Faradars Discount
۴۰٪ تخفیف جشنواره روز مهندس فرادرس کد تخفیف: ENGR97
فرصت باقیمانده تخفیف ویژه

آموزش تحلیل پخش بار هارمونیکی با نرم افزار ETAP – پیش ثبت نام

دسترسی به اطلاعات این آموزش: اطلاعات کلی محتوا و سرفصل ها پیش نمایش و دانلود اطلاعات تکمیلی دیدگاه ها

درباره ناشر

فرادرس
فرادرس

فرادرس بزرگ‌ترین ناشر دیجیتال آموزش‌های تخصصی، دانشگاهی و مهندسی است.

درباره مدرس

گروه مدرسین فرادرس
گروه مدرسین فرادرس

فرادرس از جهت فرصت آموختن، یک محیط کاملا باز (بدون هیچ مرز و شرط برای ورود) برای همه است. اما از جهت فرصت آموزش دادن، یک محیط به شدت بسته است و مدرسین آن با عبور از سخت ترین ضوابط علمی و فیلترهای مهارت آموزشی برگزیده و دستچین می شوند. در چندین سال گذشته کمتر از 5 درصد متقاضیان تدریس در فرادرس توانسته اند به مرحله نهایی ارائه آموزش در آن برسند. ارائه یک آموزش توسط «گروه مدرسین فرادرس» تضمینی برای کیفیت آن می باشد. (+)امروزه استفاده از بارهای غیر خطی همانند کانورتر (Converter) توان ثابت، بسیار رایج شده است. این بارهای غیر خطی مهم ترین منبع به وجود آورنده هارمونیک در شبکه هستند. هارمونیک ها یکی از عوامل بسیار مخرب برای تجهیزات شبکه برق و مصرف کنندگان انرژی الکتریکی به شمار می روند. بنابراین برای تغذیه مصرف کنندگان شبکه سراسری برق، مهندسین قدرت باید شناخت دقیقی از ماهیت هارمونیک ها و راه های از بین بردن یا کاهش اثرات آن ها داشته باشند. مخاطبین این فرادرس ضمن یادگیری کار با نرم افزار ETAP به عنوان یکی از نرم افزارهای برتر شبیه سازی شبکه های قدرت، اطلاعات مفیدی را نیز در مورد مباحث مربوطه مانند: کیفیت توان، هارمونیک ها و فیلترها به دست خواهند آورد.

👤 مدرس: گروه مدرسین فرادرس
روش دریافت: لینک دانلود و/یا ارسال فیزیکی

وضعیت انتشار در مرحله انتشار
زمان تقریبی انتشار ۱ تا ۴ هفته

درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در آخرین مراحل انتشار است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.
  توضیحات

  امروزه استفاده از بارهای غیر خطی همانند کانورتر (Converter) توان ثابت، بسیار رایج شده است. این بارهای غیر خطی مهم ترین منبع به وجود آورنده هارمونیک در شبکه هستند. هارمونیک ها یکی از عوامل بسیار مخرب برای تجهیزات شبکه برق و مصرف کنندگان انرژی الکتریکی به شمار می روند. بنابراین برای تغذیه مصرف کنندگان شبکه سراسری برق، مهندسین قدرت باید شناخت دقیقی از ماهیت هارمونیک ها و راه های از بین بردن یا کاهش اثرات آن ها داشته باشند.

  در درس اول این فرادرس، قصد داریم ابتدا با معرفی دقیق هارمونیک ها و منابع به وجود آورنده آن ها و پارامترهای کیفیت توان، اطلاعات اولیه ای را در اختیار مخاطبین قرار دهیم و سپس در محیط نرم افزار کاربردی ETAP، ضمن شبیه سازی هارمونیک ها، اثرات مخرب آن ها را نیز در شکل موج ولتاژ عناصر شبکه مشاهده نماییم. در ادامه با تغییر دادن نوع موج هارمونیکی، اثرات هر شکل موج هارمونیکی بر روی پارامترهای کیفیت توان از جمله: THD و IHD بررسی می کنیم. در درس دوم، یک مقاله IEEE با داده های واقعی را شبیه سازی می کنیم و طبق دو استراتژی مختلف شامل: کمینه کردن هزینه های طراحی فیلتر و اصلاح ضریب توان، فیلترها را مطابق مقاله با استفاده از نرم افزار ETAP سایز می نماییم و تاثیر آن ها در زمینه بهبود کیفیت توان را مشاهده خواهیم نمود.

  مخاطبین این فرادرس ضمن یادگیری کار با نرم افزار ETAP به عنوان یکی از نرم افزارهای برتر شبیه سازی شبکه های قدرت، اطلاعات مفیدی را نیز در مورد مباحث مربوطه مانند: کیفیت توان، هارمونیک ها و فیلترها به دست خواهند آورد.

   

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
  • درس یکم: معرفی هارمونیک ها
   • معرفی کامل هارمونیک ها و اثرات مخرب آن ها در شبکه قدرت
   • مرور نحوه انجام تنظیمات بر روی المان های مختلف نرم افزار ETAP
   • انجام تنظیمات لازم جهت اجرای پخش بار هارمونیکی
   • اجرای پخش بار بر روی یک شبکه نمونه
   • نحوه کار با نوار ابزار پخش بار هارمونیکی
  • درس دوم: شبیه سازی شبکه واقعی و سایز کردن فیلتر های هارمونیکی
   • شبیه سازی یک مقاله مرتبط با مبحث آموزشی با داده های واقعی
   • انجام پخش بار هارمونیکی بر روی شبکه واقعی و مقایسه با نتایج مقاله
   • طراحی فیلتر طبق استراتژی اصلاح ضریب توان
   • طراحی فیلتر طبق استراتژی کمینه کردن هزینه های اولیه طراحی فیلتر

   

  مفید برای رشته های
  • مهندسی برق

  نرم افزارهای مرتبط با آموزش

  ETAP v16.0.0

  پیش نیاز

  • آشنایی با کیفیت توان سیستم های الکتریکی

  اطلاعات تکمیلی

  نام آموزش آموزش تحلیل پخش بار هارمونیکی با نرم افزار ETAP – پیش ثبت نام
  ناشر فرادرس
  کد آموزش FVPWR9706
  زبان فارسی
  نوع آموزش آموزش ویدئویی     (کیفیت HD - مورد تایید فنی فرادرس)
  تعداد DVD یک عدد (در صورت دریافت غیر آنلاین)
  دیدگاه ها

  نظر شما در مورد این فرادرس چیست؟

  امتیاز شما به این آموزش:

  *
درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در آخرین مراحل انتشار است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران

عضویت در خبرنامه فرادرس

برای دریافت اخبار مربوط به آخرین فرادرس های منتشر شده، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید.


تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

فرادرس مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی logo-samandehi پرداخت آنلاین - بانک ملت پرداخت آنلاین - بانک پارسیان پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان