×
مجموعه آموزش افتر افکت (Adobe After Effects)

مجموعه آموزش افتر افکت (Adobe After Effects)

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۷۴ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۱۴ عنوان آموزشی
1

آموزش افتر افکت After Effects - تکمیلی

این فرادرس، دوره تکمیلی "آموزش افتر افکت (After Effects) – مقدماتی" است که در آن قصد داریم ابتدا، به آموزش ۲ المان ابزار سه بعدی و ابزار رندرینگ، بپردازیم، سپس مباحث تکمیلی و حرفه ای تر در این نرم افزار را بیان کنیم. این مباحث شامل تکنیک پرده سبز، روتوسکوپی، موشن ترکینگ و …می شود که در سینمای امروز جهان، جزو ابزارهای حرفه ای و رایج فیلم سازان است.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش پروژه محور افتر افکت و ایلوستریتور - طراحی پوسترهای متحرک و انیمیشنی

نرم افزار افتر افکت (After Effects)، به عنوان یکی از قوی ترین و برترین نرم افزارهای جلوه های ویژه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. در این فرادرس با فرض این که مخاطب تسلط نسبی بر افتر افکت دارد، مطالب به نوعی آموزش داده می شود که کاربران بتوانند مفاهیم و نحوه کار با این نرم افزار قدرتمند را به صورت اصولی و پروژه محور یاد بگیرند و خود را برای ورود به بازار کار آماده نمایند. طراحی و یا انتخاب طرح و شکل های مورد نظر در نرم افزار ایلوستریتور (Adobe Illustrator) در کنار افتر افکت، تغییر المان های موجود در طرح، استفاده از تکنیک های رنگ آمیزی و ورود اشیا به داخل برنامه، همگی در جهت تسلط هر چه بیشتر کاربر به مباحث جلوه های متحرک سازی هستند و بدین ترتیب، ترکیب کاربردی و جالبی را از دو نرم افزار قدرتمند مشاهده می کنیم.

مدرس: امیررضا نیک خواه مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش پلاگین های کاربردی افتر افکت After Effects

اگر بخواهید به صورت حرفه ای کار با افتر افکت را ادامه دهید، باید همگام با دیگر هنرمندان و طراحان، با پلاگین های کاربردی و معروف دنیا آشنا شده و از آن ها در پروژه های خود استفاده کنید. درنتیجه این فرادرس می تواند اولین قدم برای رسیدن به این هدف باشد. ما در این فرادرس با پلاگین های معروف دنیا در حوزه های مختلف صنعت فیلم و انیمیشن آشنا می شویم. در پایان این آموزش، درک درستی از کار با پلاگین ها در نرم افزار افتر افکت حاصل شده و در ادامه با توجه به حوزه ای که کاربران در آن مشغول کار هستند و یا علاقه دارند، می توانند بر روی یک یا چند پلاگین معرفی شده در این آموزش تمرکز کرده و یادگیری آن را ادامه دهند.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش پلاگین Trapcode Form در افتر افکت - ساخت موشن گرافیک و انیمیشن پس زمینه

در این آموزش به مبحث انیمیشن های پس زمینه و ایجاد المان های موشن گرافیک خواهیم پرداخت. قطعا بارها این اتفاق رخ داده که انیمیشن های زیبایی برای لوگو یا نوشته خلق کردید اما در پایان کار حس کردید یک کاستی در کار شما وجود دارد. بیایید واقعیت را قبول کنیم که اگر جذاب ترین انیمیشن را برای یک لوگو یا نوشته خلق کنید، اما حرکات دوربین در پس زمینه و المان های موشن گرافیک حاشیه ای در کار شما وجود نداشته باشد، تمام زحمتی که برای آن انیمیشن کشیده اید هدر خواهد رفت و کار شما گیرایی لازم را نخواهد داشت.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش Expressions در افتر افکت After Effects

در نرم افزارهای انیمیشن سازی، به صورت معمول برای ساخت موشن گرافیک و انیمیشن، از فریم های کلیدی استفاده می شود. یکی دیگر از امکاناتی که در افتر افکت، جهت ساخت انیمیشن وجود دارد، استفاده از Expressions است. شاید کمی در نگاه اول و زمان شروع فرایند کدنویسی Expressions، گیج کننده باشد. با این حال با پیگیری کدها و انجام تمرینات و پیشروی در این مبحث، مطمئنا جذابیت های زیادی وجود دارد که شما به سمت کدنویسی در افتر افکت کشیده شوید. کدنویسی در افترافکت و یا مثلا در فلش، به همراه المنت های گرافیکی است و مثل برخی IDE های موجود، خسته کننده نیست.

مدرس: میلاد صادقی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش پلاگین Element 3D برای افزودن مدل های سه بعدی در افترافکت - مقدماتی

امروزه، المنت تری دی (Element 3D) به جزیی جداناپذیر در افترافکت تبدیل شده و کارایی و امکانات آن، روز به روز در حال گسترش و توسعه است، همچنین تدوین گران، فیلم سازان و جلوه پردازن، مانند قبل با یک محیط قدیمی و خشک مواجه نیستند. ضرورت یادگیری این پلاگین قدرتمند، برای تمامی گرافیست های رایانه ای و فیلم سازان، روز به روز بالاتر می رود و میل به یادگیری آن، در افراد مختلف بیشتر می شود.

مدرس: رحمت دریابنده مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش ترکینگ Tracking با موکا Mocha در افتر افکت After Effects

امروزه در انیمیشن ها و فیلم ها، یکی از مهم ترین فرایندها مربوط به ترکینگ و روتوسکوپی است. اگر بخواهیم از معادل فارسی برای این مفاهیم استفاده کنیم، بهترین واژه، ردیابی است. تعاریف متعددی برای روتوسکوپی ارائه شده است که ساده ترین تعریف، ردیابی اجسام و قسمت های مختلف تصویر به صورت اتوماتیک است. افرادی که زمینه کاری آن ها تدوین، جلوه های ویژه و حتی موشن گرافیک و یا میکس ویدئویی است، باید در مورد مباحث ترکینگ، اطلاعات کافی رو داشته باشند و چه بسا با توجه به سطح کاری، با این مبحث آشنا باشند و به دنبال نرم افزاری جامع و کامل، از دسته نرم افزارهای ترکینگ، برای رفع نیاز خودشان باشند.

مدرس: میلاد صادقی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش Element 3D برای افزودن مدل های سه بعدی در افتر افکت - تکمیلی

در این فرادرس به آموزش یکی از قدرتمندترین و شگفت انگیزترین پلاگین های نرم افزار افتر افکت یعنی پلاگین Element 3D، می پردازیم. به وسیله این پلاگین کاربر قادر خواهد بود تا آبجکت های سه بعدی با پسوندهای OBJ و C4D را به راحتی و بدون محدودیت در تعداد سگمنت ها به همراه تکسچر وارد افتر افکت نموده و با ساخت یک شیدر عالی، با سرعت باور نکردنی از آن رندر بگیرد. پایه این پلاگین، براساس پارتیکل سیستم ها کار می کند و رندرینگ آن نیز با OpenGL انجام می گردد. بدین ترتیب، حتی کسانی که کارت های گرافیکی رندرینگ نداشته و فقط از کارت های گیمینگ استفاده می کنند نیز در کار با این پلاگین دچار هیچ مشکلی نشده و این بی تردید یک خبر بسیار عالی برای تمامی علاقه مندان صنعت جلوه های ویژه خواهد بود.

مدرس: رحمت دریابنده مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۳۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش پلاگین Trapcode Particular در افترافکت - ساخت انیمیشن لوگو

اکثر افرادی که به صورت حرفه ای با نرم افزار افتر افکت و پلاگین های آن کار می کنند، بدون شک پلاگین Particular را بر روی نرم افزار نصب کرده اند و تقریبا در هر پروژه به نوعی از آن استفاده می کنند. شکی نیست که این پلاگین یکی از قدرتمندترین پلاگین های حال حاضر دنیا در تمام حوزه های مربوط به موشن گرافیک و حتی جلوه های ویژه سینمایی است. از جمله ویژگی های فوق العاده این پلاگین می توان به: Emmiterهای متنوع، سیستم های منحصر به فرد نورپردازی و دوربین، موتور شبیه ساز فیزیکی و سرعت بالای رندر اشاره کرد. اگر به دنبال پیشرفت در حوزه موشن گرافیک و به خصوص انیمیشن لوگو هستید، امروز این فرصت را دارید تا با این فرادرس همراه شوید و تکنیک های Particular برای انیمیشن لوگو را در قالب انجام پروژه های متعدد فرا بگیرید.

مدرس: محمد نسیمی فر مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش افتر افکت After Effects - مقدماتی

امروزه با توجه به استفاده وسیع از شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات ثابت جای خود را به تبلیغات متحرک یا به عبارتی موشن‌‌ گرافیک داده است. یکی از پرکاربردترین نرم‌افزارها در این زمینه نرم‌افزار افتر افکت (Adobe After Effects) است. در این آموزش با زبانی ساده قابلیت‌های نرم‌افزار افتر افکت تشریح و برای هر مبحث مثال و تمرین‌های عملی انجام می‌شود.

مدرس: علی خسروی مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش پروژه محور افتر افکت - طراحی موشن گرافیک

در افتر افکت نه تنها با عناصر دو‌بعدی سر ‌و ‌کار داریم، بلکه از عناصر سه‌بعدی نیز استفاده می‌کنیم. در این فرادرس تلاش شده تا با ارائه پروژه‌های مختلف ضمن آشنایی بیشتر با امکانات نرم‌افزار افتر افکت، به آموزش موشن ‌گرافیک و ساخت تصاویر متحرک تبلیغاتی در زمینه‌های مختلف نیز پرداخته شود. در درس‌های مختلف این آموزش، ضمن آشنایی با امکانات نرم‌افزار سعی شده تا در قالب پروژه یادگیری، نرم‌افزار برای مخاطب آسان‌تر شده و کار با آن لذت‌بخش‌ گردد.

مدرس: علی خسروی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش پروژه محور افتر افکت و پریمیر - ساخت فیلم کوتاه

در حال حاضر در زمانه‌ای هستیم که تولید محتوا در تمامی کسب‌ و‌ کارها حرف اول را می‌زند. به جرات می‌توان گفت هر کسی در هر شغلی باشد اگر نتواند محتوای خوب تولید کند، به راحتی از بازار رقابت حذف خواهد شد. یکی از بهترین ابزارها برای ارائه محتوا به مخاطب، تولید ویدئو به خصوص ویدئوهای کوتاه است. در این آموزش ما به تمام ابزارهای نرم‌افزاری که برای تولید ویدئو احتیاج دارید، می‌پردازیم و به شما یاد خواهیم داد که برای ویدئوهایی که تهیه کرده‌اید، تیزر بسازید، یک انیمیشن Subscribe کردن خیلی جذاب ایجاد کنید، صدایی که ضبط می‌کنید را اصلاح کرده و جذاب‌تر نمایید و حتی یاد می‌گیرید که چطور با تنظیم رنگ، ظاهر مناسب‌تر و حرفه‌ای‌تری برای ویدئوهای خود ایجاد کنید.

مدرس: علی غلامی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش پروژه محور افتر افکت After Effects - جلوه پودر شدن

هدف ما در این آموزش یادگیری یکی از پرکاربردترین افکت‌های افتر افکت است. ما سعی کرده‌ایم در این آموزش به دو روش ساده و حرفه‌ای به شما یاد دهیم که چگونه بتوانید با استفاده از افکت‌های موجود در افتر افکت، اجسام، متن‌ها و هر عکس و لوگویی (Logo) که در نظر دارید را پودر کنید. روش اول بسیار ساده و کاربردی و روش دوم بسیار حرفه‌ای است و بستگی به میزان خواسته شما دارد. شما می‌توانید با استفاده از این آموزش علاوه بر یک تیزر تبلیغات و یک موشن‌ گرافیک (Motion Graphic)، یک جلوه ویژه سینمایی طراحی کنید و بابت این کار حقوق و دستمزد نیز دریافت کنید.

مدرس: امیرحسین عرفانیان مدت زمان آموزش: ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش پروژه محور افتر افکت - طراحی تجربه کاربری اندروید

زمانی که مشغول به کار با سیستم ‌عامل اندروید یا iOS هستیم، راحتی استفاده از اپلیکیشن‌ها و جذابیت استفاده از آن‌ها، ارتباط مستقیمی با طراحی رابط کاربری و همچنین تجربه استفاده از آن‌ها دارد. بر همین اساس و به دلیل حساسیت و اولویت بالای این موضوع باید تا حد امکان، طراحی رابط کاربری برنامه، راحت و به دور از پیچیدگی‌های بی‌دلیل باشد. در کنار همه این موارد، طراحی گرافیکی و استفاده از المان‌های بصری مناسب نیز می‌تواند جذابیت و راحتی استفاده از اپلیکیشن را دوچندان کند. در این فرادرس، با استفاده از فتوشاپ طرح اولیه و ساختار پروژه را طراحی نموده و سپس در محیط افتر افکت به طراحی‌های خود جان بخشیده و فضای مشابه با واقعیت را برای کاربر شبیه‌سازی می‌کنیم.

مدرس: امیررضا نیک خواه مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید