×
مجموعه آموزش ریاضیات

مجموعه آموزش ریاضیات

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۴۵۵ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۵۰ عنوان آموزشی
1

آموزش ریاضی عمومی ۱ + حل مثال و تست کنکور کارشناسی ارشد

یکی از دروس پایه ای همه رشته های مهندسی، درس ریاضی ۱ است. قبل از مطالعه این درس باید با مفاهیم ریاضی پایه مانند مجموعه ها، اتحادها، چند جمله ای، تابع درجه 2، مثلثات، تابع و انواع تابع آشنا بود. در این فرادرس ابتدا به حد و پیوستگی می پردازیم و سپس درس را با معرفی مشتق و انتگرال و کاربردهای آن ادامه می دهیم. در نهایت مختصات قطبی، اعداد مختلط و دنباله و سری آموزش داده می شود.

مدرس: دکتر فرشید شیرافکن مدت زمان آموزش: ۳۰ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش ریاضی مهندسی

ریاضیات مهندسی، هنر اعمال ریاضیات به سیستم های واقعی پیچیده است که با ترکیب تئوری های ریاضیاتی، مهندسی عملی و محاسبات علمی به حل چالش های مهندسی می پردازد. بدون هیچ گونه تردیدی، ریاضیات مهندسی جز جدایی ناپذیر تمام علوم مهندسی است که بدون آن امکان حل اغلب مسائل مهندسی وجود ندارد. برای مثال در رشته مهندسی برق، برای بررسی نحوه پخش ولتاژ الکتریکی در داخل اجسام رسانا و یا در مهندسی مکانیک برای تحلیل ارتعاشات یک صفحه مستطیلی، از معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی استفاده می شود که این موضوع به صورت دقیق در ریاضیات مهندسی آموزش داده می شود.

مدرس: امید زندی مدت زمان آموزش: ۱۵ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش ریاضی پایه دانشگاهی

در گذشته، فرض بر این بود که ریاضیات برای گروه خاصی از افراد جامعه است و ریاضیات را همه نمی توانند یاد بگیرند. با تغییر هدف آموزش ریاضی، ضرورت آموزش ریاضی برای همگان درک شد. برای کمک به درک بهتر از مسائل، باید ریاضیات به صورت یک کل، آموزش داده شود. متأسفانه در دروس آکادمیک، ریاضیات را به صورت یک جزء به ما آموخته اند و صورت کلی از ریاضی در ذهن اکثر دانشجویان نقش نبسته است. بعد از یادگیری مفاهیم پایه در این آموزش می توان به یادگیری مفاهیم موجود در ریاضی ۱ مانند حد و پیوستگی، مشتق، انتگرال، دنباله و سری و اعداد مختلط پرداخت. این آموزش برای دانشجویان پیام نور نیز مناسب ارزیابی می شود.

مدرس: دکتر فرشید شیرافکن مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۴۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش معادلات دیفرانسیل به همراه حل سوالات آزمون کارشناسی ارشد

در مجموعه فرادرس های آموزش معادلات دیفرانسیل، با شروع از مبانی درس معادلات دیفرانسیل و مقدمه چینی های نظری لازم، به صورت کاملا نظام مند، مباحث درس معادلات دیفرانسیل (در حدی که در مقطع کارشناسی و در دانشگاه های ایران معمول و مرسوم است) به همراه جزئیات کامل تئوری، با بیان گام به گام و توام با حل مثال ها و مسائل نمونه، مورد بحث و بررسی واقع شده است. در پایان، با حل نمونه سوال هایی از آزمون کارشناسی ارشد که مربوط به درس معادلات دیفرانسیل هستند، هم بر روی مباحث مطرح شده، مروری کامل و عملی انجام شده است و هم تکنیک های حل مسائل نیز، بررسی شده اند.

مدرس: دکتر سید مصطفی کلامی هریس مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۳۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش ریاضی عمومی ۲

درس ریاضی عمومی 2، بخشی از واحدهای الزامی دانشگاهی در مقطع کارشناسی است که پس از گذراندن درس ریاضی عمومی ۱ باید طی شود. تمام دانشجویان رشته های مهندسی اعم از: برق، عمران، کامپیوتر، معماری و علوم مختلف پایه، باید این درس را بگذرانند. در این آموزش از مثال هایی در مورد توابع مثلثاتی، نمایی و لگاریتمی استفاده شده است که دانشجویان واقعا با این توابع مشکل دارند. همچنین مخاطبان عزیز برای تمرینات بیشتر می توانند از آموزش ریاضی عمومی ۲ (مرور و حل تمرین) نیز استفاده کنند.

مدرس: ریحانه محمدی نژاد مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۲۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش آمار و احتمال مهندسی

امروزه در علوم مهندسی و به خصوص مهندسی صنایع و رایانه، علم آمار کاربرد زیادی پیدا کرده است، به طوری که هیچ طرح تحقیقاتی بدون استفاده از فنون آماری انجام نمی گیرد. آگاهی از روش های آماری در انجام امور کنترل کیفیت تولید نقش مهمی دارد. بنابراین آموزش آمار برای رشته های غیر آماری ضرورت پیدا کرده است.

در این آموزش سعی شده است، مفاهیم و کاربردهای فنون آماری برای رشته های غیر آماری توضیح داده شود. اغلب از مثال هایی مرتبط با علوم مهندسی استفاده شده است، که در درک مفهوم مورد نظر موثر خواهد بود.

مدرس: دکتر آرمان ری بد مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش آزمون های استخدامی - ریاضی و آمار

امروزه اهمیت یادگیری ریاضیات و آمار بر کسی پوشیده نیست و عمدتا برای موفقیت و پیشرفت در هر کاری، انسان باید مبانی ریاضی و محاسبات مربوطه را بداند. از این رو همواره بخش عمده ای از سوالات آزمون های استخدامی متنوعی که در کشور عزیزمان برگزار می شود، سوالات ریاضی و آمار است. فراگیری ریاضیات و آمار مقدماتی از طرفی برای یادگیری ریاضیات سطح عالی و فهم بسیاری از علوم وابسته مثل فیزیک و شیمی ضروری است و از طرفی هم به عنوان بازی ذهن، باعث تقویت قوه تحلیل و استنباط اشخاص می گردد.

مدرس: علی ابراهیمی مدت زمان آموزش: ۱۹ ساعت و ۱۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش محاسبات سریع ریاضی

در این آموزش به بیان تکنیک هایی پرداخته شده است که با یادگیری آن ها می توان سرعت انجام عملیات ریاضی را افزایش داد. این افزایش سرعت در حل تمرین برای کسب موفقیت در آزمون ها می تواند مفید باشد و علاوه بر آن، شما را از ماشین حساب بی نیاز کند یا در آزمون هایی که اجازه استفاده از ماشین حساب را ندارید، به شما کمک کند. مطالبی را که در این فرادرس جمع آوری کرده ایم به صورت پراکنده در منابع داخلی و خارجی وجود دارند و اکنون با حل مثال های گوناگون در اختیار مخاطبین قرار می گیرند.

مدرس: فرشته دستمالچی ساعی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش محاسبات عددی - مرور و حل مساله

یکی از دروس مقطع کارشناسی اکثر رشته های مهندسی، درس محاسبات عددی است که اغلب در ترم های دوم یا سوم ارائه می شود و در آن معادلات دیفرانسیلی که به روش تحلیلی نمی توانیم آن ها را حل کنیم، به صورت عددی و با دقت بالا حل می گردد. در ابتدای این آموزش به انواع منابع خطا در محاسبات ریاضی می پردازیم و سپس روش های حل معادلات و دستگاه معادلات خطی و غیرخطی را ارائه می کنیم و در مرحله بعدی، مباحث درون یابی، برون یابی و برازش را مورد بررسی قرار می دهیم.

مدرس: امید زندی مدت زمان آموزش: ۱۶ ساعت و ۳۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش معادلات دیفرانسیل با رویکرد حل مساله و تست کنکور ارشد

معادلات دیفرانسیل یکی از دروس پرکاربرد در بسیاری از رشته ها است و تاکنون انواع مختلفی از این معادلات معرفی شده که می توان گفت در هر رشته، معادلات دیفرانسیل خاصی مدنظر بوده و لازم است تا دانشجویان راه حل آن ها را فراگیرند. به عنوان مثال می توان رشته مهندسی برق مخابرات را در نظر گرفت. کاربرد معادلات دیفرانسیل در این رشته بسیار کم و ممکن است در هیچ مساله ای با معادلات دیفرانسیل رو به رو نشویم اما در رشته ای مانند مهندسی مکانیک به منظور تحلیل دینامیک و ارتعاشات سیستم ها و صفحات لازم است تا دانشجویان این رشته با چندین نوع از معادلات دیفرانسیل آشنا بوده و توانایی اضافه و کم کردن عبارت های مرتبه n ام دیفرانسیلی و تبدیل معادلات از حالتی به حالت دیگر را داشته باشند.

مدرس: سجاد جودکی مدت زمان آموزش: ۱۵ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش ریاضی عمومی ۲ - مرور و حل تمرین

ریاضی عمومی 2، جزو پایه ای ترین دروس مقطع کارشناسی تمام گرایش های مهندسی است. در این درس، در ابتدا به جبرخطی و سپس در ادامه آن در درس دوم به هندسه تحلیلی پرداخته می شود. در درس سوم، آنالیز برداری و در درس های چهارم تا هفتم آنالیز توابع چند متغیره ارائه می شود. در این درس ها توابع چند متغیره از جنبه های حد، مشتق و انتگرال، مورد بررسی قرار می گیرند. در درس هشتم انتگرال منحنی ها و کاربردهای آن ها و در نهایت، در درس آخر، انتگرال رویه ها و قضایای استوکس (Stokes) و گاوس (Gauss) معرفی می شوند. روش آموزش این فرادرس، کاملا مساله محور است و فقط از طریق حل مساله های مختلف امتحانی و کنکوری، ریاضی عمومی ۲ آموزش داده می شود.

مدرس: امید زندی مدت زمان آموزش: ۱۵ ساعت و ۱۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش ریاضی مهندسی - مرور و حل مساله

درس ریاضیات مهندسی جزو مهم ترین و مفهومی ترین دروس مقطع کارشناسی اغلب رشته های مهندسی است و پیش نیاز اساسی برای مطالعه سایر دروس پیشرفته به حساب می آید. یکی از راه های اساسی برای یادگیری مفهومی این درس حل تمرینات متنوع و گوناگون است. به همین دلیل در آموزش ریاضیات مهندسی سعی داریم با حل مساله های مختلف و مفهومی نگرشی نو در کاربرد ریاضیات مهندسی در علوم مهندسی ایجاد کنیم. این آموزش در ادامه آموزش ریاضیات مهندسی فرادرس قرار می گیرد و حدود ۳۰ درصد از مطالب و نکات اصلی آن مرور می شود و مابقی زمان آموزش را به حل مساله و تمرین می پردازیم.

مدرس: امید زندی مدت زمان آموزش: ۱۱ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش ریاضی پایه - مرور و حل تست کنکور ارشد

هدف از آموزش مجموعه تست های ریاضی پایه، آماده سازی داوطلبان کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد است. همچنین برای افرادی که در کنکورهای استخدامی شرکت می‌کنند، مفید است. اهمیت این آموزش این است که با یادگیری روش های تست زنی، تسلط بیشتری به مطالب آموزش داده شده در فرادرس ریاضی پایه که قبل از این آموزش تهیه شده است، پیدا خواهد شد. مسیر ارائه این این آموزش به این صورت است که تست های هر مبحث به صورت دسته بندی شده بررسی می شوند. این تست‌ها شامل تست های تألیفی، تست های کنکور سراسری، کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.

مدرس: دکتر فرشید شیرافکن مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش ریاضیات مهندسی - حل سوالات کنکور ارشد و دکتری

مباحث مطرح شده در این فرادرس، کاملا منطبق بر مباحث طرح شده در کتاب «ریاضیات مهندسی، مولف پروفسور آروین کرویت سیگ، با ترجمه دکتر عبدالله شیدفر» است. این آموزش برای دانشجویان مقطع کارشناسی و عموم علاقه مندان که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و یا آزمون دکتری را دارند، مناسب است. در این فرادرس بررسی تست های کنکور کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی از سال ۸۵ تا ۹۶ به صورت گام به گام انجام شده است.

مدرس: سجاد داوطلب مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش آمار و احتمال مهندسی - حل تمرین و تست کنکور ارشد

در این آموزش، سعی بر آن داریم تا مجموعه بزرگی از سوالات آمار و احتمال مشتمل بر تمرینات کتاب های مهم کنکورهای کارشناسی ارشد را حل کنیم. این مجموعه برای دانشجویان کارشناسی رشته های: مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر و مهندسی برق منبع بسیار مفیدی خواهد بود تا بتوانند با انواع مسائل درس آمار و احتمالات مهندسی آشنا شده و مرور ارزشمندی بر کلیه مطالب کتاب داشته باشند.

مدرس: منوچهر بابایی مدت زمان آموزش: ۱۴ ساعت و ۱۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش معادلات دیفرانسیل با میپل Maple

ما در این فرادرس قصد داریم تا مسائل درس معادلات دیفرانسیل را هم به کمک فرمول هایی که در کلاس های دانشگاهی بیان می شوند و هم به کمک میپل حل کنیم. این کار به ما این امکان را می دهد که اگر در طول انجام محاسبات دچار اشتباه شدیم و یا با محاسبات سنگینی رو به رو گشتیم، بتوانیم از میپل کمک بگیریم. همچنین ما سعی خواهیم کرد که برخی از نتایج و فرمول هایی که در درس معادلات دیفرانسیل بیان می شوند را به کمک نرم افزار میپل اثبات کنیم. در آخر نیز برای هر بخش تمریناتی را معرفی خواهیم کرد که آن ها را می توانید هم به صورت دستی و هم به کمک میپل حل نمایید.

مدرس: دکتر علی محمودی فر مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش آزمون GRE جی آر ای - ریاضیات

با نگاهی به ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان، می توان دریافت که بیش از نیمی از آن ها در آمریکا هستند و تقریبا در همه آن ها، داشتن نمره GRE برای درخواست پذیرش الزامی است. در این فرادرس سعی شده است تا مهم ترین نکات مربوط به آزمون ریاضی GRE معرفی شود و در قالب حل مثال های بسیار متنوع، کاربرد تمامی این نکات تشریح گردد. با اطمینان می توان گفت که با یادگیری تمامی نکات مطرح شده در این آموزش، کسب نمره عالی در بخش ریاضی آزمون GRE، تضمین می شود.

مدرس: دکتر سروش ابیانه مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش محاسبات عددی با متلب MATLAB

محاسبات عددی علم و هنر محاسبه است. محاسبات عددی (یا آنالیز عددی) به مطالعه‌ روش ها و الگوریتم‌ هایی گفته می شود، که تقریب های عددی (در مقابل جواب‌ های تحلیلی) را برای مسائل ریاضی بکار می برند. محاسبات عددی با اعمال شیوه‌ های تقریبی محاسباتی به حل مسائلی از ریاضیات پیوسته می پردازد، که به روش تحلیلی قابل حل نبوده و یا به سختی قابل حل تحلیلی هستند. ضمنا علمی که فرمول های تئوریک را به صورت الگوریتم های رایانه ای برای کامپیوترها آماده ساخته است، علم محاسبات عددی است. در آموزش حاضر، مخاطبین و علاقه مندان مباحث عددی را با توجه به ضرورت و امکان استفاده از رایانه به خصوص زبان برنامه نویسی دقیق و پیشرفته MATLAB فراگرفته و می آموزند.

مدرس: دکتر اشکان تاشک مدت زمان آموزش: ۲۶ ساعت و ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش بهینه سازی محدب یا کوژ Convex Optimization و شبیه سازی در متلب MATLAB

در این فرادرس سعی شده است پس از معرفی مبانی و مفاهیم اساسی بهینه سازی ریاضی غیرخطی، مباحث مربوط به بهینه سازی محدب، به دقت مورد بررسی قرار گیرد. این نوع مسائل، در رشته های فنی مهندسی، مانند: رشته برق گرایش کنترل و کاربرد آن ها در کنترل کننده پیش بین مدل، اهمیت زیادی دارند. در آخر نیز، به طور خلاصه به بررسی و آموزش الگوریتم های عددی پرکاربرد، در حل مسائل بهینه سازی محدب، پرداخته می شود.

مدرس: علیرضا علما مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش نرم افزار میپل Maple برای انجام محاسبات ریاضی

نرم افزار میپل که در ابتدای دهه هشتاد میلادی و در دانشگاه واترلو (Waterloo) کانادا پایه گذاری شد، نرم افزاری است که سعی کرده است دو مشکل بالا را حل کند. در نسخه های جدید این نرم افزار، بسیاری از مسائل محاسباتی با پاسخ دقیق و صریح ارائه می شود. یادگیری این نرم افزار کار آسانی است زیرا برای وارد کردن داده ها می توان از همان علائم ریاضی که در کلاس های درسی بیان می شوند استفاده نمود. ضمن این که نرم افزار میپل، قابلیت های فراوانی از جمله تبدیل خروجی ها به کدهای متلب و دستورات LaTeX را نیز دارد. ما در این فرادرس سعی داریم که برخی از قابلیت های محاسباتی نرم افزار میپل را معرفی نماییم. از جمله این توانایی ها می توان به: محاسبه بسیاری از انتگرال ها، مشتق ها و معادلات اشاره کرد. همچنین محاسبات پیشرفته تری از جمله حل دستگاه معادلات جبری و اعمال وسیعی روی ماتریس ها در این فرادرس آموزش داده خواهد شد.

مدرس: دکتر علی محمودی فر مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش نرم افزار MathType برای فرمول نویسی

MathType، یک ویرایشگر گرافیکی جهت فرمول نویسی و استفاده از نمادهای ریاضی است. با توجه به قابلیت های این نرم افزار می توانیم فرمول های مختلف ریاضی، فیزیک و… را در قالب بندی های متنوع فرمولی از جمله: فرمول های کسری، فرمول های انتگرال و ماتریس را به ساده ترین شیوه، تایپ و استفاده کنیم. پس می توان گفت یکی از ویژگی های کارآمد این نرم افزار، وجود قالب بندی های متنوع آماده فرمولی از جمله ماتریس و انتگرال است که به آسانی با جایگذاری اعداد در مکان های مشخص شده می توان فرمول مورد نظر را تایپ و ایجاد کرد. هدف از این آموزش، آشنایی و یادگیری کامل و جامع قابلیت ها و امکانات نرم افزار MathType به عنوان یک نرم افزار فرمول نویسی است.

مدرس: نیوشا کوهستانیان مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش جبر خطی با متلب

در این آموزش قصد داریم ابتدا به تعاریف پایه ای ماتریس ها و خواص آن ها بپردازیم و با فضاها و زیرفضاهای برداری آشنا شویم. پس از آن به حل مساله حداقل مربعات می پردازیم. در نهایت نیز با تعاریف مقادیر، بردارهای ویژه و مقادیر منفرد ماتریس ها آشنا خواهیم شد.

مدرس: ایمان صفری مدت زمان آموزش: ۱۶ ساعت و ۴۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش متمتیکا Mathematica برای حل معادلات ریاضی

در حال حاضر سرعت پیشرفت علم و انتشار مقالات علمی آنچنان بالا می باشد که گاهی در مدت زمانی که طول می کشد تا محاسبات لازم برای یک مقاله انجام شود، در نقطه ای دیگر مشابه با کار ما انجام می شود. چنانچه قصد حرکت در این مسیر پرشتاب را داریم باید گامی رو به جلو برداریم و بر قابلیت های خود بیفزاییم. یکی از ابزارهایی که می تواند به ما در این مسیر کمک کند، نرم افزار قدرتمند متمتیکا (Mathematica) می باشند. در این آموزش سعی بر آن شده که کلیه دستورهای لازم و مهم برای انجام کار با نرم افزار متمتیکا (Mathematica) و رفع تمامی نیازهای کاربر گفته شود.

مدرس: پیمان شریفی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
24

آموزش ترکیبیات و کاربردها

هدف اصلی این آموزش، ورود دانش آموزان و دانشجویان به مفاهیم پیشرفته ترکیبیات است. در این میان، فراگیران با انواعی از روش های استدلال ریاضی، الگوهای مبتنی بر تفکر الگوریتمی و مدل سازی ریاضی نیز آشنا شده و آن ها را در مدل های واقعی به کار خواهند برد. رویکرد آموزشی این درس براساس آموزش مستقیم و به کمک حل تمرین و مثال است.

مدرس: دکتر محمدعلی نقی پور مدت زمان آموزش: ۱۵ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
25

آموزش توابع مختلط Complex Functions

هدف از ارائه این فرادرس، آموزش کامل و مفهومی درس توابع مختلط است که یکی از دروس پایه ای رشته ریاضیات و نیز از مهم ترین دروس ریاضی عمومی کلیه شاخه های مهندسی به حساب می آید. بدین جهت که امروزه در دنیای علوم مادی و فضایی، دانشمندان میل و رغبت زیادی به حل مسائل با استفاده از روش های دقیق تر و سریع تر دارند، اهمیت مباحث ارائه شده در این آموزش بر کسی پوشیده نیست. کافی است به مقالات متعدد نگاشته شده در مجلات علمی و به روز دنیا مراجعه نماییم تا بیش از پیش به ضرورت فراگیری کامل توابع مختلط و به کار گیری آن در پیشبرد اهداف عالیه علمی و حتی نگاشتن مقالات معتبر با به کارگیری این توابع پی ببریم.

مدرس: آسیه صفامنش مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
26

آموزش مبانی آنالیز حقیقی

هدف از ارائه این فرادرس، آموزش مطالب مرتبط با مباحث درس آنالیز حقیقی است که در دوره کارشناسی ارشد رشته ریاضی محض به عنوان اولین درس مقدماتی به دانشجویان آموزش داده می شود. این فرادرس شامل ۴ درس می باشد و از آنجایی‌ که این درس مقدمه‌ ای بر سایر دروس کارشناسی ارشد است و در بسیاری از مباحث دانشجویان را برای تکمیل پایان‌ نامه یاری می ‌کند، لذا از اهمیت بالایی برخوردار می‌ باشد و لازم است که این مطالب به خوبی فرا گرفته شده تا بتوانند در صورت نیاز از آن ها استفاده کنند.

مدرس: زهرا اسکندری مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
27

آموزش برنامه نویسی ماشین حساب مهندسی با نرم افزار کاسیو CASIO

ماشین حساب های مهندسی با قابلیت برنامه نویسی، ابزاری در دسترس، برای اجرای روند محاسباتی پیچیده و طولانی هستند. هدف از این فرادرس، افزایش توانایی مهندسین در استفاده از ماشین حساب های مهندسی و همچنین آموزش نحوه انجام محاسبات طولانی و چرخه ای مهندسی با استفاده از قابلیت برنامه نویسی این ماشین حساب ها است. بدین منظور، ابتدا توضیحات کلی درباره انواع ماشین حساب های مهندسی متداول ارائه شده است و قابلیت آن ها تشریح می گردد و قسمت های مختلف ماشین حساب به صورت کلی مورد بررسی قرار می گیرد. در قسمت بعد، نحوه شروع به کار با قسمت برنامه نویسی توضیح داده می شود و سپس روند ایجاد یک برنامه و نحوه استفاده از دستورهای محاسباتی و توابع مختلف موجود در ماشین حساب آموزش داده خواهد شد همچنین در پایان هر قسمت نیز مثال هایی کاربردی از برنامه نویسی در ماشین حساب مهندسی آورده شده است.

مدرس: محمدرضا بابادایی سامانی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
28

آموزش مبانی توپولوژی عمومی

توپولوژی یکی از شاخه های مهم ریاضیات است که خود دارای چندین زیر شاخه مانند: توپولوژی عمومی، توپولوژی جبری، توپولوژی دیفرانسیل و جبر توپولوژیک است که زیر شاخه اول یعنی توپولوژی عمومی (توپولوژی نقطه - مجموعه) پیش نیاز مطالعه سایر زیر شاخه ها است. هدف از ارائه این فرادرس، بیان ساده مفاهیم اصلی در توپولوژی عمومی است به گونه ای که برای تمام افراد علاقه مند به فراگیری قابل فهم باشد. در این دروس در کنار آموزش مطالب اصلی در توپولوژی و ساده سازی این مفاهیم، سعی داریم با ارائه مثال هایی، طریقه استفاده از این مطالب را نشان دهیم و در کنار آن روش درست فکر کردن و استفاده از مفاهیم موجود در ریاضیات و به خصوص توپولوژی را تمرین کنیم.

مدرس: فاطمه قندی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
29

آموزش مقدمه ای بر نظریه مدول ها یا جبر پیشرفته

در درس جبر پیشرفته، مباحث مهمی همچون: مدول های روی دامنه ایده آل اصلی، مدول های آزاد، رسته (کتگوری)، تابعگون (فانکتور)، ضرب و هم ضرب، ضرب تانسوری، دنباله های دقیق، مدول های تصویری، تخت و تزریقی، مدول های آرتینی و نوتری، مدول های ساده و نیم ساده، نظریه نمایش، رادیکال جیکوبسون، قضایای مربوط به چگالی و… مورد بررسی قرار می گیرد. این مباحث جزو اصولی ترین مباحث ریاضی محسوب می شوند و هر دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد باید با این مباحث آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند به امور تحقیقاتی خود بپردازد. به دلیل بالا بودن حجم مطالب، یادگیری این آموزش از مزایای ویژه ای برخوردار است که می توان به مواردی مثل: صرفه جویی در زمان، تعیین سرعت آموزش و زمان یادگیری توسط دانشجو و جامع بودن مطالب، اشاره کرد.

مدرس: فاطمه محمدی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
30

آموزش گراف ها و گروه ها

در این آموزش ابتدا تعاریف مقدماتی نظریه گروه ها را که برای مطالعه مفاهیم گراف ها مورد نیاز هستند را بررسی کرده و بعد از معرفی گراف های ساده و پیش نیازهای مربوطه، خواص گراف های مرتبط با گروه ها را بررسی می کنیم. خواصی مانند: راس انتقالی بودن، یال انتقالی بودن، مسطح بودن گراف ها و مفاهیمی همچون: مسیرها و دورهای همیلتونی، جور سازی، زیرگراف های فراگیر و القایی در این درس گنجانده شده اند. هدف از ارائه این آموزش، فراگیری خواص گراف های مهمی مانند: گراف کیلی، گراف پترسون، گراف جانسون، گراف های مکعبی، گراف های ناجابجایی و… است که پلی مستحکم بین مفاهیم گروه و گراف برقرار کرده اند.

مدرس: آسیه صفامنش مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
31

آموزش آزمون آلس ALES ترکیه - ریاضیات

آزمون آلس (ALES) عنوان امتحان ورودی تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) بوده و و نمره آن جهت ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی و موارد مشابه، از قبیل: پذیرش هیات علمی، دستیاران پژوهشی، متخصصان، مترجمان و برنامه ریزان آموزشی در دانشگاه های ترکیه مورد نیاز است. این آزمون، سالی ۲ بار تحت نظارت سازمان ÖSYM (مشابه سازمان سنجش کشور ایران) در ماه های اردیبهشت (May) و آبان (November) برگزار می گردد که از دو بخش کلامی (Sözel) و رقمی (Sayısal)، ریاضی، هندسه و هوش تشکیل شده است. هر بخش شامل ۵۰ سوال (در مجموع ۱۰۰ سوال) است که باید در مدت زمان ۱۵۰ دقیقه پاسخ داده شود. سوالات بخش رقمی برای فارغ التحصیلان علوم فنی و مهندسی، از اهمیت ویژه و ضریب بالایی برخوردار است.

مدرس: دکتر داود عبداللهی مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت
یادگیری را شروع کنید
32

آموزش جبر جابجایی

جبر جا به‌ جایی، براساس مطالعه حلقه های جا به‌ جایی استوار شده است. جبر جا به‌ جایی مدرن یکی از سنگ بناهای هندسه جبری جدید است که توسط الکساندر گروتندیک (Grothendieck) معرفی شده است. این شاخه بسیار مهم جبر مجرد، به واسطه دو منبع هندسه جبری که شامل مطالعه چندجمله ای های چند متغیره روی یک میدان است و ارتباط تنگاتنگی با هندسه دارد و نیز نظریه جبری اعداد که در آن حلقه اعداد صحیح مورد مطالعه قرار داده می شود و کاربرد فراوانی در شاخه های مهم ریاضیات مانند ترکیبیات و گراف دارد، پیشرفت کرده است. در این آموزش به صورت گسترده تمام مسائل مربوط به جبر جا به‌ جایی در نهایت دقت ارائه شده است.

مدرس: دکتر داود اسداللهی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
33

آموزش آزمون آلس ALES ترکیه - احتمال و هندسه

مبحث احتمال و هندسه از مفاهیم مهم آزمون های ورودی دانشگاه ها، از جمله آزمون آلس (ALES) برای ورود به دانشگاه های ترکیه است. در این فرادرس ابتدا با نکات مهم و پر کاربرد مربوط به احتمالات آشنا می شویم، سپس با معرفی نکات مهم و مفاهیم ضروری مبحث زاویه در زبان ترکی استانبولی، وارد مبحث هندسه می شویم و در درس بعدی روابط موجود بین زاویه ها و مثلث ها را بیان نموده که تقریبا در اکثر آزمون های آلس از این بخش سوال داده می شود و در ادامه مسائل مربوط به میانه و نیمساز در مثلث ها مورد بحث واقع می شود.

مدرس: دکتر داود عبداللهی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
34

آموزش نظریه حلقه‌ های ناجابجایی در جبر

در بررسی هر دسته از اشیای جبری، شناخت ساختار آن ها از ضروریات است. جبر ناجابجایی و به طور خاص نظریه حلقه های ناجابجایی از این قاعده مستثنی نیست. این مبحث ساختار زیبا و صد البته دشواری دارد. مزید بر مطلب مذکور بر هیچ جبریستی پوشیده نیست که شناخت ساختمان یک حلقه ناجابجایی تا چه اندازه می تواند برای دست یافتن به روابط کلیدی میان اعضای حلقه مفید باشد. در این راستا ارائه روش مناسب مطالعه و کشف دقیق ساختارهای موجود میان عضوهای چنین حلقه هایی از اهم موضوعاتی است که ذهن پویای علاقه مندان به این رشته را به خود مشغول ساخته است.

مدرس: دکتر ونوس رحمانی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
35

آموزش هندسه فینسلر Finsler Geometry

امروزه هندسه فینسلری به عنوان یک ابزار قدرتمند در بسیاری از حوزه های صنعت و رشته های مهندسی مورد استفاده قرار گرفته است. این هندسه به عنوان تعمیمی از هندسه اقلیدسی و هندسه ریمانی این امکان را به وجود می آورد تا محققین رشته های ریاضی، مکانیک، صنایع و فیزیک بتوانند در تحقیقات خود تفسیری بهتر از پدیده های فیزیکی داشته و مدل های حرکتی مناسبی را ارائه دهند. در این آموزش علاوه بر بیان مفاهیم هندسه فینسلری به صورت پایه ای و بنیادی سعی می شود کاربردهای هندسه فینسلری به خصوص در مساله ناوبری مورد مطالعه قرار گیرد که در این راستا از برنامه میپل (Maple) جهت پیاده سازی مساله ناوبری زرملو (Zermelo's navigation) استفاده می شود.

مدرس: سید مهدی کاظمی تربقان مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۵۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
36

آموزش گروه‌ های جایگشتی

گروه های جایگشتی، دسته ای از گروه های متناهی هستند که به صورت مستقیم و غیرمستقیم در مواردی شامل: رمزنگاری، کدگذاری، علوم فیزیک، شیمی، نجوم، کامپیوتر، برق و… کاربرد دارند. دانستن در مورد گروه های جایگشتی، زمانی برای جویندگان علم اهمیت می یابد که در تحقیقات خود به خصوص در دوره تحصیلات تکمیلی با این مفهوم مواجه می شوند. یکی از مفاهیم پرکاربرد در علوم یاد شده، گراف ها هستند و این در حالی است که مطالعه گراف ها در سطح پیشرفته، نیازمند تسلط بر مفاهیم گروه های جایگشتی و خواص آن ها است.

مدرس: معصومه اکبری زاده میمندی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
37

آموزش حل معادلات و دستگاه معادلات خطی با فرترن FORTRAN

در این فرادرس سعی داریم تا به دانشجویان بیاموزیم که چگونه یک معادله و یا یک دستگاه معادلات خطی را با استفاده از روش‌های عددی حل کنند و با استفاده از زبان برنامه‌نویسی فرترن، الگوریتم حل را تبدیل به کد فرترن کنند. همچنین از میان روش‌های مختلفی که تشریح می‌‌شود، روش مناسب را برای مسائل مورد نظر خود انتخاب کنند. ناگفته نماند که روش‌‌های تشریح‌شده در این فرادرس، شامل تمامی روش‌‌هایی است که در اغلب دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.

مدرس: مصطفی خاوری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
38

آموزش جبر خطی - مرور و حل مساله

هدف از ارائه این آموزش، بیان تئوری ها و کاربردهای جبر خطی برای دانشجویان رشته های ریاضی، مهندسی و علوم کاربردی است. در این آموزش مواردی همچون: تکنیک های حل دستگاه معادلات خطی، جبر ماتریس ها، فضاهای برداری، نرم ماتریس، ضرب داخلی و تعامد، تکنیک های محاسبه دترمینان ماتریس ها، مقادیر ویژه و بردارهای ویژه ماتریس ها، مورد بحث و بررسی قرار می گیرند. مبنای این آموزش حل مساله است و با فرض این که دانشجویان با جبر خطی آشنایی کامل دارند، تهیه شده است که البته برای انتقال بهتر مفاهیم در ابتدای هر درس، حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد مفاهیم اصلی جبر خطی مرور می شود.

مدرس: امید زندی مدت زمان آموزش: ۱۶ ساعت و ۳۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
39

آموزش حل مسائل ریاضی دبیرستان با نرم افزار میپل Maple

در این فرادرس نحوه معرفی تابع در Maple، معرفی تابع چندضابطه‌ای، ترسیم توابع به صورت دو‌بعدی و سه‌بعدی و استفاده از تابع جزء صحیح در Maple را توضیح می‌دهیم، همچنین در مورد نحوه بررسی وارون‌پذیری تابع، محاسبه وارون تابع و رسم همزمان تابع و وارون آن در Maple صحبت می‌نماییم. در درس انتهایی، در مورد رادیان، درجه و تبدیل آن‌ها با کمک Maple، نسبت‌های مثلثاتی، توابع مثلثاتی اصلی و روابط مثلثاتی به بحث می‌پردازیم و علاوه بر این، استفاده از دستورهای expand, combine و simplify برای روابط مثلثاتی را نیز توضیح می‌دهیم. در هر درس همزمان با ارائه مثال‌های متنوع، این مثال‌ها را به روش معمول در ریاضیات و همچنین با کمک نرم‌افزار Maple حل می‌نماییم.

مدرس: دکتر صدیقه رئیسی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
40

آموزش مقدماتی نظریه اعداد

نظریه اعداد یکی از شاخه‌های زیبا و جذاب ریاضیات است که ریشه در تاریخ بشر دارد و به دلیل کارایی و پویایی، همواره مورد توجه قرار گرفته است. پیشرفت‌های علوم دیگر مانند: کامپیوتر، مخابرات و رمزنگاری که تکیه بر نظریه مقدماتی اعداد دارند، به شادابی و پویایی این شاخه از ریاضیات محض کمک نموده‌اند. گاوس (Gauss)، ریاضیدان آلمانی، عقیده‌اش درباره نظریه اعداد را چنین بیان نموده است: ریاضیات ملکه علوم است و نظریه اعداد، ملکه ریاضیات.

مدرس: محمد حسین باباخانی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
41

آموزش محاسبات عددی در پایتون Python

درس محاسبات عددی یکی از دروس تخصصی کلیه رشته های فنی مهندسی و علوم پایه به شمار می رود. اهمیت این درس از این بابت است که در محاسبات مهندسی به پیدا کردن جواب نیاز داریم و در اکثر مسائل با توجه به اینکه جواب دقیق (تحلیلی) وجود نداشته یا اطلاعات کافی برای ارائه آن موجود نیست، به کمک محاسبات عددی، جواب تقریبی ارائه می گردد. برای به دست آوردن جواب تقریبی نزدیک به جواب دقیق، به استفاده از نرم افزارهای محاسباتی، مانند: پایتون، متلب (MATLAB)، متمتیکا (Mathematica)، میپل، SPSS و C نیاز داریم. در این فرادرس، درون یابی، مشتق گیری و انتگرال گیری، ریشه معادلات، حل معادلات دیفرانسیل، تعیین مقادیر ویژه و روش کمترین مربعات همراه با کدنویسی در زبان پایتون ارائه می گردد.

مدرس: یاسین بهروزی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
42

آموزش مبانی آنالیز ریاضی

درس مبانی آنالیز ریاضی، به منظور بیان مفاهیمی همچون حد، پیوستگی، مشتق پذیری، کرانداری، دنباله و سری و… که در سایر دروس مانند ریاضی عمومی، مبانی ریاضیات و… نیز به صورت ساده استفاده می گردد، می پردازد. با یادگیری این مباحث می توان به درک درستی از مفاهیم اصلی ریاضیات دست پیدا کرد. در این فرادرس قصد داریم با ارائه مطالب و مباحث مختلف در قالب تعریف، قضیه و مثال، مفاهیم مورد نیاز در هر مبحث را به طور ساده و قابل فهم بیان نماییم.

مدرس: فاطمه قندی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
43

آموزش تبدیل لاپلاس برای حل معادله های ریاضی و محاسباتی

این آموزش می‌تواند یک ابزار کمکی در حل مسائل ریاضی و معادلاتی، برای دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی (برق، مکانیک و شیمی) و رشته‌های محاسباتی (ریاضی، آمار و...) باشد. در این فرادرس قصد داریم ابتدا چند تابع ریاضی خاص را معرفی کنیم و ابزار مورد نیاز حل مسائل مانند: روابط مثلثاتی و روش تجزیه کسر را بررسی کرده و با تعریف تبدیل لاپلاس آشنا شویم و سپس به سایر ویژگی‌های آن بپردازیم.

مدرس: مهدی قنبری عدیوی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
44

آموزش سرشکنی شبکه های ژئودتیک با متلب MATLAB

در این فرادرس ضمن بررسی تئوری انواع مدل‌ها در سرشکنی از جمله: مدل پارامتریک در حالت خطی و غیر خطی، مدل شرط و مدل ترکیبی، درباره چگونگی پیاده‌سازی هر یک از این مدل‌ها در برنامه‌نویسی با استفاده از نرم‌افزار متلب توضیح می‌دهیم. علاوه بر مدل‌های مختلف سرشکنی، به تشریح آزمون‌های آماری و تست‌های رایج در بررسی شبکه‌های ژئودتیک می‌پردازیم و نحوه پیاده‌سازی کدهای برنامه‌نویسی مربوط به این آزمون‌ها را نیز مشخص می‌کنیم. یادگیری برنامه‌ها و کدهای معرفی شده در این آموزش، می‌تواند به دانشجویان و مهندسین نقشه‌برداری در فهم کاربردی و بهتر مباحث سرشکنی کمک شایانی کند.

مدرس: فاطمه اسماعیلی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
45

آموزش محاسبات کوانتومی

با ظهور و پیدایش کامپیوترهای کوانتومی (Quantum)، وارد عصر جدیدی شده‌ایم که قدرت محاسبه‌های ما به طور چشمگیری افزایش یافته است. برای دسترسی و بهره‌گیری از این ابزار نیاز به درک چگونگی عملکرد و همین‌طور به کار بردن آن در مسائل عملی داریم. در این فرادرس سعی می‌کنیم با پیچیده‌ترین مفاهیم موجود در دنیای محاسبات کوانتومی سر و کله بزنیم و به صورت تعاملی همراه با نوشتن و اجرای کد برای یک کامپیوتر کوانتومی از این دریچه جدید بهره ببریم.

مدرس: فرهاد عبدی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
46

آموزش تحلیل ارتعاشات سازه های ممتد در متمتیکا Mathematica

زمانی که فرکانس تحریک خارجی به یکی از فرکانس‌های طبیعی سازه نزدیک شود، دامنه‌ ارتعاشات به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند و نهایتا ممکن است باعث تخریب سازه گردد. در این آموزش به تحلیل ارتعاشات خصوصا ارتعاشات سازه‌های پیوسته در نرم‌افزار متمتیکا پرداخته شده است. از آنجایی که در فضای پیوسته بیشتر با توابع سر و کار داریم نه با بردارها، به منظور حل معادلات ارتعاشی سیستم‌های پیوسته نیاز است تا از نرم‌افزاری که در این زمینه غنی است، استفاده شود. نرم‌افزار متمتیکا از آنجایی که در محاسبات پارامتری و نمادین بسیار قدرتمند است، بهترین گزینه برای تحلیل مسائل مرتبط با دینامیک سازه محسوب می‌شود.

مدرس: مهدی کریمی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
47

آموزش جبر خطی

هدف از ارائه این آموزش، بیان تئوری‌ها و کاربردهای جبر خطی برای دانشجویان رشته‌های ریاضی، مهندسی و علوم کاربردی است. تکنیک‌های حل دستگاه معادلات خطی و جبر بردارها در درس یکم مورد بررسی قرار می‌گیرد. آنالیز ماتریسی، تبدیلات ماتریسی و خطی، در درس دوم بحث می‌گردد. دترمینان، مقادیر ویژه و بردارهای ویژه، مباحث کلیدی در درس سوم هستند که کاربردهای آن‌ها نیز بیان می‌گردد. در درس چهارم به‌ صورت دقیق‌‌تر و جزئی‌‌تر به فضاهای برداری و خواص آن‌ها می‌پردازیم. در نهایت و در درس آخر آموزش، یکی از مهم‌ترین کاربردهای جبر خطی یعنی حل مساله حداقل مربعات، شرح داده می‌شود. در تمام درس‌ها سعی می‌گردد که با ارائه‌ مثال‌های متنوع و گویا، کاربرد جبر خطی در مسائل مهندسی و علوم کاربردی نشان داده شود.

مدرس: امید زندی مدت زمان آموزش: ۱۷ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
48

آموزش نرم افزار FX Graph برای رسم نمودارهای ریاضی

امروزه گسترش علوم ریاضی و مسائل کاربردی آن، یکی از اهداف نظام های آموزشی است که این امر مستلزم تربیت نیروهای دانش آموخته در این زمینه است و لذا استفاده از تکنیک های موثر و سودمند جهت انتقال بهتر و سریع تر دانش ریاضی، همواره مورد توجه صاحب نظران بوده و هست. در همین راستا و با در نظر گرفتن این هدف، به معرفی و آموزش یکی از نرم افزارهای کاربردی با عنوان FX Graph خواهیم پرداخت. محیط کاربری راحت و آسان این نرم افزار، امکان رسم و حل معادلات ریاضی را برای بسیاری از رشته ها از قبیل: ریاضی، تجزیه و تحلیل مالی، آمار زیستی، اقتصاد، صنعت بیمه، مراقبت های بهداشتی، مدیریت، صنایع و تحقیقات بالینی و... فراهم می نماید.

مدرس: لیلا تیموری یگانه مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
49

آموزش نرم افزار Cabri 3D برای مدل سازی اشکال هندسی و هندسه فضایی

هدف از این فرادرس، طراحی، مدل‌سازی و انیمیشن‌سازی اشکال و احجام هندسی فضایی با استفاده از نرم‌افزار Carbi 3D است. ابزارها و امکانات این نرم‌افزار می‌تواند قدرت تجسم، تصویرسازی ذهنی و درک اجسام سه‌بعدی فضایی را به طور قابل ملاحظه‌ای بهبود ببخشد. با استفاده از نرم‌افزار Carbi 3D می‌توانیم اندازه طول، مسافت، مساحت، زوایا، ضرب اسکالر، حجم و سایر خصوصیات اشکال و احجام هندسی و فضایی را محاسبه نماییم و در نهایت قادر هستیم گسترش احجام فضایی را نیز ایجاد کنیم. در این آموزش سعی می‌کنیم کلیه امکانات، قابلیت‌ها، سوالات و اشکالات احتمالی که در این نرم‌افزار در حین کار برای شما به وجود آمده و یا شاید با آن‌ها برخورد داشتید را به شما معرفی کنیم.

مدرس: نبی الله پلنگ سوار مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
50

آموزش ریاضی مهندسی (مرور و حل سوالات کنکور دکتری)

در این آموزش سعی بر این است که از جزئی‌گویی پرهیز شود و مفاهیم و قسمت‌هایی که در کنکور دکتری پررنگ هستند، مورد توجه قرار گیرد. هدف از این آموزش، بررسی مفاهیم به صورت خلاصه، حل تست‌های مبتنی بر متن درس و حل سوالات دکتری در انتهای هر درس است. بنابراین این فرادرس در راستای موفقیت در کنکور دکتری می‌تواند پاسخگوی نیاز مخاطبین خود باشد.

مدرس: محمدمهدی سوری مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۲۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید