×
مجموعه آموزش دروس پایه دهم

مجموعه آموزش دروس پایه دهم

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۱۱۹ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۱۳ عنوان آموزشی
1

آموزش ادبیات فارسی - پایه دهم

ادبیات فارسی یکی از پایه ای ترین و مهم ترین دروس دوره دبیرستان است که ریشه در ادبیات باستانی این مرز و بوم دارد، به طوری که اهمیت آموزش آن بر هیچ کسی پوشیده نیست. ما در این فرادرس تلاش می کنیم تا این درس را با کیفیتی مطلوب و متفاوت در اختیار مخاطبان عزیز قرار دهیم. کتاب های ادبیات همانند سایر درس ها با تغییرات عمده و بنیادین مواجه شده اند، به طوری که هم در فرم و هم در محتوا شاهد تغییرات اساسی هستیم، به همین دلیل نیاز است که تمام کتاب از ابتدا، به طور کامل و دقیق آموزش داده شود تا در درسنامه ها، آرایه های ادبی و دستور زبان فارسی با مشکل مواجه نشویم. در این آموزش به تمام نکات لازم پرداخته و سعی شده است تا با مطالعه دقیق و درست درسنامه ها، مشکل روخوانی دانش آموزان نیز برطرف شود.

مدرس: دکتر داوود علی پور مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش فیزیک پایه دهم - فیزیک ۱

در شروع لازم است ذکر کنیم که با وجود اینکه این تدریس برای دانش آموزان رشته ریاضی آماده شده است، اما تمامی مباحث کتاب فیزیک دهم رشته تجربی را نیز پوشش می دهد. فیزیک سال دهم از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که شروع آشنایی دانش آموز با مباحث جدی علم فیزیک است و لذا شیوه تدریس فیزیک دهم، نگرش دانش آموزان نسبت به درس فیزیک و حتی در یک سطح بالاتر نگرش دانش آموزان نسبت به قوانین حاکم بر طبیعت را پایه ریزی می کند. از طرف دیگر، هر ساله بین ۲۵ تا ۳۵ درصد سوالات کنکور درس فیزیک رشته های تجربی و ریاضی از کتاب فیزیک ۱ یا فیزیک دهم طرح می شود و همچنین اهمیت و نقش درس فیزیک در تعیین رتبه و تراز دانش آموزان در رشته های ریاضی و تجربی بر کسی پوشیده نیست.

مدرس: دکتر روح الله محمدی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش فیزیک - پایه دهم - مرور و حل تمرین

یکی از چالش های بزرگ دانش ‌آموزان در هنگام ورود به مقطع جدید (دبیرستان)، آشنایی با مباحث روز دنیا همچون فیزیک و قوانین آن است. فیزیک دهم با معرفی مفهوم این مباحث، ما را در مسیر پیشرفت ‌های صورت گرفته توسط انسان ها قرار داده و ذهن ما را برای خلق ایده‌ های نوین ترغیب می‌ نماید. هدف از این آموزش، ارائه مختصری از درسنامه و در نهایت حل تمرین ‌های مهم و کاربردی فیزیک دهم دبیرستان است که ما را در یادگیری مفهوم هر مبحث یاری می ‌کند.

مدرس: رضا مرسلی مدت زمان آموزش: ۱۴ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش ریاضی و آمار ۱ - پایه دهم علوم انسانی

در این آموزش سعی بر این است، ضعف‌های پایه‌‌ای دانش‌آموزان در درس ریاضی برطرف شود و مطالب به گونه‌‌ای آموزش داده شوند تا دانش‌آموزان به صورت دقیق یاد بگیرند و هیچ‌گونه ضعف و ابهامی در تفهیم موضوعات نداشته باشند و با قدرت بتوانند به سوال‌های این بخش در کنکور سراسری نیز پاسخ دهند. غالبا این درس در مدارس به خاطر دروس تخصصی این رشته کنار گذاشته می‌شود، در حالی که سرمایه‌‌گذاری در درس ریاضی برای دانش‌آموزان علوم انسانی، بسیار سودمند و نتیجه‌‌بخش است. این فرادرس تمامی مباحث کتاب درسی را پوشش می‌دهد که به زبانی ساده و روان در اختیار شما قرار گرفته است و می‌توانید با صرف وقتی بسیار کمتر از زمان مدرسه، از آن بهره ببرید.

مدرس: علی آقابالایی توفیقی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش هندسه پایه دهم - هندسه ۱

هدف از آموزش هندسه، زمینه سازی برای تقویت ذهنی، قدرت، درک زیبایی و هنر، خلاقیت و استدلال و همچنین آشنایی با کاربردهای آن در زندگی روزمره، مثل محاسبه مساحت زمین ها و نیز استفاده از مباحث آن در علوم دیگر، همچون فیزیک است. ضمنا، زمینه تجسم فضایی که در رشته های مهندسی کاربرد فراوانی دارد نیز برای دانش آموزان فراهم می گردد. هدف از فرا گیری هندسه، ارتباط ریاضی با دنیای واقعی و روشن ساختن ایده ها در عرصه های دیگر ریاضیات است. علاوه بر این، در هندسه به دنبال درک شکل های هندسی، تشخیص روابط و خصوصیات آن ها، استدلال استقرایی و استنتاجی، درک فرایندهای حدس زدن، توجیه کردن، مدل سازی ریاضی و حل مسائل مختلف نیز هستیم.

مدرس: حسن صالحی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش اتوکد و نقشه های ساختمانی | پایه دهم - شاخه کاردانش

در این فرادرس به آموزش دروس و مطالب موجود در کتاب اتوکد و نقشه‌های ساختمانی پایه دهم دوره دوم متوسطه می‌پردازیم. با توجه به حساسیت و اولویت بالای یادگیری نرم‌افزار اتوکد در مباحث مختلف نقشه‌کشی، از جمله صنعتی و ساختمان، در این آموزش به بررسی و تدریس دروس کتاب و حل تمرین‌های موجود پرداخته شده است. البته در کنار محتوای کتاب درسی، برخی مطالب و نکات کاربردی نیز مطرح شده‌اند که در تسلط مخاطب بر این نرم‌افزار و همچنین درک بهتر مطالب درسی، بسیار مفید خواهند بود.

مدرس: امیررضا نیک خواه مدت زمان آموزش: ۱۲ ساعت و ۱۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش ریاضی - پایه دهم | رشته های تجربی و ریاضی

در این آموزش سعی شده است تا به حل تمرین‌ها، فعالیت‌ها، کار در کلاس‌ها و سایر مطالب کتاب درسی به طور دقیق پرداخته شود، چون هدف اصلی ما در این فرادرس امتحان‌های نهایی و تشریحی مدارس است و دانش‌آموزان باید به صورت خیلی خاص با یک آموزش کلی به همه مطالب آن بپردازند.

مدرس: محمد‌مهدی قرائی مدت زمان آموزش: 16ساعت و 15دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش عربی، زبان قرآن ۱ - پایه دهم

در این فرادرس، مباحث کتاب درسی را به شما آموزش می‌ دهیم. از این رو، علاوه بر متن درس، مباحث درس را نیز ترجمه می کنیم. قواعد را با شیوه ای متفاوت و گویا یاد می گیرید و به گونه ای تمرین حل می کنیم که هر درس را به خوبی تمام کرده و سپس وارد درس جدید شوید. بدین ترتیب، علاوه بر تمارین کتاب درسی، تمرین های بیشتری را حل می کنیم تا با سوالات مختلف و چالش‌ های آن آشنا شوید و در هر درس، سوالات تستی آن مبحث را نیز با هم می بینیم تا بتوانید آزمون های آزمایشی را به خوبی پشت سر بگذارید. مهم ترین موارد آموزشی که در این فرادرس به آن پرداخته می شود، شامل: آموزش کتاب درسی، آموزش قواعد، ترجمه درس و تمارین، حل تمارین بیشتر و حل تست و تحوه تست زنی است.

مدرس: راضیه یادگاری مدت زمان آموزش: ۱۵ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش منطق - پایه دهم

از نظر ارسطو، منطق علم نیست بلکه وسیله ای برای ارزش گذاری و جلوگیری از خطا در اندیشه است. از آن جا که انسان تنها موجودی است که می اندیشد، پس تنها موجودی است که اندیشه اش دچار خطا می شود. منطق، ابزاری است برای یافتن و اصلاح خطای در اندیشه. از این رو ، منطق را مقدمه فلسفه می دانند و با همین نگرش در مدارس و رشته علوم انسانی، آموزش منطق قبل از فلسفه انجام می شود. کتاب منطق برای دانش آموزان دهم انسانی حاوی مطالب بسیار مفید در زمینه شناخت کلمات و مخصوصا قضایا (جملات منطقی) و نیز شناخت انواع مغالطه ها (خطاهای اندیشه) است که فهرست آن در پایان کتاب موجود است. یکی از بهترین روش های آزموده شده در تدریس کتاب منطق، استفاده از جدول و ارائه تصویری کلی از هر درس در ابتدای هر جلسه است. در ادامه نیز جوانب مختلف دروس، مورد بررسی قرار می گیرد.

مدرس: کیوان محب خسروی مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش زبان انگلیسی ۱ - پایه دهم

با توجه به اهمیت روزافزون یادگیری زبان انگلیسی در دنیای امروز، پی بردن به یک روش موثر برای یادگیری این زبان، یک امر مهم محسوب می‌شود، روشی که بتواند به ساختار ذهنی دانش‌آموزان برای یادگیری کمک بسزایی نماید. این فرادرس دقیقا بر ابداع روش متمایز از روش سنتی برای یادگیری تاکید دارد که سعی می‌کند، مباحث را به ساده‌ترین حالت ممکن ارائه دهد و نکاتی را مطرح نماید که رعایت آن‌ها تاثیر بسزایی بر یادگیری مباحث زبان انگلیسی پایه دهم خواهد داشت. ما در این فرادرس می‌خواهیم با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های موثر یادگیری و حذف روش‌های طولانی سنتی، به آموزش مباحث انگلیسی ۱ بپردازیم.

مدرس: شیرین جهانبانی مدت زمان آموزش: ۱۱ ساعت و ۵۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش علوم و فنون ادبی ۱ - پایه دهم

توانایی و مهارت در خوانش متون ادب فارسی، بررسی و تحلیل این آثار ارزشمند، خواننده را با گنجینە گرانبهای متون ادبی گذشته و امروز آشنا می‌سازد. بر این اساس، با مطالعه کتاب علوم و فنون پایه دهم انسانی مسیر درستی برای کسب توانایی و مهارت‌های ذکر شده پیش روی دانش‌آموزان عزیز قرار می‌گیرد. با توجه به هدف برنامه درسی زبان و ادبیات فارسی، بایسته و شایسته است دانش‌‍‌آموزان ضمن آشنا شدن با علوم ادبی، در فنون ادبی نیز مهارت لازم را کسب کنند تا از این طریق بتوانند در زندگی خود با آثار ادبی برخوردی مناسب داشته باشند.


مدرس: خدایار قربانی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۲۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش نگارش ۱ - پایه دهم

در این آموزش، نگارش (۱) پایه دهم - دوره دوم متوسطه به صورت مهارتی تدریس می گردد. چهار تکنیک و روش نوشتن به شما معرفی می شود و شما نوشتن متن را به صورت گام به گام می آموزید. این روش ها بسیار کاربردی و موثراند که در صورت به کار گرفتن آن ها، می توانید نوشته هایی زیبا و پرمحتوا خلق کنید. روش های: پرسش ‌سازی، جانشین ‌سازی، سنجش و مقایسه و همچنین تضاد مفاهیم از جمله این روش ها محسوب می شوند. همچنین دو قالب پرکاربرد نوشتاری: نوشته ‌های گزارش ‌گونه و نوشته‌ های داستان‌ گونه نیز معرفی شده و شیوه نگارش آن‌ ها آموزش داده شده‌ است.

مدرس: محمد گودرزی دهریزی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش جامعه شناسی ۱ - پایه دهم

درس جامعه‌شناسی ۱ اهمیت زیادی برای دانش‌آموزان رشته‌های علوم و ادبیات انسانی و علوم و معارف اسلامی دارد و در اکثر رشته‌های انسانی ضریب ۳ دارد که ناشی از اهمیت این درس است. در سال‌های گذشته، سوالات دروس جامعه‌شناسی به صورت مفهومی و ترکیبی در کنکور سراسری طرح شده که کار پاسخگویی به این سوالات را سخت کرده است. در این آموزش سعی بر این است تا مفاهیم این درس را پله به پله و به صورت تصویری و ساده، از ابتدایی‌ترین مفاهیم یعنی کنش‌های انسانی شروع کند و با یکی از پیچیده‌ترین مفاهیم اجتماعی، یعنی هویت ایرانی به پایان برساند تا دانش‌آموزان فهم عمیقی از دروس پیدا کنند و به راحتی بتوانند سخت‌ترین سوالات جامعه‌شناسی را نیز پاسخ دهند.

مدرس: محمدصادق فرهمند نکو مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۴۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید