×
مجموع آموزش دروس دبیرستان و پیش دانشگاهی

مجموع آموزش دروس دبیرستان و پیش دانشگاهی

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۴۷۳ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۵۹ عنوان آموزشی
1

آموزش ادبیات فارسی - پایه دهم

ادبیات فارسی یکی از پایه ای ترین و مهم ترین دروس دوره دبیرستان است که ریشه در ادبیات باستانی این مرز و بوم دارد، به طوری که اهمیت آموزش آن بر هیچ کسی پوشیده نیست. ما در این فرادرس تلاش می کنیم تا این درس را با کیفیتی مطلوب و متفاوت در اختیار مخاطبان عزیز قرار دهیم. کتاب های ادبیات همانند سایر درس ها با تغییرات عمده و بنیادین مواجه شده اند، به طوری که هم در فرم و هم در محتوا شاهد تغییرات اساسی هستیم، به همین دلیل نیاز است که تمام کتاب از ابتدا، به طور کامل و دقیق آموزش داده شود تا در درسنامه ها، آرایه های ادبی و دستور زبان فارسی با مشکل مواجه نشویم. در این آموزش به تمام نکات لازم پرداخته و سعی شده است تا با مطالعه دقیق و درست درسنامه ها، مشکل روخوانی دانش آموزان نیز برطرف شود.

مدرس: دکتر داوود علی پور مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش فیزیک - پایه یازدهم

در این فرادرس ضمن معرفی مفاهیم اولیه الکتریسیته ساکن، هدف این است که با ارائه مطالب به شکل ساده به دانش پژوهان کمک شود تا با داشتن دید کلی نسبت به این درس بتوانند روش حل مثال های عددی و مفهومی که در امتحانات پایان ترم و تست های آزمون ورود به دانشگاه در نظر گرفته می شوند را فراگرفته و از آن ها در جهت حل نمونه سوال های دیگر استفاده نمایند، همچنین به دانش آموزان عزیز توصیه می گردد تا حتی الامکان بر روی این مبحث تمرکز و توجه بیشتری داشته باشند به این دلیل که به علت گستردگی مطالب این مبحث، طراحان کنکور می توانند سوالات بسیار متنوعی طرح نمایند.

مدرس: کورش امامی مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۴۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش فیزیک - پایه دوازدهم

یکی از مهم ترین و تعیین کننده ترین دروس دبیرستان، درس فیزیک است. به خصوص فیزیک دوازدهم که از فیزیک های پایه دهم و یازدهم حجیم تر و دشوارتر به نظر می رسد. لزوم بررسی عمیق و مفهومی مطالب کتاب فیزیک دوازدهم، جهت حل تست های کنکور و کسب رتبه های برتر در رشته های ریاضی و تجربی همواره احساس می شود. فیزیک شالوده تمامی علوم تعریف شده در جهان هستی است. در سال دوازدهم با مباحث حرکت، دینامیک، امواج و ساختار اتم بیشتر آشنا خواهیم شد. در این فرادرس با بهره گیری از انیمیشن و تصاویر متحرک، مطالب پیچیده به ساده ترین شکل مفهومی تبدیل شده و درک مطلب برای تمامی دانش آموزان تضمین شده است. در پایان هر درس، حل تمرینات کتاب درسی و سوالات نهایی و گاها کنکوری، باعث ابقای مفاهیم درسی در ذهن دانش آموزان خواهد شد.

مدرس: رضا مرسلی مدت زمان آموزش: ۲۱ ساعت و ۲۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش ادبیات فارسی - پایه دوازدهم

ادبیات فارسی پایه دوازدهم در ادامه ادبیات پایه دهم و یازدهم جهت تقویت مهارت های زبانی دانش آموزان ارائه شده است. مفاهیم این کتاب شامل: طبقه بندی، بررسی و شناخت سبک های ادبی، نحوه خواندن صحیح متون ادبی و... می شود. کتاب های ادبیات هم مانند سایر درس ها با تغییرات عمده و بنیادین مواجه شده اند به طوری که هم در فرم و هم در محتوا دچار تغییرات اساسی شده اند. به همین دلیل نیاز است که تمام کتاب از ابتدا و به طور کامل مورد آموزش دقیق قرار بگیرد تا مخاطبین در درسنامه ها، آرایه های ادبی و دستور زبان فارسی با مشکل مواجه نشوند. این آموزش به تمام نکات لازم برای امتحان نهایی، امتحانات ترم و آزمون سراسری پرداخته و مطالعه دقیق و درست درسنامه ها، مشکل روخوانی دانش آموزان را نیز حل خواهد کرد.

مدرس: دکتر داوود علی پور مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش ادبیات فارسی - پایه یازدهم

کتاب‌های ادبیات همانند سایر کتب درس ‌ها با تغییرات عمده و بنیادین مواجه شده‌اند، به طوری که هم در فرم و هم در محتوا شاهد تغییرات اساسی هستیم، به همین دلیل نیاز است که تمام کتاب از ابتدا، به طور کامل و دقیق آموزش داده شود تا در درسنامه‌ها، آرایه‌‌های ادبی و دستور زبان فارسی با مشکل مواجه نشویم. این آموزش در پی آن است تا با بررسی خط به خط کتاب ادبیات فارسی یازدهم، تمام نیازهای دانش‌آموزان برای امتحانات پایان ترم و داوطلبان کنکور سراسری را برطرف نماید و با تدریس تخصصی مباحث ادبیات اطمینان خاطر کافی را به دانش‌آموزان ببخشد.

مدرس: دکتر داوود علی پور مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش زبان انگلیسی ۲ - پایه یازدهم

در تهیه و تنظیم این آموزش تلاش بر این بوده است که توضیحات و تمرین های هر درس برای همه دانش آموزان مستعد مفید باشد و تمامی مطالب مطرح در کتاب درسی خود را در آن بیابند و برای دانش آموزان برتر نیز، به نکات ویژه ای اشاره شده است. به شما توصیه می شود که ضمن مطالعه دقیق و به موقع کتاب درسی و حل تمرین های آن با رعایت نظرات دبیران گرامی، مراجعه داوطلبانه و هدفمند به این مجموعه و استفاده از آن برای کسب نتایج کاملا مطلوب و درخشان نیز مدنظر باشد.

مدرس: سهراب غلام‌پور مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش ریاضی پایه هفتم

ریاضی را به عنوان مادر علوم پایه معرفی می‌کنند. لذت ریاضی در یادگیری مفهومی و تمرین سوالات مختلف است. در این فرادرس دقیقا به مطالب مهم کتاب ریاضی هفتم پرداخته می‌‌شود و ریاضی هفتم به عنوان اولین مبحث دوره اول متوسطه شامل: نکات ارزشمند و مهمی است که در مقاطع حساس سال‌های بعد کاربردهای بسیاری دارد.

مدرس: علی معصومی مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش دین و زندگی ۲ - پایه یازدهم

همان‌طور که می‌دانید، کتاب دین و زندگی پایه یازدهم، پر‌حجم‌ترین و پر‌اهمیت‌ترین کتاب دین و زندگی در سه سال متوسطه دوم است، چون که تعداد صفحات بیشتری دارد و حدود ۱۰ تست از ۲۵ تست دین و زندگی کنکور سراسری را به خود اختصاص می‌دهد. این نکته بسیار مهم است که بدانید نتیجه دروس عمومی کنکور، اهمیت بسیار زیادی در تعیین رشته و محل دانشگاه دارد. این فرادرس به دور از اتلاف وقت، تمام نکات مورد نیاز دین و زندگی پایه یازدهم را آموزش می‌دهد تا شما با صرف کمترین زمان ممکن، به فراگیری آن پرداخته و به تمامی مطالب تشریحی و تستی کتاب مسلط شوید.

مدرس: مهراد بصیری مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش علوم و فنون ادبی ۱ - پایه دهم

توانایی و مهارت در خوانش متون ادب فارسی، بررسی و تحلیل این آثار ارزشمند، خواننده را با گنجینە گرانبهای متون ادبی گذشته و امروز آشنا می‌سازد. بر این اساس، با مطالعه کتاب علوم و فنون پایه دهم انسانی مسیر درستی برای کسب توانایی و مهارت‌های ذکر شده پیش روی دانش‌آموزان عزیز قرار می‌گیرد. با توجه به هدف برنامه درسی زبان و ادبیات فارسی، بایسته و شایسته است دانش‌‍‌آموزان ضمن آشنا شدن با علوم ادبی، در فنون ادبی نیز مهارت لازم را کسب کنند تا از این طریق بتوانند در زندگی خود با آثار ادبی برخوردی مناسب داشته باشند.


مدرس: خدایار قربانی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۲۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش زبان انگلیسی ۱ - پایه دهم

با توجه به اهمیت روزافزون یادگیری زبان انگلیسی در دنیای امروز، پی بردن به یک روش موثر برای یادگیری این زبان، یک امر مهم محسوب می‌شود، روشی که بتواند به ساختار ذهنی دانش‌آموزان برای یادگیری کمک بسزایی نماید. این فرادرس دقیقا بر ابداع روش متمایز از روش سنتی برای یادگیری تاکید دارد که سعی می‌کند، مباحث را به ساده‌ترین حالت ممکن ارائه دهد و نکاتی را مطرح نماید که رعایت آن‌ها تاثیر بسزایی بر یادگیری مباحث زبان انگلیسی پایه دهم خواهد داشت. ما در این فرادرس می‌خواهیم با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های موثر یادگیری و حذف روش‌های طولانی سنتی، به آموزش مباحث انگلیسی ۱ بپردازیم.

مدرس: شیرین جهانبانی مدت زمان آموزش: ۱۱ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش مطالعات اجتماعی - پایه هفتم

در این آموزش، دانش‌آموزان با علوم اجتماعی به عنوان مجموعه‌ای از علوم که تاریخی، تحلیلی و کل‌نگر است، آشنا می‌شوند و می‌آموزند که تاریخ تنها واقعه‌نگاری و علوم اجتماعی (مدنی) تنها تعریف‌نویسی یک‌سویه نیست. پیرو این هدف، تغییر نگرش دانش‌آموزان به علوم اجتماعی به عنوان دروس حفظی صرف و علاقه‌مند کردن آن‌ها به این حوزه دانشی - کاربردی برای ما اولویت دارد که در این راه، از داوری و قضاوت یک‌سویه و قشری، پرهیز شده است.

مدرس: حمیدرضا منصوریان مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش فلسفه - پایه یازدهم

در این فرادرس تلاش می‌شود تمام مباحث کتاب درسی، بخش ‌به ‌بخش تشریح و تعمیق شود. ضرورت این سیر، گاه ایجاب می‌کند که از کتاب فراروی کنیم و مباحثی را که کتاب به‌ طور خلاصه به ‌آن‌ها اشاره‌ کرده ‌است، به ‌تفصیل بیان کنیم. برای رسیدن به این غایت، تشریح مباحث کتاب با رویکردی انتقادی انجام می‌گیرد، یعنی اگر نقص یا تعارضی در آن باشد، از آن چشم‌‌پوشی نمی‌شود. اگر فلسفه همواره پرسیدن است، آن هم پرسیدن از بنیادها، پذیرش بی‌پرسش کتاب درسی فلسفه، خیانت به محتوای اصلی آن است. امید آن است که مخاطب بتواند بار دیگر به خودش و جهان پیرامون خود بنگرد، از خود بابت بنیادی‌ترین مسائل زندگی ‌خود بپرسد و چیزهایی را که به صرف عرف پذیرفته‌ است، بار دیگر مورد پرسش قرار بدهد.

مدرس: ابوالفضل جعفری خانه مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۲۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش منطق - پایه دهم

از نظر ارسطو، منطق علم نیست بلکه وسیله ای برای ارزش گذاری و جلوگیری از خطا در اندیشه است. از آن جا که انسان تنها موجودی است که می اندیشد، پس تنها موجودی است که اندیشه اش دچار خطا می شود. منطق، ابزاری است برای یافتن و اصلاح خطای در اندیشه. از این رو ، منطق را مقدمه فلسفه می دانند و با همین نگرش در مدارس و رشته علوم انسانی، آموزش منطق قبل از فلسفه انجام می شود. کتاب منطق برای دانش آموزان دهم انسانی حاوی مطالب بسیار مفید در زمینه شناخت کلمات و مخصوصا قضایا (جملات منطقی) و نیز شناخت انواع مغالطه ها (خطاهای اندیشه) است که فهرست آن در پایان کتاب موجود است. یکی از بهترین روش های آزموده شده در تدریس کتاب منطق، استفاده از جدول و ارائه تصویری کلی از هر درس در ابتدای هر جلسه است. در ادامه نیز جوانب مختلف دروس، مورد بررسی قرار می گیرد.

مدرس: کیوان محب خسروی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش علوم و فنون ادبی ۲ - پایه یازدهم

عروض و قافیه، علم درست‌‌خوانی و کسب لذت موسیقی از نظم و شعر است. بدون شناخت آن، امکان قرائت اصولی شعر فراهم نمی‌شود. در کتب علوم و فنون رشته انسانی نیز با توجه به همین مهم، علم عروض و قافیه به عنوان یکی از مبانی علم ادبیات به دانش‌‌آموزان تدریس می‌‌شود. عدم شناخت، رغبت دبیران و همچنین تسامح کتب درسی به فاصله گرفتن دانش‌آموزان از این مبحث شیرین انجامیده است. هدف از این فرادرس، آموزش اصولی از مقدمات بحث تا سطوح پیشرفته به علاقه‌مندان است که علاوه بر تحصیل مبانی به صورت تئوریک، گوش‌های خود را نیز با ابیات ناب، طرائف و ظرایف این علم آشنا کنند تا هنگام آزمون با صرف کمترین زمان به نتیجه ممکن دست یابند.

مدرس: علیرضا بدیع مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۱۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش عربی، زبان قرآن ۱ - پایه دهم

در این فرادرس، مباحث کتاب درسی را به شما آموزش می‌ دهیم. از این رو، علاوه بر متن درس، مباحث درس را نیز ترجمه می کنیم. قواعد را با شیوه ای متفاوت و گویا یاد می گیرید و به گونه ای تمرین حل می کنیم که هر درس را به خوبی تمام کرده و سپس وارد درس جدید شوید. بدین ترتیب، علاوه بر تمارین کتاب درسی، تمرین های بیشتری را حل می کنیم تا با سوالات مختلف و چالش‌ های آن آشنا شوید و در هر درس، سوالات تستی آن مبحث را نیز با هم می بینیم تا بتوانید آزمون های آزمایشی را به خوبی پشت سر بگذارید. مهم ترین موارد آموزشی که در این فرادرس به آن پرداخته می شود، شامل: آموزش کتاب درسی، آموزش قواعد، ترجمه درس و تمارین، حل تمارین بیشتر و حل تست و تحوه تست زنی است.

مدرس: راضیه یادگاری مدت زمان آموزش: ۱۵ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش علوم تجربی پایه نهم - بخش شیمی

درس یکم این آموزش در مورد طبقه بندی مواد است که به طور اختصاصی در مورد مواد خالص بحث می کند. در ادامه در مورد زیرگروه های مواد خالص که شامل فلز، نافلز و شبه فلز است نیز، توضیحاتی ارائه می گردد. پس از بررسی کامل جدول تناوبی عناصر، انواع پلیمرهای طبیعی و مصنوعی مورد بررسی قرار می گیرد. درس دوم در مورد انواع ترکیبات یونی و کوالانسی (اشتراکی) است و در درس سوم، در مورد رابطه بین رفتار انسان ها و آلودگی یا تخریب محیط زیست بحث می گردد. پس از بررسی انواع چرخه های موجود در طبیعت، با نفت، مواد تشکیل دهنده آن و کاربردهای این ماده آشنا می شویم. در نهایت به بررسی انواع هیدروکربن ها (Hydrocarbon) و مختصری از شیمی آلی می پردازیم. هدف از این فرادرس، نگاهی عمیق و موشکافانه به مفاهیمی مانند: ساختار اتم ها، مواد و طبقه بندی آن ها، انواع پیوندهای موجود در مواد و نیز دسته بندی پلیمرهای طبیعی و مصنوعی است.

مدرس: دکتر شادی قزلباش مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش دین و زندگی ۳ - پایه دوازدهم | تجربی، ریاضی، فنی و حرفه ای و کاردانش

در این فرادرس تلاش بر این است که دانش‌آموز در هر سطحی که باشد، بتواند استفاده مناسب از آن را به عمل آورده و تمامی نکات را فرا گیرد. آیات درس به شیوه مناسب تجزیه و تحلیل شده است، یعنی پیام مورد نظر هر واژه و مفهوم آن نیز بیان شده است. متن درس به صورت نموداری و هدفمند طراحی شده و با بیان ساده و قابل درک، تمام مطالب تشریح شده است.

مدرس: خیرالله اسماعیلی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش عربی، زبان قرآن ۳ - رشته ادبیات و علوم انسانی

زبان عربی یکی از زبان‌های زنده دنیا است که به علت داد و‌ ستد و روابط اقتصادی و سیاسی گسترده‌ای که میان ما و کشورهای عربی در حال جریان است، روز‌‌ به ‌‌روز توسعه ‌یافته است و آموختن آن برای ما الزامی است. شایان ذکر است که نوع آموزش و یادگیری عربی برای فراگیران این درس، از اهمیت بالایی برخوردار است. ما در این فرادرس برآنیم که با استفاده از درس‌نامه‌های دقیق، ارائه واژه‌نامه و ترجمه متن دروس و بررسی قواعد هر درس به‌ همراه یادآوری برخی نکات ترجمه‌ای و در نهایت تستی، زبان عربی را به ‌خوبی به شما آموزش دهیم.

مدرس: دکتر محمدمهدی طاهری مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش نگارش - پایه هفتم

آموزش نگارش فارسی پایه هفتم بر پایه کتاب درسی نگارش فارسی وزارت آموزش و پرورش چاپ سال ۱۳۹۹ آماده شده است. آموزش مهارت‌های نوشتاری، رویکرد اصلی ما در این آموزش است. اگر چه که نگارش و فنون و جنبه‌های آن رنگارنگ است و در موارد بسیاری به سلیقه بستگی دارد، اصول و مبانی مشترکی می‌توان یافت که دانستن و تمرین آن برای هر زبان‌ورزی لازم است. در این فرادرس تلاش شده است تا محتوای نه چندان گسترده کتاب درسی با افزونه‌هایی در انواع و فنون نگارشی پربار شود و از دیگر سو، برخی موضوع‌های سلیقه‌ای مطرح شده در کتاب هم دقیق‌تر توضیح داده شوند تا از کج‌فهمی‌های احتمالی جلوگیری شود.

مدرس: پوریا طباطبایی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش علوم تجربی - پایه هشتم — بخش شیمی

شیمی، علم مواد، عناصر و مولکول ها است. دانشی است که از هسته اتم تا کهکشان و اعماق دریا را بررسی می کند و با مطالعه و آزمایش به ابداع یا ساخت فرآورده های جدید می پردازد و لذا اهمیت رشته های مرتبط با شیمی بر کسی پوشیده نیست. از این رو، آموزش مفاهیم و نظریه های علم شیمی از همان دوران ابتدایی آغاز شده و تا مقطع دکتری ادامه دارد. در این آموزش در مدت زمانی کوتاه با یکی از مفاهیم شیمی، تحت عنوان یون آشنا می شوید که این مفهوم از پایه و چگونگی تبدیل اتم به یون ‌های مثبت و منفی و در نهایت تشکیل نمک طعام به شکل مفهومی توضیح داده شده است.

مدرس: کبری السادات بهشتی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش نگارش - پایه هشتم

مهارت‌های چهارگانه زبانی، مهم‌ترین ابزار ارتباطی هر انسانی محسوب می‌شود. مهارت‌‌های چهارگانه شامل: شنیدن، گفتن، خواندن و نوشتن است. این مهارت‌ها را به دو شکل و با دو معیار می‌توان دسته‌‌بندی کرد که اولین دسته‌‌بندی بر پایه روانشناسی رشد است که مهارت‌ها را به مهارت‌های اولیه (شنیدن و گفتن) و مهارت‌های ثانویه (خواندن و نوشتن) تقسیم‌بندی می‌کند. دسته‌‌بندی دیگر از دل نگرش سیستمی بیرون آمده و مهارت‌‌ها را به دو دسته ورودی (شنیدن و خواندن) و خروجی (گفتن و نوشتن) تقسیم می‌کند. در زمانه‌ای که عصر اطلاعات و ارتباطات نامیده می‌شود، ورزیدگی در برخورد با داده‌‌های نوشتاری و توان تولید نوشته، اهمیتی انکار‌‌نشدنی دارد.

مدرس: شایان دادبین مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۳۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش عربی، زبان قرآن ۲ - رشته ادبیات و علوم انسانی

آموزش عربی یازدهم رشته انسانی از این جهت دارای اهمیت است که درس عربی برای رشته انسانی یک درس اختصاصی است و برای دانش‌آموزان این رشته و موفقیت در کنکور برگ برنده است. برای آموزش این درس تلاش کرده‌ایم که نه تنها تمام جملات را ترجمه کنیم و تمرینات کتاب را با تکنیک و روش‌های ناب حل کنیم، بلکه آموزش قواعد را با زبانی ساده و شیوا بیان کنیم تا هر دانش‌آموز در هر سطحی بتواند آن را فرا بگیرد و البته تمام جملات هر درس را از جهت قواعد آنالیز می‌کنیم، یعنی پس از آموزش، قواعد هر جمله‌ای که در هر بخشی دیده شود، از جهت قواعد همان درس بررسی می‌گردد.

مدرس: پیمان کشاورز صدر مدت زمان آموزش: ۱۶ ساعت و ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش علوم و فنون ۳ - پایه دوازدهم

بدون شک یک رکن پاسخگویی به تمام سوالات ادبیات کنکور، تسلط بر مباحث درس علوم و فنون ادبی است. این درس اگرچه جزو دروس تخصصی رشته علوم انسانی و رشته علوم و معارف اسلامی است، اما برای پاسخگویی به سوالات ادبیات فارسی آزمون سراسری باید بر مباحث این درس خصوصا در بخش آرایه‌ها، عروض و قافیه تسلط داشت. شما در این فرادرس علاوه بر آشنایی با تاریخ ادبیات ایران در دوران قاجار (دوره بازگشت ادبی و دوران بیداری) و دوران معاصر، مباحث مهمی از بحث وزن شعر، اختیارات وزنی، وزن شعر نو و همچنین آرایه‌های بسیار مهم و کاربردی نظیر: مراعات نظیر، تلمیح، تضمین، لف و نشر، تضاد، متناقض‌نما، اغراق، ایهام و ایهام تناسب را یاد می‌‏گیرید. در این آموزش تلاش شده است که تمام مباحث کتاب علوم و فنون ادبی با شرح دقیق موارد مختلف به دانش‌آموزان ارائه شود و البته علاوه بر دانش‌آموزان، تمام افراد علاقه‌مند به ادبیات فارسی نیز می‌‏توانند از این آموزش استفاده کنند.

مدرس: دکتر سیدعلی هاشمی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
24

آموزش زمین شناسی - پایه یازدهم

در این فرادرس، مطالب کتاب زمین‌شناسی پایه یازدهم دبیرستان بررسی شده و با استفاده از شکل، نمودار و… شرح داده شده است، به طوری‌ که نکات لازم جهت یادگیری کتاب زمین‌شناسی پایه یازدهم در دسترس دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و آن‌ها به راحتی در آزمون‌های مدرسه‌ای، هماهنگ و کنکور، امتیاز خوبی را کسب می‌کنند. دانشجویان رشته‌های زمین‌شناسی، مهندسی عمران و مهندسی معدن نیز، با استفاده از این آموزش، اطلاعات پیش‌نیاز دروس دانشگاهی مرتبط را به دست می‌آورند.

مدرس: حمیده محمدی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
25

آموزش علوم تجربی پایه نهم - بخش زیست و زمین‌ شناسی

با توجه به اینکه بخش زیست و زمین کتاب علوم تجربی حاوی فصول ضروری و پایه جهت ارائه دیدگاه مناسب برای دانش‌آموزان جهت تصمیم‌گیری برای ادامه مقاطع بعدی تحصیلی است. از این رو به این بخش‌ها می‌پردازیم که دارای مطالب سودمند برای آشنایی با دنیای زنده و غیر زنده و ارتباط آن‌ها با یکدیگر است. در این فرادرس سعی بر آن است که از طریق بیان ساده، ارائه تصاویر و نکات مهم، دانش‌آموزان با مطالب پایه و اساسی بخش زیست‌شناسی و زمین‌شناسی آشنا شوند.

مدرس: دکتر شتاو یوسفی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
26

آموزش جامعه شناسی ۲ - پایه یازدهم

جامعه‌شناسی سال یازدهم، یکی از مهمترین دروس اختصاصی رشته انسانی و پل ارتباطی بین جامعه‌شناسی سال دهم و دوازدهم است. با توجه به این که این درس جزو دروس اختصاصی دانش‌آموزان انسانی است، اهمیت بسیار زیادی در افزایش تراز دانش‌آموزانی که در کنکور سراسری انسانی شرکت می‌کنند، دارد. مطالبی که در این درس از سال دهم تا سال دوازدهم بیان شده، ارتباط معنایی با هم دارند. سال دهم پیش‌نیاز سال یازدهم و سال یازدهم پیش‌نیاز سال دوازدهم است. برای اینکه شما این درس را به خوبی یاد بگیرید، نیاز به توضیح برخی از قسمت‌های مفهومی هر درس دارید.

مدرس: سعید شاهپری مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
27

آموزش جامعه شناسی ۱ - پایه دهم

درس جامعه‌شناسی ۱ اهمیت زیادی برای دانش‌آموزان رشته‌های علوم و ادبیات انسانی و علوم و معارف اسلامی دارد و در اکثر رشته‌های انسانی ضریب ۳ دارد که ناشی از اهمیت این درس است. در سال‌های گذشته، سوالات دروس جامعه‌شناسی به صورت مفهومی و ترکیبی در کنکور سراسری طرح شده که کار پاسخگویی به این سوالات را سخت کرده است. در این آموزش سعی بر این است تا مفاهیم این درس را پله به پله و به صورت تصویری و ساده، از ابتدایی‌ترین مفاهیم یعنی کنش‌های انسانی شروع کند و با یکی از پیچیده‌ترین مفاهیم اجتماعی، یعنی هویت ایرانی به پایان برساند تا دانش‌آموزان فهم عمیقی از دروس پیدا کنند و به راحتی بتوانند سخت‌ترین سوالات جامعه‌شناسی را نیز پاسخ دهند.

مدرس: محمدصادق فرهمند نکو مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۴۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
28

آموزش نگارش ۲ - پایه یازدهم

آشنایی با تکنیک‌های نوشتن، علاوه بر گسترش مهارت‌های نوشتاری، بر انسجام ذهن و زبان نیز می‌افزاید. چگونگی آغاز و انجام کلام، عمق بخشیدن به سخن، ایجاد تعلیق و جذابیت در سخن گفتن و در نهایت برقراری روابط بین فردی موفق، از مهارت‌های فردی قرن بیست و یکم به شمار می‌رود که آشنایی با تکنیک‌های این آموزش بخش قابل توجهی از آن‌ها را برای مخاطبان به ارمغان می‌آورد. نوشتن مهارتی است که هم ذاتی و هم اکتسابی است، اما مهم‌ترین نکته در مورد تقویت این مهارت، پشتکار و سخت‌کوشی است. مطالعه نمونه‌های متعدد، کلاس‌ها و فیلم‌های آموزشی مناسب نیز، از ضروریت‌ها برای نوشتن محسوب می‌شود.

مدرس: مرجان سجودی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت
یادگیری را شروع کنید
29

آموزش نگارش ۱ - پایه دهم

در این آموزش، نگارش (۱) پایه دهم - دوره دوم متوسطه به صورت مهارتی تدریس می گردد. چهار تکنیک و روش نوشتن به شما معرفی می شود و شما نوشتن متن را به صورت گام به گام می آموزید. این روش ها بسیار کاربردی و موثراند که در صورت به کار گرفتن آن ها، می توانید نوشته هایی زیبا و پرمحتوا خلق کنید. روش های: پرسش ‌سازی، جانشین ‌سازی، سنجش و مقایسه و همچنین تضاد مفاهیم از جمله این روش ها محسوب می شوند. همچنین دو قالب پرکاربرد نوشتاری: نوشته ‌های گزارش ‌گونه و نوشته‌ های داستان‌ گونه نیز معرفی شده و شیوه نگارش آن‌ ها آموزش داده شده‌ است.

مدرس: محمد گودرزی دهریزی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
30

آموزش جامعه شناسی ۳ - پایه دوازدهم علوم انسانی

درس جامعه‌شناسی یکی از دروس اختصاصی در رشته علوم انسانی دوره دوم دبیرستان است. از آنجایی که آزمون پایانی این درس به صورت نهایی و هماهنگ کشوری برگزار می‌گردد و همچنین در کنکور سراسری از مباحث این درس سوالاتی در دفترچه اختصاصی رشته علوم انسانی مطرح می‌شود، ما در این فرادرس سعی داریم تا در قالب اسلایدهای اختصاصی دروس و بر اساس سوالات مطرح شده در امتحانات نهایی و همچنین کنکور سراسری، این درس را ارائه دهیم.

مدرس: جبار قاسمی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
31

آموزش نگارش - پایه نهم

در ادامه آموزش نگارش هفتم(+) و هشتم(+)، در این فرادرس به آموزش تفصیلی کتاب نگارش فارسی سال نهم می‌پردازیم. این برنامه از جهتی پوشش‌دهنده محتوای درسی دانش‌آموز سال نهم است و او را در مسیر تحصیل یاری خواهد کرد و از دیگرسو اهمیتی پایه‌ای در روند بهبود کیفیت نگارش دانش‌آموز دارد. همچنین تلاش شده است تا در بیان و تفسیر مطالب با اصلاح نادرستی‌ها، بهبود محتوا و افزودن به مطلب‌های کتاب درسی و همچنین بهره‌گیری از شیوه‌های بیان متفاوت و کارآمد، یادگیری عمیق و بهتری برای دانش‌آموز میسر شود.

مدرس: پوریا طباطبایی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
32

آموزش عربی، زبان قرآن ۲ - پایه یازدهم — ویژه رشته های ریاضی و تجربی

در این فرادرس سعی شده است تا بدون درگیر کردن دانش‌آموزان با مطالب زائد و زمان‌بر، به آموزش زبان عربی در قالب آموزش ترجمه‌ لفظ‌ به‌ لفظ جمله‌ها و آموزش قواعد تا حد امکان ساده‌‌شده بپردازد. این فرادرس از دانش‌آموز می‌خواهد تا مانند کلاس درس از ثانیه‌ ابتدایی تا انتهایی همراه آن شود و همگام با دبیر به ترجمه و حل تمارین بپردازد.

مدرس: محمد میرزاعلی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
33

آموزش درس فارسی - پایه هشتم

آموزش‌های قالبی و گاه غیر تخصصی زبان و ادبیات فارسی، ضعف پایه‌ای و مشترک اغلب آموزش‌های کنونی محسوب می‌شود که کلیدها و قالب‌های ناقصی را برای آموزش خود در نظر گرفته‌اند. با توجه به اهمیت خاص ادبیات فارسی و تاثیر آن در پرورش هوش کلامی، ادبی، عاطفی و استدلالی تمام افراد (به خصوص دانش‌آموزانی که در سال‌های اولیه یادگیری زبان و ادبیات فارسی هستند)، این فرادرس با آموزش‌هایی مفهومی با زبانی صمیمی همراه شما است تا در سال‌های آتی، مشکلات عدیده دیگران در یادگیری ادبیات را نداشته باشید.

مدرس: کریم نقدعلی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۱۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
34

آموزش ریاضی - پایه دهم | رشته های تجربی و ریاضی

در این آموزش سعی شده است تا به حل تمرین‌ها، فعالیت‌ها، کار در کلاس‌ها و سایر مطالب کتاب درسی به طور دقیق پرداخته شود، چون هدف اصلی ما در این فرادرس امتحان‌های نهایی و تشریحی مدارس است و دانش‌آموزان باید به صورت خیلی خاص با یک آموزش کلی به همه مطالب آن بپردازند.

مدرس: محمد‌مهدی قرائی مدت زمان آموزش: 16ساعت و 15دقیقه
یادگیری را شروع کنید
35

آموزش ریاضی و آمار ۳ - پایه دوازدهم علوم انسانی

این آموزش، برای دانش‌آموزان سال دوازدهم و داوطلبین کنکور رشته انسانی در نظر گرفته شده است. دانش‌آموزانی که کتاب سال دهم و یازدهم را مطالعه کرده‌اند، می‌توانند از این آموزش استفاده کنند. این فرادرس مطالب کتاب درسی را به همراه مثال‌های متعدد توضیح داده و مسائل را به صورت تشریحی بیان کرده است. همچنین، تمرین‌ها و فعالیت‌های کتاب درسی پاسخ داده شده و در انتها نیز نمونه سوالات امتحانات نهایی بیان شده تا دانش‌آموزان به راحتی بتوانند به سوالات پاسخ دهند و علاوه بر این، نکاتی که برای کنکور لازم است نیز، بیان شده است.

مدرس: دکتر اسحاق اسفندیار مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
36

آموزش فیزیک پایه دهم - فیزیک ۱

در شروع لازم است ذکر کنیم که با وجود اینکه این تدریس برای دانش آموزان رشته ریاضی آماده شده است، اما تمامی مباحث کتاب فیزیک دهم رشته تجربی را نیز پوشش می دهد. فیزیک سال دهم از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که شروع آشنایی دانش آموز با مباحث جدی علم فیزیک است و لذا شیوه تدریس فیزیک دهم، نگرش دانش آموزان نسبت به درس فیزیک و حتی در یک سطح بالاتر نگرش دانش آموزان نسبت به قوانین حاکم بر طبیعت را پایه ریزی می کند. از طرف دیگر، هر ساله بین ۲۵ تا ۳۵ درصد سوالات کنکور درس فیزیک رشته های تجربی و ریاضی از کتاب فیزیک ۱ یا فیزیک دهم طرح می شود و همچنین اهمیت و نقش درس فیزیک در تعیین رتبه و تراز دانش آموزان در رشته های ریاضی و تجربی بر کسی پوشیده نیست.

مدرس: دکتر روح الله محمدی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
37

آموزش عربی - پایه هفتم

عربی پایه هفتم، اولین پایه‌ای است که دانش‌آموزان با این درس مواجه شده و به زعم بسیاری از دانش‌آموزان، یادگیری این درس سخت است، اما ما در این آموزش سعی کرده‌ایم تا با شیوه‌ای ساده، این آموزش را برای دانش‌آموزان عزیز تدریس نماییم. در آموزش افعال، از بند انگشتان دست برای یادگیری و برای یادگیری آسان‌تر لغات، از داستان‌های مختلف بهره گرفته شده است. همچنین برای آموزش قواعد دیگر سعی شده از راهی آسان این اتفاق صورت گیرد. هدف از این فرادرس در واقع، آموزش اسم از لحاظ جنس و تعداد، آشنایی با کلمات پرسشی زبان عربی، آشنایی با ضمایر و افعال ماضی در زبان عربی است.

مدرس: سجاد فتاحی زفرقندی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
38

آموزش عربی - پایه هشتم

در این آموزش، فهم درست متن کتاب درسی و یادگیری لغت‌های جدید در متن و تکرار لغت‌های عربی هفتم به همراه آموزش قواعد، مورد توجه بوده است. یادگیری ۲۰۰ لغت جدید به همراه تکرار ۴۰۰ لغت پیشین و همچنین آموزش قواعد مربوط به اسم، فعل و ضمیر در این آموزش طراحی شده است. این آموزش در ده درس همراه با ترجمه و یادگیری اصول آن و همچنین حل تمرین‌های مرتبط، با هدف تعمیق یادگیری در اختیار مخاطبین عزیز قرار گرفته است.

مدرس: محمد میرزاعلی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
39

آموزش فیزیک - پایه دهم - مرور و حل تمرین

یکی از چالش های بزرگ دانش ‌آموزان در هنگام ورود به مقطع جدید (دبیرستان)، آشنایی با مباحث روز دنیا همچون فیزیک و قوانین آن است. فیزیک دهم با معرفی مفهوم این مباحث، ما را در مسیر پیشرفت ‌های صورت گرفته توسط انسان ها قرار داده و ذهن ما را برای خلق ایده‌ های نوین ترغیب می‌ نماید. هدف از این آموزش، ارائه مختصری از درسنامه و در نهایت حل تمرین ‌های مهم و کاربردی فیزیک دهم دبیرستان است که ما را در یادگیری مفهوم هر مبحث یاری می ‌کند.

مدرس: رضا مرسلی مدت زمان آموزش: ۱۴ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
40

آموزش علوم تجربی - پایه هفتم

در این آموزش مفاهیم کتاب درسی علوم پایه هفتم تدریس می‌شود. در ارائه، تفهیم مباحث و مفاهیم مورد نظر آموزشی سعی شده است تا سادگی، روانی و ترتیب موضوعی کتاب مورد توجه قرار گیرد، چرا که همیشه یک نگاه کلی به موضوع، یاد‌گیرنده را در تسلط به جزئیات مساله و کشف ارتباط بین آن‌ها بسیار یاری می‌کند.

مدرس: سید مهدی تقوی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
41

آموزش شیمی ۳ - پایه دوازدهم

در این فرادرس، درس شیمی سوم دبیرستان در ۴ درس آموزش داده می‌شود. در درس یکم، با مولکول‌های شوینده آشنا می‌شوید و پس از آن، اسیدها و بازها را می‌شناسید و در ادامه می‌توانید قدرت اسیدها و بازها را مقایسه کنید و pH آن‌ها را محاسبه نمایید، در درس دوم، از الکتروشیمی به عنوان راهی برای تولید جریان الکتریسیته از واکنش‌های شیمیایی صحبت می‌کنیم و در درس سوم، انواع مواد را از نظر ساختار و ویژگی‌ها بررسی می‌کنیم و سرانجام در درس چهارم، روش‌های رفع آلودگی هوا و تولید بیشتر آمونیاک مورد استفاده در کودهای شیمیایی و طرز تهیه ظروف پلاستیکی PET را فرامی‌گیریم.

مدرس: مهدی باغشاهی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۲۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
42

آموزش زبان انگلیسی - پایه هفتم

در این فرادرس تلاش شده است تا از ابتدای مباحث حروف الفبای انگلیسی و استفاده از آن‌ها در کلمه و جمله‌سازی به شما آموزش داده شود. نوآوری در تحلیل محتوای آموزشی، با تمرین و تکرار و همراهی شما سرعت یادگیری را افزایش می‌دهد. هدف از این فرادرس، آموزش آسان چهار مهارت گفتاری، نوشتاری، شنیداری و مکالمه است. همراه شدن با تکنولوژی و توانایی برقراری ارتباط با دوستان و افراد جامعه در ایران و سایر نقاط کشور از ضرورت‌های این آموزش محسوب می‌شود.

مدرس: زهرا تقدمی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
43

آموزش عربی - پایه نهم

در این آموزش علاوه بر مباحث عربی نهم، خلاصه قواعد عربی هفتم و هشتم نیز آمده است. با فراگیری قواعد عربی سال نهم، معنای تمام فعل‌ها و کاربرد آن‌ها را به‌ خوبی می‌آموزیم. همچنین با یادگیری ساعت به زبان عربی، زمان عربی را به‌ خوبی فراخواهیم گرفت. ضرورت رسیدن به این هدف با فراگیری قواعد درس‌ها، معنای لغات، عبارات و تمرین‌ها در این آموزش به‌ خوبی نمایان می‌شود که جهت تسهیل در برقراری ارتباط با دیگران مفید است. یادگیری این زبان در فهم معنای ادعیه و مفاهیم قرآنی بسیار مفید و کاربردی است.

مدرس: مرتضی بوالحسنی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
44

آموزش زبان انگلیسی - پایه هشتم

آموزش زبان هشتم فرایند یادگیری شما را در سایر مقاطع تحصیلی آسان‌تر کرده و به راحتی قادر هستید در مورد علایق، قابلیت‌ها، مسائل و مشکلات مربوط به سلامتی و فعالیت‌های روزمره خود صحبت کرده و دانش زبانی خود را تقویت کنید و همچنین با اطمینان کامل و با اعتماد به نفس بیشتری به مکالمه، حضور در جوامع بین‌المللی و دسترسی به علوم جدید بپردازید.

مدرس: زهرا تقدمی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
45

آموزش ریاضی و آمار ۱ - پایه دهم علوم انسانی

در این آموزش سعی بر این است، ضعف‌های پایه‌‌ای دانش‌آموزان در درس ریاضی برطرف شود و مطالب به گونه‌‌ای آموزش داده شوند تا دانش‌آموزان به صورت دقیق یاد بگیرند و هیچ‌گونه ضعف و ابهامی در تفهیم موضوعات نداشته باشند و با قدرت بتوانند به سوال‌های این بخش در کنکور سراسری نیز پاسخ دهند. غالبا این درس در مدارس به خاطر دروس تخصصی این رشته کنار گذاشته می‌شود، در حالی که سرمایه‌‌گذاری در درس ریاضی برای دانش‌آموزان علوم انسانی، بسیار سودمند و نتیجه‌‌بخش است. این فرادرس تمامی مباحث کتاب درسی را پوشش می‌دهد که به زبانی ساده و روان در اختیار شما قرار گرفته است و می‌توانید با صرف وقتی بسیار کمتر از زمان مدرسه، از آن بهره ببرید.

مدرس: علی آقابالایی توفیقی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
46

آموزش ریاضی ۲ - پایه یازدهم علوم تجربی

بر اساس تفکر سنتی موجود فرض بر این است که دانش‌آموزانی به رشته علوم تجربی گرایش دارند که در درس ریاضی ضعیف هستند اما در سال‌های اخیر تعداد زیاد متقاضیان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی و رقابت نفس‌گیر موجود در کنکور سراسری رشته تجربی، اهمیت درس ریاضی را دوچندان کرده است، زیرا کسانی موفق به کسب رتبه‌های برتر می‌شوند که نقطه ضعف رقیبان که همان درس ریاضی است، نقطه قوت آن‌ها باشد. در آموزش پیش ‌رو سعی شده تمام نکات کتاب درسی به صورت مفهومی آموزش داده شود و با حل مثال‌های گوناگون مطالب آموزش داده شده در ذهن دانش‌آموزان تثبیت گردد.

مدرس: علیرضا اردستانی مدت زمان آموزش: ۱۴ ساعت
یادگیری را شروع کنید
47

آموزش علوم تجربی پایه هشتم - بخش فیزیک

هدف از تالیف و تدریس کتاب های علوم در مقطع ابتدایی و متوسطه اول، آشنایی دانش آموزان با مبانی علوم پایه نظیر: فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زمین شناسی است. یادگیری علوم از دو جهت اهمیت دارد، نخست این که یک شهروند هوشمند و آگاه لازم است که با فراگیری این علوم، آینده روشنی را برای خود و دیگران رقم بزند و هدف بعدی این است که هر یک از شاخه های علوم، بخشی از آینده شغلی دانش آموز را تشکیل می دهد. مثلا اگر هدف مهندس شدن باشد، یادگیری فیزیک و شیمی ضروری است و اگر دانش آموز بخواهد پزشک شود، علاوه بر یادگیری مباحث ذکر شده باید زیست شناس قابلی نیز باشد.

مدرس: مهدی نوعی باهوش مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
48

آموزش علوم تجربی پایه نهم - بخش فیزیک

کتاب علوم نهم، یکی از مهمترین و پر‌کاربردترین کتب دوره متوسطه اول است و لذا فهم و ادراک این درس به عنوان یکی از ابزارهای طبیعت و پیرامون‌شناسی، برای نظام آموزشی و دانش‌آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین مباحث مطرح شده در بخش فیزیک این کتاب به عنوان پیش‌زمینه و پایه‌ای برای فیزیک سال‌های آینده در متوسطه دوم خواهد بود. این اهمیت، نگاه ویژه و توجه خاص به این درس را می‌طلبد. قابل ذکر است که ایجاد پایه‌ای محکم برای رفع برخی از مشکلات در درس فیزیک در متوسطه دوم، خود بیانگر ضرورت رسیدن به این هدف است. بنابراین، سعی بر این داریم که با روش‌های نوین به بیان و تفهیم هر چه بهتر این درس بپردازیم.

مدرس: دکتر مینا عاشوری مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
49

آموزش فیزیک ۲ - پایه یازدهم — مرور و حل تمرین

دانش‌آموزان رشته ریاضی و تجربی در فیزیک سال یازدهم دبیرستان با مباحث الکتریسیته و جریان‌های الکتریکی و دنیای مغناطیس آشنا می‌شوند. اهمیت آشنایی با این مباحث را می‌توان در ساخت ابزارآلات پیشرفته امروزی مشاهده نمود. در این آموزش سعی‌شده است تا با بهره‌گیری از مفاهیم هر موضوع و استفاده از تصاویر و نکات مهم، ابقای مطالب در ذهن دانش‌آموز تثبیت گردد و در نهایت با حل چند نمونه از سوالات پرتکرار امتحانی، بستر مناسب برای اخذ نمرات مطلوب در امتحانات درسی فراهم گردد.

مدرس: رضا مرسلی مدت زمان آموزش: ۲۰ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
50

آموزش ریاضیات گسسته - پایه دوازدهم

در این فرادرس سعی شده است که مباحث مربوط به کتاب آموزشی ریاضیات گسسته با بیانی شیوا تدریس شود و در مدت زمانی کوتاه با استفاده از توضیحاتی قابل فهم و روش‌های ساده، بتوانید مسائل مربوط به نظریه اعداد، بخش‌پذیری در اعداد صحیح و استدلال‌های ریاضی و همچنین همنهشتی در اعداد صحیح و کاربردهای آن، گراف و مدل‌سازی و نیز ترکیبیات و شمارش، اصل شمول و عدم شمول و اصل لانه کبوتری در ریاضیات گسسته را به راحتی فهمیده و حل نمایید‌. برای ضرورت یادگیری ریاضیات گسسته می‌توان به این موضوع اشاره کرد که این درس به علت این که شامل مطالب علمی و کاربردی ریاضیات است، در علوم مهندسی، کامپیوتر، برق، شبکه، عمران و سایر علومی که به گراف و شبکه مربوط می‌شود، مورد نیاز است.

مدرس: نسیم محمودی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
51

آموزش زبان انگلیسی (۳) - پایه دوازدهم

در این فرادرس سعی شده است هر چهار مهارت زبان شامل: مهارت‌های شنیداری (Listening)، گفتاری (Speaking)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) آموزش داده شود. در تهیه و تنظیم این آموزش تلاش بر این بوده است که توضیح‌ها و تمرین‌های درس برای همه دانش‌آموزان مستعد، مفید باشد و برای دانش‌آموزان برتر نیز به نکات ویژه‌ای اشاره شده است. توصیه می‌شود ضمن مطالعه دقیق کتاب درسی و حل تمرین‌های آن به این آموزش مراجعه نموده و برای کسب نتایج مطلوب از آن بهره ببرید. امید است این آموزش در تسهیل کار دبیران و مخاطبین محترم موثر واقع شود.

مدرس: سهراب غلام‌پور مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
52

آموزش هندسه پایه دهم - هندسه ۱

هدف از آموزش هندسه، زمینه سازی برای تقویت ذهنی، قدرت، درک زیبایی و هنر، خلاقیت و استدلال و همچنین آشنایی با کاربردهای آن در زندگی روزمره، مثل محاسبه مساحت زمین ها و نیز استفاده از مباحث آن در علوم دیگر، همچون فیزیک است. ضمنا، زمینه تجسم فضایی که در رشته های مهندسی کاربرد فراوانی دارد نیز برای دانش آموزان فراهم می گردد. هدف از فرا گیری هندسه، ارتباط ریاضی با دنیای واقعی و روشن ساختن ایده ها در عرصه های دیگر ریاضیات است. علاوه بر این، در هندسه به دنبال درک شکل های هندسی، تشخیص روابط و خصوصیات آن ها، استدلال استقرایی و استنتاجی، درک فرایندهای حدس زدن، توجیه کردن، مدل سازی ریاضی و حل مسائل مختلف نیز هستیم.

مدرس: حسن صالحی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
53

آموزش ریاضی ۳ — پایه دوازدهم علوم تجربی

درس ریاضی ۳ از دروس بسیار پراهمیت و چالشی برای دانش‌آموزان رشته تجربی‌ است که از هفت درس تشکیل شده ‌است. در حدود چهار درس آن، ادامه‌ دروس سال‌‌های دهم و یازدهم تجربی‌ است که این موقعیت را برای هر دانش‌آموزی فراهم می‌کند تا هرگونه اشکال و نامفهومی را که از سال‌های گذشته به همراه خود دارد در کنار آموزشی صحیح و اصولی جبران کند و با خیالی آسوده به استقبال امتحان نهایی و در ادامه‌ آن آزمون کنکور برود.

مدرس: سید عادل‌رضا مرتضوی مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
54

آموزش حسابان ۲ - پایه دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک

درس حسابان آنقدر برای دانش‌آموزان رشته ریاضی فیزیک مهم است که دقیقا در دروس رشته‌های دبیرستان می‌توان گفت این درس از اهمیت بسیار بالایی برای آن‌ها برخوردار است. دانش‌آموزان می‌بایستی به صورت کامل و دقیق این درس را بررسی کنند و با اهمیت به آن بپردازند و با حل تمارین زیاد بتوانند این درس را به زانو در بیاورند.

مدرس: محمد‌مهدی قرائی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
55

آموزش فارسی - پایه نهم

ما در این آموزش سعی کردیم که کتاب فارسی پایه نهم را از سه منظر: واژه‌شناسی، آرایه‌های ادبی و دستور زبان فارسی بررسی کنیم. یکی از ویژگی‌های مهم این است که با سطحی ساده و ابتدایی بحث را آغاز کردیم و به مرور، سطح تحلیل و تبیین ما پیشرفته می‌شود، به نحوی که دانش‌آموز پس از سپری کردن چند درس به راحتی می‌تواند اساس واژه‌شناسی، آرایه‌های ادبی و دستور زبان فارسی را درک کند.

مدرس: محمد شیخ الاسلامی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۲۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
56

آموزش ریاضی و آمار ۲ - پایه یازدهم علوم انسانی

در این فرادرس، تمامی نکات کتاب درسی خدمت مخاطبین ارائه می‌شود که همواره علاوه بر مطرح کردن نکات کتاب درسی، نکات و مطالبی که در پایه‌های قبلی تدریس شده است نیز، بررسی می‌گردد. علاوه بر این، تمامی مطالب کتاب در قالب تمارین فعالیت‌های کلاسی و… در هر مبحثی، حل شده و با تکنیک‌های مهم آموزشی خدمت شما ارائه می‌گردد و همچنین نکات ویژه نیز در قالب آزمون پایانی، تدریس شده است. یادگیری ریاضی در این پایه بسیار مهم و حیاتی است، چون که این درس علاوه بر این که در معدل دانش‌آموزان تاثیرگذار است، یکی از دروس اصلی و مهم رشته انسانی در کنکور سراسری نیز به شمار می‌رود.

مدرس: محمد‌مهدی قرائی مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
57

آموزش ریاضی - پایه هشتم

کتاب ریاضی هشتم، رابط بین کتاب هفتم و نهم است. چون دانش‌آموزان در پایه هفتم مباحث جدیدی نسبت به ابتدایی یاد می‌گیرند و در نهم به جمع‌بندی می‌رسند تا وارد دوره متوسطه دوم و تعیین رشته شوند. بنابراین ریاضی هشتم حلقه واسطی بین ریاضی هفتم و نهم است. این ويژگی نشان می‌دهد که ریاضیات متوسطه اول به طور کامل به یکدگیر وابسته هستند. ساختار فرادرس ریاضی پایه هشتم به این صورت است که در درس‌های اول و دوم به یادآوری و جمع‌بندی حساب و اعداد می‌پردازد. درس‌های سوم، ششم و نهم به هندسه اختصاص یافته، درس چهارم جبر و معادله و درس پنجم بردار و مختصات است، در درس هفتم توان و جذر و در درس هشتم آمار و احتمال آموزش داده می‌شود.

مدرس: حامد اصلانی مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
58

آموزش ادبیات فارسی پایه هفتم

پایه هفتم متوسطه از اهم پایه‌های درسی است چون شما اولین سالی است که وارد مقطع متوسطه شده‌اید و تا قبل از این در حوزه دستور زبان مهارت خاصی پیدا نکرده‌اید ولی کتاب فارسی امسال در هر درس یکی از موضوعات دستوری، شامل: نقش‌های نهاد، مفعول، متمم و مسند را آموزش می‌دهد. علاوه بر این، شناخت فعل و زمان‌های مختلف آن نیز در این کتاب است. در اهمیت این مباحث همین بس که تمامی ‌این مطالب، پایه درسی برای هشتم و نهم و متوسطه دوم هستند. علاوه بر این، در این فرادرس تلاش شده است تا در مواجهه با ابیات کتاب، تمامی ‌آرایه‌های ادبی آن مورد بررسی قرار گیرد و در موارد لزوم، مفاهیم کلی و قرابت معنایی ابیات ذکر شود. در قسمت‌هایی از این آموزش، روش‌هایی برای شناخت مفاهیم ادبی و قرابت معانی ابیات تدریس شده است.

مدرس: فاطمه افضل خانی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
59

آموزش نگارش ۳ - پایه دوازدهم

هدف کتاب نگارش ۳ پایه دوازدهم - دوره دوم متوسطه، ایجاد راه مناسبی است که فراگیران را یاری دهد تا در هر زمانی که فرصت مطالعه و یادگیری دست داد، از طریق این آموزش کتاب نگارش را بیاموزند و همراه با دبیر مربوطه، فعالیت ها و تمارین موجود در کتاب را با همفکری یکدیگر کامل کنند. اهمیت و مزیت این کار در این است که باعث می شود کتاب مهارتی نگارش ۳ از شکل مطالعاتی صرف خارج شده و مطابق با اهداف نظام آموزشی کشور، به درسی عملی تبدیل شود و مهارت دانش آموزان را بیفزاید.

مدرس: دکتر حجت کجانی حصاری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید