Faradars Discount
x عدم نمایش ۴۰٪ تخفیف جشنواره تخفیف بوی ماه مهر فرادرس کد تخفیف: MHR98
Faradars Discount
فرصت باقیمانده

آموزش شبیه سازی مبدل های حرارتی پوسته و لوله (Shell & Tube) با نرم افزار HTRI – پیش ثبت نام

دسترسی به اطلاعات این آموزش: اطلاعات کلی محتوا و سرفصل ها پیش نمایش و دانلود اطلاعات تکمیلی دیدگاه ها
آموزش شبیه سازی مبدل های حرارتی پوسته و لوله (Shell & Tube) با نرم افزار HTRI

درباره ناشر

فرادرس
فرادرس

فرادرس بزرگ‌ترین ناشر دیجیتال آموزش‌های تخصصی، دانشگاهی و مهندسی است.

درباره مدرس

گروه مدرسین فرادرس
گروه مدرسین فرادرس

فرادرس از جهت فرصت آموختن، یک محیط کاملا باز (بدون هیچ مرز و شرط برای ورود) برای همه است. اما از جهت فرصت آموزش دادن، یک محیط به شدت بسته است و مدرسین آن با عبور از سخت ترین ضوابط علمی و فیلترهای مهارت آموزشی برگزیده و دستچین می شوند. در چندین سال گذشته کمتر از 5 درصد متقاضیان تدریس در فرادرس توانسته اند به مرحله نهایی ارائه آموزش در آن برسند. ارائه یک آموزش توسط «گروه مدرسین فرادرس» تضمینی برای کیفیت آن می باشد. (+)با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و علم رایانه، طراحی و محاسبات در رشته های مهندسی به خصوص مهندسی شیمی از حالت کلاسیک و به صورت دستی خارج شده و با استفاده از نرم افزارهای مختلف انجام می گردد. بدیهی است برای ورود به بازار کار نیاز است هر دانشجو یا فارغ التحصیل، هر چه بیشتر به این نرم افزارها مسلط شود. نرم افزار HTRI یکی از پرکاربردترین و قابل اعتمادترین نرم افزارهای صنعتی برای طراحی و شبیه سازی مبدل های حرارتی به خصوص مبدل حرارتی پوسته و لوله (Shell & Tube) به شمار می آید. مبدل های حرارتی پوسته و لوله، معروف ترین نوع مبدل حرارتی در صنایع پالایشی و پتروشیمی هستند. هدف از این فرادرس، آموزش قدم به قدم طراحی یک مبدل Shell and Tube واقعی در پالایشگاه در حال احداث (با داده های صنعتی) به کمک نرم افزار HTRI است.

👤 مدرس: گروه مدرسین فرادرس
روش دریافت: لینک دانلود و/یا ارسال فیزیکی

وضعیت انتشار در حال برنامه ریزی
زمان تقریبی انتشار بر حسب تعداد درخواست های دانشجویان و اولویت زمانی و آموزشی اعضای هیات علمی فرادرس، انتشار این آموزش در واحد نشر فرادرس اولویت سنجی می شود. انتشار یک آموزش پس از شروع به ضبط معمولا ۴ تا ۱۲ هفته زمان می برد.

درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال برنامه ریزی برای ارائه در فرادرس است و انتشار سریع تر آن، بستگی به تعداد متقاضیان این آموزش دارد. چنانچه شما نیز تمایل به انتشار سریع این آموزش دارید در کادر زیر ایمیل خود را درج نمایید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.
  توضیحات

  با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و علم رایانه، طراحی و محاسبات در رشته های مهندسی به خصوص مهندسی شیمی از حالت کلاسیک و به صورت دستی خارج شده و با استفاده از نرم افزارهای مختلف انجام می گردد.

  بدیهی است برای ورود به بازار کار نیاز است هر دانشجو یا فارغ التحصیل، هر چه بیشتر به این نرم افزارها مسلط شود. نرم افزار HTRI یکی از پرکاربردترین و قابل اعتمادترین نرم افزارهای صنعتی برای طراحی و شبیه سازی مبدل های حرارتی به خصوص مبدل حرارتی پوسته و لوله (Shell & Tube) به شمار می آید.

  مبدل های حرارتی پوسته و لوله، معروف ترین نوع مبدل حرارتی در صنایع پالایشی و پتروشیمی هستند. هدف از این فرادرس، آموزش قدم به قدم طراحی یک مبدل Shell and Tube واقعی در پالایشگاه در حال احداث (با داده های صنعتی) به کمک نرم افزار HTRI است.

  اکثریت شرکت های طراح و سازنده مبدل های حرارتی از این نرم افزار جهت طراحی مبدل های حرارتی استفاده می کنند. فراگیری و تسلط به نرم افزار HTRI می تواند به عنوان یک رزومه بسیار خوب برای آموزنده جهت استخدام در شرکت های طراحی و مهندسی لحاظ شود و علاوه بر مهندسین طراح، دانشجویان نیز می توانند از این نرم افزار برای انجام پروژه های کلاسی، برای درس انتقال حرارت استفاده کنند.

   

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
  • درس یکم: معرفی اجمالی مبدل های پوسته و لوله
   • ساختار مبدل و انواع آن
   • اجزا تشکیل دهنده مبدل
   • پارامترهای عملیاتی مبدل
  • درس دوم: طراحی مقدماتی به کمک نرم افزار HTRI
   • معرفی محیط نرم افزار
   • تعریف مساله صنعتی و استانداردهای مورد استفاده
   • تعریف هندسه
   • طراحی پوسته مبدل
   • طراحی دسته لوله مبدل
   • طراحی آرایش لوله ها
   • طراحی قطعات داخل مبدل و نازل های ورودی
   • تعریف شرایط عملیاتی
   • تعریف خواص سیال گرم و سرد
   • بررسی نتایج

   

  مفید برای رشته های
  • مهندسی شیمی
  • مهندسی مکانیک


  اطلاعات تکمیلی

  نام آموزش آموزش شبیه سازی مبدل های حرارتی پوسته و لوله (Shell & Tube) با نرم افزار HTRI – پیش ثبت نام
  ناشر فرادرس
  کد آموزش FVCHE97091
  زبان فارسی
  نوع آموزش آموزش ویدئویی     (کیفیت HD - مورد تایید فنی فرادرس)
  تعداد DVD یک عدد (در صورت دریافت غیر آنلاین)
  دیدگاه ها

  1. 5 از 5

   :

   بی صبرانه منتظر انتشار این آموزش هستم، به دوستان علاقه مند پیشنهاد میکنم نرم افزار مربوطه را دانلود نمایند و با مشاهده نمونه های از پیش ساخته شده موجود در نرم افزار، قطعا مشتاق به آموزش نحوه طراحی این نوع مبدل ها می گردند. عموم شرکت های خصوصی جهت طراحی این مبدل از این نرم افزار بهره می برند.


  نظر شما در مورد این فرادرس چیست؟

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  امتیاز شما به این آموزش:
درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال برنامه ریزی برای ارائه در فرادرس است و انتشار سریع تر آن، بستگی به تعداد متقاضیان این آموزش دارد. چنانچه شما نیز تمایل به انتشار سریع این آموزش دارید در کادر زیر ایمیل خود را درج نمایید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , ,فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران