

این فرادرس از طراحی فنر و مارپیچ (برای حباب لامپ) گرفته تا رزوه‌زنی و…، تقریبا بیشتر دستورها و قابلیت‌های مهم سالیدورکس را پوشش می‌دهد. در واقع این آموزش نکته و ترفندهای زیادی را شامل می‌شود که می‌تواند شروع خوبی برای یادگیری این نرم‌افزار برای افراد مبتدی و همچنین یک تمرین مفید، برای کسانی که آشنایی دارند، باشد.

مدرس: مهدی رستمی چشمه گچی مدت زمان آموزش: ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید