×
مجموعه آموزش دروس حسابداری

مجموعه آموزش دروس حسابداری

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۲۴۲ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۳۲ عنوان آموزشی
1

آموزش مقدماتی اقتصاد کلان Macroeconomics

اقتصاد کلان با هدف بررسی متغیرهای کلان اقتصادی همچون: تورم، بیکاری، تولید ناخالص داخلی و نظایر آن ها شکل گرفته است و از جنبه های گوناگون به تشریح ارتباط میان این متغیرها از طریق مدل می پردازد. در این فرادرس تلاش شده است تا مطالب اصلی دوره کارشناسی درس اقتصاد کلان در تمامی رشته هایی که آن را در قالب یک درس ۲ یا ۳ واحدی دارند، پوشش داده شود، همچنین آموزش حاضر می تواند جهت آشنایی با مفاهیم اقتصاد کلان برای آزمون کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار گیرد.

مدرس: دکتر ابراهیم حاج خان میرزای صراف مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش اقتصاد خرد

اقتصاد خرد شاخه ای از علم اقتصاد است که به مطالعه رفتار تولید کنندگان و مصرف کنندگان پرداخته و به واکاوی این روابط به صورت نظام مند می پردازد. در این آموزش ویدئویی تلاش شده است تا سرفصل های اصلی دوره کارشناسی درس اقتصاد خرد در تمامی رشته هایی که آن را در قالب یک درس ۲ یا ۳ واحدی دارند، پوشش داده شود. همچنین در آموزش حاضر بخشی از مطالب کاربردی که در آزمون کارشناسی ارشد مورد پرسش قرار می گیرد نیز گنجانده شده است.

مدرس: دکتر ابراهیم حاج خان میرزای صراف مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۲۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش ریاضیات و کاربرد آن در حسابداری، مدیریت و اقتصاد - بخش یکم

هدف از این فرادرس، در واقع ارائه مطالبی از ریاضیات پایه، عمومی و تخصصی صرفا برای رشته‌ های علوم انسانی و علی الخصوص حسابداری، مدیریت و اقتصاد می‌ باشد. به طوری که کاملا سعی بر این شده مطالب کاملا کاربردی برای این رشته‌ ها در نظر گرفته شود و از گفتن مطالب اضافی پرهیز گردد. بعضی قسمت های این آموزش کاملا مختص سه رشته فوق الذکر می‌ باشد، که در رشته‌ های خود به آن نیاز پیدا می‌کنند.

مدرس: دکتر حمزه ابراهیمی مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش حسابداری صنعتی ۱

در این فرادرس حسابداری بهای تمام شده با نام آکادمیک حسابداری صنعتی آموزش داده شده است. این آموزش شامل آشنایی با حسابداری بهای تمام شده و آشنایی با موارد تشکیل دهنده هزینه بهای تمام شده یک محصول مانند مواد مستقیم، دستمزد مستقیم و سربار است. این هزینه یابی به تفکیک شرکت های خدماتی، بازرگانی و تولیدی توضیح داده شده است و از طرفی استانداردها و مغایرت های هزینه ای شرح داده شده است و در پایان هر درس تعدادی از سؤالات مربوط به موضوع آن فصل حل شده است.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش اصول مدیریت مالی ۱

مدیران مالی چه در سطح بخش خصوصی و شرکت ها و چه در سطح بخش عمومی و دولتی، مسئولیت بسزایی در پیشبرد اهداف اقتصادی این نهادها دارند. فعالان این زمینه در محیط دانشگاهی و حرفه ای بایستی بر اصول پایه ای مالی تسلط داشته باشند تا بتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند. این اصول را به نوعی می توان الفبای زبان مشترک تمامی افرادی دانست که در زمینه مالی فعالیت دارند.

مدرس: مصطفی نعمتی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش مروری بر اصول حسابداری ۲

هدف از این فرادرس، افزایش مهارت در اداره کردن یک سیستم حسابداری است که به همین منظور در ابتدا با انواع سیستم های حسابداری آشنا خواهید شد، سپس با اعمال روش های کنترل داخلی موثر، امنیت اطلاعاتی سیستم را به خصوص در مورد حفظ و ایجاد کنترل های داخلی مناسب وجوه نقد از طریق گزارش های مناسب افزایش خواهید داد و در پایان آموزش قادر خواهید بود انجام امور حسابداری شرکت های کوچک و متوسط را بر عهده بگیرید، همچنین در این آموزش با کاربردی ترین گزارش های مالی در شرکت های تک مالکی، تضامنی و سهامی آشنا خواهید شد.

مدرس: ابوالفضل امینیان مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش ریاضیات و کاربرد آن در حسابداری، مدیریت و اقتصاد - بخش دوم

هدف از انتشار این فرادرس در واقع انتشار مطالبی از ریاضیات پایه، عمومی و تخصصی صرفاً برای رشته های علوم انسانی و علی الخصوص حسابداری، مدیریت و اقتصاد می باشد. به طوری که سعی بر این شده مطالب کاربردی برای این رشته ها در نظر گرفته شود و از گفتن مطالب اضافی پرهیز گردد. ضمن اینکه زبان بیان در این فرادرس کاملاً واضح و با توضیحات فراوان جهت یادگیری بهتر می باشد. بعضی قسمت های این فرادرس مختص سه رشته فوق الذکر می باشد که در رشته های خود به آن نیاز پیدا می کنند.

مدرس: دکتر حمزه ابراهیمی مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۴۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش حسابداری مالیاتی ۱

در این فرادرس تلاش شده است تا اطلاعاتی از قوانین و مقررات مالیاتی به هنگام ثبت عملیات مالی و رعایت وظایف و تکالیف قانونی در نحوه محاسبه انواع منابع مالیاتی و درج در دفاتر قانونی برای پرسنل مالی بیان شود تا ضمن استفاده حسابداران، سایر اقشار نیز بتوانند از اطلاعات بیان شده و بخشودگی های مالیاتی به نحو مطلوب بهره مند شوند و لذا در این آموزش در قالب ۹ درس تلاش شده است که مباحث مربوط به درس حسابداری مالیاتی ۱ ارائه شوند که شامل مواردی مثل: مالیات و انواع آن، وظایف مودیان مالیاتی، مالیات بر ارث، مالیات حق تمبر، مالیات بر درآمد حقوق، مالیات بر درآمد املاک، مالیات بر درآمد مشاغل، مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی، هزینه های قابل قبول، نگهداری و تحریر دفاتر قانونی و نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی است.

مدرس: پیام پیرایش شیرازی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش حسابداری میانه ۱

درس حسابداری میانه 1، از دروس اصلی رشته حسابداری در مقطع کارشناسی است. اهمیت یادگیری این درس زمانی روشن است که حسابداران پا را فراتر از اصول ابتدایی گذاشته و می خواهند از روش مدیریت نقدینگی، مطالبات و در حالت کلی ترازنامه اطلاع پیدا کنند.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش اصول حسابداری ۳

حسابداری زبان تجارت در دنیای اقتصاد کنونی است. زبانی که به کمک آن فعالیت حوزه های مختلف تجارت، اطلاعات مالی خود را به اشتراک می گذارند. همان گونه که هر زبانی، دستور زبان و قواعد منحصر به خود را دارد، اصول حسابداری نیز در برگیرنده قواعد و اصول حسابداری است و این قواعد باعث می شود که استفاده کنندگان از اطلاعات حسابداری، امکان اتکا به اطلاعات سایر حسابداران را داشته باشند.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۴۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش حسابداری صنعتی ۲

در دنیای کسب و کار کنونی توجه به جزئیات تولید، جز جدا نشدنی در تضمین بقای شرکت ها است. با توجه به این که شرکت ها برای تامین سود مورد نیاز خود امکان قیمت گذاری آزاد را به دلیل فضای رقابتی ندارند، لاجرم باید به دنبال کاهش هزینه های خود باشند. برای کاهش هزینه ابتدا باید هزینه ها شناسایی و مطالعه گردد و سپس موارد قابل تغییر به مدیران منعکس شود. این توضیحات کافی است تا متوجه شویم حسابداری صنعتی یکی از ابزارهای بسیار مهم در حسابداری مدیریت است. با توجه به گستره این مبحث، درس حسابداری صنعتی به سه بخش تقسیم می شود. در این آموزش که مربوط به بخش دوم حسابداری صنعتی (حسابداری صنعتی ۲) است به حسابداری انحرافات و هزینه یابی ها پرداخته می شود. در کنار مطالب، مثال های کاربردی نیز حل می شود. این اقدام کافی است تا این آموزش را از انحصار مصرف درسی دانشگاهی خارج کرده و برای کلیه حسابداران شرکت ها و مدیران ارشد سازمان ها قابلیت استفاده داشته باشد.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۳۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش مبانی حسابداری پیشرفته ۲

حسابداری پيشرفته ۲ يكی از دروس مهم و كاربردی دانشجويان حسابداری است كه در صورت يادگيری صحيح در بازار كار پولساز و كاربردی است، ليكن يادگيری مباحث پيچيده نياز به تمركز و آموزش گام به گام و ساده است. آموزشی كه دانشجو بتواند با يادگيری موضوعات اساسی، خود به تعميق آن پرداخته و تسلط كافی را كسب نمايد. امروزه با توجه به گستردگی حجم فعالیت های بازرگانی، اکثر واحدهای تجاری جهت نیل به اهداف خویش از گسترش بیرونی (ترکیب) به جای گسترش درونی استفاده می نمایند. این قبیل شرکت ها، عمدتا در تلاشند که تمام فعالیت خود را از طریق تحصیل واحدهای تجاری دیگر به انجام برسانند.

مدرس: فاطمه نیکبخت مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش بهایابی ۱

هدف از این فرادرس، انتقال مفاهیم به صورت ساده است و نحوه ارائه مطالب در این آموزش بدین صورت است که ابتدا عناوین کلی هر مبحث ذکر شده و در راستای آن مطالبی برای درک بهتر دانشجو بیان می شود به طوری که خواننده بتواند ارتباط بهتری از مفاهیم، در ذهن خود شکل دهد. در این درس به نکات برجسته به صورت قابل فهم اشاره شده است و کمی پا را فراتر از زمان حال می گذاریم. در واقع شما با یک سری مباحث که منطبق با استانداردها است، آشنا می شوید. به همین منظور اقدام به تدوین دروس بهایابی ۱ نموده که در این فرادرس، روش های آشنایی با مفاهیم بهایابی و اهداف مربوطه توضیح داده می شوند که دانشجو می تواند در سایه این مطالب، قدم مطلوبی در اجرا و پیاده سازی آن بگذارد.

مدرس: راضیه راعی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش حسابداری پیشرفته ۱ Advanced Accounting

یادگیری مسائل پیشرفته در حسابداری واحدهای تجاری از اهداف اصلی این درس است و همچنین دانشجویان با حسابداری مربوط به شعب، روش های حسابداری آن، نحوه گزارشگری مالی مربوط به بخش های مختلف شعب، روش های حسابداری ادواری و دائمی، حسابداری کالای امانی، گزارشگری مربوط به شعبه های خارجی و نحوه حسابداری آن ها بیشتر آشنا می شوند. ضمنا با توجه به وجود شرکت های خارجی در ایران، با روش های حسابداری مربوط به مبادلات با ارز خارجی (ارزی) و با توجه به نوسانات نرخ ارز، مهم بودن این مطلب در معاملات، تفاوت نرخ ارز در زمان معامله، تسویه حساب با حسابداری تسعیر ارز بر طبق استانداردهای پذیرفته شده و نحوه گزارشگری این معاملات، به طور کامل برای دانشجویان تشریح می شود.

مدرس: ساره تیموری مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش حسابداری موارد خاص

یکی از اهداف اصلی حسابداری، برآورده کردن نیازهای اطلاعاتی استفاده کنندگان درون سازمانی و برون سازمانی جهت تصمیم گیری های اقتصادی در ارتباط با واحد تجاری است. در سال های اخیر، انجمن های حرفه ای حسابداری در دنیا و مخصوصا در ایران توانسته اند استانداردها و قوانین مشخص و کاملی را تدوین و منتشر کنند که این امر باعث ساماندهی و نظم بخشیدن به جنبه های مهم حسابداری شده است، لذا در این آموزش تلاش شده است مباحث براساس موارد چالش برانگیز در حسابداری و مطابق با استانداردهای حسابداری مربوطه بیان شود.

مدرس: پیام پیرایش شیرازی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش حسابداری میانه ۲

درس حسابداری میانه ۲ یکی از دروس اختصاصی رشته حسابداری در مقطع کارشناسی و ارشد است. در آموزش ارائه شده توسط فرادرس سعی بر این شده است که با تکیه بر نکات مهم و ارزشمند از کلیه منابع موجود و مورد استفاده در دانشگاه ها، محتوای کامل برای آموزش گیرنده ارائه گردد. در این آموزش که در رابطه با حسابداری شرکت های سهامی است موارد مربوط به ثبت و نگهداری حساب های شرکت های سهامی به صورت مختصر و مبتنی بر نکات کلیدی آموزش داده شده است.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش نرم افزار حسابداری مدارس School Accounting

نرم افزار School Accounting که در این فرادرس به بررسی آن پرداخته می شود، تنها نرم افزار مورد تایید وزارت آموزش و پرورش است که به مدارس کل کشور معرفی شده و در حال استفاده است. این نرم افزار یکی از نرم افزارهای طراحی شده توسط شرکت سامانه پرداز وستا (Co-processor system Vesta) است که به مدیران، حسابداران و کاربران ثبت اسناد مدارس کمک می کند تا آسان تر و صحیح تر، اطلاعات حسابداری را ثبت کرده و خروجی آن که همان گزارش های مالی است را تهیه کنند. در این آموزش ما با آخرین ورژن آن (نگارش شماره ۱۳۹۸۱۲۰۷) کار می کنیم. در این فرادرس سعی شده است که آموزش کار با این نرم افزار در کنار آئین نامه اجرایی مدارس به صورت گام به گام ارائه گردد.

مدرس: نبی الله پلنگ سوار مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش حسابداری صنعتی ۳

حسابداری، زبان مشترک تجارت است. این زبان مشترک با توجه به گستره بالای خود به بخش های مختلف تقسیم شده است. یکی از این شاخه ها حسابداری صنعتی است. حسابداری صنعتی که در دنیای تجارت با نام حسابداری بهای تمام شده کالا (Cost accounting) شناخته می شود، وظیفه جمع آوری و ارائه اطلاعات مربوط به هزینه های ساخت یک کالا را دارد. این وظیفه امکان برنامه ریزی، کنترل و نظارت بر سیستم تولید را به مدیران مجموعه ها می دهد. برنامه ریزی و نظارت موثر بر مجموعه ها مستلزم شناخت جزئی عوامل تشکیل دهنده یک کالا و رفتار هر کدام از آن ها در هزینه کرد است و این رفتارسنجی عوامل تشکیل دهنده بهای تمام شده کالا تنها به شرکت ها و کارخانجات تولیدی محدود نیست و هر بنگاه اقتصادی با توجه به ماهیت محصول ارائه شده توسط آن بنگاه، حسابداری صنعتی را پیاده سازی می کند.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۲۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش آشنایی با اصول حسابرسی ۲

با گسترش تکنولوژی و تغییر سیستم های اقتصادی، بازرگانی و صنعتی، مسوولیت حسابداری و حسابرسی در زمینه اقتصادی جامعه رو به فزونی گردیده است، لذا حسابرس با تسلط بر آخرین دستاوردها و پژوهش های علمی در این زمینه می تواند بسیار کارآمد واقع شود. با توجه به این که الگوی کشورهای پیشرفته نقشی در محتوای گزارش دهی در کشور ما دارد، در نتیجه می توان گفت یکی از راه هایی که می تواند به رفع مشکلات کمک کند، تعیین استانداردهای ملی است. هدف از این آموزش، انتقال مفاهیم به صورت ساده و برگرفته از یک الگوی منظم و پیشرفته به صورت پاورپوینت است. نحوه ارائه مطالب در این فرادرس بدین صورت است که ابتدا عناوین کلی هر مبحث به صورت جامع ذکر شده و در راستای آن مطالبی برای درک بهتر دانشجو بیان می شود طوری که خواننده بتواند ارتباط بهتری از مفاهیم در ذهن خود شکل دهد.

مدرس: راضیه راعی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش مبانی حسابداری مدیریت

در این فرادرس، کلیه مباحث مربوط به مبانی حسابداری مدیریت توضیح داده می شود. بحث از کلیات حسابداری مدیریت آغاز می شود و اقدامات مبتنی بر فعالیت برای حسابداران مدیریت نیز تشریح می شود. بودجه بندی و مخصوصا بودجه بندی سرمایه ای و مسئولیت ارزشمند حسابداران مدیریت در مسیر بودجه بندی نیز شرح داده خواهد می شود. سرانجام در بخش پایانی، تصمیم گیری و ارزیابی عملکرد حسابداران مدیرت توضیح داده می شود تا دانشجویان و علم آموزان مختلف بتوانند با استفاده از فرادرس مبانی حسابداری مدیریت آشنایی کامل با مبانی علم حسابداری مدیریت داشته باشند.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۴۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش مالیه بین الملل

انتقال و جابه جایی سرمایه (منابع مالی) به عنوان یکی از عوامل تولید مهم و ضروری در اقتصاد امروز، به مکان ها و کشورهایی که کارایی و بازدهی بیشتری را به همراه دارد، شدت گرفته است به این دلیل که انتقال سرمایه و منابع مالی بین کشورها نه تنها باعث افزایش ارزش سرمایه کشور قرض دهنده یا سرمایه گذار می شود، بلکه افزایش توان تولید کشور قرض گیرنده یا سرمایه پذیر و جبران کمبود سرمایه در این کشور را نیز به همراه دارد. در این آموزش، ضمن ارائه مطالب مرتبط با بازار ارز، نظام های مختلف ارزی، فرایندهای اقتصادی مرتبط با این بازار و نقش آن در مبادلات بین المللی، در خصوص انواع سیاست های کنترلی و تعدیل اقتصادی در نظام های مختلف ارزی بحث می شود.

مدرس: دکتر مریم مظهری آوا مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش تئوری حسابداری ۲

درس تئوری حسابداری پیرو دروس اصول حسابداری در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می شود، به این منظور که دانشجویان بعد از شناخت و پذیرش اصول کلی حسابداری باید فلسفه پیدایش این اصول را نیز بشناسند. در این فرادرس ابتدا پیامدهای اقتصادی حسابداری و موضوعیت حسابداری بحث و تشریح می شود، سپس با توجه به استانداردهای حسابداری، تفکرات موجود در دنیای حسابداری و فرایندهای سیاسی در صنعت حسابداری بحث می‌ شود. پس از آشنایی کلی دانشجویان با پیش نیازهای تئوری حسابداری ۲، دارایی های بنگاه ها و سپس سود، جوانب پیش‌ بینی و مدیریتی آن توضیح داده می شود و در نهایت هشداری به نام ورشکستگی با توجه به تئوری حسابداری به دانشجویان معرفی می شود.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۱۸ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش حسابرسی عملکرد

علم حسابرسی عملکرد و شناخت کامل آن یکی از موارد بسیار مهم و لازم برای دانشجویان حسابرسی است، چون این علم باعث می‌شود که حسابرسان به صورت کامل و با احاطه بیشتری نسبت به عملکرد مدیران و زیرمجموعه آن‌ها برای سنجش عملکرد آن‌ها نظر داده و پیشنهادهای قابل اجرا برای این افراد ارائه دهند.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۱۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
24

آموزش مقدماتی بانکداری بین المللی

در این آموزش سعی شده است که مباحث بانکداری بین‌المللی، مورد بحث و بررسی قرار گیرد. از اوایل دهه ۱۹۹۰ با گسترش فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی، توسعه تجارت و تحرک آسان سرمایه بین مرزهای جغرافیایی، بین‌المللی شدن فعالیت بانک‌ها نیز گسترش یافته است. امروزه گسترش فعالیت بانکداری اسلامی باعث شده است تا برخی از بانک‌های بزرگ بین‌المللی برای گسترش هر چه بیشتر بازار فعالیت‌های بانکی خود‌، به ارائه خدمات بانکداری اسلامی روی آورند. بدون شک، فعالیت بانکداری اسلامی در فضای بین‌المللی و جهانی، فرصت‌ها و الزاماتی را نیز به دنبال دارد.

مدرس: دکتر مریم عبدلی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
25

آموزش اصول حسابرسی پیشرفته

اصول حسابرسی پیشرفته، با توجه به سنجه‌ها و معیارهای استاندارد و با استفاده از خدمات و تجربیات حسابداران خبره توانسته است به عنوان یک دانش تخصصی مطرح گردد که علاوه بر نشریات، مراجع و جوامع حرفه‌ای، مقالات و کتاب‌‌های متعددی را تهیه کرده و به بیان اصول، روش‌ها و عملکرد این رشته، پرداخته است. از طرفی، این فناوری به طور اساسی نحوه اجرا، ثبت، پردازش و گزارش داده‌ها را تغییر ‌داده و به دلیل شتاب بالای این تغییرات، برای بسیاری از سازمان‌ها دشوار است که خود را با آن‌ها تطبیق دهند و همزمان مهارت فنی لازم را در خصوص به‌ کارگیری سیستم‌های جدید کسب کرده و اثرات فناوری اطلاعات را بر رویه‌های کنترل داخلی، درک نمایند.

مدرس: محمدعلی معصومی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
26

آموزش حسابداری میانه ۱ - حل تمرین

ضرورت شناخت و یادگیری حسابداری میانه ۱ (+)، به عنوان نقطه عطف مباحث مربوط به سود و صورت‌های مالی بر کسی پوشیده نیست. حسابداری میانه ۱ علاوه بر این که مربوط به مباحث ترازنامه‌ها، صورت‌های مالی، جریان نقدی موجود در شرکت، دارایی‌های مشهود و نامشهود و استهلاک آن‌ها است، یکی از مباحث پایه‌ای برای یافتن بهای تمام‌ شده در شرکت‌های تولیدی است و لذا علاوه بر پرداختن به مباحث تئوری این درس، نیاز است که دانشجویان با مسائل عملی آن نیز آشنا شوند به نحوی که با توجه به اعداد، ارقام و شبیه‌سازی فضای واقعی و عملکردی شرکت‌های مختلف بتوانند ترازنامه و صورت‌های مالی را تهیه و از اطلاعات و داده‌های موجود، کامل‌ترین استفاده را ببرند.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
27

آموزش بهایابی ۱ (مرور و حل تمرین)

حسابداری صنعتی ۱ (+) پیش از این در فرادرس تهیه و منتشر شده است و دانشجویان و مدیران را در راستای بهایابی راهنمایی می‌کند. لیکن این فرادرس در راستای درک بهتر و آشنایی دانشجویان با چالش‌ها و مسائل مختلف محتمل در فرایند محاسبه بهای تمام شده به معرفی مسائل مختلف و حل آن‌ها می‌پردازد. در این فرادرس با توجه به منابع به‌روز حسابداری صنعتی، سوالات و تمرینات مختلفی با رویکرد توضیح و حل تشریحی آن‌ها آموزش داده شده و دانشجویان را با نکات مهم در فرایند پیاده‌سازی حسابداری صنعتی در دنیای واقعی آشنا می‌کنیم. در پایان این آموزش دانشجویان با مثال‌های مختلفی آشنا می‌شوند که درک و پیاده‌سازی این علم را آسان‌تر و موفقیت در آزمون‌های دانشگاهی را به همراه دارد.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۱۱ ساعت و ۲۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
28

آموزش حسابداری حقوق و مدیریت منابع انسانی شرکت در اکسل

در این آموزش، مشخصات پرسنل شاغل، نحوه محاسبه دستمزد، اضافه‌کاری، حق اولاد، حق مسکن، خواروبار، حق ایاب و ذهاب، جمع حقوق و مزایا، کسورات شامل: حق بیمه‌های اجتماعی، مالیات، وام و سایر کسورات و مبلغ خالص پرداختنی را طبق قانون وزارت کار با مثال‌های بسیار ساده و در پایان با توضیح یک نمونه بیان می‌کنیم. در ادامه، موارد مذکور را طبق قانون کار همراه با فرمول‌های خاص در اکسل پیاده‌سازی و حسابداری می‌کنیم. نکته مهم در مورد این آموزش این است که این لیست حقوق و دستمزد برای سال‌های مختلف کارایی دارد. در این آموزش فرض ما بر این است که کاربرانی که این آموزش را تهیه می‌کنند، آشنایی پیش‌فرضی با اکسل داشته باشند.

مدرس: لیلا عزیزوند مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
29

آموزش آشنایی با بهایابی ۲

در این آموزش مخاطب با نکات آموزشی برجسته به صورت قابل فهم و مباحث منطبق با استانداردها آشنا می شود. روش های آشنایی با مفاهیم بهایابی و اهداف مربوط به آن توضیح داده می شوند که دانشجو می تواند در سایه این مطالب، قدم مطلوبی در اجرا و پیاده سازی آن بردارد. با گسترش تکنولوژی و تغییر سیستم های اقتصادی، بازرگانی و صنعتی، مسئولیت حسابداری در زمینه اقتصادی جامعه رو به افزایش است. در نتیجه حسابدار با تسلط بر آخرین دستاوردها و پژوهش های علمی در این زمینه می تواند بسیار کارآمد واقع شود.

مدرس: راضیه راعی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
30

آموزش اقتصاد خرد - بخش یکم

اقتصاد خرد، اصلی‌ترین و پایه‌ای‌ترین درس برای رشته‌های اقتصاد و مديريت و بالاخص، رشته اقتصاد است. این اهمیت از دو جنبه قابل توجه است. علاوه بر آنکه تقریبا پيش‌نياز تمامی دروس اقتصاد در مقطع کارشناسی تا دکتری است، در کنکور مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در ضمن به دلیل پایه‌ای بودن این درس و استفاده آن در درس‌های دیگر مقطع کارشناسی، اهمیت آن را دو‌چندان کرده و یادگیری عمیق و پایه‌ای آن می‌تواند آینده و چشم‌انداز دانشجو را برای ادامه تحصیل راحت‌تر و شفاف‌تر سازد.

مدرس: جلیل جوزائی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
31

آموزش حسابرسی عملیاتی

هر جامعه‌ای که بتواند حسابرسان عملیاتی و عملکرد حرفه‌ای و شایسته‌ای تربیت کند، می‌تواند بر بهبود عملکرد و فرایند اثربخشی سازمان‌ها، ارگان‌ها، نهادها و بنگاه‌های کسب و کار فعال در آن جامعه امیدوار بوده و به تبع آن اقشار مختلف ساکن در آن جامعه از بهبود عملکرد و در نتیجه افزایش کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده توسط سازمان‌های مختلف بهره‌مند شوند. در این فرادرس مسائل مربوط به حسابرسی عملیاتی به دانشجویان آموزش داده می‌شود به نحوی که با حسابرسی عملیاتی آشنا شده و ابزارهای آن را می‌شناسند و مسائل کاربردی آن در کسب و کار را یاد می‌گیرند. علاوه بر آن، مسائل مربوط به اتلاف و مدیریت پروژه و تغییرات مدیریتی که مبنای حسابرسی عملیاتی است، آموزش داده می‌شود.

مدرس: حامد باقری مدت زمان آموزش: ۱۰ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
32

آموزش حسابداری و حسابرسی بخش عمومی

در مبانی نظری حسابداری و گزارشگری بخش عمومی، موضوع مسئولیت پاسخگویی در راهبری جامعه نقش اساسی دارد. مسئولیت پاسخگویی بر این پایه استوار است که مردم یا نمایندگان آن‌ها بر اصل ۵۳ و ۵۵ قانون اساسی حق دارند به صورت علنی و شفاف عملکرد دولت را نظارت و تفریغ نمایند. بدین منظور، قانون اساسی در اصول ۵۶ و ۵۹ حق حاکمیت مردم را به رسمیت شناخته و در اصول ۱۲۱ و ۱۳۷ مسئولیت پاسخگویی مقامات منتخب را احصا نموده است. بنابراین، ساز و کار پاسخ‌خواهی مردم از طریق نمایندگان به طور مستقیم و چگونگی ارزیابی این پاسخگویی از طریق تحقیق، تفحص و شیوه‌های مختلف، تشریح و هدف‌گذاری شده است. اهداف اصلی این ارزیابی‌ها، ساماندهی سیستم‌های مالی و حسابداری بخش عمومی و افشای عملکرد و وقایع رویدادها جهت رفع نیازهای اساسی، افزایش رفاه اجتماعی و تامین ثبات اقتصادی و مالی کشور است. قوانین و مقررات حاکم بر سیستم‌های اطلاعات حسابداری و حسابرسی بخش عمومی علاوه بر نظارت و حاکمیت بر عملیات حسابداری، تعیین‌کننده اختیارات وظایف و مسئولیت‌های ذی‌حسابان، مدیران و مسئولین اداری و فنی سازمان‌های دولتی، محلی و غیر انتفاعی است. این مسئولیت در بخش عمومی و دولتی الزاما از طریق هیئت مدیره یا مجامع عمومی صاحبان سهام ابلاغ یا تصویب نمی‌شود. حدود وظایف و اختیارات از طریق مراجعی که قانون آن‌ها را به رسمیت می‌شناسد، تعیین می‌گردد.

مدرس: محمدعلی معصومی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۱۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید