×
مجموعه آموزش دروس پایه هفتم

مجموعه آموزش دروس پایه هفتم

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۴۶ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۷ عنوان آموزشی
1

آموزش ریاضی پایه هفتم

ریاضی را به عنوان مادر علوم پایه معرفی می‌کنند. لذت ریاضی در یادگیری مفهومی و تمرین سوالات مختلف است. در این فرادرس دقیقا به مطالب مهم کتاب ریاضی هفتم پرداخته می‌‌شود و ریاضی هفتم به عنوان اولین مبحث دوره اول متوسطه شامل: نکات ارزشمند و مهمی است که در مقاطع حساس سال‌های بعد کاربردهای بسیاری دارد.

مدرس: علی معصومی مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش عربی - پایه هفتم

عربی پایه هفتم، اولین پایه‌ای است که دانش‌آموزان با این درس مواجه شده و به زعم بسیاری از دانش‌آموزان، یادگیری این درس سخت است، اما ما در این آموزش سعی کرده‌ایم تا با شیوه‌ای ساده، این آموزش را برای دانش‌آموزان عزیز تدریس نماییم. در آموزش افعال، از بند انگشتان دست برای یادگیری و برای یادگیری آسان‌تر لغات، از داستان‌های مختلف بهره گرفته شده است. همچنین برای آموزش قواعد دیگر سعی شده از راهی آسان این اتفاق صورت گیرد. هدف از این فرادرس در واقع، آموزش اسم از لحاظ جنس و تعداد، آشنایی با کلمات پرسشی زبان عربی، آشنایی با ضمایر و افعال ماضی در زبان عربی است.

مدرس: سجاد فتاحی زفرقندی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش علوم تجربی - پایه هفتم

در این آموزش مفاهیم کتاب درسی علوم پایه هفتم تدریس می‌شود. در ارائه، تفهیم مباحث و مفاهیم مورد نظر آموزشی سعی شده است تا سادگی، روانی و ترتیب موضوعی کتاب مورد توجه قرار گیرد، چرا که همیشه یک نگاه کلی به موضوع، یاد‌گیرنده را در تسلط به جزئیات مساله و کشف ارتباط بین آن‌ها بسیار یاری می‌کند.

مدرس: سید مهدی تقوی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش زبان انگلیسی - پایه هفتم

در این فرادرس تلاش شده است تا از ابتدای مباحث حروف الفبای انگلیسی و استفاده از آن‌ها در کلمه و جمله‌سازی به شما آموزش داده شود. نوآوری در تحلیل محتوای آموزشی، با تمرین و تکرار و همراهی شما سرعت یادگیری را افزایش می‌دهد. هدف از این فرادرس، آموزش آسان چهار مهارت گفتاری، نوشتاری، شنیداری و مکالمه است. همراه شدن با تکنولوژی و توانایی برقراری ارتباط با دوستان و افراد جامعه در ایران و سایر نقاط کشور از ضرورت‌های این آموزش محسوب می‌شود.

مدرس: زهرا تقدمی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش ادبیات فارسی پایه هفتم

پایه هفتم متوسطه از اهم پایه‌های درسی است چون شما اولین سالی است که وارد مقطع متوسطه شده‌اید و تا قبل از این در حوزه دستور زبان مهارت خاصی پیدا نکرده‌اید ولی کتاب فارسی امسال در هر درس یکی از موضوعات دستوری، شامل: نقش‌های نهاد، مفعول، متمم و مسند را آموزش می‌دهد. علاوه بر این، شناخت فعل و زمان‌های مختلف آن نیز در این کتاب است. در اهمیت این مباحث همین بس که تمامی ‌این مطالب، پایه درسی برای هشتم و نهم و متوسطه دوم هستند. علاوه بر این، در این فرادرس تلاش شده است تا در مواجهه با ابیات کتاب، تمامی ‌آرایه‌های ادبی آن مورد بررسی قرار گیرد و در موارد لزوم، مفاهیم کلی و قرابت معنایی ابیات ذکر شود. در قسمت‌هایی از این آموزش، روش‌هایی برای شناخت مفاهیم ادبی و قرابت معانی ابیات تدریس شده است.

مدرس: فاطمه افضل خانی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش مطالعات اجتماعی - پایه هفتم

در این آموزش، دانش‌آموزان با علوم اجتماعی به عنوان مجموعه‌ای از علوم که تاریخی، تحلیلی و کل‌نگر است، آشنا می‌شوند و می‌آموزند که تاریخ تنها واقعه‌نگاری و علوم اجتماعی (مدنی) تنها تعریف‌نویسی یک‌سویه نیست. پیرو این هدف، تغییر نگرش دانش‌آموزان به علوم اجتماعی به عنوان دروس حفظی صرف و علاقه‌مند کردن آن‌ها به این حوزه دانشی - کاربردی برای ما اولویت دارد که در این راه، از داوری و قضاوت یک‌سویه و قشری، پرهیز شده است.

مدرس: حمیدرضا منصوریان مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش نگارش - پایه هفتم

آموزش نگارش فارسی پایه هفتم بر پایه کتاب درسی نگارش فارسی وزارت آموزش و پرورش چاپ سال ۱۳۹۹ آماده شده است. آموزش مهارت‌های نوشتاری، رویکرد اصلی ما در این آموزش است. اگر چه که نگارش و فنون و جنبه‌های آن رنگارنگ است و در موارد بسیاری به سلیقه بستگی دارد، اصول و مبانی مشترکی می‌توان یافت که دانستن و تمرین آن برای هر زبان‌ورزی لازم است. در این فرادرس تلاش شده است تا محتوای نه چندان گسترده کتاب درسی با افزونه‌هایی در انواع و فنون نگارشی پربار شود و از دیگر سو، برخی موضوع‌های سلیقه‌ای مطرح شده در کتاب هم دقیق‌تر توضیح داده شوند تا از کج‌فهمی‌های احتمالی جلوگیری شود.

مدرس: پوریا طباطبایی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید