×
مجموعه آموزش دروس پایه نهم

مجموعه آموزش دروس پایه نهم

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۲۹ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۶ عنوان آموزشی
1

آموزش عربی - پایه نهم

در این آموزش علاوه بر مباحث عربی نهم، خلاصه قواعد عربی هفتم و هشتم نیز آمده است. با فراگیری قواعد عربی سال نهم، معنای تمام فعل‌ها و کاربرد آن‌ها را به‌ خوبی می‌آموزیم. همچنین با یادگیری ساعت به زبان عربی، زمان عربی را به‌ خوبی فراخواهیم گرفت. ضرورت رسیدن به این هدف با فراگیری قواعد درس‌ها، معنای لغات، عبارات و تمرین‌ها در این آموزش به‌ خوبی نمایان می‌شود که جهت تسهیل در برقراری ارتباط با دیگران مفید است. یادگیری این زبان در فهم معنای ادعیه و مفاهیم قرآنی بسیار مفید و کاربردی است.

مدرس: مرتضی بوالحسنی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش علوم تجربی پایه نهم - بخش فیزیک

کتاب علوم نهم، یکی از مهمترین و پر‌کاربردترین کتب دوره متوسطه اول است و لذا فهم و ادراک این درس به عنوان یکی از ابزارهای طبیعت و پیرامون‌شناسی، برای نظام آموزشی و دانش‌آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین مباحث مطرح شده در بخش فیزیک این کتاب به عنوان پیش‌زمینه و پایه‌ای برای فیزیک سال‌های آینده در متوسطه دوم خواهد بود. این اهمیت، نگاه ویژه و توجه خاص به این درس را می‌طلبد. قابل ذکر است که ایجاد پایه‌ای محکم برای رفع برخی از مشکلات در درس فیزیک در متوسطه دوم، خود بیانگر ضرورت رسیدن به این هدف است. بنابراین، سعی بر این داریم که با روش‌های نوین به بیان و تفهیم هر چه بهتر این درس بپردازیم.

مدرس: دکتر مینا عاشوری مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش فارسی - پایه نهم

ما در این آموزش سعی کردیم که کتاب فارسی پایه نهم را از سه منظر: واژه‌شناسی، آرایه‌های ادبی و دستور زبان فارسی بررسی کنیم. یکی از ویژگی‌های مهم این است که با سطحی ساده و ابتدایی بحث را آغاز کردیم و به مرور، سطح تحلیل و تبیین ما پیشرفته می‌شود، به نحوی که دانش‌آموز پس از سپری کردن چند درس به راحتی می‌تواند اساس واژه‌شناسی، آرایه‌های ادبی و دستور زبان فارسی را درک کند.

مدرس: محمد شیخ الاسلامی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۲۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش علوم تجربی پایه نهم - بخش شیمی

درس یکم این آموزش در مورد طبقه بندی مواد است که به طور اختصاصی در مورد مواد خالص بحث می کند. در ادامه در مورد زیرگروه های مواد خالص که شامل فلز، نافلز و شبه فلز است نیز، توضیحاتی ارائه می گردد. پس از بررسی کامل جدول تناوبی عناصر، انواع پلیمرهای طبیعی و مصنوعی مورد بررسی قرار می گیرد. درس دوم در مورد انواع ترکیبات یونی و کوالانسی (اشتراکی) است و در درس سوم، در مورد رابطه بین رفتار انسان ها و آلودگی یا تخریب محیط زیست بحث می گردد. پس از بررسی انواع چرخه های موجود در طبیعت، با نفت، مواد تشکیل دهنده آن و کاربردهای این ماده آشنا می شویم. در نهایت به بررسی انواع هیدروکربن ها (Hydrocarbon) و مختصری از شیمی آلی می پردازیم. هدف از این فرادرس، نگاهی عمیق و موشکافانه به مفاهیمی مانند: ساختار اتم ها، مواد و طبقه بندی آن ها، انواع پیوندهای موجود در مواد و نیز دسته بندی پلیمرهای طبیعی و مصنوعی است.

مدرس: دکتر شادی قزلباش مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش علوم تجربی پایه نهم - بخش زیست و زمین‌ شناسی

با توجه به اینکه بخش زیست و زمین کتاب علوم تجربی حاوی فصول ضروری و پایه جهت ارائه دیدگاه مناسب برای دانش‌آموزان جهت تصمیم‌گیری برای ادامه مقاطع بعدی تحصیلی است. از این رو به این بخش‌ها می‌پردازیم که دارای مطالب سودمند برای آشنایی با دنیای زنده و غیر زنده و ارتباط آن‌ها با یکدیگر است. در این فرادرس سعی بر آن است که از طریق بیان ساده، ارائه تصاویر و نکات مهم، دانش‌آموزان با مطالب پایه و اساسی بخش زیست‌شناسی و زمین‌شناسی آشنا شوند.

مدرس: دکتر شتاو یوسفی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش نگارش - پایه نهم

در ادامه آموزش نگارش هفتم(+) و هشتم(+)، در این فرادرس به آموزش تفصیلی کتاب نگارش فارسی سال نهم می‌پردازیم. این برنامه از جهتی پوشش‌دهنده محتوای درسی دانش‌آموز سال نهم است و او را در مسیر تحصیل یاری خواهد کرد و از دیگرسو اهمیتی پایه‌ای در روند بهبود کیفیت نگارش دانش‌آموز دارد. همچنین تلاش شده است تا در بیان و تفسیر مطالب با اصلاح نادرستی‌ها، بهبود محتوا و افزودن به مطلب‌های کتاب درسی و همچنین بهره‌گیری از شیوه‌های بیان متفاوت و کارآمد، یادگیری عمیق و بهتری برای دانش‌آموز میسر شود.

مدرس: پوریا طباطبایی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید