×
مجموعه آموزش زبان خارجی

مجموعه آموزش زبان خارجی

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۱۹۱ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۴۶ عنوان آموزشی
1

آموزش زبان آلمانی - از الفبا تا سطح B1

امروزه زبان آلمانی از محبوبیت بیشتری میان زبان آموزان و دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرانی برخوردار شده است. مجموعه آموزش ویدئویی زبان آلمانی با این فرض تهیه شده است که مخاطب هیچ گونه دانش نسبت به این زبان ندارد. در این مجموعه آموزشی سعی بر این شده است که تمامی مباحث پایه ای برای فراگیری زبان آلمانی و استفاده آن در سطوح مختلف آموزشی و محاوره مطرح گردد؛ به طوری که تمام سؤال های بزرگ زبان آموزان راجع به نکات دستوری و ترکیب لغات و ساختارهای جمله، که شاید به راحتی در جایی و یا در کتابی کامل جمع آوری شده، پیدا نشود؛ پاسخ داده می شوند.

مدرس: سید پیمان احمدی شیخ شبانی مدت زمان آموزش: ۱۷ ساعت و ۳۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش گرامر زبان انگلیسی سطح پایه A1 - به زبان فارسی

در این آموزش اصول گرامر پایه زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان ممکن تدریس شده است. معمولا در دوره های عادی آموزشی، زمانی در حدود ۶ ماه به آموزش این مباحث اختصاص داده می شود. این آموزش برای زبان آموزانی که ارائه انگلیسی گرامر، یادگیری را برای آن ها بسیار دشوار نموده است، گزینه مناسبی به شمار می رود به این دلیل که توضیحات کاملا فارسی بوده اما در عین حال معادل انگلیسی زمان ها و یا اصطلاحات کلیدی نیز به صورت انگلیسی مطرح شده اند. از دیگر مزایای این آموزش بررسی اصولی قواعد گرامر با استفاده از روش های به روز دنیا و مطابق با استاندارد سلتا است که از آن جمله می توان به: بررسی مفهوم، فرم و استفاده از تایم لاین ها اشاره کرد.

مدرس: زهرا دلاور مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش زبان آلمانی سطوح B2 و C1

علاقه مندان به تحصیل در کشورهای آلمانی زبان، بعد از فراگیری دوره آموزشی B1 برای تحصیل در دانشگاه های کشورهای آلمانی زبان، نیاز به کسب مدرک TestDaF یا DSH می باشند، که برای این منظور نیاز به تکمیل دوره آموزشی تا سطح C1 خواهند داشت. در این آموزش تلاش بر این شده است که تمام مبانی و مسائل طرح شده در سطح B1 به صورت عمقی و موشکافانه مورد بررسی قرار بگیرد. مطالب دستوری جدید تدریس شود و همین طور تمامی مسائل مهم مربوط به آزمون مورد نظر نیز در آموزش تمرین خواهد شد.

مدرس: سید پیمان احمدی شیخ شبانی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش زبان ترکی - سطح مقدماتی A1 و A2

آموزش زبان ترکی، برای سطح مقدماتی (معادل A1 و A2) ارائه شده است. در این آموزش، طی ۲۰ درس، مخاطب با موضوعات اساسی مورد نیاز برای یادگیری زبان ترکی آشنا می شود و تمرکز روی زبان ترکی آذربایجانی است. با این وجود، تا حد امکان به تفاوت ها و شباهت های آن با دیگر زبان های ترکی، به ویژه ترکی استانبولی (آناتولی) پرداخته شده است. مخاطب در پایان این فرادرس، امکان انجام مکالمه مقدماتی به زبان ترکی و خواندن متون نوشته شده به زبان ترکی را خواهد داشت. همچنین، با واژگان روزمره و پرکاربرد، روش صرف و منفی کردن افعال و زمان های پایه در زبان ترکی، ساخت جملات پرسشی و بیان ساعت، تاریخ، اعداد و اعداد ترتیبی نیز آشنا خواهد شد.

مدرس: دکتر سید مصطفی کلامی هریس مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۱۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش خط تحریری انگلیسی

امروزه با توجه به تبیین نیازها و اولویت ها بسیاری از افراد دانش یک زبان خارجی را یکی از واجبات و اولویت های زندگی می دانند و این امر سبب شده تا عده کثیری در کشور ما زبان انگلیسی را فراگیرند، اما آیا صرف دانش زبانی برای بهره مندی از آن کافی است؟ در جواب باید گفت خیر، بلکه دانش زبانی برای بروز و ظهور یافتن، نیازمند سایر مولفه های مرتبط است که دست خط یکی از این مولفه ها در هر زبانی می تواند باشد. مولفه ای که نه تنها کیفیت فراگیری زبان شما را در قالب نگارش نشان می دهد، بلکه دست خط صحیح و زیبا یکی از معیارهای تعیین شخصیت افراد نیز شمرده می شود.

مدرس: محمد شیروان مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش مکالمه زبان انگلیسی در سفر‎

زبان انگلیسی به عنوان رایج ترین زبان گفتاری در دنیا است. داشتن سفرهای بین المللی و یا حتی مواجه شدن با یک فرد انگلیسی زبان، اهمیت یادگیری این زبان را دوچندان خواهد کرد. در این آموزش ویدئویی که در چهار درس تهیه شده است، شما با ضرورت ها و نحوه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی آشنا خواهید شد و در ادامه مکالمه های رایج در سفر مانند معرفی خود در جمع، رزرو تلفنی هتل و هواپیما، مکالمه رایج در فرودگاه و تاکسی را به زبان انگلیسی آموزش می دهیم.

مدرس: کامران کروژدهی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش نوشتن متن Essay یا مقاله نویسی در آزمون های زبان انگلیسی

روش صحیح نوشتن Essay یا Writing، برای هر فردی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که با ارائه یک Essay در سطح عالی، نه تنها می توان شانس موفقیت در مراحل علمی و کاری را بالا برد، حتی می توان برای دریافت بورسیه ها و Scholarship ها نیز شانس بالاتری نسبت به سایر متقاضیان داشت. در این فرادرس سعی شده است تا مهم ترین نکات مربوط به نوشتن یک Essay معرفی شود و در قالب مثال‏ های کاربردی و متنوع، کاربرد تمامی این نکات تشریح گردد. با اطمینان می ‏توان گفت: افرادی که زبان انگلیسی آن ها در سطح قابل قبولی است، با یادگیری تمامی نکات مطرح شده در این آموزش، خواهند توانست سطح نوشتار خود را چندین پله ارتقا دهند.

مدرس: دکتر سروش ابیانه مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش تافل TOEFL - تشریح آزمون و تکنیک های پاسخ دهی به سوالات

آزمون تافل آی بی تی (TOEFL iBT)، چهار مهارت خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نگارش را در مدت حدود ۴ ساعت می آزماید و نمره داوطلب در هر چهار قسمت را برای مراکز معتبر سراسر جهان (که توسط داوطلب انتخاب می شوند) ارسال می کند. در این دوره با تمرکز بر نحوه سنجش آزمون، کلیه قسمت های آزمون موشکافانه بررسی شده و مهارت های مورد نیاز آموزش داده می شود. در حین ذکر مهارت ها، نکات مهم گرامری، ساختاری، علائم نگارشی و سایر موارد مربوط به دانش زبان نیز به صورت خلاصه و مفید در هر قسمت ارائه می گردد.

مدرس: محمدحسین کلباسی اشتری مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش رایتینگ تسک ۱ آیلتس آکادمیک IELTS - به زبان فارسی

هدف اصلی این آموزش، آماده سازی جهت نگارش تسک ۱ آزمون بین المللی آیلتس آکادمیک است. از آنجا که تجزیه و تحلیل داده های گرافیکی حتی در زبان فارسی هم بسیار سخت به نظر می آید، آشنایی با شیوه های ساده سازی و شناخت ساختارهای کلی و جزئی نگارش تسک ۱ آیلتس بسیار مهم است. در این آموزش سعی شده است تا در کوتاه ترین زمان ممکن به تمامی دروس لازم جهت آشنایی و تسلط بر این بخش از آزمون، شامل: کلیات آزمون، چگونگی تحلیل داده ها و تقسیم داده های گرافیکی به واحدهای کوچک تر جهت تحلیل بهتر و همین طور تشخیص روندهای شاخص و حذف داده های زاید، معرفی کلمات و ساختارهای پرکاربرد، نکات کلیدی و معرفی فاکتورهایی که نمره شما را تعیین خواهند کرد، پرداخته شود.

مدرس: زهرا دلاور مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش گرامر زبان انگلیسی سطح پایه A1 - به زبان انگلیسی

امروزه آشنایی با زبان انگلیسی به عنوان یک نیاز اساسی چه در زمینه تحصیلی و چه در زمینه های کاری تعریف شده است و لذا آشنایی با قواعد گرامر پایه به عنوان شالوده اصلی یادگیری این زبان، بسیار حائز اهمیت است. آنچه در این آموزش در نظر گرفته شده، پاسخ به نیازهای اولیه و آشنایی با اصول گرامر پایه به عنوان اولین قدم در یادگیری اصولی این زبان است. اشاره به تمامی جزئیات مباحث مطرح شده و همچنین طراحی درس ها بر اساس استانداردهای تعریف شده CEFR، این آموزش را به منبعی مناسب برای آغاز یادگیری زبان تبدیل کرده است.

مدرس: زهرا دلاور مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش آشنایی با زبان دانمارکی

اولین و اصلی ترین هدف از ارائه آموزش آشنایی با زبان دانمارکی، کمک به علاقه مندان ادامه تحصیل و کار در کشور دانمارک به منظور داشتن ارتباطی مطلوب و تقابل فرهنگی بهینه با افراد دانمارکی زبان است. در ضمن، کمبود منابع یادگیری این زبان به زبان فارسی خود علت و هدف دیگری برای ارائه این آموزش محسوب می شود. علاوه بر این، آشنایی با زبان دانمارکی امکان یادگیری بهتر سایر زبان های مشابه با آن همچون: نروژی، سوئدی و ایسلندی را نیز فراهم می کند. در طی این فرادرس، علاقه مندان به زبان دانمارکی با اصول پایه و ابتدایی این زبان، مبتنی بر منابع آموزشی مورد تایید ارگان های اصلی آموزش زبان دانمارکی آشنا می شوند.

مدرس: دکتر اشکان تاشک مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش زبان ترکی - ویژه ترک زبانان

این آموزش زبان ترکی، برای ترک‌زبانان یا افراد آشنا به زبان ترکی ارائه شده است که علاقه‌مند به آشنایی بیشتر با دستور زبان و ساختار زبان ترکی هستند. در این آموزش که تدریس در آن به طور کامل به زبان ترکی آذربایجانی انجام می‌شود، طی ۲۵ درس، مخاطب با مفاهیم اساسی زبان ترکی و همچنین، دستور زبان این زبان شامل صرف افعال و دیگر موارد، در سطح مقدماتی و متوسطه اول آشنا خواهد شد. تمرکز این آموزش بر زبان ترکی آذربایجانی است، ولی در سرتاسر آموزش سعی شده است تا حد امکان به تفاوت‌ها و شباهت‌های آن با دیگر زبان‌های ترکی به ویژه ترکی استانبولی (آناتولی) پرداخته شود.

مدرس: دکتر سید مصطفی کلامی هریس مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش مکالمه زبان فرانسه در سفر

در این فرادرس سعی شده است تا پرکاربردترین جملات فرانسه در مکالمات روزمره که هر فردی در طی روز حتما با تعدادی از آن ها سر و کار خواهد داشت، به صورت مکالمه ارائه شود و تلفظ صحیح و معانی آن ها نیز بیان گردد. این مکالمات در فضاهای عمومی و رایج نظیر: فروشگاه، هتل، رستوران و خیابان اتفاق می افتند و بنابراین می توان گفت پرکاربردترین جملات برای مکالمه را شامل می شوند. در این آموزش سعی شده است تا تلفظ سریع و بومی برخی جملات نیز معرفی گردد تا با نحوه تلفظ واقعی جملات، همخوان باشند.

مدرس: دکتر سروش ابیانه مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش آشنایی با شعر انگلیسی

این فرادرس با توجه به مهم ترین عناوین و بر پایه سرفصل وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای درس شعر انگلیسی در مقطع کارشناسی رشته زبان و ادبیات انگلیسی تهیه شده است. در این آموزش، در ابتدا ویژگی های بارز شعر انگلیسی از جمله ساختار شعر و الگوهای آوایی، آرایه های مجاز، انواع شعر و همچنین تفاوت بین تجزیه - تحلیل و نقد شعر را مورد بررسی قرار می دهیم، سپس در قسمت های بعد با برخی از مهم ترین دوره های ادبی، آشنا می شویم و اشعار حائز اهمیت شعرای شاخص آن دوره را تجزیه و تحلیل می نماییم.

مدرس: مریم معین خرازی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۱۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش زبان فرانسه - اصطلاحات و ضرب المثل های رایج

اساتید زبان های خارجی در همه جای دنیا بر این باورند که از اصطلاحات و ضرب المثل ها در هر زبانی چه در گفتار و چه در نوشتار، مورد استفاده زیادی قرار می گیرند، بنابراین نباید در جایگاه دوم اهمیت در برنامه درسی قرار بگیرند. گذشته از آن، یکی از چیزهایی که واقعا یادگیری هر زبانی را شیرین و سرگرم کننده می سازد، یادگیری اصطلاحات آن است. زبان فرانسه نیز به عنوان یکی از رایج ترین زبان های دنیا، از این قاعده مستثنی نیست. یادگیری اصطلاحات یک زبان نه تنها در یادگیری آن زبان نقش موثری دارد، بلکه باعث می‌شود تا زبان را همانند یک زبان مادری بیاموزید.

مدرس: دکتر سروش ابیانه مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش رایتینگ تسک ۱ آیلتس آکادمیک IELTS - به زبان انگلیسی

هدف اصلی این آموزش، آماده سازی جهت نگارش تسک ۱ آزمون بین المللی آیلتس آکادمیک است. از آنجا که تجزیه و تحلیل داده های گرافیکی حتی در زبان فارسی هم بسیار سخت به نظر می آید، آشنایی با شیوه های ساده سازی و شناخت ساختارهای کلی و جزئی نگارش تسک ۱ آیلتس بسیار مهم است. در این آموزش سعی شده است تا در کوتاه ترین زمان ممکن به تمامی دروس لازم جهت آشنایی و تسلط بر این بخش از آزمون، شامل: کلیات آزمون، چگونگی تحلیل داده ها و تقسیم داده های گرافیکی به واحدهای کوچک تر جهت تحلیل بهتر و همین طور تشخیص روندهای شاخص و حذف داده های زاید، معرفی کلمات و ساختارهای پرکاربرد، نکات کلیدی و معرفی فاکتورهایی که نمره شما را تعیین خواهند کرد، پرداخته شود.

مدرس: زهرا دلاور مدت زمان آموزش: 1ساعت و ۴۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش اصول و روش ترجمه

اصول و روش ترجمه یکی از درس های رشته زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی بوده و درسی است مشترک بین هر سه گرایش آموزش، ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی و به این دلیل است که فارغ از گرایش، از دانشجویان رشته زبان انگلیسی انتظار می رود که بتوانند کار ترجمه هم انجام دهند. در این درس با علم معناشناسی، انواع معنا و دیگر یافته های علم زبان شناسی مرتبط با فن ترجمه آشنا می شویم و از مشکلات موجود بر سر راه ترجمه و ویژگی های ترجمه خوب آگاه می شویم.

مدرس: دکتر نازیلا روشی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش آشنایی با آزمون زبان پی تی ای PTE Academic

روند تعداد شرکت کنندگان آزمون PTE Academic که مدرک مورد تایید سازمان های مهاجرتی و دانشگاه های کشورهای استرالیا و نیوزلند است، رو به افزایش است. با توجه به اینکه این آزمون در حال حاضر در ایران برگزار نمی شود و هزینه های قابل توجه سفر به کشورهای همسایه جهت شرکت در آزمون متوجه متقاضیان شرکت در آزمون می شود، لازم است تا زبان آموز حتما با آمادگی هرچه بالاتری در این آزمون شرکت کند. هدف از این فرادرس تشریح چارچوب آزمون PTE Academic و جزییات مربوط به هر بخش است. با توجه به تعداد قابل توجه بخش های این آزمون (۲۰ بخش)، الزامات هر بخش و میزان اهمیت آن در نمره نهایی آزمون دهنده بررسی می شود. در انتهای آموزش، مخاطب موارد آزمونی را شناخته و قادر خواهد بود تا در خصوص هر بخش بهترین عملکرد را داشته باشد.

مدرس: مهدی قدیری مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش مقدماتی زبان شناسی

زبان شناسی علم مطالعه زبان و ابزار برقراری ارتباط میان انسان ها است. این آموزش، موارد بسیار مهمی را در خود گنجانده که در بخش نظری به سوالاتی همچون: منشا ایجاد زبان، ویژگی های زبان، فرایند یادگیری زبان، فرایند تولید آواها، عملکرد مغز و اختلالات زبانی پاسخ داده و در بخش کاربردی نیز به تجزیه و تحلیل ساختار جمله، نقش واژه ها، معناشناسی و رویداد مکالمه و… می پردازد. زبان شناسی هم به عنوان رشته دانشگاهی مجزا و هم به عنوان درس بسیار مهم در رشته هایی مانند آموزش و مترجمی زبان به شمار می آید و خارج از چارچوب آکادمیک، به دلیل پرداختن به موضوعاتی مانند: آواشناسی، واژه شناسی، معنا شناسی و ساختار شناسی می تواند ابزار آموزشی قوی برای یادگیری زبان باشد.

مدرس: محبوبه رحیمی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش زبان فرانسه سطح B1 - گرامر

امروزه یکی از چالش های آموزش زبان فرانسه، یادگیری گرامر این زبان در سطح متوسط است و از آنجایی که منابع یادگیری گرامر سطح متوسط به گونه ای که مباحث را با جزئیات کافی و مثال توضیح داده باشد، اندک است، لذا وجود چنین آموزشی که این موضوعات را به صورت سلیس و با مثال های کافی و توضیحات کامل شرح دهد، ضروری به نظر می رسد. در این آموزش گرامرهای ضروری و پایه زبان فرانسه در سطح بالاتر از متوسط به صورت مفصل و با ذکر مثال های متعدد شرح داده شده است. همچنین در بعضی موارد مباحث گرامری پایه نیز در قالب مرور ارائه شده است. مباحث این فرادرس نیز بر پایه کتاب های اصلی و رایج گرامر فرانسه تعیین شده است، اما هدف این آموزش در واقع استفاده کاربردی از گرامرهای یاد شده در مکالمه روزمره است.

مدرس: فرزانه نخعی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش گرامر زبان فرانسه - بخش یکم

حرف زدن به زبان فرانسه امکان دسترسی به دنیای بیش از ۷۵ میلیون سخنران بومی را در فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و همچنین ۲۶۳ میلیون نفر در سراسر جهان را که زبان فرانسه به عنوان زبان دوم بعد از زبان مادری آن‌ها است، فراهم می‌سازد. از آنجایی که هر دو زبان انگلیسی و فرانسه دارای ریشه‌های لاتین هستند، می‌توانند هزاران کلمه هم‌ریشه را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، کلماتی که مشابه به نظر می‌رسند و معانی مشابه دارند. نه تنها زبان فرانسه برای شروع به سخن گفتن، به نسبت ساده است بلکه یادگیری این زبان باعث می‌شود دانشجو بتواند زبان‌های دیگری نظیر: اسپانیایی، ایتالیایی و پرتغالی را نیز درک کند.

مدرس: دکتر سروش ابیانه مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش مروری بر نحو ۱

درس نحو در رشته زبان و ادبیات عرب، به عنوان یکی از دروس پایه، از اهمیت زیادی برخوردار است و آموزنده مبتدی بدون گذراندن این واحد درسی قادر به قرائت متون مختلف اعم از: قرآن کریم، شعر و نثر که به زبان عربی نگاشته می‌شود، نخواهد بود. هدف از این درس، یافتن روشی برای تشخیص نقش کلمات در جملات و تشخیص جملات مختلف در متن و ارتباط جملات با یکدیگر است. همچنین از دیگر اهداف این درس، تقویت قدرت درک مخاطب در تشخیص حرکات کلمات و جملات که در زبان عربی به آن (تشکیل) گفته می‌شود، است و یادگیری اصول و قواعد نحو به مخاطبین آن کمک می‌کند تا از لغزش‌های احتمالی در گفتار و نوشتار مصون بمانند.

مدرس: پرستو سنجی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش آزمون زبان انگلیسی تولیمو TOLIMO - بخش شنیداری

در این فرادرس سعی شده است تمامی نکات شنیداری مورد نیاز برای داوطلبان آزمون زبان انگلیسی TOLIMO آموزش داده شود. به علاوه، برای این آموزش مثال‏‌های بسیار زیادی در نظر گرفته شده است. هدف اصلی این فرادرس، آماده‌سازی دانشجویان برای بخش شنیداری آزمون زبان انگلیسی TOLIMO و دیگر آزمون‌‏های زبان انگلیسی داخلی مانند MSRT است. داوطلبان برای پاسخ‏گویی به بخش شنیداری آزمون زبان انگلیسی TOLIMO نیاز دارند که مهارت‌‏ها و تکنیک‏‌های پاسخ‏گویی را فرا بگیرند. بنابراین، در این آموزش بیست‌و‌دو مهارت برای پاسخ‏گویی به بخش شنیداری آزمون زبان انگلیسی TOLIMO آموزش داده می‏‌شود که با یادگیری این‌ها داوطلبان به راحتی می‏‌توانند به سوالات بخش شنیداری پاسخ دهند.

مدرس: امیرحسین مهرفر مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
24

آموزش نگارش زبان چینی

بیش از ۱۴ درصد از جمعیت جهان، زبان چینی را به عنوان زبان اول خود استفاده می‌کنند. این یعنی که زبان چینی پرتکلم‌ترین زبان دنیا است. به همین دلیل، یادگیری آن باعث می‌شود که فرد با جهان جدیدی از مخاطبین آشنا شود. این امر مخصوصا برای افرادی که علاقه‌مند به جهانگردی و گسترش روابط با دیگر اقوام و سرزمین‌ها هستند، فرصتی استثنایی است. همچنین اقتصاد قدرتمند چین و روابط دوستانه این کشور با ما دلیل مضاعفی است که هر کسی را وسوسه می‌کند تا این زبان شیرین را فرا گرفته و از آن برای ارتقای کسب و کار و امور اقتصادی خود بهره ببرد.

مدرس: دکتر مهدی شاداب فر مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
25

آموزش صرف ۱

در این فرادرس که به آموزش صرف ۱ پرداخته شده است، مواردی همچون: آشنایی با علم صرف، اقسام اسم و انواع فعل مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. در درس آشنایی با علم صرف، پیرامون: فایده، تعریف و موضوع علم صرف، انواع کلمه، حروف اصلی و حروف زائد، ابنیه کلمه و قواعد وزن، بحث می گردد. در مبحث اقسام اسم، انواع اسم از جهت: جامد و مشتق، اسم علم و اسم جنس، اسم مفرد، مثنی و جمع، معرفه و نکره و انواع مصدر و سرانجام در بخش انواع فعل، فعل ها از منظر: زمان، ثلاثی مجرد و مزید، صرف تام و ناقص، معلوم و مجهول، لازم و متعدی، صحیح و معتل و همچنین پیوست های فعل، مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.

مدرس: مریم طاوسی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
26

آموزش دانستنی های کاربردی برای سفرهای خارجی و مهاجرت

یادگیری زبان انگلیسی عمومی به تنهایی پاسخگوی نیازهای زبانی مهاجران نیست و مسائل فرهنگی، آشنایی با نظام‌های بانکی، آموزشی، درمانی و... برای مهاجرین حائز اهمیت بسیار است. شاید عبارت شوک فرهنگی را شنیده باشید، ما در این درس برآنیم تا در کنار آموزش زبان انگلیسی، شوک فرهنگی شما را به حداقل برسانیم. این فرادرس نه تنها زبان انگلیسی شما را تقویت می‌کند، بلکه در شروع مسیر جدید زندگی به شما اعتماد به نفس بیشتری می‌بخشد. فارغ از اینکه دانشجویی سفر می‌کنید یا تفریحی، اکنون مهاجر هستید و یا قصد مهاجرت دارید، این درس شما را برای زندگی در کشور مقصد آماده می‌سازد.

مدرس: هدیه حسینی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
27

آموزش صرف ۳

ما در این فرادرس می‌خواهیم با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های موثر یادگیری و حذف روش‌های طولانی سنتی، به آموزش مباحث صرف ۳ به صورت تلخیص و ساده‌نویسی و استفاده از نمودار و جدول جهت تسهیل در یادگیری بپردازیم. در این درس با مباحث: اسم منسوب و اسم تصغیر، اعراب و بنا (اسم معرب و مبنی)، ضمایر و انواع آن، اسامی اشاره، اسامی موصول، اسما فعل، اعداد، اسم منصرف و غیر منصرف ، اسما صوت و اسامی شرط و… به صورت کاربردی همراه با مثال‌های فراوان آشنا می‌شوید.

مدرس: دکتر لیلا حسینی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
28

آموزش زبان انگلیسی - پیشوندها و پسوندها

از آنجایی که زبان انگلیسی، زبانی بین‌المللی است و بیشترین کلمه را نسبت‌ به زبان‌های دیگر دارد، امروزه یادگیری این زبان بیش از پیش حائز اهمیت است. در انتهای این فرادرس، شما قادر خواهید بود با چندین تکنیک ساده و صد‌ البته تمرین مداوم، ریشه کلمات، پیشوندها و پسوندها را شناسایی کنید، دایره لغات خود را گسترش بدهید، به ‌سادگی کلمات جدید بسازید و در عین‌ حال از پیشرفت خود لذت ببرید.

مدرس: مائده مرادی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
29

آموزش مکالمه زبان عربی در سفر

سفر به کشورهای بیگانه بدون تعامل با اهالی این کشورها، امری ناممکن است. آموزش‌های زبان در سفر به منظور ایجاد حداقل دانش و مهارت برای تعامل زبانی در سایر کشورها است. این فرادرس، زبان‌آموز را قادر می‌سازد تا با فراگیری مهارت گفتگو در موضوع‌های مرتبط با سفر بتواند در هر یک از کشورهای عربی، نیازهای ابتدایی خود را از طریق گفتگو تامین کند. کشورهای عربی بسیاری هدف گردشگری، کاری، تفریحی و زیارتی فارسی‌زبانان در سطح دنیا هستند. اهمیت این آموزش از آن جهت است که در مدتی کوتاه به مهمترین موضوع‌های مورد نیاز در طول سفر پرداخته و از این طریق دانش‌ها و مهارت‌های زبانی مسافر را تقویت می‌کند.

مدرس: امیرحسین رضوانی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت
یادگیری را شروع کنید
30

آموزش نرم‌ افزار مترجم یار ترادوس Trados - تکمیلی

در این فرادرس ابتدا به بررسی ترجمه فرمت‌های مختلف می‌پردازیم. در ادامه به صورت جزئی‌تر، ترجمه اجزای یک متن را بررسی می‌کنیم و در انتها، ضمن معرفی اپلیکیشن‌های پرکاربرد نرم‌افزار ترادوس، به تحلیل برخی از آن‌ها در این ابزار قدرتمند ترجمه می‌پردازیم. پیش‌نیاز استفاده از این آموزش، آشنایی مقدماتی با نحوه ترجمه در نرم‌افزار مترجم‌یار ترادوس است.

مدرس: یگانه آقامحمدی مدت زمان آموزش: ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
31

آموزش اصول ارائه و سخنرانی به زبان انگلیسی

امروزه با توجه به گسترش ارتباطات و تعاملات با سراسر دنیا، نیاز به برقراری تعاملات بیشتر از طریق به کارگیری زبان بین المللی در قالب سخنرانی احساس می شود. این سخنرانی می تواند با اهداف مختلفی همچون: کاری، درسی، شغلی و... صورت پذیرد و گاه نیاز است که در مقابل یک جمع دو نفره و یا صد نفره و حتی بیشتر سخنرانی به زبان انگلیسی انجام گیرد و چه بسا که در برخی از موارد، این سخنرانی حتی حیاتی و سرنوشت ساز هم بوده است، اما عدم آشنایی با اصول ارائه و اضطراب بیش از حد باعث شده که سخنرانی آن طور که باید، موفقیت آمیز و رضایت بخش نباشد. در این موارد قطعا نیاز داریم تا با اسلوب سخنرانی به زبان بین المللی آشنا شده و برخی از تکنیک ها، گرامر و لغات مرتبط با نحوه ارائه را بیاموزیم که قالب آن برای هر نوع ارائه ای مشترک است. پس از فراگیری این فرادرس و تمرین زیاد قطعا می توانید که هر نوع ارائه ای را انجام دهید و با حفظ ساختار، موضوعات مختلف را ارائه دهید.

مدرس: یاسمین دواتگران تقی‌پور مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
32

آموزش گرامر زبان انگلیسی سطح پایه A2 - به زبان فارسی

در این آموزش به نکات تکمیلی گرامر پایه زبان انگلیسی پرداخته می شود. آشنایی با این مباحث شما را قادر می سازد تا بتوانید در مورد زمان های مختلف، جمله بسازید و درباره مسائل روزمره صحبت کنید. این آموزش مطابق با استاندارد CEFR، یعنی چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها طراحی شده است و لذا دسته بندی اصولی گرامر، این امکان را به زبان آموز می دهد که به صورت پلکانی و مرحله به مرحله، آموزش های لازم را در حوزه گرامر پشت سر گذارد.

مدرس: زهرا دلاور مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
33

آموزش مقدماتی نگارش زبان انگلیسی

نوشتن به زبان انگلیسی نه تنها برای زبان‌آموزان، بلکه برای هر فردی که با زبان انگلیسی در ارتباط است مهارتی به ظاهر دشوار و نگران‌کننده است. شاید دلیل این همه دشواری در یادگیری و تسلط بر این مهارت، عدم آگاهی از ابتدایی‌ترین اصول و ملزومات نگارش انگلیسی باشد. این فرادرس مناسب همه افرادی است که به نحوی با زبان انگلیسی در ارتباط هستند، مانند: زبان‌آموزان، داوطلبان آزمون‌هایی که مهارت نگارش در آن‌ها سنجیده می‌شود و محققانی که به دنبال نگارش مقاله به زبان انگلیسی و چاپ آن در مجله‌های معتبر هستند. اصول ابتدایی نگارش مانند: قواعد، علائم، ساختار پاراگراف‌نویسی و ایده‌پردازی جزو بدیهی‌ترین پارامترهای سنجش نگارش هستند و حتی در صورت تسلط بر مباحث پیشرفته‌تر، ضعف در موارد ذکر شده به متن نوشته شده لطمه‌ای بزرگ وارد می‌نماید.

مدرس: مهتاب کلاهی اهری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
34

آموزش مقدماتی زبان چینی

از دلایل و اهمیت یادگیری زبان چینی این است که با یادگیری این زبان فرصت‌های شغلی زیادی خواهید داشت و هرگز بیکار نمی‌مانید، به خاطر اقتصاد رو به رشد چین درخواست فزاینده‌ای برای استخدام کسانی که به این زبان آشنایی دارند، وجود دارد. شما به راحتی می‌توانید در دانشگاه‌های معتبر چین بورسیه تحصیلی بگیرید و درس بخوانید و با یادگیری این زبان می‌توانید با یک پنجم جمعیت جهان به طور مستقیم صحبت کنید و همچنین دوستان بسیار خوبی در سراسر جهان پیدا کنید و دریچه‌ای جدید از جهان به روی شما گشوده می‌شود که در آن می‌توانید با فرهنگ غنی و ادبیات زیبای چینی آشنا شوید.

مدرس: فاطمه سادات بحرینی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
35

آموزش ارتقای مهارت Writing و Reading در آزمون های زبان انگلیسی - نکات گرامری

لازمه کسب نمره بالا در یک آزمون انگلیسی مثل تافل یا آیلتس، داشتن پایه گرامر قوی است، چون این گونه امتحانات توانایی شما را در استفاده و درک زبان انگلیسی می سنجند که بدون دانستن قواعد گرامر، موفقیت در این امتحانات تقریبا غیر ممکن است. با داشتن گرامر قوی، می توان به راحتی نمره بسیار بالایی در امتحانات زبان گرفت و در نتیجه می‌توان شانس موفقیت در پذیرش دانشگاهی و یا مهاجرتی را بالا برد، حتی می‌ توان برای دریافت بورسیه ‌ها و Scholarshipها نیز شانس بالاتری نسبت به سایر متقاضیان داشت.

مدرس: دکتر سروش ابیانه مدت زمان آموزش: ۳ ساعت
یادگیری را شروع کنید
36

آموزش زبان انگلیسی - اصطلاحات رایج در مکالمه و احوالپرسی رسمی و غیر رسمی

در این فرادرس ابتدا تعریف اصطلاح، عبارت، ضرب المثل، رسمی و غیر رسمی بودن اصطلاحات را تدریس نموده و سپس به آموزش نحوه شروع مکالمات روزمره با استفاده از عبارات و اصطلاحات تخصصی همراه با توضیح و مثال هر یک می پردازیم. در آخر هر درس، ضرب المثل، عبارات رایج و مکالمه مربوط به موضوع آن درس گفته می شود. در این آموزش یاد می گیرید که چطور به زبان انگلیسی صحبت کنید تا جملاتی که در مکالمه استفاده می کنید، بوی ترجمه ندهد. اگر بخواهید فقط گرامر یا فقط لغات را فرا بگیرید، بی فایده است بلکه باید بتوانید تمام مهارت ها را در مکالمه استفاده کرده و به راحتی صحبت کنید. هدف فقط یادگیری مکالمه نیست، بلکه یادگیری چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی در قالب مکالمه با تلفظ صحیح و استفاده از لغات کاربردی و کلیدی است. پس از تمرین روزانه، به مدت حدود یک ساعت در روز می توانید خود را برای زندگی به زبان انگلیسی آماده کنید و با قالب های یک Native برای صحبت کردن آشنا شوید.

مدرس: زهرا ادیبی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
37

آموزش نرم افزار مترجم یار ترادوس Trados

ابزار قدرتمند ترادوس توانسته است توجه بیش از ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا را به عنوان مشتری دائمی به خود جلب کند. نرم‌ افزار ترادوس با سرعت بالای پردازش، حافظه قوی و پیشنهاد واژگان کمک می ‌کند تا در وقت خود صرفه جویی کنید و همان کیفیت ترجمه قبل را با هزینه کمتر پیاده‌ سازی کنید. دریافت خروجی از پایگاه داده حافظه ترجمه این امکان را به مترجمین و شرکت‌ های ترجمه می دهد تا علاوه بر کسب درآمد از طریق ترجمه متون، با فروش حافظه ترجمه نیز، درآمدزایی داشته باشند. اگر جویای کار به عنوان مترجم هستید، یا اگر مترجم حرفه ‌ای هستید و نیاز به ارتقای مهارت‌ های خود دارید، این آموزش نرم ‌افزار مترجم ‌یار ترادوس بهترین گزینه برای شما محسوب می شود.

مدرس: یگانه آقامحمدی مدت زمان آموزش: ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
38

آموزش الفبای زبان کره ای

برخی افراد مایل به یادگیری زبان‌های آسیایی هستند که در این خصوص زبان کره‌ای به نسبت دیگر زبان‌های آسیایی، مثل چینی و ژاپنی الفبای بسیار آسان‌تری دارد و زبان‌‌آموز، در مدت زمان کمی می‌تواند کلمات کره‌ای ‌را بخواند و بنویسد. زبان کره‌ای به دلیل شباهت‌هایی که به زبان چینی و ژاپنی دارد، باعث می‌شود تا فرد پس از یادگیری زبان کره‌ای، زبان چینی یا ژاپنی را در مدت زمان کمتری یاد بگیرد. اولین قدم برای یادگیری یک زبان خارجی، یادگیری حروف آن زبان است. در این فرادرس حروف زبان کره‌ای به همراه قوانین و قواعد هجاسازی برای ساخت کلمات ارائه شده است که با یادگیری این آموزش می‌توانید یادگیری زبان کره‌ای‌‌ را آغاز کنید و همچنین مکالمه زبان کره‌ای را به راحتی فرا بگیرید.

مدرس: مهسا یعقوبی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
39

آموزش زبان روسی سطح A1 — مقدماتی - بخش یکم

شش زبان رسمی بین‌المللی وجود دارند که زبان روسی از جمله آن‌ها است که از لحاظ وسعت در جهان، مقام چهارم را به خود اختصاص داده است. در دنیای مدرن، هر ساله علاقه‌مندان به زبان روسی در حال افزایش است. بنابراین جای هیچ‌گونه تعجبی نیست که بیشتر خارجی‌ها به یادگیری این زبان می‌پردازند. به دلیل ویژگی شغلی و حرفه‌ای کشور روسیه، امروزه تعدادی از شرکت‌های خارجی یادگیری این زبان را به عنوان الزامات برای کارمندان به شمار می‌آورند. دانشگاه فلوریدا یک مقاله جالب با عنوان ۱۰ دلیل برای یادگیری زبان روسی منتشر کرده است که این نگارش با هدف علاقه‌مند کردن متقاضیان و جذب آن‌ها به زبان‌های اسلاو انجام شده است.

مدرس: رضوان صیامی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
40

آموزش مقدماتی زبان سوئدی

این آموزش برای کسانی که قصد شروع و فراگیری زبان سوئدی را دارند، مناسب است. همچنین کسانی که با زبان سوئدی در سطح متوسطه آشنایی دارند، می توانند با فراگیری نکات گرامری، سطح زبان خود را تقویت کنند. برای یادگیری زبان یک ملت، اول باید با فرهنگ مردم آن مرز و بوم آشنا شد، چون زبان یک ملت همواره ریشه در اعتقادات و آداب و رسوم آن ها دارد. از همین رو، این آموزش اطلاعات کوتاه و مفیدی در مورد سوئد در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد. توجه و تمرکز این فرادرس بر روی تشریح نکات اساسی و پایه ای دستور زبان سوئدی است و ازاین رو سعی شده است که مبانی زبان سوئدی به صورت ساده و روان به همراه مثال های متعدد آموزش داده شود.

مدرس: احمد قاسمی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
41

آموزش کاربردی نامه نگاری به زبان انگلیسی

یکی از موارد مهم و کاربردی در اکثر تعاملات روزمره و رسمی، نگارش نامه است که به فراخور شرایط نگارش و مخاطب، نوع، ساختار و الگوهای متفاوتی دارد. به کارگیری این اصول و قواعد می تواند نشانه ای از سطح علمی، فرهنگی و شخصیتی افراد تلقی گردد. هدف این آموزش، بیان مستلزمات و ضروریات دانشی نگارش نامه است که در کنار آن، با بیان الگوهای پر بسامد تعریف شده در قالب مثال ها و تحلیل آن ها سعی داریم تا ساختاری ذهنی برای مخاطب ایجاد کنیم تا به خوبی بتواند آن الگو را بنویسد. با توجه به افزایش روزافزون نیاز به تعامل با دیگران و با در نظر گرفتن سابقه نگارش نامه، این امر خصوصا در مبحث نگارش نامه های رسمی و ایمیل بسیار مورد نیاز عموم قرار می گیرد و لذا این فرادرس به عنوان یک آموزش عمومی و کاربردی به تدریس مباحث مهم و کاربردی پرداخته است.

مدرس: محمد شیروان مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
42

آموزش تکنیک های آزمون سطح A1 و A2 زبان آلمانی

کشورهای آلمانی زبان، با همکاری موسسات آکادمیک مختلف از جمله موسسه گوته، واقع در مونیخ و همچنین موسسه تلک، زیر نظر دانشگاه فرایبورگ (Freiburg Universität) و آزمون ÖSD زیر نظر سفارت اتریش به سنجش دانش زبانی متقاضیان از سطوح مبتدی تا پیشرفته می پردازند. لذا موسسات یاد شده به برگزاری آزمون های زبان آلمانی در سطوح مختلف A1 تا C2 اقدام می کنند. هدف این فرادرس، بیان تکنیک ها و روش های پاسخ دهی به سوالات سطوح مقدماتی زبان آلمانی در هر یک از چهار مهارت زبانی و سپس آنالیز دقیق انواع سوالات مطرح شده در هر مهارت و حل مثال های متنوع برای درک بهتر این روش ها است. پس اگر به دنبال یافتن توانایی کافی برای موفقیت در آزمون های زبان آلمانی در سطوح A1 و A2 هستید، فراگیری این فرادرس را از دست ندهید.

مدرس: مهرداد رجبعلی فردی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
43

آموزش مبانی نظری ترجمه زبان انگلیسی

اصول و مبانی نظری ترجمه، از دروس تخصصی رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی است. می دانید که رشته مطالعات ترجمه در سطح جهان، رشته ای جوان با سابقه آکادمیک سی و چند ساله است. علی رغم این که پیش از این تاریخ نیز کار ترجمه انجام می گرفته است، ولی با اعلام استقلال رشته مطالعات ترجمه، نظریات جدیدی توسط بزرگان این رشته معرفی شدند. هر نظریه ای در ترجمه بر دو پایه اصلی استوار بوده و نگاه علمی تری به فن ترجمه و ارزیابی ترجمه های موجود دارد. هر نظریه، هم بر پایه یافته های زبان شناسی و هم بر پایه ترجمه شکل می گیرد. پس برای فهم هر نظریه ای در ترجمه، ابتدا باید با پایه زبان شناسی آن آشنا شده و سپس به بحث ترجمه بپردازیم.

مدرس: دکتر نازیلا روشی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۲۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
44

آموزش گرامر زبان انگلیسی سطح مقدماتی A2 - به زبان انگلیسی

تدریس یک باره مفاهیم گرامری باعث سردرگمی زبان آموز شده و این اجازه را به او نمی دهد که بتواند یادگیری مفاهیم اولیه را به عنوان شالوده پروسه آموزش، عمیق ساخته و بعد بر روی این شالوده، جزئیات لازم را اضافه کند. از طرفی، عدم طراحی درست و نیز آموزش یک باره گرامر باعث پیچیدگی آن ها می گردد که ممکن است دانشجو را سردرگم کند، اما دسته بندی گرامر، آموزش گام به گام را میسر کرده است که علاوه بر سهولت، یادگیری را نیز عمیق تر می کند.

مدرس: زهرا دلاور مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
45

آموزش تقویت مهارت خواندن ریدینگ انگلیسی در آزمون تافل - TOEFL Reading

با داشتن نمره در سطح عالی برای تافل، نه تنها می‌توان شانس موفقیت در پذیرش دانشگاهی و یا مهاجرتی را بالا برد، حتی می‌توان برای دریافت بورسیه‌ها و Scholarshipها نیز شانس بالاتری نسبت به سایر متقاضیان داشت. مهارت درک مطلب (Reading Comprehension)، عنوان یکی از ۴ مهارتی است که در این آزمون سنجیده می‌شود و البته می‌توان گفت پیچیده‌ترین آن‌ها است، چون که علاوه بر مدیریت زمان برای پاسخ به سوالات متعدد این بخش، خواندن متون بلند نیز باید به گونه‌ای مدیریت شود تا زمان و انرژی بیهوده هدر نرود و فرد بتواند حداکثر سوالات را در کمترین زمان ممکن پاسخ دهد. هدف از ارائه این آموزش نیز، ارتقای این مهارت از آزمون تافل برای علاقه‌مندان است. در این آموزش سعی شده است تا با معرفی مهم‌ترین نکات و تکنیک‌ها و در قالب مثال، کاربرد تمامی این نکات تشریح گردد.

مدرس: دکتر سروش ابیانه مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
46

آموزش قواعد زبان عربی - نحو ۳

هدف از این درس، یافتن روشی برای تشخیص نقش کلمات در جملات، تشخیص جملات مختلف در متن و ارتباط جملات با یکدیگر است و همچنین از دیگر اهداف این درس، تقویت قدرت درک مخاطب در تمییز حرکات کلمات و جملات که در زبان عربی به آن تشکیل گفته می شود، است به طوری که دانشجو در پایان آموزش بتواند قرائت درستی از متون داشته باشد. شایان ذکر است که بخش قابل توجهی از دروس این رشته، از جمله: نگارش و مکالمه، تاریخ ادبیات، تحلیل متون نظم و نثر و متون تفسیری در زمینه تفسیر قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و به ویژه ترجمه، بدون گذراندن درس نحو، قابل فهم و استنباط دانشجو نیست.

مدرس: پرستو سنجی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید