×
مجموعه آموزش دروس پایه دوازدهم

مجموعه آموزش دروس پایه دوازدهم

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۱۰۷ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۱۳ عنوان آموزشی
1

آموزش فیزیک - پایه دوازدهم

یکی از مهم ترین و تعیین کننده ترین دروس دبیرستان، درس فیزیک است. به خصوص فیزیک دوازدهم که از فیزیک های پایه دهم و یازدهم حجیم تر و دشوارتر به نظر می رسد. لزوم بررسی عمیق و مفهومی مطالب کتاب فیزیک دوازدهم، جهت حل تست های کنکور و کسب رتبه های برتر در رشته های ریاضی و تجربی همواره احساس می شود. فیزیک شالوده تمامی علوم تعریف شده در جهان هستی است. در سال دوازدهم با مباحث حرکت، دینامیک، امواج و ساختار اتم بیشتر آشنا خواهیم شد. در این فرادرس با بهره گیری از انیمیشن و تصاویر متحرک، مطالب پیچیده به ساده ترین شکل مفهومی تبدیل شده و درک مطلب برای تمامی دانش آموزان تضمین شده است. در پایان هر درس، حل تمرینات کتاب درسی و سوالات نهایی و گاها کنکوری، باعث ابقای مفاهیم درسی در ذهن دانش آموزان خواهد شد.

مدرس: رضا مرسلی مدت زمان آموزش: ۲۱ ساعت و ۲۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش ادبیات فارسی - پایه دوازدهم

ادبیات فارسی پایه دوازدهم در ادامه ادبیات پایه دهم و یازدهم جهت تقویت مهارت های زبانی دانش آموزان ارائه شده است. مفاهیم این کتاب شامل: طبقه بندی، بررسی و شناخت سبک های ادبی، نحوه خواندن صحیح متون ادبی و... می شود. کتاب های ادبیات هم مانند سایر درس ها با تغییرات عمده و بنیادین مواجه شده اند به طوری که هم در فرم و هم در محتوا دچار تغییرات اساسی شده اند. به همین دلیل نیاز است که تمام کتاب از ابتدا و به طور کامل مورد آموزش دقیق قرار بگیرد تا مخاطبین در درسنامه ها، آرایه های ادبی و دستور زبان فارسی با مشکل مواجه نشوند. این آموزش به تمام نکات لازم برای امتحان نهایی، امتحانات ترم و آزمون سراسری پرداخته و مطالعه دقیق و درست درسنامه ها، مشکل روخوانی دانش آموزان را نیز حل خواهد کرد.

مدرس: دکتر داوود علی پور مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش شیمی ۳ - پایه دوازدهم

در این فرادرس، درس شیمی سوم دبیرستان در ۴ درس آموزش داده می‌شود. در درس یکم، با مولکول‌های شوینده آشنا می‌شوید و پس از آن، اسیدها و بازها را می‌شناسید و در ادامه می‌توانید قدرت اسیدها و بازها را مقایسه کنید و pH آن‌ها را محاسبه نمایید، در درس دوم، از الکتروشیمی به عنوان راهی برای تولید جریان الکتریسیته از واکنش‌های شیمیایی صحبت می‌کنیم و در درس سوم، انواع مواد را از نظر ساختار و ویژگی‌ها بررسی می‌کنیم و سرانجام در درس چهارم، روش‌های رفع آلودگی هوا و تولید بیشتر آمونیاک مورد استفاده در کودهای شیمیایی و طرز تهیه ظروف پلاستیکی PET را فرامی‌گیریم.

مدرس: مهدی باغشاهی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۲۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش ریاضی و آمار ۳ - پایه دوازدهم علوم انسانی

این آموزش، برای دانش‌آموزان سال دوازدهم و داوطلبین کنکور رشته انسانی در نظر گرفته شده است. دانش‌آموزانی که کتاب سال دهم و یازدهم را مطالعه کرده‌اند، می‌توانند از این آموزش استفاده کنند. این فرادرس مطالب کتاب درسی را به همراه مثال‌های متعدد توضیح داده و مسائل را به صورت تشریحی بیان کرده است. همچنین، تمرین‌ها و فعالیت‌های کتاب درسی پاسخ داده شده و در انتها نیز نمونه سوالات امتحانات نهایی بیان شده تا دانش‌آموزان به راحتی بتوانند به سوالات پاسخ دهند و علاوه بر این، نکاتی که برای کنکور لازم است نیز، بیان شده است.

مدرس: دکتر اسحاق اسفندیار مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش ریاضیات گسسته - پایه دوازدهم

در این فرادرس سعی شده است که مباحث مربوط به کتاب آموزشی ریاضیات گسسته با بیانی شیوا تدریس شود و در مدت زمانی کوتاه با استفاده از توضیحاتی قابل فهم و روش‌های ساده، بتوانید مسائل مربوط به نظریه اعداد، بخش‌پذیری در اعداد صحیح و استدلال‌های ریاضی و همچنین همنهشتی در اعداد صحیح و کاربردهای آن، گراف و مدل‌سازی و نیز ترکیبیات و شمارش، اصل شمول و عدم شمول و اصل لانه کبوتری در ریاضیات گسسته را به راحتی فهمیده و حل نمایید‌. برای ضرورت یادگیری ریاضیات گسسته می‌توان به این موضوع اشاره کرد که این درس به علت این که شامل مطالب علمی و کاربردی ریاضیات است، در علوم مهندسی، کامپیوتر، برق، شبکه، عمران و سایر علومی که به گراف و شبکه مربوط می‌شود، مورد نیاز است.

مدرس: نسیم محمودی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش زبان انگلیسی (۳) - پایه دوازدهم

در این فرادرس سعی شده است هر چهار مهارت زبان شامل: مهارت‌های شنیداری (Listening)، گفتاری (Speaking)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) آموزش داده شود. در تهیه و تنظیم این آموزش تلاش بر این بوده است که توضیح‌ها و تمرین‌های درس برای همه دانش‌آموزان مستعد، مفید باشد و برای دانش‌آموزان برتر نیز به نکات ویژه‌ای اشاره شده است. توصیه می‌شود ضمن مطالعه دقیق کتاب درسی و حل تمرین‌های آن به این آموزش مراجعه نموده و برای کسب نتایج مطلوب از آن بهره ببرید. امید است این آموزش در تسهیل کار دبیران و مخاطبین محترم موثر واقع شود.

مدرس: سهراب غلام‌پور مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش ریاضی ۳ — پایه دوازدهم علوم تجربی

درس ریاضی ۳ از دروس بسیار پراهمیت و چالشی برای دانش‌آموزان رشته تجربی‌ است که از هفت درس تشکیل شده ‌است. در حدود چهار درس آن، ادامه‌ دروس سال‌‌های دهم و یازدهم تجربی‌ است که این موقعیت را برای هر دانش‌آموزی فراهم می‌کند تا هرگونه اشکال و نامفهومی را که از سال‌های گذشته به همراه خود دارد در کنار آموزشی صحیح و اصولی جبران کند و با خیالی آسوده به استقبال امتحان نهایی و در ادامه‌ آن آزمون کنکور برود.

مدرس: سید عادل‌رضا مرتضوی مدت زمان آموزش: ۱۳ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش حسابان ۲ - پایه دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک

درس حسابان آنقدر برای دانش‌آموزان رشته ریاضی فیزیک مهم است که دقیقا در دروس رشته‌های دبیرستان می‌توان گفت این درس از اهمیت بسیار بالایی برای آن‌ها برخوردار است. دانش‌آموزان می‌بایستی به صورت کامل و دقیق این درس را بررسی کنند و با اهمیت به آن بپردازند و با حل تمارین زیاد بتوانند این درس را به زانو در بیاورند.

مدرس: محمد‌مهدی قرائی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش دین و زندگی ۳ - پایه دوازدهم | تجربی، ریاضی، فنی و حرفه ای و کاردانش

در این فرادرس تلاش بر این است که دانش‌آموز در هر سطحی که باشد، بتواند استفاده مناسب از آن را به عمل آورده و تمامی نکات را فرا گیرد. آیات درس به شیوه مناسب تجزیه و تحلیل شده است، یعنی پیام مورد نظر هر واژه و مفهوم آن نیز بیان شده است. متن درس به صورت نموداری و هدفمند طراحی شده و با بیان ساده و قابل درک، تمام مطالب تشریح شده است.

مدرس: خیرالله اسماعیلی مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش عربی، زبان قرآن ۳ - رشته ادبیات و علوم انسانی

زبان عربی یکی از زبان‌های زنده دنیا است که به علت داد و‌ ستد و روابط اقتصادی و سیاسی گسترده‌ای که میان ما و کشورهای عربی در حال جریان است، روز‌‌ به ‌‌روز توسعه ‌یافته است و آموختن آن برای ما الزامی است. شایان ذکر است که نوع آموزش و یادگیری عربی برای فراگیران این درس، از اهمیت بالایی برخوردار است. ما در این فرادرس برآنیم که با استفاده از درس‌نامه‌های دقیق، ارائه واژه‌نامه و ترجمه متن دروس و بررسی قواعد هر درس به‌ همراه یادآوری برخی نکات ترجمه‌ای و در نهایت تستی، زبان عربی را به ‌خوبی به شما آموزش دهیم.

مدرس: دکتر محمدمهدی طاهری مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش علوم و فنون ۳ - پایه دوازدهم

بدون شک یک رکن پاسخگویی به تمام سوالات ادبیات کنکور، تسلط بر مباحث درس علوم و فنون ادبی است. این درس اگرچه جزو دروس تخصصی رشته علوم انسانی و رشته علوم و معارف اسلامی است، اما برای پاسخگویی به سوالات ادبیات فارسی آزمون سراسری باید بر مباحث این درس خصوصا در بخش آرایه‌ها، عروض و قافیه تسلط داشت. شما در این فرادرس علاوه بر آشنایی با تاریخ ادبیات ایران در دوران قاجار (دوره بازگشت ادبی و دوران بیداری) و دوران معاصر، مباحث مهمی از بحث وزن شعر، اختیارات وزنی، وزن شعر نو و همچنین آرایه‌های بسیار مهم و کاربردی نظیر: مراعات نظیر، تلمیح، تضمین، لف و نشر، تضاد، متناقض‌نما، اغراق، ایهام و ایهام تناسب را یاد می‌‏گیرید. در این آموزش تلاش شده است که تمام مباحث کتاب علوم و فنون ادبی با شرح دقیق موارد مختلف به دانش‌آموزان ارائه شود و البته علاوه بر دانش‌آموزان، تمام افراد علاقه‌مند به ادبیات فارسی نیز می‌‏توانند از این آموزش استفاده کنند.

مدرس: دکتر سیدعلی هاشمی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۵۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش نگارش ۳ - پایه دوازدهم

هدف کتاب نگارش ۳ پایه دوازدهم - دوره دوم متوسطه، ایجاد راه مناسبی است که فراگیران را یاری دهد تا در هر زمانی که فرصت مطالعه و یادگیری دست داد، از طریق این آموزش کتاب نگارش را بیاموزند و همراه با دبیر مربوطه، فعالیت ها و تمارین موجود در کتاب را با همفکری یکدیگر کامل کنند. اهمیت و مزیت این کار در این است که باعث می شود کتاب مهارتی نگارش ۳ از شکل مطالعاتی صرف خارج شده و مطابق با اهداف نظام آموزشی کشور، به درسی عملی تبدیل شود و مهارت دانش آموزان را بیفزاید.

مدرس: دکتر حجت کجانی حصاری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش جامعه شناسی - پایه دوازدهم علوم انسانی

درس جامعه‌شناسی یکی از دروس اختصاصی در رشته علوم انسانی دوره دوم دبیرستان است. از آنجایی که آزمون پایانی این درس به صورت نهایی و هماهنگ کشوری برگزار می‌گردد و همچنین در کنکور سراسری از مباحث این درس سوالاتی در دفترچه اختصاصی رشته علوم انسانی مطرح می‌شود، ما در این فرادرس سعی داریم تا در قالب اسلایدهای اختصاصی دروس و بر اساس سوالات مطرح شده در امتحانات نهایی و همچنین کنکور سراسری، این درس را ارائه دهیم.

مدرس: جبار قاسمی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید