×
مجموعه آموزش ساخت انیمیشن (Animation)

مجموعه آموزش ساخت انیمیشن (Animation)

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۱۲۸ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۲۳ عنوان آموزشی
1

آموزش افتر افکت After Effects - تکمیلی

این فرادرس، دوره تکمیلی "آموزش افتر افکت (After Effects) – مقدماتی" است که در آن قصد داریم ابتدا، به آموزش ۲ المان ابزار سه بعدی و ابزار رندرینگ، بپردازیم، سپس مباحث تکمیلی و حرفه ای تر در این نرم افزار را بیان کنیم. این مباحث شامل تکنیک پرده سبز، روتوسکوپی، موشن ترکینگ و …می شود که در سینمای امروز جهان، جزو ابزارهای حرفه ای و رایج فیلم سازان است.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش لومیون Lumion برای انیمیشن سازی سه بعدی و رندرگیری سریع

ما در این فرادرس شما را به یکی از قوی ترین انجین های رندرگیری، مسلط می کنیم و به مزایا و قابلیت های آن می پردازیم. به طور کلی لومیون (Lumion) نه یک افزونه یا پلاگین برای نرم افزارهای سه بعدی است، بلکه یک نرم افزار اختصاصی در زمینه رندرگیری برای تمامی فایل های سه بعدی می باشد که به ما این امکان را می دهد تا در کمترین زمان و بدون درگیر شدن با تنظیمات پیچیده و طاقت فرسا به ارائه طرح ها و ایده های خود بپردازیم. تنها کافی است مدل ها و احجام سه بعدی خود را وارد این نرم افزار کرده و با قابلیت هایی که در اختیار ما قرار می دهد بهترین و قوی ترین خروجی ها را در کمترین زمان ممکن خلق نماییم.

مدرس: حسین نظریافت طوسی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش انیمیشن دو بعدی با انیم استودیو Anime Studio

امروزه پیشرفت علم در زمینه انیمیشن سازی و ساخت کارتون های بسیار جذاب، باعث شده که افراد در صدد ساخت انیمیشن خود برآیند. دنیای انیمیشن دنیای هیجان، تفکر داستان سازی و تخیل است. بسیاری از افرادی که فعالیت کارتون سازی دارند بر این باورند که کار با نرم افزار Anime Studio (انیم استودیو) بسیار جذاب و روان است و با استفاده از ابزارهای مناسبی که در این برنامه وجود دارد با یک داستان مناسب می توان کارتون های زیبایی ساخت.

مدرس: رقیه محمودیانی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش مدل سازی سه بعدی با تری دی اس مکس 3ds MAX - مقدماتی

تری دی مکس (3ds MAX) نرم افزاری با توانایی ساختن مدل های سه بعدی، تحرک بخشیدن و رندی محسوب شده که از قدرتمندترین نرم افزارها برای انیمیشن سازی در عرصه گرافیک است. در معماری ساختمان، طراحی صنعتی، تولید انیمیشن و فیلم، افکت های بازی کامپیوتری و شبیه سازی تصاویر به دلیل کارایی ساده و امکانات آن، کاربرد دارد. در این فرادرس، از نحوه آغاز به کار در برنامه تا رندر تصاویر به صورت متوالی به صورت کامل و با جزییات آموزش داده می شود.

مدرس: امیررضا نیک خواه مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش ادوبی انیمیت Adobe Animate CC - طراحی گرافیک و انیمیشن برداری

نرم افزار Animate می تواند برای کاربردهایی از جمله طراحی گرافیک و انیمیشن های برداری (Vectors) برای اهداف برنامه های تلویزیونی، فیلم های آنلاین، وب سایت ها، برنامه های تحت وب، محتوای تبلیغاتی و بنرهای وب و همین طور ساخت بازی و اپلیکیشن برای انواع پلتفرم، مورد استفاده قرار گیرد. این نرم افزار همچنین از تصاویر bitmap، انواع محتوای متنی، صدا و تصویر و همین طور برنامه نویسی ActionScript پشتیبانی می کند. ما در این آموزش قصد داریم به طور کلی با تمام امکانات نرم افزار Animate از جمله طراحی گرافیکی، ساخت انیمیشن، برنامه نویسی و همین طور انواع پنل ها و منوها آشنا شویم تا دید مناسبی پیدا کنید که این نرم افزار چه امکاناتی در اختیار شما قرار می دهد و بتوانید کار با این نرم افزار جذاب را آغاز کنید.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش نرم افزار Cinema 4D برای موشن گرافیک

نرم افزار Cinema 4D (سینما فوردی)، نرم افزاری حیرت انگیز در زمینه Motion Graphics می باشد که نرم افزاری جامع در جهت ساخت مدل از صفر تا صد، با قابلیت های Tracking و افکت های زیبا در زمینه موشن گرافیک است و هماهنگی کاملی با نرم افزار After Effects دارد. هدف از ارائه این آموزش، آشنایی دانشجو با قابلیت های این نرم افزار حیرت انگیز و قدرتمند می باشد. پس از پایان این فرادرس، شما درک بسیار عمیق و خوبی از قابلیت های این نرم افزار، به دست خواهید آورد.

مدرس: سید مهدی نیکزاد مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۳۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش فتوشاپ Photoshop - ساخت انیمیشن دو بعدی

اهمیت این فرادرس، مقایسه فتوشاپ با نرم افزارهای اختصاصی ساخت گرافیک متحرک است. با مقایسه کوتاه بین نرم افزارهای فلش، افترافکت، تون بوم استودیو یا هر نرم افزار ساخت انیمیشن دیگر با فتوشاپ به این مهم پی می بریم که هر کدام از این نرم افزارها شامل پکیجی عظیم از ابزارها، منوها، تنظیمات و امکانات گسترده ای هستند که یادگیری هر کدام به زمان قابل توجهی نیاز دارد در حالی که هر شخص و با هر سطح مهارتی به راحتی امکان یادگیری ابزارهای ساخت موشن گرافیک در محیط فتوشاپ با کمترین زمان ممکن را دارد.

مدرس: میلاد صادقی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش اصول دوازده گانه انیمیشن در نرم افزار موهو MOHO

12 اصل انیمیشن سازی را می توان اصولی نامید که رعایت کردن و رعایت نکردن آن ها منجر به شکل گیری انیمیت خوب و ضعیف خواهد شد. به طوری که یک انیمیت که از این اصول به درستی بهره ببرد، مورد پذیرش همگان قرار خواهد گرفت. به یاد داشتن این اصول، مبحثی جدا از یادگیری نرم افزار است و در اینجا نرم افزار، تنها حکم ابزار کمکی را ایفا می کند. اهمیت این آموزش از آن جهت است که این اصول را می توان به صورت تئوری در کتب یافت، اما به صورت پروژه ای در مباحث فارسی کمتر به آن پرداخته شده است. از این رو، استفاده از نرم افزاری سبک اما قدرتمند همچون Moho، امکان استفاده عملی و مفیدتر این اصول را در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داد.

مدرس: جواد شهنواز مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش مدل سازی کاراکتر در بلندر Blender - ایده پردازی تا ریگ

مهم ترین مبحث در شروع یک پروژه انیمیشن، بازی یا ساخت یک کانسپت (Concept) به سبک رئال و استفاده از آن در یک فیلم کوتاه یا بلند به صورت کامپوزیت شده است و مبحث مربوط به ایده پردازی است. ما در این فرادرس، ابتدا اتودزنی را انجام می دهیم و مدل مفهومی کاراکتر را از طریق نرم افزار Mischief ایجاد می کنیم و در مرحله بعد مدل سازی کاراکتر را در بلندر (Blender) انجام می دهیم. برای طراحی تکستچر و بافت، از فتوشاپ استفاده می کنیم و نهایتا در بلندر فعالیت های مربوط به آرماتوربندی و ریگ را روی کاراکتر پیاده سازی می کنیم و در ادامه این آموزش سعی می کنیم به صورت قدم به قدم شما را با این کاربردهای فوق العاده آشنا کنیم.

مدرس: میلاد صادقی مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش تری دی مکس 3ds Max برای مدل سازی و استخوان بندی کاراکتر

در این آموزش با استفاده از Polygonal modeling به ساخت یک کاراکتر کارتونی در نرم افزار 3ds Max می پردازیم و پس از تکمیل مدل سازی، ساخت اسکلت و استخوان بندی کاراکتر را در دستور کار قرار داده و سپس کاراکتر ساخته شده را برای متحرک سازی آماده می کنیم. در این آموزش از نرم افزار تری دی مکس ۲۰۱۷ استفاده شده است.

مدرس: محمدعلی امیری مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش برنامه نویسی ActionScript در Adobe Flash‎ ادوبی فلش برای ایجاد برنامه های تعاملی

در کشور ما استفاده از نرم افزار فلش بسیار رایج است و تقاضای پروژه برای آن بسیار بالا می باشد. به همین دلیل افرادی که به این نرم افزار و به خصوص برنامه نویسی اکشن اسکریپت مسلط هستند غالباً درآمد خوبی از این طریق کسب می کنند. این دوره آموزشی از مقدماتی ترین مباحث اکشن اسکریپت آغاز می شود و با مباحث پیشرفته خاتمه می یابد. به طوری که حتی اگر هیچ پیش زمینه ای در برنامه نویسی ندارید در این دوره به صورت گام به گام و با انجام پروژه های متعدد، در کنار اکشن اسکریپت با مفاهیم برنامه نویسی نیز آشنا خواهید شد و در پایان دوره قادر هستید تا ایده هایی که در ذهن دارید عملی کنید و یا اقدام به انجام پروژه کنید و از این طریق کسب درآمد را آغاز کنید.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۲۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش مدل سازی در مایا Maya

نرم افزار مایا (Maya)، یکی از بهترین نرم افزارها برای ساخت انیمیشن های سه بعدی است. از قابلیت های ویژه این نرم افزار، ایجاد مدل های سه بعدی است. در این آموزش، ابتدا تعداد محدودی از دستورها در محیط نرم افزار معرفی شده است، سپس با استفاده از این دستورها، در قالب دو مثال، نحوه ایجاد یک کاراکتر کارتونی بیان شده است که جهت مدل سازی سر کاراکتر، دو شیوه متفاوت به کار برده شده است.

مدرس: سمیرا تیموری مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش مبانی متحرک سازی در تری دی مکس 3ds Max

دانش انیمیشن و متحرک سازی علاوه بر جذابیت و طعم شیرینی که دارد، از دانش های پرکاربرد است. بازی سازی، فیلم سازی و تهیه تیزرهای تبلیغاتی مختلف در فضاهای گسترده رسانه ای امروز، این دانش را از جمله پرکاربردترین ها قرار داده است. از جمله تکنیک های تولید انیمیشن، تکنیک سه بعدی است که از جذابیت های خاصی برخوردار است. ما در این فرادرس به مبانی و اصول متحرک سازی اجسام در فضای سه بعدی به وسیله نرم افزار محبوب تری دی مکس (3ds Max) پرداخته ایم.

مدرس: محمدعلی امیری مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش متحرک سازی در مایا Maya

با یادگیری علم متحرک سازی ما می توانیم به اشیا، محیط و به طور کلی به هر چه که طراحی می کنیم، جان ببخشیم و آن ها را زنده و پویا کنیم. در این آموزش، تنظیم فریم برای اشیا و ویژگی های آن ها، ویرایش منحنی حرکت و متحرک سازی با کدنویسی (زبان MEL) را یاد گرفته و با ابزارهای خاص متحرک سازی آشنا می شویم.

مدرس: بهروز بهرامی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش پروژه محور تری دی مکس 3ds Max - متحرک سازی کاراکتر با Biped‎

در این آموزش با استفاده از سیستم Biped در نرم افزار تری دی مکس به متحرک سازی یک کاراکتر (انسان) می پردازیم. در طی این دوره ما با سیستم استخوان بندی Biped جهت ایجاد حرکت کاراکتر آشنا می شویم و با انجام تمرین های متحرک سازی از قبیل ایجاد راه رفتن، شنا کردن، دویدن، اتو زدن و… وارد دنیای انیمیشن شخصیت های کارتونی می شویم.

مدرس: محمدعلی امیری مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش برنامه نویسی جاوا اسکریپت در ادوبی انیمیت Adobe Animate

قطعا یکی از بحث های بسیار کاربردی و جذاب نرم افزار Animate، امکان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (JavaScript) در این نرم افزار است. با استفاده از این زبان برنامه نویسی، شما می توانید پروژه ها و انیمیشن های تعاملی، ایجاد کنید. نکته جالب این است که بر خلاف زبان اکشن اسکریپت در نرم افزار فلش، تمام برنامه نویسی های جاوا اسکریپت، بدون نیاز به هیچ گونه پلاگین، درون مرورگر اجرا خواهد شد.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش امکانات ادوبی انیمیت Adobe Animate - نسخه ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸

در آموزش مقدماتی Adobe Animate CC تمام قابلیت های این نرم افزار در قالب ساخت یک بنر تبلیغاتی برای فضای وب، آموزش داده شد. اما در این فرادرس، صرفاً به آموزش امکانات جدید این نرم افزار، در نسخه ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ می پردازیم. بنابراین اگر آموزش مقدماتی را مشاهده کردید و یا با این نرم افزار آشنا و به آن مسلط هستید، این فرادرس برای شما تهیه شده است تا اطلاعات خود را مطابق آخرین تغییرات این نرم افزار، کامل کنید.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش مقدماتی نرم افزار SWiSH Max برای انیمیشن سازی

امروزه جلوه‌های به کار رفته در پویانمایی‌ها و نشریه‌های الکترونیکی را می‌توان در انواع نرم‌افزارها، صفحات وب و همچنین تبلیغات مشاهده نمود و لذا با توجه به عنصر زیباسازی بصری در این زمینه که بیشترین تاثیر را در جذب مخاطب و نیز رساندن پیام‌های مختلف در حیطه‌های گوناکون دارد، آموزش و یادگیری آن، یکی از نیازهای روز بازار محسوب می‌شود. اگرچه در ساخت این رسانه‌ها از برنامه‌های گوناگونی استفاده می‌شود، ولی یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین برنامه‌های تولید نشریه الکترونیکی و ساخت موشن‌گرافیک، نرم‌افزار SWiSH Max است. در این فرادرس شما با مباحث اصلی و مورد نیاز برنامه‌ SWiSH Max آشنا شده و می‌آموزید که چطور به دو روش یعنی یا با کد‌نویسی (اسکریپت‌نویسی) و یا بدون آن، انتقال فایل به برنامه کپتیویت (Adobe Captivate)، بتوانید یک محتوای الکترونیک را تولید نموده و با استفاده از فروش محتوا‌های خود کسب درآمد کنید.

مدرس: مائده محمدپور مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش ساخت موشن گرافیک با نرم افزار کمتازیا Camtasia

طی این آموزش کاربر قادر خواهد بود ویدئوهای موشن‌ گرافیک بسیار جذابی را با کمتازیا بسازد، همچنین در این مسیر سایت‌هایی که بسیار کمک‌کننده هستند نیز معرفی می‌شوند. در ضمن برای کسانی که قصد دارند کمی فراتر بروند و علاوه بر استفاده از سایت‌های مختلف، برخی موارد مورد نیاز پروژه را خودشان ایجاد کنند، مروری بسیار کوتاه، سریع و آموزنده بر ابزارهای ساده نرم‌افزار فتوشاپ (Adobe Photoshop) داریم. مخاطب با این آموزش می‌تواند به عرصه درآمدزایی از طریق تولید محتوا نیز وارد شود. در این آموزش فقط به ابزارهایی می‌پردازیم که به ساخت موشن ‌گرافیک در کمتازیا کمک می‌کنند.

مدرس: احسان پزشکی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش نرم افزار ویدئو اسکرایب VideoScribe برای انیمیشن سازی

نرم‌افزار ویدئو اسکرایب (VideoScribe) محصول شرکت Sparkol است که برای تولید محتوای ویدئویی و انواع تیزرهای تبلیغاتی استفاده می‌شود که با توجه به اهمیت تولید محتوای ویدئویی در دنیای امروز، یادگیری این نرم‌افزار جهت تولید محتوای بهتر و متفاوت‌تر به تمامی مدرسان و معلمان، فریلنسرها، گرافیست‌ها و علاقه‌مندان به حوزه انیمیشن‌سازی پیشنهاد می‌شود. همچنین شما می‌توانید بدون دانستن نرم‌افزار‌های پیشرفته انیمیشن سازی، مانند After Effects برای کسب‌و‌کار خود به راحتی تیزر تبلیغاتی درست کنید. در این آموزش سعی شده است با زبان ساده و ارائه مثال‌های مختلف، مراحل تولید انیمیشن به صورت پروژه محور توضیح داده شود‌ به طوری که یک کاربر تازه‌کار در انتهای آموزش بتواند انیمیشن‌هایی مرتبط با محیط شغلی خود تهیه کند.

مدرس: زهرا سادات نورانی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش آشنایی با SWiSH Max برای انیمیشن ‌سازی

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید از فلش برای طراحی بنر سایت خود استفاده کنید و یا با کمک آن کلیپی زیبا برای معرفی خدمات و محصولات تولید کنید و در فضای مجازی نمایش دهید اما نگران پیچیدگی‌های کار با نرم‌افزار Adobe Flash هستید، بهترین راه‌حل، یادگیری نرم‌افزار حرفه‌ای سویش مکس (SWiSH Max) است که با در اختیار قرار‌ دادن صدها افکت جذاب در محیطی ساده و کاربرپسند، شما را در ساخت انیمیشن و تیزرهای تبلیغاتی کمک می‌کند. سویش مکس علاوه بر توانایی در ساخت انیمیشن و متن متحرک، قابلیت ساخت بازی‌های دوبعدی و کتاب الکترونیکی را نیز دارد. همچنین این نرم‌افزار بهترین گزینه برای طراحی متون متحرک جهت تابلوهای روان نیز محسوب می‌شود.

مدرس: مهدی گرگین مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش مقدماتی انیمیت کردن صحنه دیالوگ در مایا Maya

شما با این آموزش، مهارت خوبی در تحلیل ویدئوی مرجع، زدن Pose، تحلیل Lip Sync، اصول و اجرای Lip Sync و روش Fine-tune برای نهایی کردن کار، به دست خواهید آورد. برای اینکه در تیم تولید انیمیشن‌های کارتونی، گیم و مانند آن، جایی داشته باشید، توانایی انیمیت کردن صحنه‌هایی که دارای دیالوگ هستند یک مزیت و امتیاز ویژه محسوب می‌شود. انیمیت کردن چنین صحنه‌هایی به دانش، مهارت و ترفندهای زیادی وابسته است. نگاهی به انواع و اقسام انیمیشن‌های ارائه شده در مدیاهای مختلف به خوبی به اهمیت این دانش و مهارت اشاره می‌کند.

مدرس: سید پویان حسینی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش افترافکت After Effects - مقدماتی

امروزه با توجه به استفاده وسیع از شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات ثابت جای خود را به تبلیغات متحرک یا به عبارتی موشن‌‌ گرافیک داده است. یکی از پرکاربردترین نرم‌افزارها در این زمینه نرم‌افزار افتر افکت (Adobe After Effects) است. در این آموزش با زبانی ساده قابلیت‌های نرم‌افزار افتر افکت تشریح و برای هر مبحث مثال و تمرین‌های عملی انجام می‌شود.

مدرس: علی خسروی مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید