×
مجموعه آموزش عمومی

مجموعه آموزش عمومی

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه
۱۵۹ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه
۴۸ عنوان آموزشی
1

آموزش اکسل (Microsoft Office Excel 2016)

اکسل یک برنامه صفحه گسترده الکترونیکی است. این نرم افزار قدرتمند برای محاسبه، ذخیره، تجزیه و تحلیل علمی و آماری و مدیریت و تحلیل داده ها بکار می رود. یکی از مزایای این نرم افزار استفاده از آن به عنوان یک نرم افزار پایگاه مدیریت داده ها است. اکسل با توجه به گستردگی ابزارهای گنجانده شده در آن، در تمام حوزه های کاری که به نوعی با دسته بندی و تحلیل داده ها، بانک های اطلاعاتی یا گزارش گیری سر و کار دارند، کاربرد دارد.

مدرس: دکتر آزاده سهرابی نژاد مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش نرم افزار Microsoft Word 2016

نرم افزار Word از جمله نرم افزارهای ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت است که در بسته نرم افزاری آفیس قرار می گیرد. یکی از ابزارهایی که در این نرم افزار ارائه شد و مورد تایید بسیاری از نویسندگان قرار گرفت، ابزارهای مربوط به ایجاد فهرست تصاویر و فهرست عناوین بود که دیگر نویسندگان احتیاجی نداشتند تا فهرست کتاب و یا مقاله خود را به صورت دستی ایجاد کنند. در این فرادرس تنها با چند کلیک می توانید به راحتی این فهرست را ایجاد کرده و در صورت اعمال تغییر در صفحه بندی، این فهرست را به روز کنید.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش ضبط صفحه دسکتاپ و تدوین فیلم با نرم افزار کمتازیا (Camtasia Studio)

این آموزش به نرم افزار تخصصی تهیه و ویرایش فیلم های آموزشی Camtasia اختصاص دارد، این نرم افزار در نهایت سادگی، بسیار هم قدرتمند بوده و تمامی نیازهای شما برای تهیه و ویرایش انواع ویدئو برطرف می نماید در نگاه اول، این نرم افزار شبیه برنامه های ضبط صفحه نمایش عمل می کند، اما با امکانات بسیار متنوع در سه زمینه ضبط حرفه ای، ویرایش حرفه ای و انتشار حرفه ای و همچنین برای تولید محتوای ویدئویی قابل جستجو، آزمون های ویدئویی، زیرنویس، دوبله و … بدون درگیر شدن با پیچیدگی های ابزارهایی مثل: Edius یا Premiere لذت فیلم سازی را به شما هدیه می کند.

مدرس: مصطفی مسافرین مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش تایپ ده انگشتی

تایپ کردن با دقت بالا و بدون نگاه کردن به کیبورد، به جای تمرکز بر نحوه تایپ کردن، باعث تمرکز بر متن نوشته می شود. از طرفی سرعت نوشتن با تمرین این نوع نوشتن افزایش بسیار زیادی خواهد داشت. در این آموزش قصد داریم با آموزشی کوتاه اما مفید ذهن و دست شما رو برای رسیدن به این مهم آماده کنیم.

مدرس: محسن زارع مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش نرم افزار Microsoft PowerPoint 2016‎

تاکنون نرم افزارهای زیادی به منظور مدیریت ارائه ایجاد شده اند مانند Adobe Presenter و... اما در این میان، نرم افزار PowerPoint توانسته مخاطبین بسیاری را به خود جلب کند. دلیل آن هم بسیار ساده است. شما در نرم افزار PowerPoint می توانید به سادگی اطلاعات را قرار دهید و با استفاده از امکانات موجود، بر روی اطلاعات و اسلایدها، جلوه های انیمیشنی قرار داده و سپس خروجی مورد نظر را برای ارائه تهیه کنید.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش افزایش تمرکز و تقویت حافظه

این فرادرس، یک آموزش تکنیکی و تجربه محور است، پس تمرین کردن مداوم و مستمر شما بعد از این آموزش بسیار مهم و سرنوشت ساز است. هدف از این فرادرس، آموزش تکنیک ها و مهارت های استفاده مفید از ظرفیت مغز و بالا بردن توانایی یادآوری است و در واقع با افزایش پهنای سیناپس (Synapse) که وظیفه انتقال اطلاعات بین دو نیم کره مغز را دارد سرعت پردازش مغز را افزایش می دهیم که باعث می شود تمرکز، حافظه و قدرت ذهن شما افزوده شود.

مدرس: سید محمد حسینی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش اصول مطالعه - مهارت‌ های تند خوانی و دقیق خوانی

همانطور که می دانید، خواندن متون درسی و علمی، با خواندن روزنامه متفاوت است و نیاز به دقت بیشتری در مطالعه دارد تا بتوانیم مطالب را عمیق تر درک کنیم. برای رسیدن به این درک عمیق، آموختن برخی شیوه های ساده مرور سریع متن، کمک می کند تا کلیات متن را بدون صرف زمان زیادی جهت مطالعه آن، بفهمیم. به همین دلیل در این فرادرس، بر آن شدیم، این مهارت های ساختار‌مند تندخوانی و دقیق‌ خوانی را به شما آموزش دهیم تا در کنار لذتی که از مطالعه می برید، بتوانید متون مختلف را عمیق تر بخوانید و آن ها را بهتر به خاطر بسپارید.

مدرس: دکتر نسترن پورصالحی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش مقدماتی تعمیرات نرم‌ افزاری موبایل

در این آموزش سعی کرده ایم مشکلاتی را که کاربران موبایل با آن روبه رو هستند و نیز راه حل های آن ها را به صورت ساده، قابل فهم و کاملا منطبق بر بازار کار بیان کنیم. آموزش دارای دو بخش مقدماتی و تخصصی است که بخش مقدماتی، بخش عمده مشکلات مذکور را در بر می گیرد و برای اقشار مختلف دانشجو و تقریبا عموم مردم قابل فهم است. بخش تخصصی برای کسانی است که در بخش مقدماتی به مهارت کافی رسیده و مشتاق چالش های سخت تری در این زمینه هستند. این آموزش برای اکثر اقشار جامعه خصوصا دانشجویان عزیز، تعمیرکاران موبایل و نیز کسانی که می خواهند وارد این کار شوند، مناسب است.

مدرس: قاسم ابراهیمی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش تولید محتوای الکترونیک با نرم افزار Storyline

نرم افزار استوری لاین (Storyline) یک نرم افزار تولید محتوای الکترونیکی و آموزش الکترونیک به صورت اسلایدشو است که امکانات بسیاری از نرم افزارها را به صورت یک جا در خود جای داده است تا کاربر بتواند بدون نیاز به نرم افزارهای جانبی، محتوای خود را تنها با استفاده از نرم افزار تولید محتوای استوری لاین ایجاد کند. در این فرادرس با نرم افزار استوری لاین آشنا می شوید و ماهیت این آموزش به این صورت است که ابتدا با امکانات و اشیا مختلف موجود در نرم افزار استوری لاین آشنا می شویم و نحوه به کارگیری آن ها را فرا می گیریم و در آخر، پس از یادگیری بخش های مختلف این نرم افزار، یک پروژه کامل را در محیط نرم افزار استوری لاین تولید می کنیم.

مدرس: نیوشا کوهستانیان مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش مدیریت خشم

افسردگی، اضطراب، وسواس و… مسائل و مشکلاتی هستند که در علم پزشکی و روانپزشکی برای آن ها دارو ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. اما برای خشم و پرخاشگری که یکی از آسیب زاترین هیجان ها است هیچ دارویی وجود ندارد. تنها راه حل رهایی از این مشکل دریافت آموزش های تخصصی و مفید است تا بتوان از آن ها در شرایط دشوار زندگی استفاده کرد و خشم خود را مدیریت کرد. بنابراین بهترین کار شناخت صحیح خشم و مدیریت درست آن است. این فرادرس با الهام از آموزه های روانشناسی و با تمرکز بر ساده سازی و کاربردی بودن تهیه شده است. افراد با مشاهده این آموزش به آسانی و در کوتاه ترین زمان به تکنیک های مدیریت خشم مسلط می شوند.

مدرس: رضا حیدری قاسم آبادی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش نرم افزار Snagit برای ضبط و فیلم برداری از صفحه نمایش

با توجه به این که در شرایطی ممکن است افراد، نیاز به تصویربرداری و فیلم برداری از صفحه نمایش سیستم خود داشته باشند و سیستم عامل های موجود، فاقد این قابلیت ها است و تنها قابلیت عکس برداری ساده را دارند، کاربران نیاز به یک نرم افزار کاربردی برای رفع این نیاز خود دارند. یکی از این نرم افزارهای موجود، نرم افزار Snagit است. این نرم افزار قابلیت تصویربرداری و فیلم برداری را فراهم می سازد.

مدرس: نیوشا کوهستانیان مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش مبانی عکاسی

هنر عکاسی از دیرباز حافظ و ثبت کننده خاطرات ما بوده است. از زمانی که دوربین عکاسی به ساده ترین شکل آن اختراع شد انسان ها به فکر ثبت تصویری از خود در خاطرات خود و دیگران افتاده اند. آن چه در این آموزش مدنظر داریم، آشنایی با این هنر برای کسانی است که علاقه دارند در مراحل بعدی، عکاسی را به صورت حرفه ای دنبال کنند.

مدرس: علیرضا زارعی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش مقدماتی زبان بدن

این فرادرس، یک آموزش فشرده زبان بدن است که در کمتر از یک ساعت اطلاعات پرکاربرد زبان بدن و اطلاعات مربوط به ریز احساسات را به شما آموزش می دهد. شما با استفاده از این اطلاعات می توانید به ذهن طرف مقابل نفوذ کرده، از راست یا دروغ بودن حرف های او آگاه شوید، بفهمید که او چه احساسی دارد و با استفاده از این اطلاعات به راحتی با وی ارتباط برقرار کنید. همچنین شما می توانید با استفاده از اطلاعات این آموزش و به کارگیری آن ها، بر طبق تئوری تغییر، در سریع ترین زمان ممکن اعتماد به نفس خود را افزایش داده و به فردی کاریزماتیک و محبوب تبدیل شوید.

مدرس: دکتر صادق خواجه پور مدت زمان آموزش: ۴۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش بازیابی اطلاعات حذف شده

در خیلی از موارد برای بازیابی اطلاعات، به تعمیرات فیزیکی و دست کاری اجزای هارددیسک، نیاز داریم، اما در بسیاری از موارد هم امکان بازیابی حجم زیادی از اطلاعات حذف شده، توسط نرم افزارهای مربوطه وجود دارد. با توجه به حفظ حریم شخصی و حفظ امنیت اطلاعات شغلی و یا شخصی، بازیابی اطلاعات توسط افراد غریبه گاها می تواند مشکل ساز شود. بنابراین بهتر است که با تکنیک ها و نحوه بازیابی اطلاعات به شیوه های مختلف آشنا باشیم که تا حد امکان دچار این نوع مشکلات نشویم. در این فرادرس، چند نرم افزار قدرتمند و البته با کاربری ساده را جهت بازیابی اطلاعات به مخاطبان آموزش خواهیم داد که به یادگیری نحوه کار کردن با این برنامه ها کمک می کند و آن ها را از برون سپاری بازیابی اطلاعات بی نیاز کرده و همچنین تا حد بسیار زیادی از اطلاعات حذف شده را می توانند بازیابی کنند.

مدرس: امیررضا نیک خواه مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش کار با تقویم گوگل

همان طور که می دانیم شرکت گوگل امکانات زیادی را در اختیار کاربران خود قرار داده است که یکی از این موارد، تقویم گوگل است. از طریق نرم افزار تحت وب تقویم گوگل و همچنین نرم افزار موبایل آن ما می توانیم در یک فضای دیجیتال تمام برنامه های پیش روی خود را ثبت کنیم و همیشه همراه خود داشته باشیم و همین طور با استفاده از اعلان های تقویم گوگل، تمام رویدادها در زمان تعیین شده آن به ما اطلاع رسانی می شود که باعث جلوگیری از فراموشی آن ها می گردد. از امکانات دیگر تقویم گوگل می توان به اشتراک گذاری تقویم با دیگران، تنظیم وقت قرار، دعوت دیگران به رویداد ثبت شده و… اشاره کرد. پس می توان گفت با استفاده از تقویم گوگل می توانیم روز و هفته خود را به آسانی مدیریت کنیم.

مدرس: نیوشا کوهستانیان مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش کمک های اولیه و امداد و نجات

کمک های اولیه شامل اقداماتی است که هنگام وقوع حوادث، برای جلوگیری از مرگ، پیشگیری از صدمات و عوارض بعدی، کاهش درد و رنج مصدوم قبل از رسیدن افراد حرفه ای و انتقال مصدوم به مراکز درمانی به عمل می آید. یادگیری کمک های اولیه برای تمامی افراد جامعه لازم و ضروری است و شما با استفاده از آموزش، یادگیری، تمرین و تکرار می توانید جان مصدوم را نجات داده، از آسیب های بیشتر جلوگیری کرده، درد و رنج جسمی و روحی وی را کاهش داده و سبب افزایش بهبودی مصدوم شوید. هدف و مزیت ارائه آموزش کمک های اولیه در فرادرس، دسترسی به یک خلاصه کامل و جامع است که با ساده سازی روش های آموزشی، سعی در شناخت و یادگیری بیشتر مخاطبین در زمینه امداد و نجات گردیده است.

مدرس: پریسا رستمی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش ساخت رزومه همراه با مثالی در نرم افزار Publisher (پابلیشر)

اگر شما هم این روزها از افراد جویای کار باشید، حتما واژه رزومه (Resume) را زیاد شنیده اید. رزومه یا (CV (Curriculum Vitae، متنی است یک یا چند صفحه ای که در آن خلاصه ای از سوابق تحصیلی، مهارت ها و تجربیات کاری مطرح شده و پیش از فرایند مصاحبه، در اختیار کارفرمایان قرار داده می شود تا بتوانند ارزیابی اولیه ای از توانایی های شغلی و فردی افراد داشته باشند. در این فرادرس، به آموزش چگونگی ایجاد یک رزومه خوب پرداخته می شود. نکات اصلی ساختار محتوایی و نگارشی رزومه را مورد بررسی قرار داده و به عنوان تمرین عملی، یک نمونه رزومه با استفاده از نرم افزار Publisher از مجموعه مایکروسافت آفیس، ایجاد و تکمیل می گردد.

مدرس: سپیده سلجوقی مدت زمان آموزش: ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش Google Drive برای ذخیره فایل ها در فضای ابری

احتمالا برای اکثر افراد، موقعیتی پیش آمده است که به دلایل مختلفی مانند: خرابی هارد دیسک، گم کردن فلش، ویروس های کامپیوتری و …، فایل های مهمی را از دست داده اند. بهترین راه حل برای جلوگیری از این موضوع، ذخیره فایل های مهم در فضای ابری می باشد. دو سرویس بسیار کاربردی و معروف در این زمینه Google Drive و Microsoft OneDrive می باشند که می توان هر کدام از آن ها و یا هر دو را به طور همزمان برای این امر به کار گرفت.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش نرم افزار Adobe Media Encoder برای بهینه سازی و تبدیل فرمت های ویدئویی

Media Encoder یکی دیگر از نرم افزارهای محبوب و کاربردی شرکت Adobe است که جهت پردازش و مدیریت فیلم از آن استفاده می شود. با استفاده از این نرم افزار شما می توانید از فیلم های خود با هر تنظیمات، فرمت و Coding که مد نظرتان است خروجی بگیرید، همچنین این نرم افزار هماهنگی بسیار خوبی با نرم افزارهای دیگر شرکت ادوبی مانند: افترافکت (Adobe After Effects) و پریمیر (Adobe Premiere) دارد که باعث می شود به طور سریع و با بازدهی بالا به مدیریت و پردازش فیلم های پروژه خود بپردازید.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۳۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش Google Sheets (گوگل شیت)

