×
مجموعه آموزش فتوشاپ، طراحی و گرافیک کامپیوتری

مجموعه آموزش فتوشاپ، طراحی و گرافیک کامپیوتری

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۱۶۴ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۳۸ عنوان آموزشی
1

آموزش فتوشاپ Photoshop - ویژه عکاسان

در این فرادرس با نرم افزار فتوشاپ که یکی از قوی ترین نرم افزارهای ویرایش تصویر است، کار می کنیم و با این نرم افزار قدرتمند با استفاده از تکنیک هایی که در این آموزش ارائه شده می توانید ویرایش و ادیت حرفه ای تصاویر را انجام داده و همچنین یک تصویر جذاب و زیبا را خلق کنید. معمولا عکاسان حرفه ای و غیر حرفه ای هر یک برای ویرایش تصاویر خود، به فتوشاپ وابسته اند. حرفه ای ها برای از بین بردن مشکلات موجود در عکاسی و دادن رنگ و لعابی بهتر به تصاویر خود و مبتدی ها نیز برای پوشاندن ضعف خود! در این آموزش هدف ما این است که هر دو گروه و همچنین گروه مابین این دو، ارتباط را برقرار نموده و مشکلات خود را حل کنند.

مدرس: زهرا ضمامی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش ایلوستریتور Adobe Illustrator برای طراحی گرافیکی - تکمیلی

ایلوستریتور (Illustrator) به معنی تصویرگر و از محصولات گرافیکی شرکت Adobe است. ایلوستریتور یک نرم افزار برداری است و تمامی محاسبات آن، بر اساس ریاضیات است. با استفاده از این نرم افزار می توان به تولید اشکال و تصاویر وکتور پرداخت. از این نرم افزار بیشتر برای طراحی وکتور، لوگو، کشیدن تصاویر و تمامی آثار برداری استفاده می شود. در مقایسه با فتوشاپ که از تصاویر پیکسلی پیروی می کند، محاسبات ایلوستریتور بر اساس معادلات و روابط ریاضی است و این قابلیت باعث می شود که با هر چقدر زوم کردن و یا تغییر اندازه بر روی تصویر از کیفیت آن کاسته نشود و طرح هایی با قابلیت مقیاس پذیری خوبی داشته باشیم.

مدرس: علی خسروی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش طراحی لوگو با ایلوستریتور Adobe Illustrator

در این فرادرس به طراحی لوگو در ایلاستریتور (Adobe Illustrator) می پردازیم. ایلاستریتور یکی از نرم افزارهای اختصاصی از شرکت ادوبی (Adobe Systems) است که عمدتا برای طراحی گرافیکی به کار می رود، امکانات و ابزارهای این نرم افزار، به طراحان اجازه می دهد تا طرح های گرافیکی خود را به شکل پویا و با فرمت وکتور (Vector) خروجی بگیرند. مزیت این فرمت، قابل استفاده بودن با حفظ ویژگی های گرافیکی، سازگاری در رابط کاربری دستگاه های مختلف، سازگاری طرح ها برای استفاده در وب و مناسب بودن در ساخت موشن گرافیک و انیمیشن سازی است.

مدرس: کورش آذریان پور مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش کورل Corel - طراحی و گرافیک

فرادرس های آموزش جامع کورل (Corel Draw) شامل مجموعه ای از فیلم های آموزشی در مورد کورل است، که به صورت تئوری و عملی (پیاده سازی گام به گام) ارائه شده است. این آموزش شامل تقریبا ۱۴ ساعت برنامه آموزشی تخصصی است که منبعی بی نظیر برای آموزش مباحث کورل محسوب می شود.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۱۴ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش ایندیزاین InDesign برای چاپ و صفحه آرایی کتاب و مجلات

هدف این فرادرس آشنایی کلی با محیط برنامه است که از سطح مبتدی ابزارهای کاربردی برنامه جهت صفحه آرایی کتاب و مجله تا خروجی گرفتن و چاپ را در بر می گیرد. در بخش ابتدایی فرادرس تمامی ابزارهای اصلی مورد نیاز برای صفحه آرایی به صورت اجمالی معرفی شده و پس از آن به صورت کامل تر در بخش های مختلف این ابزارها را مورد بررسی قرار می دهیم.

مدرس: آرمان حسن زاده مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش کورل CorelDRAW پیشرفته

کورل نرم افزاری قدرتمند محسوب می شود که در طراحی و گرافیک مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان ساده ترین رابط کاربری بین نرم افزارهای طراحی شناخته می شود. گرافیک و تاثیر آن را امروزه در تبلیغات، برنامه های تلویزیونی، روزنامه ها، سایت ها و ... مشاهده می کنیم. در این آموزش فیلم های آموزشی به صورت تئوری و عملی گردآوری شده است. هدف این فرادرس آماده سازی تقریبا ۱۰ ساعت برنامه آموزشی تخصصی است که منبعی بی نظیر برای آموزش مباحث کورل است.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش فتوشاپ Photoshop سه بعدی - طراحی و متحرک سازی

تمرکز ما در این فرادرس، روی متحرک سازی در فضای سه بعدی می باشد و موشن گرافیک هایی، شامل آبجکت های سه بعدی، به صورت قدم به قدم، می سازیم. اهمیت متحرک سازی در فضای سه بعدی، زمانی که ما قصد ساخت موشن گرافیک های تجاری و تبلیغاتی را داریم، بیش از پیش احساس می شود. زمانی که ما در ساخت یک موشن گرافیک تجاری، قصد داریم از یک آبجکت سه بعدی در فوتیج خود استفاده کنیم، جهت فیکس کردن آبجکت، با روند اجرای فریم های فیلم، نیاز است که در آبجکت تغییراتی شامل تغییر نور، زاویه، اندازه، مکان، تغییرات دوربین، متریال، استایل و … اعمال شود.

مدرس: میلاد صادقی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش فتوشاپ Photoshop - ابزار سه بعدی

در این آموزش ویدئویی، تمام امکانات سه بعدی در نرم افزار فتوشاپ را بررسی خواهیم کرد. علاوه بر این که در نرم افزار فتوشاپ مدل های سه بعدی ایجاد می کنیم، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه مدل های سه بعدی را از نرم افزارهای دیگر و یا حتی از اینترنت وارد فتوشاپ کنید تا در طراحی از آن ها استفاده کنید. همچنین تمام مباحث مربوط به نورپردازی، دوربین ها، مواد، بافت دهی و … را با هم بررسی می کنیم تا مدل های سه بعدی را زنده تر نشان دهیم تا به بهترین شکل در کنار اجزای دیگر تصویر قرار بگیرند.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش نقاشی دیجیتال با فتوشاپ Photoshop و Mischief‎

نقاشی دیجیتال یا Digital Painting، خلق نقاشی و آثار هنری را با استفاده از کامپیوتر، ماوس یا قلم نوری، امکانپذیر می کند. شما می توانید با در اختیار داشتن نرم افزار Mischief به عنوان یک بوم فوق العاده و نامحدود، به سادگی به طراحی بپردازید. در این فرادرس، با استفاده از دو نرم افزار Photoshop و Mischief، پروژه ای را انتخاب کرده ایم که در آن، تلفیقی از مفاهیم مختلف وجود دارد که در حین طراحی و با استفاده از مثال های مختلف، می توانید نحوه طراحی الگو با استفاده از پرسپکتیو برای مفاهیم موجود در مثال را یاد بگیرید و به صورت قدم به قدم با دنبال کردن مراحل، به نتیجه نهایی برسید.

مدرس: میلاد صادقی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۳۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش طراحی کارت ویزیت و بروشور با پاورپوینت PowerPoint

سال ها است که طراحی کارت ویزیت و بروشور به یکی از مرسوم ترین روش های تبلیغاتی برای هر کسب و کاری تبدیل شده است و همانطور که گفته شد، این کار یکی از روش های تبلیغاتی است و باید تمامی کسب و کارها برای خود کارت ویزیت و بروشور داشته باشند. از آنجایی که نیاز به طراحی کارت ویزیت و بروشور هر روز بیش از پیش احساس می شود، در این فرادرس قصد داریم تا روش طراحی کارت ویزیت و بروشور توسط برنامه پاورپوینت را به صورت علمی و عملی آموزش دهیم تا افراد با استفاده از این آموزش ها بتوانند برای خود و دیگران کارت ویزیت و بروشور طراحی کنند.

مدرس: امیرمحمد یعقوب زاده مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۴۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش پابلیشر Publisher - طراحی کاتالوگ و کارت ویزیت

شرکت مایکروسافت با ارائه مجموعه آفیس به پیشرفت دنیای کامپیوتر کمک شایانی کرده است. مجموعه آفیس انجام کارهای اداری را به شدت آسان کرده است. در همین راستا، این شرکت با ارائه برنامه Microsoft Office Publisher محیطی را فراهم کرده است تا هر فردی بتواند بدون انجام کارهای سنگین و پر دردسر به طراحی بروشور، کارت ویزیت، کاتالوگ و… بپردازد. با توجه به صدها قالب از پیش طراحی شده و نیز کاربری ساده این برنامه، استفاده از آن به مبتدیان، جهت طراحی های شخصی، کارهای دانشجویی، همچنین شرکت های کوچک و متوسط و دفاتر جهت انجام کارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی پیشنهاد می شود.

مدرس: امیرمحمد یعقوب زاده مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش طراحی مفهومی Conceptual خودرو با اسکچ بوک SketchBook

پایه و اساس طراحی مفهومی برای هر موضوعی داشتن درک کامل از ایده ای است که در ذهنمان شکل گرفته است، داشتن همین درک مثلا در طراحی یک مدل خودرو باعث می شود که ما بتوانیم از تمامی نماها، خودروی موجود در ذهنمان را رسم کنیم. ما در این فرادرس، تمرکز خود را روی طراحی خودرو قرار می دهیم. مهم ترین مساله در مورد موضوع مورد بحث این آموزش، ساخت و ایجاد الگوی اولیه مربوط به خودرو است که در این الگو محل قرارگیری چرخ ها و محورهای عقب و جلو به علاوه حجم کلی اتومبیل، از طریق اصول تقسیم بندی، مشخص می شود.

مدرس: میلاد صادقی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش اصول طراحی نشانه Sign Design

طراحی نشانه یکی از مواردی به شمار می رود که همواره از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و به عنوان هویت بصری یک موضوع خاص شناخته می شود. آرم، نشانه ای نوشتاری یا تصویری محسوب می شود که با حداقل عناصر تصویری و نوشتاری بتواند مفهوم مورد نظر را انتقال دهد و با مخاطب خود ارتباط برقرار سازد. در پی رسیدن به اهداف مذکور عوامل گسترده و با اهمیتی باید مورد توجه طراحان قرار گیرد تا بتوانند برقراری ارتباط که از اهداف اصلی ارتباط بصری است را میسر سازند.

مدرس: فریماه فاطمی مدت زمان آموزش: ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش هنر طراحی ماندالا Mandala

ماندالا یک لغت سانسکریت به معنای دایره می باشد و طرح های ماندالا در صنعت طراحی فرش، معماری، صنعت طراحی پارچه و ظروف بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. در معماری سنتی و مدرن نیز به وفور می توان آثار ماندالا را مشاهده نمود. به همین دلیل یادگیری اصول طراحی ماندالا می تواند دریچه ای جدید را برای حضور در بازار کار برای معماران و طراحان ایجاد نماید.

مدرس: مهدی جنگجو مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش نقاشی سه بعدی با Paint 3D ویندوز

قطعا با نرم افزار Paint در Microsoft Windows آشنا هستید. این نرم افزار حتی قبل از ویندوز XP، یعنی در ویندوز ۹۸ نیز وجود داشته و تا به امروز آپدیت های زیادی بر روی آن اعمال شده است. اما با معرفی سری جدید ویندوزهای مایکروسافت که Windows 10 می باشد، شرکت مایکروسافت یک اسپین اف (Spin-off) از نرم افزار Paint، با نام Paint 3D معرفی کرده است. نرم افزار Paint 3D از قابلیت های نرم افزار Paint و دنیای سه بعدی، به طور همزمان استفاده می کند تا امکان ویرایش و تولید عکس های ترکیبی ۳D و ۲D را محقق سازد. از ویژگی های این نرم افزار، سادگی آن و همینطور خروجی کم حجم آن است.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش ادوبی بریج Adobe Bridge برای مدیریت فایل های چندرسانه ای‎

امروزه مدیریت دارایی های دیجیتال برای هنرمندان یک موضوع بسیار مهم محسوب می شود. گرافیست ها، عکاسان، تدوینگران و تمامی افرادی که به نحوی با فایل های چند رسانه ای مواجه هستند تمایل به مدیریت مناسب، سریع و دقیق دارایی های دیجیتال خود دارند. در این زمینه نرم افزار Bridge از محصولات شرکت Adobe وظیفه مدیریت دارایی های دیجیتال هنرمندان را بر عهده گرفته و به راحتی این امکان را برای آن ها فراهم می آورد.

مدرس: مهدی جنگجو مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش پروژه محور ایندیزاین InDesign - طراحی تقویم رومیزی

طراحی تقویم یکی از موضوعاتی است که طراحان همیشه با آن در ارتباط هستند. در این فرادرس، سعی شده است یک تقویم رومیزی با نرم افزار ایندیزاین (InDesign) به کمک دستوراتی که طراحی آن را برای کاربران راحت تر می کند، طراحی کنیم. با یادگیری طراحی تقویم می توان با دفاتر تبلیغاتی، چاپخانه ها، لیتوگرافی ها، دفاتر فنی و حتی آتلیه های عکاسی نیز همکاری نمود. روش های مختلفی برای طراحی تقویم وجود دارد اما نرم افزار ایندیزاین، ابزاری قدرتمند در اختیار طراح قرار می دهد که در زمان کوتاهتر و با دقت بیشتر بتواند تقویم را طراحی نماید.

مدرس: بهاره باقری مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش ادوبی دایمنشن Adobe Dimension برای ایجاد تصاویر سه بعدی محصولات و تبلیغات

Adobe Dimension یک نرم افزار ساده اما حرفه ای برای ایجاد کامپوزیت های دو بعدی و سه بعدی است که برای یادگیری آن فقط چند ساعت وقت نیاز دارید. با استفاده از این نرم افزار شما می توانید در ساده ترین حالت ممکن از المان های ۳ بعدی در تصاویر ۲ بعدی خود استفاده کنید و به آسانی می توانید تصاویر Photorealistic ایجاد کنید که می تواند در زمینه های مختلف، کاربردی باشد. به عنوان مثال می توان در صنعت هایی مانند: ساعت، جواهر، لباس و … برای رندر گرفتن از محصول نهایی از این نرم افزار استفاده کرد، همچنین اگر یک عکاس هستید می توانید با استفاده از Dimension المان های ۳ بعدی را به شکلی طبیعی و واقع گرایانه به تصاویر خود اضافه کنید تا تاثیر گذاری و جذابیت آن ها را بالاتر ببرید.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش اسکچ بوک SketchBook برای طراحی آناتومی حیوانات

هدف از این آموزش، یادگیری نحوه ترسیم حیوانات با نرم افزار SketchBook می باشد. اهمیت و ضرورت این آموزش هم بستگی به میزان علاقه شما به ترسیم این موجودات دوست داشتنی دارد. در این آموزش سعی خواهیم کرد ترسیم چهارپایان اصلی را بررسی می کنیم. نحوه آموزش به گونه ای است که بعد از گذراندن این دوره آموزشی شما به راحتی می توانید بعد از دیدن یک عکس از جاندار مورد نظر، توده های عضلانی را تصور کنید و یک الگوی اولیه در حالت های مختلف برای آنها طراحی کنید.

مدرس: میلاد صادقی مدت زمان آموزش: ۲۱ ساعت و ۴۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش طراحی برچسب و کاور سی دی و دی وی دی CD و DVD

برای طراحی برچسب CD و DVD لزوما نیاز به یادگیری نرم افزارهای طراحی پیشرفته مانند: فتوشاپ و ایلاستریتور نیست. نرم افزارهای مختلفی برای طراحی برچسب برای لوح های نوری وجود دارد که کار را برای کاربران بسیار آسان می کند. یکی از این نرم افزارها، SureThing Disk Labeler Deluxe Gold نام دارد. با استفاده از این نرم افزار، خیلی ساده و راحت و در مدت زمان کمی می توانیم برای لوح نوری مورد نظر خود، برچسب و کاور طراحی نماییم. ما در این فرادرس قصد داریم شما را با ۴ نرم افزاری که برای طراحی برچسب و کاور CD و DVD به کار می روند، آشنا کنیم.

مدرس: محمد جباری مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش مقدماتی طراحی گرافیکی با Word - ویژه نوجوانان

فرادرس پیش روی شما، طراحی‌های خارق‌العاده با نرم‌افزار ورد (Microsoft Word) است. شاید طراحی‌های اینچنینی را در نهایت در پاورپوینت دیده باشید اما ما کار را برای شما آسان‌تر کرده‌ایم و آن را برای شما به ورد آورده‌ایم. پس از مشاهده این آموزش، قادر به طراحی لوگو، کسب درآمد از طریق آن و سایر طراحی‌ها خواهید بود. هدف از آموزش طراحی با نرم‌افزار ورد، این است که پس از یادگیری آموزش، می‌توانید به راحتی جلد کتاب، کارت ویزیت و... طراحی کنید.

مدرس: مهدیار طالبی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش روتوش عکس با نرم افزار Beautune

نرم‌افزار Beautune‎ یکی از نرم‌افزارهای موفق در زمینه روتوش و ویرایش تصاویر پرتره به حساب می‌آید که توانایی این را دارد که به سرعت و به راحتی تصاویر مورد نظر شما را روتوش و بهینه‌سازی نماید. این نرم‌افزار نسبت به دیگر ابزارهای موجود برای انجام روتوش، رابط کاربری بسیار ساده‌تری دارد به صورتی که حتی کودک ۵ - 6‎ ساله نیز بعد از تماشای آموزش می‌تواند تصاویر خود را به راحتی روتوش کند. از دیگر مزایای این نرم‌افزار نسبت به رقبای خود، حجم کم و سبک بودن برنامه هنگام اجرا است که این ویژگی به آن کمک می‌کند تا روی هر سیستمی با هر مشخصاتی به راحتی نصب و راه‌اندازی شود.

مدرس: سیدحمید موسوی مدت زمان آموزش: ۵۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش اصول ساخت تصویر اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی

این روزها شبکه‌های اجتماعی از اهمیت و توجه بالایی برخوردار هستند و نقش آن‌ها در توسعه کسب و کار انکارناپذیر و شروع تبلیغات در این شبکه‌ها نیازمند دانش اولیه در زمینه طراحی و آماده‌سازی تصاویر است. این آموزش به شما کمک می‌کند تا در طراحی تصاویر خود اصول اولیه طراحی و رنگ‌شناسی را رعایت کنید و در نتیجه تصاویری که آماده می‌کنید، ضمن پیروی از این اصول برای چشم مخاطب نیز گیراتر خواهند بود.

مدرس: نرگس محبت کار مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
24

آموزش نرم افزار Bitmap2Material برای ایجاد تکسچر یا بافت

در این فرادرس ما یاد می گیریم که چگونه می توانیم فقط با استفاده از یک تصویر ساده از یک بافت، آن را تبدیل به تکسچرهای حرفه ای جهت ایجاد و یا تکمیل مدل های سه بعدی حرفه ای نماییم. یکی از بهترین نرم افزارهای ایجاد تکسچرها، نرم افزار Bitmap2Material است. تکسچرسازی، فرایندی تخصصی و کاربردی است که در زمینه های هنری، از جمله: بازی سازی، انیمیشن سازی، تبلیغات و… نقش بسزایی دارد، به نحوی که اگر در این بخش کوتاهی صورت پذیرد، کارکرد اصلی موضوع هنری را می تواند به چالش بکشد و انتقال مفهوم مورد نظر به درستی صورت نمی پذیرد.

مدرس: محمدرضا سعادتی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
25

آموزش مش میکسر Meshmixer برای مش بندی و ساخت مدل سه بعدی

امروزه حداقل بیشتر از تعداد انگشتان دست نرم‌افزارهای پرقدرت و متنوع در عرصه مدلینگ وجود دارند، ولی با ورود به محیط همه آن‌ها متوجه موضوعی پررنگ و گاهی آزار‌دهنده می‌شوید و این مساله چیزی غیر از شلوغی محیط گرافیکی نرم‌افزار GUI (Graphical User Interface) و پر تعداد بودن ابزارهای آن نیست. این شلوغی بیش از حد و پرمحتوا بودن نرم‌افزار، فرد را سردرگم و گاهی نیز از رسیدن به هدف اصلی خود کاملا دور می‌کند. اینجا است که پای نرم‌افزارهای خاصی که برای رفع بی‌شماری از این نیازها است، وسط کشیده می‌شود. یکی از این نرم‌افزارها که در مدت ۱۰ سال گذشته تاکنون تغییرات چشمگیر و حیرت‌آوری داشته، Meshmixer است که محصول رایگان شرکت بزرگ Autodesk است.

مدرس: امیرعلی میلانی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
26

آموزش رسم اشکال گرافیکی با SVG

امروزه در دنیای برنامه‌نویسی و توسعه نرم‌افزارها، روش‌ها، فنون، پلتفرم‌ها و زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی به منظور بهبود کیفیت و بالا بردن استانداردها و کارایی نرم‌افزارها، در حال ایجاد یا گسترش هستند. در این میان تکنولوژی جدید و محبوب نگاره‌سازی برداری مقیاس‌پذیر یا همان SVG (Scalable Vector Graphics)، در دنیای برنامه‌نویسی تحت وب تحولی شگرف به وجود آورده است. در حال حاضر اکثر مرورگرها از SVG پشتیبانی می‌کنند، لذا تسلط برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان وب بر SVG سبب پیشرفت کیفیت و کارآیی پروژه‌های نرم‌افزاری آن‌ها می‌گردد.

مدرس: امیرمحمد مومنی کوهستانی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
27

آموزش طراحی گواهینامه Certificate با پاورپوینت PowerPoint

هدف از این فرادرس این است که فرد یا یک موسسه که دوره ای را برگزار می کند، بتواند برای خود یک گواهینامه تهیه کند و آن را به عنوان تاییدیه به دانشجویان دوره خود ارائه کند. این آموزش قصد دارد طراحی کردن یک مدرک حرفه ای را به مخاطبان خود آموزش دهد و ضرورت رسیدن به این هدف این است که هر فردی یا سازمانی بتواند مدرکی با ظاهر و ویژگی های مختص خود طراحی کند که خود را از دیگر رقبا یا سازمان ها متمایز نماید. انتظار می رود مخاطب این آموزش پس از گذراندن آن بتواند یک مدرک برای خود یا برای شخص یا نهاد دیگری طراحی کند و از این طریق برای خود درآمدزایی کند.

مدرس: امیرمحمد یعقوب زاده مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
28

آموزش کورل Corel برای استفاده در صنعت چاپ و تبلیغات

CorelDRAW یکی از موثرترین و قدرتمندترین نرم‌افزارهای طراحی برداری است. برای حرفه‌ای شدن در حوزه طراحی گرافیک، یادگیری CorelDRAW یکی از ضروریت‌های این حوزه و برای همه طراحان گرافیک مشتاق، ابزاری کاربردی است. این برنامه توسط اکثر بازاریاب‌های دیجیتال برای ایجاد و ویرایش اشیا‎ی گرافیکی استفاده می‌شود. اگر هدف شما یک حرفه درخشان در طراحی گرافیک است، باید CorelDRAW را یاد بگیرید.

مدرس: سید محمد حسینی کیا مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
29

آموزش پروژه محور نرم افزار موهو Moho - ساخت انیمیشن دو بعدی

از انیمیشن‌های دوبعدی معروف ایران می‌توانیم به مجموعه انیمیشن‌های دیرین‌ دیرین و شکرستان اشاره کنیم که البته در این بین شاید خود شما متوجه گستردگی انیمیشن‌های این سبک در شبکه‌های اجتماعی تبلیغات و موشن گرافیک‌ها (Motion Graphic) شده باشید که این موضوع ما را مجاب کرد یک آموزش پروژه‌محور در این باره ارائه دهیم و در این فرادرس نیز ما سعی داریم با جدیدترین تکنولوژی‌های روز، یکی از انیمیشن‌های پرطرفدار ایرانی را بازسازی کنیم. در این آموزش ما یاد می‌گیریم چطور یک پروژه ۰ تا ۱۰۰ انیمیشن را پیاده‌سازی کنیم.

مدرس: فربد علی خانی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
30

آموزش تولید محتوای گرافیکی برای اینستاگرام با پاورپوینت

در این آموزش، ابتدا به بررسی اندازه استاندارد و رایج پست و استوری در اینستاگرام می‌پردازیم، سپس با انواع پست و استوری آشنا می‌شویم و به صورت عملی و در محیط پاورپوینت به طراحی مدل‌های مختلف پست و استوری، مانند: پست‌های معرفی محصولات، پست‌های اسلایدی (Carousel)، پست‌های پازلی، پست‌های انیمیشن و همچنین استوری متحرک می‌پردازیم. همچنین در این آموزش می‌توانید با نحوه گذاشتن زیرنویس و لوگو در ویدئوها و طراحی قالب‌های گرافیکی برای نمایش ویدئو آشنا شوید.

مدرس: نجمه رحیمی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
31

آموزش پلاگین کمرا راو Camera Raw برای ویرایش تصاویر در فتوشاپ

در این آموزش با تشریح محیط کاری پلاگین Camera RAW که یکی از پلاگین‌های نرم‌افزار Adobe Photoshop است، به شیوه استفاده صحیح از ابزارها، پنل‌ها و اسلایدرهای موجود در این پلاگین به منظور ویرایش صحیح تصاویر پرداخته شده است. همچنین با بیان تفاوت‌های بنیادین میان فایل‌های خام عکاسی (RAW) و تصاویر با پسوند JPG، به اهمیت استفاده از فایل‌های خام عکاسی و توانایی ویرایش هرچه بهتر این تصاویر اشاره شده است.

مدرس: حمید وفایی ملامحمود مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
32

آموزش مقدماتی لایت روم Lightroom برای ویرایش تصاویر

کار کردن با دوربین‌های دیجیتال به ما این امکان را می‌دهد که فارغ از محدودیت‌های حجم عکس‌ها در هر نوبت عکاسی، تعداد بسیار زیادی عکس بگیریم و مهمتر از همه اینکه برای دستیابی به بهترین نوع ویرایش رنگ و نور عکس، نیاز داریم تا با فرمت خام عکاسی کنیم. برنامه‌های ساده‌ای برای ویرایش عکس‌ها موجود است، اما اغلب آن‌ها امکانات محدودی را شامل می‌شوند. همچنین برنامه‌های خوبی نیز وجود دارند که البته امکاناتی بسیار بیشتر از چیزی که می‌خواهید را در اختیار شما قرار می‌دهند. برنامه لایت‌روم (Adobe Lightroom) ترکیبی از هر دوی این برنامه‌ها است و به طور دقیق چیزی را به شما می‌دهد که به آن نیاز دارید.

مدرس: امیر یاری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
33

آموزش مقدماتی ادوبی ایکس دی Adobe XD برای طراحی رابط کاربری

طراحی رابط کاربری را می‌توان مهم‌ترین بخش یک محصول، اپلیکیشن (Application) یا وب‌سایت دانست. Adobe XD که یکی از جدیدترین محصولات شرکت Adobe محسوب می‌شود، به خوبی توانسته است مفهوم طراحی رابط کاربری را به ما نشان دهد. در این آموزش قصد داریم با ایجاد بستر مناسب جهت ارائه هر چه بهتر ایده‌های گرافیکی در حوزه اپلیکیشن و دریافت بازخورد مناسب جهت بهبود عملکرد با صرف هزینه و وقت کمتر، به نتیجه دلخواه برسیم.

مدرس: امین صلاحی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
34

آموزش طراحی لوگو با پاورپوینت

در این آموزش سعی شده که در محیط برنامه پاورپوینت به طراحی لوگوهای حرفه‌ای و سه‌بعدی پرداخته شود و از آنجایی که کار کردن در محیط این برنامه بسیار ساده‌تر از نرم‌افزارهای طراحی حرفه‌ای نظیر: فتوشاپ و ایلاستریتور است، پیشنهاد می‌شود طراحی مقدماتی را در محیط این برنامه انجام دهید. البته که در محیط همین برنامه ابزارهایی در دسترس هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان به طور کامل یک لوگو مناسب و حرفه‌ای برای هر کسب و کاری طراحی کرد. در این آموزش سعی شده است تا مفاهیم کلیدی برای مبحث طراحی لوگو از ابتدا توضیح داده شود.

مدرس: امیرمحمد یعقوب زاده مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
35

آموزش نرم‌ افزار ایلاستریتور Adobe Illustrator برای طراحی گرافیکی - مقدماتی

نرم‌افزار ایلاستریتور (Illustrator) جهت طراحی در زمینه‌های مختلف ایجاد شده است و با ابزارهای بسیار قدرتمند و کاربردی که دارد شما را در ارائه طرحی جذاب و نوآوری در طراحی کمک می‌کند و هیچگاه برای پیاده‌سازی و اجرای ایده خود کمبودی در ابزارهای آن احساس نخواهید کرد و حتی خواهید دید که انتظاراتی که شما از ابزار داشته‌اید بسیار بیشتر از چیزی است که مد نظر شما بود و گاهی امکانات جدید شما را غافلگیر می‌کند. در این فرادرس تلاش داریم ابتدا با محیط، سپس تک‌تک ابزارها و امکانات هر ابزار آشنا شویم و سپس بعد از یادگیری هر ابزار آرم‌هایی متناسب همان ابزار آموزش داده می‌شود.

مدرس: مهدی اشرفی مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۱۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
36

آموزش پروژه محور فتوشاپ Photoshop - طراحی کامپوزیت دیجیتالی

کامپوزیت (Compositing‎) به زبان ساده، ترکیب دو یا چند عکس به یک عکس است. دستیابی به نتایج واقع‌بینانه هنگام ترکیب دو یا چند عکس با یکدیگر می‌تواند یک کار دشوار باشد اما با یادگیری مفاهیم و تکنیک‌های مورد نیاز برای ساخت کامپوزیت‌های حرفه‌ای مانند: ماسک کردن، اصلاح رنگ، فیلترها و غیره در فتوشاپ (Adobe Photoshop)، می‌توان نتایج خارق‌العاده‌ای گرفت. فرقی نمی‌کند که شما یک عکاس باشید، طراح گرافیک و یا یک طراح سایت، یادگیری فتوشاپ بهترین سرمایه‌گذاری برای حرفه شما است.

مدرس: نگین بابائی کورس مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
37

آموزش فتوشاپ برای استفاده در صنعت چاپ و تبلیغات

هدف از این آموزش، انتقال دانش کاربردی و مرتبط با بازار کار در مورد طراحی با فتوشاپ است. مخاطب با مطالعه آن و همراهی گام به گام با پروژه‌های انجام شده در طی آن، خواهد توانست در محیط واقعی بازار کار مرتبط با صنعت چاپ و تبلیغات مانند: طراحی کارت ویزیت، بنرهای ساده تبلیغاتی، طراحی بروشور، مهر چند رنگ و تک رنگ، چاپ روی پیراهن و نایلون، طراحی سربرگ، طراحی بنرهای متحرک و… ورود پیدا کند.

مدرس: سید محمد حسینی کیا مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
38

آموزش تایپوگرافی یا حروف نگاری - سایه زدن حروف در فتوشاپ

تایپوگرافی یکی از بخش‌های بسیار مهم در امر زیباسازی و جلوه بخشیدن به پروژه‌های کاری فتوشاپ است. انجام صحیح و با دقت این کار به شدت می‌تواند در زیبایی و گیرایی پروژه‌های فرد تاثیر بسزایی داشته باشد. در این آموزش تمامی نکات مهم و کاربردی برای یادگیری تایپوگرافی بیان شده و با انجام پروژه‌های پایان هر درس تمامی نکات به صورت عملی برای درک بهتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدرس: حسام ظهرابی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید