پی پال (pay pal) چیست؟

پی‌پال، یک ابزار امن و مطمئن برای پرداخت آنلاین ارزی در اینترنت است. پی پال درواقع یک سرویس پرداخت آنلاین است و به کاربران خود اجازه می دهد از طریق ایجاد حساب‌های مجازی یا الکترونیکی، به انتقال وجه و یا تبدیل و انتقال ارزهای مختلف بپردازند. این حساب‌های مجازی می تواند با یک آدرس ایمیل و یا شماره موبایل ایجاد شود.

 

پی پال چگونه کار می کند؟

مراحل مختلف انتقال و تبدیل ارز از طریق سایت  paypal  انجام می گیرد.

اگر قبلا در پی‌پال ثبت نام نکرده اید; ابتدا باید اکانت خود را در پی‌پال بسازید.

در صورتی که قبلا ثبت‌نام داشته اید در صفحه ابتدایی سایت پی‌پال، از طریق گزینه Log in می توانید وارد حساب کاربری خود در این سایت شوید و در غیر اینصورت از طریق گزینه Sign Up ابتدا باید ثبت‌نام کنید.

در ادامه برای ثبت نام و بعد از ورود به بخش Sign Up، می توانید انتخاب کنید که اکانت برای یک شخص حقیقی و یا حقوقی باشد; سپس دکمه Continue را می‌زنید.

بعد از آن اطلاعات شخصی خود را وارد و دکمه Next را می‌زنید و در آخر بعد از وارد کردن اطلاعات بانکی و تکمیل موارد و همچنین موافقت با شرایط و قوانین موجود، دکمه Agree And Create Acount را می‌زنید و اکانت شما در پی‌پال ساخته می‌شود.

                                                                                                         

اگر قبلا در پی‌پال اکانت خود را ساخته اید از قسمت Log In وارد حساب کاربری خود شوید. طبق تصویر سمت راست، در مرحله بعد گزینه Pay Or Send Payments  و یا تب Send Payments را انتخاب کنید. سپس مانند تصویر سمت چپ، آدرس ایمیل مقصد و یا نام شخص یا شرکتی که می‌خواهید برای آن پول واریز کنید را می‌نویسید. ( icasite.info@gmail.com برای پرداخت‌های ارزی فرادرس)

                                           

بعد از آن باید مبلغ و همچنین واحد پولی که می‌خواهید پرداخت کنید را انتخاب نمایید. توجه کنید که در این قسمت می‌توان هزینه و مبلغ را به ارزهای دیگر هم تبدیل و هزینه تبدیل شده را ببینید. همچنین می‌توانید در قسمت Add a note توضیحاتی بنویسید به طور مثال” سفارش شماره ___ مربوط به ….”

سپس در مرحله بعد بین دو گزینه  Purchase و Personal باید یکی را انتخاب کنید. (تصویر شماره ۱) برای پرداخت هزینه سفارش فرادرس به صورت ارزی از گزینه ” Personal ” می‌توانید استفاده کنید. بعد از آن روی گزینه Continue کلیک کنید و منتظر بمانید تا صفحه بعد از آن لود شود. (تصویر شماره ۲)

در صفحه بعد می‌توانید اطلاعات پرداخت را به طور کامل بررسی کنید که اشتباهی رخ نداده باشد. (تصویر شماره ۳) توجه فرمایید که مبلغ موجود در حساب شما از مبلغ قابل پرداخت که همان هزینه سفارش است;کمتر نباشد‎. در صورتی که مبلغ قابل پرداخت از مبلغ موجود در حساب شما کمتر بود از گزینه Please add a funding source می‌توانید منبع دیگری برای پرداخت به طور مثال حساب های متصل دیگر به پی پال را انتخاب بفرمایید.

در صورتی که از تمامی اطلاعات وارد شده مطمئن هستید بر روی گزینه Send Payment Now کلیک کنید تا پرداخت کامل شود. (تصویر شماره ۴)

                                                                               

 

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید به این فیلم‌های راهنما مراجعه و آن‌ها را نیز مشاهده بفرمایید:          فیلم راهنمای شماره ۱                 فیلم راهنمای شماره ۲ 

 

منابع:

www.paypal.com

www.wikihow.com

فرادرس در رسانه ها و جشنواره ها

روزنامه ایرانیان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال روز آفرین نت استارت کنفرانس مهندسی برق ایران جشنواره وب ایران