تدریس در فرادرس

فرادرس، دانشگاهی آنلاین است که آموزش‌های کاربردی و مورد نیاز دانشجویان را ارائه می‌دهد. در همین راستا تاکنون بیش از ۱۲۰۰۰ ساعت آموزش آنلاین، در زمینه‌‌ها و رشته‌های مختلف، ارائه شده‌اند و این آموزش‌ها در اختیار بیش از ۶۰۰ هزار دانشجوی آنلاین در سراسر ایران و خارج از کشور قرار گرفته‌اند. آموزش‌های فرادرس، به صورت ویدئویی تهیه و ضبط می‌شوند و در اختیار مخاطبین قرار می‌گیرد.

تدریس و عضویت در هیات علمی بزرگترین دانشگاه کشور بر بستر وب

تدریس در فرادرس به دانش و تخصص شما دایره اثری به وسعت کل کشور می‌بخشد. دانش و تجربه‌ای که تاکنون محدود به مرز زمان و جغرافیا بود، در فرادرس اوج گرفته و فارغ از هر گونه مرزی می‌گردد. تدریس در فرادرس، تدریس برای آرمان «دانش بدون مرز» است.

فرادرس هم اکنون:

۱۲,۰۰۰ ساعت آموزش

ایجاد و ارائه بیش از ۲ میلیون ساعت مطالعه علمی با ارائه ۱۲۰۰۰ ساعت آموزش

۱,۸۰۰ نفر اعضای هیات علمی

تدریس بیش از ۱۸۰۰ نفر از برترین اعضای هیات علمی برای بیش از ۶۰۰ هزار دانشجو

ثبت دروس در وزارت ارشاد

ثبت رسمی دروس در وزرات ارشاد با نام مولف (با شماره شناسایی واحد فرهنگی ۱۰۰۱۳۷۷)

نظرات مدرسین:

 • حدود ۴ سال از شروع فعالیت من در فرادرس می گذرد، حدود ۵۰ هزار دانشجو دارم (به اندازه ظرفیت یک استادیوم ورزشی). دانشجویان زیادی هم در خارج از کشور دارم. آموزشهایی که با فرادرس کار کرده ام، یکی از سه پیشنهاد اول در موتورهای جستجو است، ولی قبل از ارائه آنها با فرادرس درحدود دهمین نتیجه بود.

  افتخار دارم که اساتید زیادی از آموزش های من در فرادرس برای تدریس در دانشگاه استفاده می کنند و آنها را به دانشجویان معرفی می کنند. از امتیازات خوب فرادرس، کادری مجرب و دلسوز است که تلاش می کنند آموزش های خوبی را با هزینه های خیلی کم در اختیار دانشجویان قراردهند.

  شاهد بودم در شرایط بد اقتصادی که اکثر شرکت ها دچار رکود شده بودند، فرادرس در حال توسعه کار و اشتغال زایی بود.

 • من از همان دوران ابتدایی عاشق تدریس بودم، فرادرس این امکان را فراهم کرد که به این هدفم برسم و علمی که به من اعطا شده را به هزاران نفر در سراسر ایران منتقل کنم. به همین دلیل من مدیون فرادرس هستم. شغل اصلی من تدریس در فرادرس است و عاشق کارم هستم.

  اثر دیگر فرادرس، وجود فیدبک مثبت (هم‌افزایی علمی) است. زمانی‌ که من در حال ضبط یک آموزش هستم هزاران نکته و مطلب جدید را یاد می‌گیرم.

  طبیعتا مسائل مالی هم مطرح هستند. فرادرس پلن‌های مالی مختلفی را تعیین کرده که مدرس می‌تواند بسته به شرایط خودش یکی از آنها را انتخاب کند. در مقایسه با انتشار کاغذی کتاب می‌توان گفت هم درآمد بیشتری تولید خواهد شد و هم به واسطه شبکه گسترده تبلیغاتی فرادرس، آموزش در دسترس دانشجویان در سرتاسر کشور قرار می‌گیرد.

 • در ابتدا به جز فرادرس، مجموعه های دیگری را نیز برای همکاری در نظر داشتم. اما پس از اینکه اولین آموزشم در فرادرس به مرحله انتشار رسید و رفتار حرفه ای این مجموعه را دیدم، تصمیم گرفتم که همکاری ام را منحصرا با فرادرس ادامه دهم.

  فرادرس نه تنها برای دانشجویان بلکه برای تمام افرادی که علاقمند هستند یک مهارت جدید یاد بگیرند، به عنوان یک مرجع قابل اعتماد، شناخته می شود. این مجموعه فضایی حرفه ای فراهم کرده است که باعث می شود مدرسین با مهارت ها و دانش های مختلف از سراسر ایران به دور از هرگونه حاشیه بر روی ارائه یک آموزش با کیفیت تمرکز کند.

  همچنین استودیوی فرادرس، یک فضای مناسب و استاندارد را فراهم کرده تا آموزش ها با کیفیت مناسب ارائه شوند.

 • در زمان هایی که سر کلاس چیز زیادی متوجه نمی شویم یا سبک تدریس استاد مربوطه را نمی پسندیم و یا آن درس بخصوص، نیازمند حل مسائل زیادی می باشد؛ آموزش های فرادرس بسیار کمک کننده و راه گشا هستند.

  بنده بیش از دو سال است که با فرادرس همکاری داشته و آموزش های زیادی را در فرادرس ارائه داده ام. محیط کار بسیار صمیمانه، در عین حال دقیق و دارای مقررات زیادی برای بهبود کیفیت آموزش های فرادرس است که قطعا با ادامه همین روند کیفیت آموزش ها همواره صعودی خواهند بود.

 • اکثر دانشجویان برای فراگیری کاربردی علوم و دروس محتلف به فرادرس مراجعه می کنند. با توجه به کمبود امکانات اکثر شهرها از نظر کلاس های آموزشی، آموزشگاه و مدرس، فرادرس توانسته رضایت مخاطبین این شهرها را جلب کند و به نوعی در امر زکات علمی مشارکت کند.

  جدیت و سختگیری فرادرس در توان علمی، نحوه بیان، نکات فنی و ... باعث شده فراگیر مطمئن شود دوره آموزشی ارائه شده، دارای بیشترین کیفیت است.

  پاسخگویی سریع در تمامی فرایندهای پیشنهاد دوره، تأیید سرفصل، ویرایش فیلم ها، بازبینی و انتشار دوره در کنار تأکید بر حفظ کیفیت از ویژگی های فرادرس است.

 • تغیر رویه یادگیری از کلاس های حضوری و موارد کمک آموزشی مانند کتاب ها و مجلات علمی به سمت آموزش الکترونیکی فصل جدیدی از یادگیری مدرن را خلق کرده است. استفاده از فیلم های آموزشی و مولتی مدیا، یادگیری را افزایش می دهد.

  فرادرس مسیر نوین آموزشی را به گونه ای سازماندهی کرده است که در راستای این مسیر دانشجو می تواند در هر زمان و هر مکان و با زمانبندی مشخص و ویژه خود، به یادگیری مباحث، با بهترین کیفیت بپردازد.

  تجربیاتی که طی تدریس دوره های آموزشی در فرادرس بدست آوردم: سرعت پاسخ گویی و رسیدگی به امور، دقت در کار، احترام به مدرس و در نظر گرفتن نیازهای مخاطب است.

 • یکی از مواردی که در معرفی فرادرس به جامعه آموزشی کشور تاثیر گذاشته، تبلیغات در فضای مجازی است. لینک آموزش‌های خود و سایر همکاران را در گروه‌ها و کانال‌های آموزشی زیادی دیده‌ام. همچنین، دانشجویانی داشته‌ام که از آموزش‌ها استفاده کرده و آن را به‌ یکدیگر معرفی می‌کنند که همین مسأله گواه رضایت و اعتماد دانشجویان به این مجموعه است.

  فرادرس یکی از حرفه‌ای ترین محیط‌های آموزشی بوده که در سال‌های اخیر همکاری کرده‌ام. پایبندی به اصول اخلاقی و حفظ امانت و حقوق مولف در آموزش‌های منتشر شده، پایبندی به حقوق درج شده در قراردادهای مدرسان، دقت بسیار زیاد در کنترل کیفیت آموزش‌ها، پاسخگویی بسیار مناسب و سریع به موارد پیش‌ آمده حین کار برای مدرس، همگی از جمله مواردی هستند که همکاری با این مجموعه را برای مدرسان دلنشین کرده‌اند.

 • ادامنه ی وسیع موضوعات آموزشی، تبلیغات صادقانه، پشتیبانی و کادر مجرب در روابط عمومی، دقت در تدوین و ویرایش آموزش، قیمتهای مناسب و نهایتا اهداف اخلاقی و پرورشی بنیانگذاران این مجموعه، از دلایل مقبولیت فرادرس بین درصد قابل توجهی از جامعه ی علم آموزان، می باشد.

  از ویژگی های قابل ستایش دیگر فرادرس، دادن فرصت برابر به تمامی اقشار و افراد، با هر جنسیت، قومیت، وضعیت فیزیکی و ... هست. انعطاف فرادرس و ایجاد شرایط دورکاری، برای شخص بنده، جزء یکی از ویژگیهای منحصر به فرد می باشد.

  تنظیم قرارداد و رعایت حقوق متقابل بین مولف و ناشر، ثبت آموزش و محفوظ نگه داشتن حقوق مادی و معنوی اثر آموزشی، از دیگر ویژگیهای منحصر به فرد فرادرس می باشد.

  شرایط مالی و اطلاعات پرداخت

  تمام دروس منتشر شده توسط وزارت ارشاد با ذکر نام مولف ثبت رسمی می شوند و تحت حمایت حقوقی وزارت ارشاد قرار می گیرند. در کنار این موضوع، از بعد مادی نیز فرادرس پلن هایی برای پرداخت به مدرسین ایجاد کرده است.


  راهنمایی بیشتر

  برای اطلاع از بررسی فرایند همکاری و موضوعات تدریس در فرادرس، بر روی آکاردیون زیر کلیک نمایید.

  • فرایند بررسی همکاری با فرادرس

   ۱) هماهنگی اولیه

   هماهنگی اولیه و اعلام عناوین پیشنهادی توسط مدرس ( تکمیل فرم این صفحه (+))

   ۲) ارسال سر فصل

   ارسال سرفصل توسط مدرس و هماهنگی جهت ارسال فیلم پیش ضبط

   ۳) هماهنگی ضبط نهایی

   تکمیل فرم قرارداد و شروع همکاری رسمی   ویژگی‌های موضوعات مناسب برای تدریس در فرادرس

   ۱) موضوع جدید و یا نسخه تکمیل شده از آموزش‌های منتشر شده در سایت فرادرس باشد: لیست دوره‌های ارائه شده در فرادرس، در این لینک (+) و دوره‌های در حال ارائه در این لینک (+) در دسترس است.

   ۲) مدت زمان آموزش مورد نظر کوتاه باشد: کوتاه و خلاصه بودن آموزش‌ها در مقایسه با آموزش‌های سنتی و حضوری از ویژگی‌های اصلی آموزش‌های فرادرس است. از سویی دیگر برای شروع همکاری، هماهنگ کردن یک آموزش کوتاه، راحت‌تر و چابک‌تر خواهد بود.

   ۳) شما تسلط و تجربه آموزشی بیشتری در آن دارید: مثلاً اگر موضوع «الف» را قبلاً دو بار و موضوع «ب» را بیش از ۱۰ بار تدریس کرده اید، اولویت با موضوع «ب» خواهد بود.

   ۴) سطح نیاز به محتوای موضوع بالا باشد: یعنی تعداد دانشجو و یا متخصص غیردانشجوی بیشتری، نیاز به آموختن آن داشته باشند.

   ۵) دروس رسمی دانشگاهی: حداقل مدرک تحصیلی برای تدریس دروس رسمی دانشگاه، کارشناسی ارشد است.

  ارسال عناوین آموزش و شروع به همکاری با فرادرس

  فرادرس با ارائه بیش از ۲۰۰۰ عنوان آموزش آنلاین، با مجموع مدت زمان بیش از ۱۲۰۰۰ ساعت، در زمینه‌های تخصصی مختلف، به ۶۰۰ هزار نفر از اعضای جامعه دانشگاهی ایران و برخی کشورهای همسایه، ارائه داده است. آموزش‌های فرادرس، به صورت ویدئویی تهیه و ضبط می شوند و در اختیار مخاطبین قرار می گیرد. به منظور شروع همکاری و پیوستن به اعضای هیات علمی فرادرس، لطفاً عناوین آموزشی مورد نظر خود را از طریق لینک زیر ارسال نمایید.