آموزش شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی و پالایشگاهی با ProMax – پیش ثبت نام

دسترسی به اطلاعات این آموزش: اطلاعات کلی محتوا و سرفصل ها پیش نمایش و دانلود اطلاعات تکمیلی دیدگاه ها

درباره ناشر

فرادرس
فرادرس

فرادرس بزرگ‌ترین ناشر دیجیتال آموزش‌های تخصصی، دانشگاهی و مهندسی است.

درباره مدرس

گروه مدرسین فرادرس
گروه مدرسین فرادرس

فرادرس از جهت فرصت آموختن، یک محیط کاملا باز (بدون هیچ مرز و شرط برای ورود) برای همه است. اما از جهت فرصت آموزش دادن، یک محیط به شدت بسته است و مدرسین آن با عبور از سخت ترین ضوابط علمی و فیلترهای مهارت آموزشی برگزیده و دستچین می شوند. در چندین سال گذشته کمتر از 5 درصد متقاضیان تدریس در فرادرس توانسته اند به مرحله نهایی ارائه آموزش در آن برسند. ارائه یک آموزش توسط «گروه مدرسین فرادرس» تضمینی برای کیفیت آن می باشد. (+)هدف از این آموزش ویدئویی، آشنایی با نرم افزار ProMax می باشد که جهت طراحی و شبیه سازی فرآیندهای پالایشگاهی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. اولین مطلبی که پیش از کار با هر نرم افزار شبیه سازی باید فرا گرفت، آشنایی با مفاهیم مدل سازی و شبیه سازی است، که در درس اول به طور خلاصه بیان می شود. در ادامه درس اول، با روش صحیح انتخاب معادله ترمودینامیکی حاکم بر شبیه سازی و پس از آن با امکانات کلی نرم افزار آشنا می شویم. از آن جایی که سعی شده تا جای ممکن مفاهیم و امکانات نرم افزار به صورت مثال محور ارائه شود، در درس دوم و سوم، مثال های متعدد حل شده و ضمن حل آن ها، با امکانات اصلی نرم افزار آَشنا خواهید شد. در درس دوم مثال های ساده تر ارائه می شود که شامل روش های تعریف واکنش، تعریف برش های نفتی و آشنایی با Calculator در این نرم افزار است. در درس سوم نیز، مثال های پیچیده تر و در مقیاس فرآیند ارائه شده که شامل شبیه سازی فرآیند معروف بازیافت گوگرد و شیرین سازی گاز و … می باشد.

👤 مدرس: گروه مدرسین فرادرس
روش دریافت: لینک دانلود و/یا ارسال فیزیکی

وضعیت انتشار در حال ضبط
زمان تقریبی انتشار ۴ تا ۱۲ هفته

درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال ضبط است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.

Please leave this field empty.
  توضیحات

  در دنیای امروز، استفاده از کامپیوتر و انجام محاسبات فرآیندی به کمک نرم افزارها، روز به روز بیشتر گسترش یافته به طوری که استفاده از آن ها مزایای متعددی به دنبال دارد. مهمترین مزیت استفاده از شبیه ساز، ارزیابی دقیق و کامل فرایندهای شیمیایی و بهینه سازی آن ها با کمترین هزینه و با بالاترین سرعت می باشد. لذا آموزش این موضوع برای مهندسین شیمی و رشته های مشابه کاملاً ضروری به نظر می رسد. در ویدئو حاضر آموزش نرم افزار ProMax در نظر گرفته شده است.

  در سال ۲۰۰۵ نرم افزار ProMax که حاصل ادغام دو نرم افزار Prosim و Tsweet بود در محیط Microsoft Visio به بازار عرضه شد. نرم افزار شبیه سازی ProMax در حال حاضر یکی از قوی ترین نرم افزارهای موجود برای شبیه سازی فرآیندهای پالایشگاهی و شیمیایی به شمار می آید. از قابلیت های ویژه این نرم افزار می توان به بانک غنی مواد آن و بسته های ترمودینامیکی آن، مدل های آماده برای حل راکتورها و برج های پیچیده که برای فرآیندهای شیرین سازی و بازیافت گوگرد به طور ویژه طراحی شده، اشاره کرد.

  نرم افزار ProMax دارای ویژگی منحصر به فردی در زمینه معادلات ترمودینامیک است به طوری که معادلات از پیش تعریف شده ای که به طور مناسب برای فرآیندهای شیرین سازی و پالایشگاهی شامل Gas Processing, Refining, Electrolytic و Molecular Chemical Systems طراحی و تنظیم شده اند را شامل می شود. امکانات ویژه این نرم افزار برای فرآیندهای شیرین سازی گاز، آن را متمایز و منحصر به فرد کرده است.

  هدف از این آموزش ویدئویی، آشنایی با نرم افزار ProMax می باشد که جهت طراحی و شبیه سازی فرآیندهای پالایشگاهی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. اولین مطلبی که پیش از کار با هر نرم افزار شبیه سازی باید فرا گرفت، آشنایی با مفاهیم مدل سازی و شبیه سازی است، که در درس اول به طور خلاصه بیان می شود. در ادامه درس اول، با روش صحیح انتخاب معادله ترمودینامیکی حاکم بر شبیه سازی و پس از آن با امکانات کلی نرم افزار آشنا می شویم. از آن جایی که سعی شده تا جای ممکن مفاهیم و امکانات نرم افزار به صورت مثال محور ارائه شود، در درس دوم و سوم، مثال های متعدد حل شده و ضمن حل آن ها، با امکانات اصلی نرم افزار آشنا خواهید شد. در درس دوم مثال های ساده تر ارائه می شود که شامل روش های تعریف واکنش، تعریف برش های نفتی و آشنایی با Calculator در این نرم افزار است. در درس سوم نیز، مثال های پیچیده تر و در مقیاس فرآیند ارائه شده که شامل شبیه سازی فرآیند معروف بازیافت گوگرد و شیرین سازی گاز و … می باشد.

   

  فهرست سرفصل ها و رئوس مطالب مطرح شده در این مجموعه آموزشی، در ادامه آمده است:
  • درس یکم: مفاهیم اولیه مدل سازی و شبیه سازی
   • مدل سازی و شبیه سازی و حل یک مثال ساده
   • مقایسه نرم افزار ProMax با سایر نرم افزارها
   • تاریخچه نرم افزار ProMax
   • روش های انتخاب معادله ترمودینامیکی مناسب برای شبیه سازی
   • آشنایی با محیط و امکانات کلی نرم افزار
   • آشنایی با تجهیزات تعریف شده در نرم افزار
  • درس دوم: حل چند مثال کاربردی و ساده
   • طریقه تعریف واکنش های مختلف در ضمن حل یک مثال
    • آشنایی با انواع واکنش های تعادلی، سینتیکی و درصد تبدیل
   • طریقه تعریف برش های نفتی در ضمن حل یک مثال
   • آشنایی با Calculator در نرم افزار و ویژگی های آن
  • درس سوم: حل مثال های پیچیده تر
   • آشنایی با فرآیندهای پالایشگاهی و شیرین سازی گاز
   • حل مثال های فرآیندی واقعی و تحلیل شرایط فرآیندی (بازیافت گوگرد، شیرین سازی گاز، برج آمین و …)

   

  مفید برای رشته های
  • مهندسی شیمی


  اطلاعات تکمیلی

  نام آموزش آموزش شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی و پالایشگاهی با ProMax – پیش ثبت نام
  ناشر فرادرس
  کد آموزش FVCHE9605
  زبان فارسی
  نوع آموزش آموزش ویدئویی     (کیفیت HD - مورد تایید فنی فرادرس)
  تعداد DVD یک عدد (در صورت دریافت غیر آنلاین)  مطالب مرتبط


  دیدگاه ها

  نظر شما در مورد این فرادرس چیست؟

  امتیاز شما به این آموزش:

  *
درخواست اطلاع رسانی انتشار این آموزش

این آموزش در حال ضبط است و به زودی در فرادرس ارائه عمومی آن آغاز خواهد شد. شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود، در اولین زمان، از انتشار نهایی این آموزش مطلع شوید.

مزایای درخواست اطلاع رسانی انتشار:

 • مطلع شدن از انتشار آموزش در اولین زمان پس از انتشار
 • دادن بیشترین اولویت انتشار به آموزش های مورد نظر خود (آموزش های با بیشترین پیش ثبت نام، با اولویت بیشتری منتشر می شوند)
 • دریافت تخفیف ویژه به هنگام انتشار، مختص افرادی که درخواست اطلاع رسانی در یک آموزش داشته اند.

Please leave this field empty.برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران

عضویت در خبرنامه فرادرس

برای دریافت اخبار مربوط به آخرین فرادرس های منتشر شده، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید.

Please leave this field empty.

تمامی محصولات و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
فرادرس مجوز نشر دیجیتال از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت آنلاین - بانک ملت پرداخت آنلاین - بانک پارسیان پرداخت آنلاین - بانک اقتصاد نوین پرداخت آنلاین - بانک سامان