به منظور مدیریت صفحات گسترده، تاکنون نرم افزارهای فراوانی ارائه شده اند که از جمله آن ها می توان به: Excel ,SPSS و LibreOffice Calc اشاره کرد. همچنین، با توجه به استفاده روز افزون از اینترنت، شرکت گوگل نیز، نرم افزار تحت وبی با نام Google Spreadsheets ارائه کرده است. نرم افزار Google Spreadsheets به منظور مدیریت صفحات گسترده، ایجاد و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. همچنین، این نرم افزار، دارای اپلیکیشن موبایل می باشد که کاربران از طریق این اپلیکیشن به فایل های خود دسترسی داشته و تغییرات و نظارت خود را بر روی فایل ها داشته باشند. از طریق اینترنت و با مراجعه به آدرس اصلی Google Spreadsheets می توانید به فایل های خود دسترسی داشته باشید.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش بررسی فرمت های تصویری و ویدئویی و تبدیل آن ها توسط نرم افزار مبدل

هر فایلی که در کامپیوتر خود مشاهده می کنید، دارای یک فرمت خاص می باشد. هر کدام از این فرمت ها دارای استانداردها و کارایی خاصی هستند. هدف از ارائه این آموزش، آشنایی کاربران با کلیه فرمت ها می باشد تا علاوه بر آشنایی با آن ها، نحوه تبدیل آن ها به یکدیگر را یاد بگیرید. امروزه کلیه کاربران، در دنیای تکنولوژی با فرمت های زیادی سر و کار دارند و باید برای کارهای مختلف، فرمت مناسب را انتخاب کنند.

مدرس: عبداله اسکندری مدت زمان آموزش: ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش ساخت کتاب الکترونیک با نرم افزارهای Sigil و Calibre

Ebook مخفف کلمه Electronic Book به معنای کتاب الکترونیکی است اما Ebookها علاوه بر داشتن رونوشت کتاب، قابلیت افزودن امکانات مالتی مدیا مانند: صوت، تصویر و… را هم شامل می شوند. امروزه کتاب الکترونیک به علت امکاناتی مانند: جستجوی سریع، انسجام مطالب، پشتیبانی از مالتی مدیا و… در میان متخصصان، محبوب شده است. به کمک کتاب های الکترونیکی می توان نسخه ای از کتاب را بدون صرف هزینه های هنگفت چاپ و… در دسترس خوانندگان قرار داد و همچنین می توان نسخه هایی با ویرایش جدید را به سرعت ارائه کرد.

مدرس: دکتر آزاده سهرابی نژاد مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش نرم افزار مالتی مدیا بیلدر (Multimedia Builder) برای ساخت اتوران و برنامه های چند رسانه ای

با استفاده از محیط توسعه Multimedia Builder که به صورت مخفف MMB هم نوشته می شود، می توانید نرم افزارهای آموزشی چند رسانه ای، اتوران دی وی دی، بازی و نرم افزارهایی بنویسید که در محیط ویندوز قابل اجرا هستند. در این فرادرس همه چیز را از صفر شروع می کنیم و تمامی نکات لازم را بیان می کنیم تا برای کسانی که در این زمینه تجربه ای ندارند و تا به حال برنامه نویسی نکرده اند هم قابل استفاده باشد، همچنین در این آموزش تمام آن چه را که با MMB قابل انجام است، به شما آموزش خواهیم داد.

مدرس: نیوشا کوهستانیان مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
24

آموزش Microsoft Flow برای مدیریت گردش کار

شرکت مایکروسافت (Microsoft) یک سرویس بسیار جذاب و متفاوت ارائه داده است که نام آن Flow است. با استفاده از این سرویس شما می توانید صدها سرویس در فضای ابری و شبکه های اجتماعی را با هم ارتباط دهید، به جای این که شما شخصا با این سرویس ها ارتباط برقرار کنید و کارهای خود را انجام دهید، می توانید یک یا ده ها روند (Flow) ایجاد کنید تا ده ها و یا حتی صدها سرویس بهم متصل شوند و دستورهایی که به آن ها داده اید را مو به مو اجرا کنند.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۵۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
25

آموزش ایجاد فایل نصب نرم افزارها با Setup Factory

هدف از ارائه این فرادرس، آموختن نحوه ایجاد فایل نصب برای برنامه نویسان است تا بتوانند برای پروژه های نرم افزاری، فایل نصب ایجاد کرده و روانه بازار کنند. تمامی پروژه هایی که برنامه نویسان ایجاد می کنند، دارای فایل های زیادی شامل: dll، فایل اجرایی، فونت ها و… هستند. حال اگر مسوولیت نصب و اعمال تنظیمات مربوط به نرم افزار را بر عهده کاربر بگذایم، کاربر به مشکل بر می خورد و نمی تواند از نرم افزار استفاده کند، بنابراین باید همه این فایل ها و تنظیمات در یک فایل قرار گیرند تا کاربر به راحتی بتواند با اجرا کردن یک فایل نصب، کلیه فایل ها را به سیستم خود اضافه و تنظیمات را اعمال و از نرم افزار استفاده کند.

مدرس: عبداله اسکندری مدت زمان آموزش: ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
26

​آموزش مدیریت فایل ها و اسناد با استفاده از ذخیره ابری

فناوری ذخیره ابری از فناوری هایی است که در خدمت مدیریت اطلاعات شخصی است و برای همه افراد می تواند مفید باشد. به خصوص برای دانشگاهیان و پژوهشگران که با فایل های بسیاری سر و کار دارند و نوشتن و تولید علمی از کارهای روزمره آن ها است. فناوری های ذخیره ابری از ابزارهای بسیار مفید برای مدیریت، سازماندهی، حفاظت، دسترسی و به اشتراک گذاری فایل ها هستند. این آموزش در قالب یک همکاری پژوهشی، میان دانشگاه تهران و فرادرس، تهیه و ارائه شده است.

مدرس: دکتر مریم صراف زاده مدت زمان آموزش: ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
27

آموزش نرم‎ ‌افزار Free Download Manager

فری دانلود منیجر (Free Download Manager) با محیط کاربری ساده و شکیل خود و با پشتیبانی از زبان فارسی، به راحتی فایل‌های دانلودی شما را متناسب با گروه‌بندی تنظیم شده دانلود می‌کند، در نتیجه دیگر نگران دانلود فایل‌های درسی و پروژه‌محور دانشگاهی از سایت‌ها نباشید. تنها کافی است لینک‌ها را به فری دانلود منیجر معرفی کنید و پس از دانلود، تنها با یک تغییر نام ساده فایل‌ها به صورت مرتب شده و مجزا در اختیار شما قرار می‌گیرند.

مدرس: ارسلان شعاعی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و 19دقیقه
یادگیری را شروع کنید
28

آموزش نرم افزار AutoPlay Media برای تولید محتوای الکترونیکی

امروزه ساخت برنامه‌های چندرسانه‌ای و تولید پکیج نرم‌افزاری اتوران (Autorun) یکی از مباحث مهم و پرکاربرد است که افراد، شرکت‌ها، مراکز آموزشی، روابط عمومی سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و غیر دولتی جهت ارائه گزارش‌های الکترونیکی، تولید و ارائه پکیج اتوران قابل ارائه در سمینارها و همایش‌ها و... از آن استفاده می‌کنند. هدف از این فرادرس این است که شما را با یکی از بهترین و قوی‌ترین نرم‌افزارهای ساخت و تولید برنامه‌های چندرسانه‌ای، اتوران‌سازی، تولید پکیج‌های آموزشی، تولید گزارش‌های الکترونیکی و... آشنا سازیم.

مدرس: محسن نوربخش مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
29

آموزش نرم‌ افزار Circos برای رسم نمودارهای حرفه‌ ای

با یادگیری Circos شما می‌توانید، اولا داده‌های خود را به لحاظ بصری و به گونه‌ای کاملا نوآورانه، جدید و جذاب به نمایش در‌آورده و ثانیا اطلاعاتی که از طریق مشاهده تک به تک نموارهای معمول مانند: نمودارهای میله‌ای، خطی و… به مخاطب منتقل نمی‌گردد را نیز، به مخاطب منتقل کنید. قابلیت رسم و نمایش نمودارهای مختلط این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید در یک تصویر روابط بین تعداد زیادی متغیر را به تصویر بکشید، آن‌ها را دسته‌بندی کنید، بخش‌های مهم را برجسته‌سازی نمایید و در نهایت با یک یا چند تصویر چشم‌نواز حجم بسیار زیادی از مطالب را به بیننده منتقل کنید.

مدرس: مصطفی التجایی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
30

آموزش آشنایی با حقوق خانواده

نظر به اهمیت نقش نهاد خانواده و با توجه به اینکه آموزش حقوق خانواده می‌تواند افراد جامعه را نسبت‌ به حقوق و تکالیف خود به‌ عنوان عضوی از این نهاد مهم آشنا نماید و به رفع بسیاری از اختلافات و مسائل خانوادگی کمک نماید، بر آن شدیم تا به آموزش مقررات و احکام قانونی این نهاد بپردازیم. در این آموزش سعی شده‌ است دغدغه‌ها، ابهامات و مسائل پرکاربرد مردم در زمینه حقوق خانواده شناسایی‌ شده و در ضمن آموزش به آن‌ها پاسخ داده شود.

مدرس: سیده فاطمه رضوی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
31

آموزش تعمیر لوازم خانگى گردنده - تعمیر کولر آبى

کولر آبی، یک سیستم خنک‌کننده است که با تبخیر آب، خنک‌سازی محیط را انجام می‌دهد. اگر بخواهیم به اهمیت کولرهای آبی بپردازیم، می‌توان گفت که طبق آمار، ۷۰ درصد کولرهای مورد استفاده در ایران برای خنک‌سازی محیط، از نوع کولرهای آبی است. پس یک بازار بزرگ برای کسب درآمد در حوزه‌های نصب، سرویس و تعمیرات پیش روی افراد زیادی قرار دارد که در فکر ورود به بازار کار یا تغییر شغل هستند. در این آموزش قادر خواهید بود انواع کولرهای آبی چه از نوع هوایی و چه از نوع رومیزی را باز و تعمیر کنید و در نهایت آن را ببندید.

مدرس: زانیار نعمتی مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
32

آموزش آشنایی با جرائم مالی و اقتصادی

محاسبه‌های مالی بخش مهم و اصلی زندگی بشر است که تمام اعضای جامعه با درصدهای مختلف درگیر چنین محاسبه‌هایی هستند. داد و ستد مالی، چک، سفته، ضمانت و دیگر عناوین اقتصادی از موضوعاتی هستند که آگاهی نسبت به آن‌ها لازم است. یکی از دلایلی که موجب تشکیل پرونده‌های متعدد در محاکم قضایی شده است، عدم آگاهی درست و کافی مردم نسبت به این امور است. یادگیری این مسائل موجب کاهش هزینه‌های فردی مانند: هزینه‌های دادگاه و وکیل و هزینه‌های اجتماعی، مانند: ترافیک و آلودگی هوا می‌شود. لازم است که مردم یادگیری امور پیرامون موضوع‌های اقتصادی را در اولویت‌های خود قرار دهند تا با این کار علاوه بر کاهش هزینه‌ها، از بروز خطا، معطلی دادگاه‌ها و دفاتر قضایی پیشگیری کنند.

مدرس: فرهود فهیم مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
33

آموزش تعمیر لوازم خانگی حرارتی ۱ - تعمیر بخاری و فر برقی

در این فرادرس، کاربرد، تعمیر و عملکرد اجزای داخلی وسایل خانگی برقی آموزش داده می‌شود. همچنین جهت آموزش ساده و قابل فهم، از شکل‌ها و جداول به صورت گام‌ به ‌گام استفاده شده است و با فراهم کردن یک روال منطقی، عیب‌یابی و رفع عیب، از طریق آسان‌ترین، سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش، آموزش داده می‌شود. ذکر این نکته ضروری است که چون این لوازم دارای تنوع زیادی هستند، بحث روی یک برند خاص از یک دستگاه خاص غیر ممکن است، ولی از آنجا که اساس کار بیشتر این لوازم تقریبا یکسان است، در این صورت با انتخاب اشکال مربوط به متداول‌ترین برند دستگاه‌ها، تعمیر این دستگاه‌ها آموزش داده می‌شود. در نهایت این فرادرس می‌تواند راهنمای مناسبی برای نحوه عیب‌یابی وسایل برقی خانگی، تعمیر آسان و کم‌هزینه برای کاربران مختلف، شامل: استفاده‌کنندگان، تعمیرکاران و کارآموزان رشته‌های گروه صنعت باشد.

مدرس: زانیار نعمتی مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۴۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
34

آموزش برگزاری جلسه های آنلاین با اسکایپ و زوم Skype و Zoom

شرایط خاص مانند شیوع بیماری کرونا نیز تهدید و چالشی جدی برای برگزاری حضوری جلسات محسوب می‌شود، اما تکنولوژی برقراری تماس تصویری و امکان برگزاری جلسات به صورت آنلاین و غیر حضوری، بهترین راه‌ حلی است که می‌تواند تمام این مشکلات را حل کند. ما در شرایط کاملا ایده‌آل (خانه) و بدون خطرهای احتمالی مسافرت، بیماری، با کمترین هزینه و امکانات (اینترنت، سیستم یا تلفن همراه) و استفاده بهینه از زمان می‌توانیم در این جلسات شرکت کنیم. در این فرادرس قصد داریم با نحوه برگزاری یا شرکت در جلسات و کارگاه‌ها به صورت مجازی و با استفاده از برترین نرم‌افزارهای تماس تصویری جهان یعنی اسکایپ (Skype) و زوم (Zoom)، آشنا شویم.

مدرس: حسین صالح پور مدت زمان آموزش: ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
35

آموزش آشنایی با فن بیان و گویندگی

همه ما صدای زیبا و آهنگ صدای مخصوص به خود را داریم، درست مانند اثر انگشت. اینکه آهنگ صداها به خوبی به گوش نمی‌رسد به دلیل آشنا نبودن با تکنیک‌های زبان و بیان است. به امید روزی که همه ما بتوانیم از این نعمت خداوند، صحیح و درست استفاده کنیم. ما با استفاده درست از این نعمت خدا می‌توانیم با بیان خود، جذابیت و تاثیرپذیری کلام خود را بیشتر کنیم و این موضوع تاثیر بسزایی در ارتباط با اطرافیان دارد و می‌توانیم با چنین ویژگی نسبت به رقیبان خود در زمینه‌های مختلف پیشی بگیریم. اهمیت این آموزش در ابتدای امر تاثیر بسزایی در رفع بیانات غلط و اصلاح آن دارد و این آموزش برطرف کننده عادت اشتباه گویش برای علاقه‌مندان دوره گویندگی است.

مدرس: امیر مهدی زاده مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
36

آموزش آشنایی با بیش فعالی کودکان

اختلال نقص توجه و بیش‌فعالی ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) یک اختلال نسبتا شایع در کودکان است، به طوری که تخمین زده می‌شود حدود ۳ تا ۷ درصد کودکان دبستانی به این اختلال مبتلا هستند و در صورت عدم تشخیص و درمان به موقع ممکن است موجب صدمات جبران‌ناپذیری در زمینه: تحصیلی، شکل‌گیری هویت، سلامت روانی و جسمانی، دلبستگی و رابطه سالم و صمیمی با والدین گردد. این فرادرس با هدف آشنایی با علائم شایع در این اختلال و نحوه برخورد صحیح با کودکان مبتلا و همچنین معرفی برخی از راهکارهای درمانی تدوین می‌گردد. با توجه به اینکه در صورت عدم درمان در کودکی، این اختلال و عوارض ثانویه آن ممکن است تا بزرگسالی نیز تداوم پیدا کند، ارائه چنین آموزش‌هایی کاملا مورد نیاز و ضروری است.

مدرس: زهرا اندر وافر مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
37

آموزش آشنایی با رزومه نویسی به زبان انگلیسی

از آنجایی که امروزه رقابت بسیار بالایی برای تحصیل یا کار در محیط بین‌المللی وجود دارد و متقاضیان زیادی برای یک شغل و یا یک برنامه تحصیلی رزومه ارسال می‌کنند، یک رزومه قوی باید در همان ابتدای خواندن، توجه کارفرما یا کمیته داوری در دانشگاه را جلب کند تا به کسب موفقیت فرد کمک کند. در این فرادرس می‌خواهیم ابتدا به معرفی انواع رزومه و نحوه نوشتن آن‌ها بپردازیم و سپس با بهره‌گیری از تکنیک‌های نگارشی سعی در بهبود رزومه انگلیسی داریم.

مدرس: بهاره حکمت نیا مدت زمان آموزش: ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
38

آموزش سواد اطلاعاتی در عصر دیجیتال

هر چه بسترهای دسترسی به اطلاعات تغییر و تحول می‌یابند، نیاز به سواد اطلاعاتی و اهمیت آن به خصوص برای دانشجویان، بیشتر و بیشتر می‌شود. سواد اطلاعاتی با مهارت‌های فناوری اطلاعات و سواد رسانه‌ای مرتبط است. در این فرادرس ضمن آشنایی با این مهارت‌ها، با مثال‌های به ‌روز متعددی از وب‌سایت‌های علمی گرفته تا شبکه‌های اجتماعی، تلاش می‌شود تا خوانندگان در عمل با مسائل مختلف سواد اطلاعاتی درگیر شوند.

مدرس: مهران عالیشاه مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
39

آموزش ویندوز ۱۰ Windows

هدف از آموزش Windows 10، بررسی و یادگیری سیستم‌عامل ویندوز ۱۰، نسخه جدید سیستم‌عامل‌های شرکت ماکروسافت است که در خانواده ویندوز قرار گرفته است. سیستم‌عامل را می‌توان مهم‌ترین نرم‌افزاری که بر روی کامپیوترها نصب می‌شود، دانست. ‌سیستم‌عامل، مدیریت منابع سیستم را بر عهده گرفته و بستری را فراهم می‌سازد که سایر نرم‌افزارها بتوانند اجرا شوند و کاربران از خدمات آن‌ها استفاده کنند. همچنین سیستم‌عامل رابط کاربر و سخت‌افزار است، چرا که کاربر به صورت مستقیم امکان استفاده از سخت‌افزار را ندارد و این ‌سیستم‌عامل است که دستورات را از کاربر دریافت کرده و به سخت‌افزار ارسال می‌کند و نتیجه اجرای دستور را از سخت‌افزار گرفته و به کاربر نمایش می‌دهد.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
40

آموزش فشرده سازی اطلاعات با Winrar (رایگان)

نرم افزار WinRAR را می توان محبوب ترین و مناسب ترین نرم افزار فشرده سازی دانست. با استفاده از این نرم افزار، شما می توانید فایل های خود را فشرده کنید، فایل فشرده را به چند تکه بشکنید و بر روی فایل خود رمز بگذارید و از کلی امکانات دیگر این نرم افزار استفاده کنید.

مدرس: سید رضا هاشمیان مدت زمان آموزش: ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
41

آموزش آشنایی با قوانین موجر و مستاجر

متاسفانه شاهد آن هستیم که عدم اطلاع یا عدم توجه به قوانین موجر و مستاجر باعث شده تا پرونده‌های بسیاری در محاکم قضایی و شبه قضایی تشکیل شده و مردم اعم از موجر و مستاجر با مشکل‌های جدی و صرف هزینه‌های جانبی زیادی مواجه گردند و شاید مهمتر از همه این‌ها، اعتماد عمومی در قرادادهای اجاره خدشه‌دار شود. این آموزش می‌کوشد تا اطلاعات کاربردی و مورد نیاز قوانین موجر و مستاجر را به مخاطب انتقال داده تا شاید با افزایش آگاهی‌های عمومی، سطح آسیب‌پذیری کاهش یابد.

مدرس: فرهود فهیم مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
42

آموزش تقویت مهارت همدلی با دیگران

همدلی، مهارتی است که نقش مهمی در ارتباطات ما دارد اما کمتر به آموزش صحیح آن پرداخته می شود. هرچند یادگیری این مهارت، مورد نیاز همه افراد جامعه است اما سختی‌های خاص خود را نیز دارد و تمام تلاش ما بر این است که این مهارت را به شکلی ساده آموزش دهیم تا با یادگیری آن بتوانیم روابطی جذاب و ماندگار برای خود و دیگران ایجاد نماییم.

مدرس: سید جواد موسوی نسب مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
43

آموزش غلبه بر تنبلی و اهمال کاری

هدف این آموزش در گام اول شناخت اهمال‌کاری خود و سپس بر بنای آن تغییر عادت‌ها و رفتارهای خود است. این فرادرس کمک می‌کند که متوجه شویم در چه مواقعی دچار اهمال‌کاری می‌شویم و سپس بر مبنای همین شناخت با تکنیک‌های متنوع بر این اهمال‌کاری و تنبلی غلبه کنیم. این موضوع را باید دانست که نقطه قوت یک انسان موفق به کارهایی است که شروع کرده و آن‌ها را به اتمام رسانده است. اگر تمایل دارید کارهای عقب افتاده خود را انجام داده، برنامه‌ریزی و قدم برداشتن برای کارهای جدید برای شما آسان شود، در این صورت این فرادرس می‌تواند این موارد را برای شما به ارمغان آورد. در این آموزش علاوه بر شناخت مواردی که ذکر شده است، می‌توانید علت‌های اهمال‌کاری خود را یافته و آن‌ها را بهبود بخشیده و با نگرش جدید به سمت موفقیتی که تمایل دارید، حرکت کنید.

مدرس: علیرضا طائی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
44

آموزش اکسل Microsoft Excel 2019 - مقدماتی

اکسل یک نرم ‌افزار کاربردی است که در انجام محاسبات به صورت سطری و ستونی به خوبی در خدمت کاربران قرار گرفته و از محبوبیت خاصی در بین آن‌ ها برخوردار است. نسخه ۲۰۱۹ این محصول یکی از موفق ‌ترین صفحه گسترده‌ های الکترونیکی است که توسط شرکت مایکروسافت تهیه و توزیع شده است. امکانات جدید زیادی در این نسخه از نرم ‌افزار اضافه شده است که در این آموزش به برخی از آن‌ ها اشاره می گردد. بعضی از ابزارهای مهم تحلیل داده و توابعی که بیشتر کاربرد دارند، در این آموزش مورد توجه بوده و با ذکر مثال‌ هایی به آن‌ ها پرداخته شده است.

مدرس: دکتر آرمان ری بد مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
45

آموزش حرفه ای جیمیل - از مقدماتی تا پیشرفته

افراد زیادی هستند که از سرویس Gmail استفاده می‌کنند اما ممکن است با قابلیت‌های ویژه آن آشنایی لازم را نداشته باشند. به دلیل ویژگی‌های خاص بسیار زیاد سرویس Gmail، در این آموزش تصمیم داریم که از مقدماتی‌ترین مفاهیم، مانند نحوه ایجاد حساب کاربری Gmail جدید در سایت گوگل تا پیشرفته‌ترین تنظیماتی که برای کار با Gmail و مدیریت آن می‌توانند مفید باشند را به صورت کاربردی مطرح کنیم.

مدرس: سجاد سلطانیان مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
46

آموزش کار با دوربین های مداربسته

با توجه به نیاز روزافزون بازار به تکنسین و کارشناسان خبره در حوزه دوربین مداربسته این آموزش به طور علمی و عملی جهت ورود افراد متقاضی به بازار کار آماده شده است. هدف از این فرادرس، آموزش مباحث مربوط به دوربین‌های مداربسته به صورت مقدماتی است و افرادی که قصد ورود به بازار کار را داشته باشند با استفاده از این آموزش و با کمی تلاش به راحتی می‌توانند در این زمینه فعالیت داشته باشند.

مدرس: دکتر سلمان حاجی‌آقاسی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
47

آموزش آشنایی با سخت افزار موبایل و تبلت و عیب یابی آن ها

در این فرادرس ابتدا با وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای تعمیرات موبایل و تبلت آشنا شده و سپس شما را با مفاهیم ضروری و پایه ای علم الکترونیک که فراگیری آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است، آشنا می کنیم. در ادامه به آموزش نحوه کار کردن با دستگاه های اندازه گیری مختلف و مورد نیاز در این حوزه می پردازیم و سپس با قطعات الکترونیکی به کار رفته بر روی برد موبایل و انواع آی ‌سی‌ ها و نحوه تشخیص سلامت آن ‌ها آشنا شده، اصول استفاده از نقشه مدارات موبایل را یاد گرفته، اصطلاحات و کلیات شبکه مخابراتی را بررسی کرده و در نهایت به بررسی انواع روش های عیب یابی قسمت های مختلف موبایل و تبلت و رفع این ایرادها و همچنین نحوه تعمیر آن ها به صورت علمی و عملی می پردازیم.

مدرس: میلاد زادرفیع ثابت مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
48

آموزش کمک های اولیه - ارزیابی ثانویه مصدومین

حوادث، به طور روزمره تعداد زیادی از انسان‌ها را دچار آسیب‌های جبران‌ناپذیر و یا مرگ ناگهانی می‌کند. با آموزش‌هایی که به طور منسجم با روش‌های مختلف انجام می‌شود، بسیاری از افراد جامعه موارد مربوط به کمک‌های اولیه و جلوگیری از مرگ افراد در صحنه حادثه را دیده‌اند که بسیار قابل تقدیر است، ولی در بسیاری از موارد، پس از انجام ارزیابی و کمک‌های اولیه به دلیل عدم رعایت نکات مهمی که در ارزیابی‌های ثانویه توضیح داده می‌شود، فرد مصدوم دچار عوارض جبران‌ناپذیری از جمله: بروز فلج مادام‌العمر و یا مرگ ناگهانی می‌شود، لذا بررسی و ارزیابی ثانویه مصدومین پس از انجام ارزیابی و کمک‌های اولیه، از اهمیت بالایی برخوردار است. این آموزش‌ بیشتر برای افرادی مفید است که با کمک‌های اولیه و اصطلاحات آن آشنایی نسبی دارند.

مدرس: دکتر محمدرضا گدازی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید