×
مجموعه آموزش روانشناسی (Psychology)

مجموعه آموزش روانشناسی (Psychology)

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه:
۲۴۳ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه:
۴۹ عنوان آموزشی
1

آموزش کمال گرایی و راه های مقابله با آن

در این فرادرس می خواهیم دانش روز را با تجربیات خود در حیطه بالینی به تصویر کشیده و به شما کمک کنیم تا در قدم اول کمال گرایی را بشناسید، زمینه های شکل گیری آن را مشاهده کنید و ببینید که کمال گرایی می تواند چه مشکلاتی را برای شما یا اطرافیان ایجاد کند. در قدم بعدی به شما کمک می کنیم تا راه برون رفت از آن را بیابید و با قدرت اراده، مسیر زندگی خود را تغییر دهید. هدف ما پایین آوردن معیارهای شما نیست، بلکه به شما کمک می کنیم تا به بهترین شکل به اهداف خود برسید.

مدرس: مجید قندی زاده مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش نظریه تحلیل رفتار متقابل

تحلیل رفتار متقابل در مقایسه با سایر نظریه های پیچیده و مبهم روانشناسی، با بیانی ساده و جامع، شخصیت انسان ها را در قالب مدلی کاربردی و علمی ارائه می دهد که هرکسی می تواند آن را یاد بگیرد و با به کار بردن آن در زندگی خود رفتارها، احساسات، شخصیت دیگران و شکل ارتباط خود با دیگران را تحلیل کند و با این شناخت بتواند در هر شرایط تصمیمی بالغانه اتخاذ کند که در بردارنده بیشترین منافع و حال خوب برای خود و اطرافیان خود باشد. همچنین برای دانشجویان و همکاران رشته های مرتبط با روانشناسی و مشاوره می تواند با ارائه یک زبان مشترک بین مراجع و درمانگر، نه تنها چارچوبی قابل فهم از مساله به مراجع ارائه دهد، بلکه منجر به افزایش همکاری بالغانه مراجع در روند درمان خویش و افزایش قابل مشاهده سرعت بهبودی وی شود.

مدرس: آرزو راستگو مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش آسیب شناسی روانی کودک و نوجوان

در این فرادرس مهم ترین مطالب در زمینه آسیب شناسی روانی کودک و نوجوان با رویکرد کاربردی در حداقل زمان در اختیار دانشجو قرار می گیرد که در برگیرنده نشانه مشکلات، تشخیص و درمان است تا دانشجو بتواند همراه با کسب دانش در مورد اختلالات، آن ها را به صورت عملی در دنیای واقعی مورد استفاده قرار دهد. در این آموزش سعی کرده ایم کلیه اختلالات روانی کودک و نوجوان را در کمترین زمان ممکن در اختیار شما قرار دهیم. از نکات مهم آموزشی آن است که عوامل و علت هر اختلال بیان شده است تا بتوانید دید وسیعی نسبت به هر اختلال پیدا کنید و درمان هر اختلال نیز مطرح می ‌شود. ملاک تشخیصی هر اختلال از دیدگاه 5-DSM نیز بررسی و تمام موارد به زبان ساده بیان شده است تا مطالب را درک کنید و مشکلات رفتاری و روانی را در کودک و نوجوان شناسایی کنید.

مدرس: زهرا خسروجردی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۱۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش روانشناسی یادگیری

روانشناسی یادگیری و آموزش از مباحث کاربردی در محیط های آموزشی است و مطالعه آن برای کلیه کسانی که به امر آموزش می پردازند مفید است. در این دوره آموزشی مفیدترین مباحث روانشناسی یادگیری و آموزش که بیشتر می تواند مورد استفاده مدرسان و دانشجویان قرار گیرد به صورت خلاصه آورده شده است و ضمن خلاصه بودن اساسی ترین مباحث این حوزه نیز مطرح گردیده است.

مدرس: دکتر محمد آرمند مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش روانشناسی رشد

مخاطبان و دانشجویان این فرادرس باید با اتخاذ یک رویکرد انتقادی، دیدگاه های مختلف را بخوانند و بیاموزند و به طور مستقل مورد تحلیل و بررسی قرار دهند و در نهایت به یک رویکرد همه جانبه و جامع درباره رشد انسان دست یابند. این آموزش، ابعاد مختلف رشد و تحول نوزاد انسان را از بدو تولد تا رسیدن به نوجوانی مورد بررسی قرار می دهد و نظریه های مختلف در این باره را با تکیه بر منابع جدید معرفی می کند.

مدرس: آزاده نعمتی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش روانشناسی عمومی ۱

آموزش روانشناسی عمومی در سه بخش تعریف شده است تا در حد کفایت، پاسخگوی چنین نیاز عظیمی برای علاقه مندان به این حیطه باشد. در این فرادرس در کنار پرداختن به مسائل روز روانشناسی و آشنایی با مفاهیم اصلی مورد نیاز این علم، نگاهی کوتاه به پژوهش های روز حوزه روانشناسی و حوزه های بحث انگیز این علم نیز خواهیم داشت و هدف از این فرادرس، برداشت جامع و کلی نگری راجع به روانشناسی به عنوان یک علم و توانایی تشخیص روانشناسی علمی از ادعاهای ظاهر روانشناختی است.

مدرس: احسان دین پرور مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش روانشناسی مثبت گرا Positive Psychology

روانشناسی مثبت نگر در کنار موارد یاد شده در پی افزایش توانمندی های انسان و علم شادکامی برای تمامی افراد است و در واقع، روانشناسی دو هدف عمده داشته است: درمان بیماری ها و بالا بردن توانایی های انسان. روانشناسی، متمرکز روی هدف اول شده و هدف دوم را رها کرده بود. در روانشناسی مثبت نگر بیشتر تمرکز روی هدف دوم است. افزایش شادی، سلامت و رضایت از زندگی از جمله هدف هایی است که در روانشناسی مثبت نگر مورد توجه قرار می گیرد. مفروض های اصلی روانشناسی بالینی، درمان اختلال و بیماری است.

مدرس: احسان دین پرور مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش اصول کاربردی روانشناسی در محیط کار

در همه محیط های کاری، ارتباط است که ماندگاری افراد را تضمین کرده، آن ها را متحد می کند و به افراد اجازه می دهد که با هم و در کنار هم کار کنند و عملکرد رفتاری و سازمانی خوبی را داشته باشند. روانشناسی کار به افراد کمک می کند تا بتوانند ارتباط های معقول و منطقی را بشناسند و با سایر افراد و حتی افراد دشوار و ناسازگار در محیط کار به صورت مناسب تعامل و سازگاری در محیط کار را داشته باشند تا بتوانند محیطی امن و توام با آرامش داشته و سلامت روان خود را با یادگیری این علم تضمین کنند.

مدرس: مریم هاشمی بخشی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش روش‌ ها و فنون راهنمایی و مشاوره

در جهان کنونی مواردی همچون: چگونگی رشد انسان، فلسفه ادیان و لزوم آن در جامعه، افکار انسان دوستانه، گسترش علوم، پیچیدگی های جامعه و دگرگونی های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، عواملی هستند که در پیدایش و گسترش مشاوره و راهنمایی نقش داشته است و به همین جهت ارائه خدمات مشاوره ای برای آحاد و اقشار مختلف، ضرورتی اجتناب ناپذیر محسوب می شود، بنابراین تربیت مشاوران متخصص از وظایف مسوولان حوزه سلامت روان و نهادهای آموزشی است.

مدرس: حسنیه السادات حسینی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش مصاحبه بالینی - تشخیصی در روانشناسی

مصاحبه بالینی، شامل یک موقعیت کنترل شده متشکل از مصاحبه کننده و مصاحبه شونده است. جهت انتقال اطلاعات در این موقعیت، یک طرفه بوده و از سوی مراجع (مصاحبه شونده) به درمانگر (مصاحبه کننده) است، اما وظیفه درمانگر ایجاد تعامل دوسویه با مراجع در این موقعیت است. تعامل به این معنا است که یک ارتباط مکانیکی جهت کسب اطلاعات وجود ندارد بلکه احترام به مراجع، توجه و همدلی با او و ایجاد محیط امن برای مراجع، مدنظر درمانگر است. مهارت های مصاحبه بالینی شامل: مهارت در راهبردهای ایجاد ارتباط درمانی، راهبردهای کسب اطلاعات (تکنیک ها)، نشانه شناسی، سنجش وضعیت روانی، شرح حال روان پزشکی و مهارت های غلبه بر مقاومت است.

مدرس: دکتر محمد همتی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۳۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش روانشناسی صنعتی و سازمانی

این فرادرس قصد دارد به تفضیل ارکان روانشناسی صنعتی و سازمانی را بیان کند. تئوری ها و نظریه های متعددی به توصیف رابطه بین کارکنان و سازمان و اعضای سازمان با یکدیگر می پردازند. مبنای این تئوری ها این است که رهبران سازمان با همه کارکنان خود در داخل یک گروه و یا یک تیم کار می کنند و نتیجه عملکرد هر یک بر دیگری تاثیر مستقیم یا غیرمستقیم دارد. افراد داخل گروه با توجه به وظایف شغلی خود در موفقیت سازمان مشارکت دارند و برنامه ریزی برای داشتن مسئولیت پذیری بیشتر در قبال انجام تمام و کمال وظایف محوله، قطعا از وظایف کارشناسی روانشناسی صنعتی و سازمانی است.

مدرس: صبانه بهاروند مدت زمان آموزش: ۱۶ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش روانشناسی تجربی

در آموزش روش های تجربی و آزمایشی، به مطالعه و بررسی رفتار پرداخته می شود و دانشجو به این مساله پی می برد که بسیاری از رفتارهای اطراف خود را می تواند مورد آزمایش قرار داده و با اجرای آزمایش، از تاثیرگذاری واکنش ها، مشاهدات و بازخوردهای فرد آزمون دهنده، آگاه شود. آزمایش، شامل: مشاهده، ارائه فرضیه، آزمایش، تنظیم و طبقه بندی نتایج آزمایش است. در این آموزش، مخاطبان با مفاهیم تئوری و عملی آزمایشات مختلف تجربی آشنا شده و جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل آماری هر آزمایش به صورت عملی مطرح می شود. همچنین اجرای عملیات روش های آماری از جمله: آزمون T, F، خی دو و... با زبان ساده بیان می گردد و آزمایشات مطرح در روانشناسی تجربی، اعم از: اثر آگاهی از نتایج بر عملکرد، ترسیم در آینه، آستانه اختلافی وزن و… ارائه می شود.

مدرس: زهرا خسروجردی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش روانشناسی رشد - مرور و حل تست کنکور ارشد

روانشناسی رشد یکی از مهم ترین و پایه ای ترین دروس رشته روانشناسی محسوب می شود که در کنکور کارشناسی ارشد ضریب ۲ داشته و تاثیر بسزایی بر رتبه کنکور دارد. همچنین این درس یکی از دشوارترین دروس در کنکور کارشناسی ارشد به شمار می رود و در بسیاری از موارد، داوطلبانی که به خوبی مفاهیم آن را نیاموخته اند، ممکن است نتوانند از عهده آن بربیایند. مباحث مربوط به این درس در کنکور کارشناسی ارشد از دو قسمت عمده مباحث مربوط به رشد پیش از تولد تا مرگ و مباحث مربوط به نظریه های رشد تشکیل می شوند. بررسی ها نشان داده است که در سال های اخیر تاکید بیشتری بر نظریه های رشد وجود دارد و باید این قسمت مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

مدرس: سحر احسانی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش پرورش و رشد انگیزه تحصیلی در دانش آموزان

انگیزه دانش آموزان در کلاس درس از مهم ترین مواردی است که مورد توجه متخصصان مرتبط با این حوزه بوده است. علت این اهمیت به نقش انگیزه در رفتارهای انسان بر می گردد. براساس نظریه های مرتبط، انگیزه دانش آموز به طور قابل توجهی می تواند پیشرفت تحصیلی او را پیش بینی کند و ضرورت تعلیم، تربیت و نقش آن در توسعه اقتصادی و فرهنگی جوامع نیز آشکار است.

مدرس: زهرا ولی تبار مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش مقدماتی انگیزش و هیجان

حوزه انگیزش و هیجان که یکی از حوزه های در حال رشد روانشناسی است در پی پاسخ به سوال هایی در مورد چرایی و چگونگی رفتار است. نوع بشر همیشه در پی کشف علت رفتارها و چگونگی برانگیخته شدن یا عدم بر انگیختگی در موقعیت های مختلف بوده است، اما تا همین بیست سال پیش، پاسخ قاطعی به این سوالات نداشته است. حوزه انگیزش و هیجان، یکی از حوزه های پویای روانشناسی است که امروزه به واسطه تحقیقات بسیار و یافته های علمی فراوان شاخه ای کاربردی از روانشناسی محسوب می شود. بررسی انگیزش به تمام شرایط درون فردی و محیطی و فرهنگی می پردازد و توضیح می دهد که چرا چیز خاصی را می خواهیم و چرا این گونه رفتار می کنیم.

مدرس: زهرا ولی تبار مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش روانشناسی تربیتی

روانشناسی تربیتی دیدی خلاق و انتقادی برای معلم فراهم می‌آورد و برای یادگیرنده این نتیجه را به همراه دارد که از روش‌های مختلف آموزشی می‌تواند مطالب را فرا گیرد. این فرادرس ابعاد مختلف یادگیری و آموزش را از دیدگاه و نظریه‌های مختلف بررسی می‌کند. در روانشناسی تربیتی مهم‌ترین نظریه‌ها، تعاریف و کاربرد آن‌ها در آموزش مطرح می‌شود. مطالب اصلی روانشناسی تربیتی از جمله: تفاوت‌های فردی، مدیریت کلاس و انواع روش‌های تقویت و تنبیه ارائه می‌شود. در این آموزش، مباحث در حداقل زمان در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد تا بسیاری از مطالب را از دیدگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهد.

مدرس: زهرا خسروجردی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش استعدادیابی و شناخت توانمندی‌ ها

آمار بالای افرادی که از شغل خود راضی نیستند، دانش‌آموزان و دانشجویانی که در انتخاب رشته سردرگم هستند و افراد زیادی که علی‌رغم تلاش زیاد، موفقیت‌های قابل‌ توجهی کسب نمی‌کنند نشان از عدم آشنایی درست افراد جامعه با استعدادها و مقوله استعدادیابی است به گونه‌ای که استعدادیابی و شناخت توانمندی‌ها به یکی از دغدغه‌های اصلی افراد تبدیل شده است. در این آموزش که برای دانش‌آموزان، دانشجویان، جویندگان شغل و علاقه‌مندان به شناخت استعدادها مناسب و مفید است، تلاش می‌کنیم ضمن ارائه تعریف دقیق از استعداد، انواع استعدادها از دیدگاه‌های مختلف را معرفی و برای شناسایی آن‌ها، راهکارها و ابزارهای مناسب معرفی کنیم.

مدرس: رضا حیدری قاسم آبادی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش روانشناسی کار

علم روانشناسی دارای شاخه‌ها و گرایش‌های گوناگونی است که هر یک به مطالعه بخشی از زندگی و رفتار انسان‌ می‌پردازند. یکی از این شاخه‌ها، روانشناسی کار است که در آن رفتار انسان در رابطه با کار مورد مطالعه قرار می‌گیرد. علوم مختلف مانند: جامعه‌شناسی، جمعیت‌شناسی و حقوق هر کدام تعاریف خاصی از کار دارند. در آموزش روانشناسی کار به زبان ساده اما علمی، مفهوم کار از دیدگاه روانشناسی مطرح می‌شود و رفتار انسان در محیط‌های کاری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدرس: رضا حیدری قاسم آبادی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و 1دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش فلسفه ذهن مقدماتی

ذهن عجیب‌ترین و پیجیده‌ترین مساله در جهان فیزیک ما است. لازم است انسان امروزی برای ذهن خود طرحی نو ساخته و سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشد و سرانه مطالعه و آموزش خود را در حوزه ذهن که اصلی‌ترین بخش وجودی محسوب می‌شود، بیشتر کند، بنابراین ما در این آموزش تلاش کرده‌ایم تا با بهره‌گیری از بهترین روش‌ها و پرهیز از به کارگیری اصطلاحات پیچیده و ساده‌سازی آن‌ها، فضایی جذاب، متناسب با ذائقه همه رشته‌ها حتی رشته‌های ریاضی فراهم کنیم.

مدرس: دکتر محمدحسن فاطمی نیا مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش خوش بینی یا تفکر مثبت

در این فرادرس یاد می‌گیرید واکنش‌های احساسی و رفتاری مناسب‌تر و معقول‌تری در موقعیت‌های مختلف زندگی داشته باشید. آموزش خوش‌بینی به سلامت هیجانی افراد کمک می‌کند و کاربرد آن در روابط درون‌فردی و بین‌فردی موجب سازندگی روابط می‌شود. خوش‌بینی بر نحوه کنار آمدن با مشکلات و رویدادهای زندگی تاثیرگذار است. کاربرد خوش‌بینی در زندگی روزمره، سازگاری روانشناختی بالایی را به وجود می‌آورد. بسیاری از مطالب در حوزه روانشناسی مثبت و خوش‌بینی در حداقل زمان در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

مدرس: زهرا خسروجردی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۵۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش نظریه های جامعه شناسی ۱

درس نظریه‌های جامعه‌شناسی یکی از مهم‌ترین دروس دوره‌های مختلف رشته‌های علوم اجتماعی است. نظریه‌های جامعه‌شناسی اساسا دریچه ورود دانشجویان رشته‌های مختلف به دنیای جامعه‌شناسی، دنیایی آسان و در عین حال پیچیده است. در این درس ابتدا با پیشینه‌ تاریخی نظریات اجتماعی آشنا شده و سپس به بررسی برخی از مهم‌ترین آرای پدران و متفکران کلاسیک حوزه‌ جامعه‌شناسی می‌پردازیم و سپس با منابع اصلی، تکمیلی و همچنین رئوس مطالب هر یک از آن‌ها آشنا می‌شویم.

مدرس: دکتر نیما شجاعی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش هوش هیجانی و افزایش ضریب EQ

هدف از این آموزش در وهله اول آشنایی با مبحث تئوری هوش هیجانی و سپس معرفی تکنیک‌های کاربردی برای افزایش هوش هیجانی است. این فرادرس کمک می‌کند تا علاوه بر اینکه راه مناسبی برای شناخت احساسات خود و دیگران و علت ایجاد آن‌ها به دست آورید، بتوانید با آگاهی از این احساسات و به عبارتی سردرآوردن از سرّ درون، ارتباط همدلانه و مشفقانه‌تری با خود و دیگران برقرار کنید. این موضوع را باید دانست که آنچه باعث تمایز یک والد نمونه، یک فرزند شایسته، یک همکار کارآمد، یک مدیر مولد، یک کارمند مسئول و یک فرد محبوب و باهوش از سایرین می‌شود، میزان هوش هیجانی او است. اگر تمایل دارید در زمره افراد با هوش هیجانی بالا قرار بگیرید این فرادرس مسیر علمی و عملی آن را به شما نشان می‌دهد.

مدرس: ساجده پارسی راد مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش روش های اصلاح و تغییر رفتار

برای داشتن یک زندگی بهتر لازم است که رفتارهای طبیعی و درست از خود نشان دهیم. برای رسیدن به این هدف، آشنایی با شیوه‌های اصلاح و تغییر رفتار امری ضروری است چون که انسان موجودی است که بر دیگران تاثیر می‌گذارد و از آن‌ها تاثیر می‌پذیرد، این تاثیر بهتر است مثبت و سازنده باشد تا پیوند بین افراد عمیق‌تر شود. والدین و معلمان با روش‌های تغییر و اصلاح رفتار می‌توانند رفتار دانش‌آموزان خود را بهبود بخشیده، رفتارهای نامطلوب را اصلاح کرده و رفتارهای مطلوب را در آن‌ها جایگزین نمایند. در این فرادرس، روش‌های افزایش رفتارهای مطلوب، ایجاد رفتارهای تازه، نگهداری رفتارهای مطلوب و کاهش رفتارهای نامطلوب و مباحثی در این راستا آموزش داده می‌شود تا مخاطبان روش‌های تغییر رفتار را فرا گرفته و نسبت به اصلاح رفتار خود اقدام نمایند.

مدرس: معصومه معصومی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
24

آموزش جرم شناسی

جرم‌شناسی شاخه‌ای از علوم جنايی و مجموعه‌ای از علوم مختلف شامل: روانشناسی، زيست‌شناسی، جامعه‌شناسی و روانپزشكی است كه به دنبال عدم كارايی سيستم‌های كيفری و با نگاه بشردوستانه از قرن نوزدهم به وجود آمد و امروزه اهميت فراوانی يافته است. این علم به بررسی علل و عوامل بزهکاری و بزه‌دیدگی و ارائه راهکارهای پیشگیری از جرم می‌پردازد. علاوه بر اینکه در تدوین لوایح قانونی مرتبط از تخصص جرم‌شناسان بهره گرفته می‌شود، این درس یکی از منابع آزمون دکتری حقوق کیفری و جرم‌شناسی نیز است.

مدرس: سیده مرضیه میر معصوم نژاد مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۱۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
25

آموزش انگیزش و هیجان

یکی از موضوعات اساسی و مهم در روانشناسی، انگیزش و هیجان است. داشتن انگیزش سبب پیدایش یک رفتار هدف‌دار به صورت پیوسته و متناوب می‌شود. انگیزش به رفتار انسان‌ها جهت و معنا می‌بخشد. هدف این فرادرس فهم بهتر انگیزش و جایگاه آن در روانشناسی، طبق نظریه‌های مختلف و اهمیت آن‌ها است. آشنایی با نظریه‌های روان تحلیل‌گری فروید، کشاننده‌ای هال، میدانی لوین، انگیزه پیشرفت اتکینسون، نظریه یادگیری اجتماعی، نظریه یادگیری و انسان‌نگری، نظریه‌های شناختی هستند که از جنبه‌های گوناگون مورد بررسی قرار می‌گیرند و با یکدیگر مقایسه می‌شوند.

مدرس: ناهید میرزمانی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
26

آموزش مهارت مدیریت و مقابله با خلق منفی

آمارها نشان می‌دهد تا سال ۲۰۳۰ عامل اصلی مرگ انسان‌ها، افسردگی خواهد بود. با پیشرفت و تغییر الگوی زندگی مردم الگوی بیماری‌ها نیز تغییر کرده و از آنجا که انسان، موجودی چند‌بعدی است، بنابراین پیشگیری و درمان این بیماری‌ها نیز مستلزم مداخلات پیچیده‌‌تری است و لزوما باید تحت درمان جسمی، روانی و نیز مداخلات اجتماعی قرار بگیرد. اگر شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که چنین حالاتی را تجربه می‌کنید با ما همراه باشید تا با یکی از بهترین و موثرترین راهکارهای پیشگیری و مقابله با اختلال افسردگی یعنی مهارت مقابله با خلق منفی آشنا شوید.

مدرس: لیلا شاکری مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
27

آموزش روانشناسی اجتماعی

یکی از موضوعات مهم درباره انسان، نحوه ارتباط با دیگران است. بنابراین، در روانشناسی اجتماعی به اینکه چطور حضور دیگران می‌تواند بر رفتار فرد اثرگذار باشد و یا اینکه حضور و رفتار فرد چگونه بر گروه موثر است، پاسخ داده می‌شود. از این رو، مباحث مختلفی در حوزه تعامل اجتماعی، از جمله: نفوذ اجتماعی، رفتارهای حمایتی، شکل‌گیری برداشت‌ها و خطاها، پیش‌داوری و شناخت اجتماعی، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد که می‌تواند به چالش‌های ذهنی فرد در تعاملات خود با دیگران پاسخ دهد. همچنین در برخی مباحث روانشناسی اجتماعی، رویکرد اسلامی نیز مدنظر قرار گرفته می‌شود و لذا عناوین گسترده‌ای را در زمان کوتاهی در اختیار مخاطب قرار می‌‌دهد تا شناخت فرد را از عملکرد افراد در تعاملات انسانی، افزایش دهد.

مدرس: زهرا خسروجردی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
28

آموزش روانشناسی کودکان با نیازهای ویژه ۱

هدف از این فرادرس، افزایش سازگاری افراد عقب‌مانده ذهنی با محیط است. این کودکان تفاوت قابل ملاحظه‌ای با کودکان هم‌سن خود دارند و تظاهرات روانی در کودکان، شکل خاص و معینی ندارد و همچنین روانشناسی، شناخت و نیز طرز درمان کودکان با بزرگسالان متفاوت است. در این فرادرس، علت‌شناسی، طبقه‌بندی، سبب‌شناسی، ویژگی‌ها و روش‌های شناسایی کودکان با نیازهای ویژه بررسی می‌شود.

مدرس: سولماز سهندی فر مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
29

آموزش روانشناسی تحولی ۲

در درس روانشناسی تحولی ۲ در ابتدا موضوع روانشناسی تحولی را مورد بحث قرار می‌دهیم سپس سوالات اساسی که در زمینه تحول وجود دارد و نظریه‌پردازان مختلف در پاسخ به این سوالات چه دیدگاه و نظری دارند را بررسی می‌کنیم. این آموزش، درسی بسیار پایه‌ای برای رشته‌های روانشناسی است که تمام نظریه‌های مربوط به تحول انسان از نوجوانی تا مرگ را مورد بررسی قرار می دهد. در تمام کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری و حتی آزمون‌های استخدامی، این مطالب جزو مطالب مطرح است. روانشناسی تحولی، ساختاری همانند روانشناسی رشد دارد که آشنایی با فرایند رشد و تحول برای انجام مشاوره‌ها در مراکز مشاوره لازم و ضروری است.

مدرس: زهرا طلاییان زیرک مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۳۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
30

آموزش روانشناسی شخصیت

در این آموزش با این هدف که طرحی منسجم، دقیق و خلاصه‌وار ارائه شود تا در مدت زمان کم، آشنایی و یا مرور مباحث ممکن گردد، به تمامی نظریه‌های مهم روانشناسی شخصیت پرداخته می‌شود. طبق پژوهش‌های انجام شده، آشنایی با مولفه‌ها و ویژگی‌های شخصیتی، با برقراری روابط موثر، عزت نفس، ثبات هیجانی و به طور کلی با سلامت روان، همبستگی مثبت دارد. در همین راستا، در این آموزش سعی شده است مباحث به صورت روان، چکیده و در قالبی جذاب آموزش داده شود تا علاوه بر انتقال دقیق اطلاعات، در وقت دانشجویان رشته‌‌های مشاوره و روانشناسی صرفه‌جویی گردد و عموم افراد نیز بتوانند از آن نهایت استفاده را ببرند و در شناخت خود و دیگران و همچنین در برقراری روابط، به صورت موثر و موفق ظاهر شوند.

مدرس: مژده حسن زاده مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۵۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
31

آموزش مروری بهداشت روانی

هنر خوب زندگی کردن فراتر از رفتار کردن در مجموعه‌ای از موقعیت‌ها و شرایط است که افراد در موقعیت‌های مختلف واکنش‌های گوناگونی از خود نشان می‌دهند. به طور مثال گروهی از افراد به خاطر فشار زندگی یا عادت به هر سو کشیده می‌شوند و گروهی از افراد هستند که با تمرکز بر خود و موقعیت پیش آمده، سررشته زندگی خویش را به دست می‌گیرند و بهداشت روانی خویش را حفظ می‌کنند. هدف از این آموزش آشنایی با سطوح مختلف بهداشت روانی، ارتقا و موانع آن در سنین مختلف، تعاریف و رویکردهای بهداشت روانی، نظریه‌های مرتبط و نیاز انسان به بهداشت روانی در مراحل مختلف رشد، اختلال‌های روانی، بهداشت روانی و مسائل اجتماعی شامل: بهداشت روانی در خانه، مدرسه، محیط کار، کودکان استثنایی، شیوه‌های درمانی بهداشت روانی و در نهایت یادگیری و بهداشت روانی است.

مدرس: زهرا دادگرفرد مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
32

آموزش آسیب شناسی روانی ۱

بدون تردید، آسیب‌شناسی روانی یکی از حوزه‌های اصلی روانشناسی است که به شناخت ماهیت، علت‌ها و درمان اختلالات روانی می‌پردازد و شاید بتوان گفت که یکی از جالب‌ترین زمینه‌های روانشناسی محسوب می‌شود. شرط لازم برای یک روانشناس موفق در حیطه روانشناسی، آگاهی کامل به آسیب‌شناسی روانی است. آگاهی از اختلالات روانی، به رویکرد زیستی - روانی و اجتماعی نیاز دارد تا عوامل زیستی - روانی و اجتماعی - فرهنگی را که به شناسایی اختلالات و ابداع درمان‌ها کمک می‌کند، ادغام نماید. همچنین، آگاهی از آسیب‌های روانی به عنوان اولین گام در شروع روان‌درمانگری، برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های روانشناسی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدرس: دکتر محمد همتی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
33

آموزش روانشناسی فیزیولوژیک

اهمیت مطالعه روانشناسی فیزیولوژیکی این است که به ما در درک ذهن و خودآگاهی کمک می کند. تلاش روانشناسان فیزیولوژیک در آن است که افراد چگونه اطلاعات را به دست می آورند، فکر می‌کنند و چگونه آن را به حافظه می سپارند. سرانجام، هدف روانشناسی فیزیولوژیک درک این مساله است که چگونه سیستم تشکیل‌دهنده سلول‌های مغز قادر به تولید الگوهای رفتاری بی‌نهایتی است که توسط ارگانیسم‌ها نمایش داده می‌شوند.

مدرس: بهناز جوانشیری مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
34

آموزش تاریخ و مکاتب روان شناسی و نقد آن

ما می‌خواهیم مکاتبی را که برای ورود به رشته روانشناسی و درک پدیده‌‌ها و مفاهیم اساسی این رشته ضروری است، توضیح دهیم. هدف از تدریس کتاب مکاتب روانشناسی و نقدهای وارد بر آن، آشنایی با نظریه‌های شخصیت‌های برجسته در گسترش و ترویج این علم است. در ابتدا، هر مکتب و ویژگی‌های برجسته آن را معرفی کرده و درباره نقطه‌های ضعف و قوت آن بحث می‌کنیم و در آخر به طور جداگانه، این مکاتب نقد و بررسی می‌شوند. از مکاتب معروف که درباره آن به بحث و تبادل نظر می‌پردازیم، می‌توان به: مکتب تداعی‌گرایی، رفتارگرایی، پدیدارشناسی، انسان‌گرایی، کنش‌گرایی، روانکاوی، نوروانکاوی و مکتب التقاطی اشاره کرد.

مدرس: فاطمه رستمیان مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
35

آموزش رفتارشناسی بر اساس مدل DISC

اینکه چرا افراد به شیوه های متفاوت عمل می کنند، چرا اولویت ها و تمایلات افراد دارای تنوع بالایی است، اینکه چرا با برخی از افراد سخت می توان ارتباط برقرار کرد و همواره در ارتباطات خود با گروهی از افراد دچار مشکل می شویم و با برخی ارتباطات مناسب، موثر و صمیمانه ای داریم و یا اینکه ارزش ها، باورها و نگرش های انسان ها تا چه اندازه در ایجاد شخصیت و سبک رفتار آن ها موثر است، همگی سوالاتی است که هر یک به تنهایی می تواند انگیزه ما را برای یادگیری یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین ابزارهای رفتارشناسی به نام مدل DISC، افزایش دهد. امروزه نتایج تحقیقات نشان دهنده آن است که انسان ها تمایل دارند با افراد شبیه زبان ذهن خود ارتباط داشته باشند. آموزش DISC این امکان را برای شما فراهم می سازد که ضمن شناسایی سبک های رفتاری، مشکلات ارتباطی خود را شناسایی کرده و روابط خود را بهبود ببخشید.

مدرس: فرهاد پیری مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
36

آموزش بازی وار سازی یا گیمیفیکیشن Gamification برای آموزش و یادگیری

آموزش برای منجر شدن به یادگیری باید لذت‌بخش باشد و لذت‌بخش بودن یادگیری با انگیزه یادگیرنده در ارتباط است. روش‌های نوینی برای برانگیختن انگیزه یادگیرنده پیشنهاد و به کار گرفته شده است که امروزه گیمیفیکیشن (Gamification) با ترجمه بازی‌وارسازی، یکی از این روش‌ها محسوب می‌شود. بازی‌وارسازی به جهت استفاده از تفکر بازی‌گونه و عناصری از بازی که با عنصر لذت‌بخش بودن سازگار است، سبب جلب و هدایت توجه و انگیزه یادگیرنده به محتوای اصلی آموزش می‌گردد.

مدرس: دکتر نسرین محمدحسنی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
37

آموزش روانشناسی تربیتی - مرور و حل سوالات کنکور

هدف کلی یادگیری این درس، شناخت و توانایی تحلیل روانشناختی مسائل آموزشی و مسائل یادگیری و تربیتی است. همچنین هدف دیگر آن، آشنایی با نکات مهم و کنکوری روانشناسی تربیتی است که در قالب تست‌ها بررسی می‌شوند به این صورت که خلاصه کلی و مختصر از هر مبحث درسی ارائه شده و در ادامه از طریق تحلیل تست‌های کنکور، نکات مهم آن نیز آموزش داده می‌شود. تعریف، موضوع و روش‌های پژوهش روانشناسی پرورشی، تفاوت‌های فردی در یادگیری، نظریه‌های هوش، آموزش، سنجش و ارزشیابی، نظریه‌های آموزشی، نظریه‌های رفتار‌گرایی، نظریه‌های شناختی - اجتماعی، الگوی پردازش اطلاعات، راهبردها و شیوه‌های آموزشی و مدیریت کلاس و محیط آموزشی از جمله مباحثی هستند که در این درس مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مدرس: زینب نادری مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
38

آموزش مقدماتی کوچینگ Coaching

همه ما در زندگی دچار چالش‌های مختلفی می‌شویم و همواره در حال انتخاب راه درست هستیم. یادگیری الفبای کوچینگ (Coaching)، به شما کمک می‌کند تا به درون خود بروید، باورهای خویش را کشف کنید و دنیای خود را بهبود بخشید. در این فرادرس می‌آموزید که چگونه متخصص زندگی خویش باشید. چون شما بهترین کسی هستید که می‌توانید برای چالش‌های روزانه خود راه‌حل بیابید. هدف این آموزش این است که مدل ذهنی تفکر شما را شکل دهد که با آن بتوانید، اولا مسائل خویش را حل کنید و سپس به دیگران کمک کنید تا به درون خود سفر کنند و دست به انتخاب‌های درست بزنند.

مدرس: سید محمد حسینی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
39

آموزش تقویت مهارت همدلی با دیگران

همدلی، مهارتی است که نقش مهمی در ارتباطات ما دارد اما کمتر به آموزش صحیح آن پرداخته می شود. هرچند یادگیری این مهارت، مورد نیاز همه افراد جامعه است اما سختی‌های خاص خود را نیز دارد و تمام تلاش ما بر این است که این مهارت را به شکلی ساده آموزش دهیم تا با یادگیری آن بتوانیم روابطی جذاب و ماندگار برای خود و دیگران ایجاد نماییم.

مدرس: سید جواد موسوی نسب مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
40

آموزش آسیب شناسی روانی ۲ - بخش اول

در درس آسیب‌شناسی ۱ به مباحث کلی مانند: تعریف آسیب‌شناسی روانی، تاریخچه بهنجاری و نابهنجاری، طبقه‌بندی کلی اختلالات روانی پرداخته شده و دو اختلال به نام‌های اختلالات شخصیت و اختلالات اضطرابی به تفصیل بیان شده‌اند. درس آسیب‌شناسی روانی ۲ وظیفه معرفی اکثریت اختلالات را برعهده دارد. در این فرادرس سعی شده است که همه اختلالات به جز مواردی که در آسیب‌شناسی ۱ به آن‌ها پرداخته شد، مطرح شوند، مطرح شوند، به تعریف و طبقه‌بندی آن‌ها پرداخته، علائم آن‌ها به روشنی بیان شود، تبیین آن‌ها از منظر رویکردهای مختلف بررسی شده و در آخر پروتکل‌های درمانی مورد نظر هر رویکرد بیان شوند.

مدرس: زهرا توکلی جاغرق مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۴۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
41

آموزش متون روانشناسی به انگلیسی ۲

امروزه اهمیت تسلط به زبان انگلیسی بر هیچ یک از افراد فعال در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، رفاهی و خدماتی پوشیده نیست. افراد در حیطه های کاری خود به فراخور نیازهای ارتباطی با یکدیگر و یا بانک های اطلاعاتی مختلف، نیاز به حدی از کفایت در درک و استفاده از زبان انگلیسی دارند. تعریف سازمان جهانی یونسکو نیز دال بر همین موضوع است که مدعی است فرد باسواد به عنوان دومین معیار، بعد از تسلط در خواندن و نوشتن به زبان مادری، نیازمند آشنایی با رایانه و یک زبان بین المللی است. این آموزش به منظور ایجاد تسلط نسبی دانشجویان رشته روانشناسی بر متون تخصصی این رشته تدارک دیده شده است. در ابتدا به سنجش هوش (تعاریف و شیوه های اندازه گیری)، سپس به شخصیت، نظریه ها و ارزیابی آن، پس از آن به دسته بندی اختلالات روانی و عناوین و توضیحات شیوه های اصلی درمانی و در پایان این آموزش به نقش استرس در سلامت روانی فرد می پردازیم.

مدرس: علیرضا خیرآبادی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
42

آموزش آشنایی با بیش فعالی کودکان

اختلال نقص توجه و بیش‌فعالی ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) یک اختلال نسبتا شایع در کودکان است، به طوری که تخمین زده می‌شود حدود ۳ تا ۷ درصد کودکان دبستانی به این اختلال مبتلا هستند و در صورت عدم تشخیص و درمان به موقع ممکن است موجب صدمات جبران‌ناپذیری در زمینه: تحصیلی، شکل‌گیری هویت، سلامت روانی و جسمانی، دلبستگی و رابطه سالم و صمیمی با والدین گردد. این فرادرس با هدف آشنایی با علائم شایع در این اختلال و نحوه برخورد صحیح با کودکان مبتلا و همچنین معرفی برخی از راهکارهای درمانی تدوین می‌گردد. با توجه به اینکه در صورت عدم درمان در کودکی، این اختلال و عوارض ثانویه آن ممکن است تا بزرگسالی نیز تداوم پیدا کند، ارائه چنین آموزش‌هایی کاملا مورد نیاز و ضروری است.

مدرس: زهرا اندر وافر مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
43

آموزش نظریه های مشاوره و روان درمانی (رایگان)

یکی از ارزرشمندترین ویژگی های علم روانشناسی و فعالیت مشاوره ای، این است که تلاش می کند در حیطه عاطفی و هدف های تربیتی به مراجعان کمک کند تا چگونگی زندگی بهتر را بیاموزند و بتوانند با تمام ظرفیت خویش با محیط تعامل کنند و از استعدادهای بالقوه خود بهره مند شده و بتوانند به تمام شخصیت خود تحقق بخشند که درنتیجه به سلامت روان دست پیدا کنند. از طرفی درس نظریه های روان درمانی یکی از مباحثی است که دانشجویان را با کاربرد نظریه های شخصیت ، آسیب شناسی روانی، مصاحبه بالینی و تشخیص در محیط درمانی آشنا می کند، به همین دلیل سعی شده است منابع مورد استفاده در این فرادرس از معتبرترین منابع رسمی کشور و مجامع علمی و روانشناسی جهان باشد.

مدرس: حسنیه السادات حسینی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
44

آموزش تئوری انتخاب در زندگی یا نظریه انتخاب در روان شناسی

در این آموزش، تئوری انتخاب به زبانی ساده اما علمی معرفی می‌شود تا افراد ضمن آشنایی با مبانی این تئوری بتوانند بهتر با واقعیت‌های زندگی خویش رو به رو شده و با مسئولیت‌پذیری از رنج اختلالات روانشناختی بکاهند و حال بهتری را در زندگی تجربه کنند. این فرادرس برای دانشجویان رشته‌های: مشاوره، روانشناسی و علوم تربیتی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مناسب است. همچنین کلیه علاقه‌مندان به حوزه روانشناسی نیز می‌توانند با تهیه و مشاهده این آموزش کیفیت زندگی خویش را افزایش دهند.

مدرس: رضا حیدری قاسم آبادی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۲ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
45

آموزش تقویت عزت نفس، اعتماد به نفس و خودباوری

یک تئوری است که می‌گوید انسانی که خود را دوست نداشته باشد نمی‌تواند دیگران را دوست بدارد. ما در عزت نفس، اول خود را می‌سازیم و سپس این ساختن را به دیگران منتقل می‌کنیم. دقیقا مثل ساختن یک خانه و سپس ارائه به دیگران. اول خود را دوست داریم و به خود احترام می‌گذاریم و سپس این دوست داشتن را به دیگران ارائه می‌دهیم. در عزت نفس مهارت‌های زیادی نهفته است که با آموزش و به کارگیری آن در زندگی می‌توانیم به یک انسان ارزشمند تبدیل شده، از پس سختی‌های زندگی برآمده و به سمت هدف‌ها و موفقیتی که به آن علاقه‌مند هستیم حرکت کنیم. تحقیقات نشان داده است که عزت نفس می‌تواند بسیار در عملکرد ما موثر باشد.

مدرس: علیرضا طائی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۳۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
46

آموزش خودشناسی و ساخت نگرش نو

هدف این فرادرس، آگاهی انسان نسبت به خود است. بسیاری از انسان‌ها اصلا خود را نمی‌شناسند و نمی‌دانند به چه شکل می‌توانند بهترین خود باشند. در این آموزش به موضوع بهترین خود بودن، پرداخته می‌شود. یعنی یک انسان در آغاز بتواند نقاط ضعف و قوت خود را شناخته و سپس نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کند. رشد و بهبود فردی باید به صورت ارادی باشد و هیچ‌کس بر حسب تصادف رشد نمی‌کند. چرا به رشد نیازمندیم؟ تقریبا همه معتقدند، رشد چیز خوبی است ولی تنها تعداد کمی از انسان‌ها رشد می‌کنند. چرا؟ چون این فرایند نیاز به تغییر دارد و بیشتر مردم نسبت به تغییر مقاومت می‌کنند و به آن بی‌میل هستند. ولی حقیقت این است که بدون تغییر، رشد و ارتقا امکان‌پذیر نیست.

مدرس: علیرضا طائی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
47

آموزش خلاقیت و هوش مالی کودکان و نوجوانان

هر کودکی دارای استعداد و هوش منحصر به فرد خود است که این موضوع وظیفه والدین و مربیان را در شناسایی و کشف آن بسیار حساس می‌سازد. بنابراین این فرادرس می‌تواند تاثیرات بسزایی در هدایت کودکان و نوجوانان داشته باشد. در این آموزش مخاطبان یاد می‌گیرند خلاقیت و هوش به چه معناست و چگونه باید هوش فرزند خود را شناسایی نموده و خلاقیت آن‌ها را پرورش دهند. همچنین چالش‌ها و اشتباهاتی که اکثر والدین با آن‌ها مواجه می‌شوند، مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای اصولی و عملیاتی برای آن‌ها ارائه خواهد شد. علاوه بر این، مفاهیم پایه‌ای و اساسی هوش و خلاقیت مالی به صورت کاملا کابردی تدریس خواهد شد. پول، مدیریت پول، نحوه به دست آوردن و خلق ارزش و احترام به پول از مفاهیم دیگری است که در این آموزش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدرس: دکتر مهدی علی نژاد مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۳۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
48

آموزش راهکارهای مدیریت و پرورش رفتار کودک

تربیت کودک زیر‌مجموعه‌های گسترده‌‌ای دارد که تشویق و تنبیه دو رکن اصلی آن است. علی‌‌رغم آنکه بعضی از والدين اين دو ركن را ساده می‌انگارند،‌ اما در واقعيت با عدم مدیریت درست آن،‌ دچار مشكلات عديده‌ای می‌گردند. هدف اين فرادرس آن است كه علم روز را در پرتو منابع دینی و فرهنگی با تجربه‌ خود در این عرصه در‌آمیزیم و روش مدیریت درست تشویق و تنبیه کودکان را آموزش دهیم. در گام اول باید بدانیم تشویق و تنبیه چیست و در گام بعدی، روش‌‌های درست تاثیرگذاری بر انجام رفتار مطلوب و ترک رفتار نامطلوب کودک را می‌آموزیم و در انتها روش صحیح تشویق و تنبیه را در نمونه‌های کاربردی مشاهده می‌کنیم.

مدرس: مجید قندی زاده مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
49

آموزش غلبه بر تنبلی و اهمال کاری

هدف این آموزش در گام اول شناخت اهمال‌کاری خود و سپس بر بنای آن تغییر عادت‌ها و رفتارهای خود است. این فرادرس کمک می‌کند که متوجه شویم در چه مواقعی دچار اهمال‌کاری می‌شویم و سپس بر مبنای همین شناخت با تکنیک‌های متنوع بر این اهمال‌کاری و تنبلی غلبه کنیم. این موضوع را باید دانست که نقطه قوت یک انسان موفق به کارهایی است که شروع کرده و آن‌ها را به اتمام رسانده است. اگر تمایل دارید کارهای عقب افتاده خود را انجام داده، برنامه‌ریزی و قدم برداشتن برای کارهای جدید برای شما آسان شود، در این صورت این فرادرس می‌تواند این موارد را برای شما به ارمغان آورد. در این آموزش علاوه بر شناخت مواردی که ذکر شده است، می‌توانید علت‌های اهمال‌کاری خود را یافته و آن‌ها را بهبود بخشیده و با نگرش جدید به سمت موفقیتی که تمایل دارید، حرکت کنید.

مدرس: علیرضا طائی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید