×
مجموعه آموزش روانشناسی (Psychology)

مجموعه آموزش روانشناسی (Psychology)

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه
۹,۷۷۶ دقیقه
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه
۳۱ عنوان آموزشی
1

آموزش مقدماتی روش تحقیق کیفی

هدف از آموزش روش تحقیق کیفی آشنایی فراگیران با اهمیت و لزوم توجه به پژوهش های کیفی است. در این راستا، در این فرادرس به تعریف روش تحقیق کیفی و تفاوت آن با روش تحقیق کمی، مراحل انجام یک پژوهش کیفی و معرفی ۹ روش تحقیق کیفی پر کاربرد به همراه ذکر مثال برای هر روش پرداخته شده است. این فرادرس برای دانشجویان و پژوهشگران حوزه های: علوم ارتباطی، جامعه شناسی، روانشناسی اجتماعی، رفتار سازمانی و مدیریت و علوم تربیتی قابل استفاده و مفید است.

مدرس: دکتر مهدیه السادات میرترابی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۱۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش کمال گرایی و راه های مقابله با آن

در این فرادرس می خواهیم دانش روز را با تجربیات خود در حیطه بالینی به تصویر کشیده و به شما کمک کنیم تا در قدم اول کمال گرایی را بشناسید، زمینه های شکل گیری آن را مشاهده کنید و ببینید که کمال گرایی می تواند چه مشکلاتی را برای شما یا اطرافیان ایجاد کند. در قدم بعدی به شما کمک می کنیم تا راه برون رفت از آن را بیابید و با قدرت اراده، مسیر زندگی خود را تغییر دهید. هدف ما پایین آوردن معیارهای شما نیست، بلکه به شما کمک می کنیم تا به بهترین شکل به اهداف خود برسید.

مدرس: مجید قندی زاده مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش مدیریت خشم

افسردگی، اضطراب، وسواس و… مسائل و مشکلاتی هستند که در علم پزشکی و روانپزشکی برای آن ها دارو ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. اما برای خشم و پرخاشگری که یکی از آسیب زاترین هیجان ها است هیچ دارویی وجود ندارد. تنها راه حل رهایی از این مشکل دریافت آموزش های تخصصی و مفید است تا بتوان از آن ها در شرایط دشوار زندگی استفاده کرد و خشم خود را مدیریت کرد. بنابراین بهترین کار شناخت صحیح خشم و مدیریت درست آن است. این فرادرس با الهام از آموزه های روانشناسی و با تمرکز بر ساده سازی و کاربردی بودن تهیه شده است. افراد با مشاهده این آموزش به آسانی و در کوتاه ترین زمان به تکنیک های مدیریت خشم مسلط می شوند.

مدرس: رضا حیدری قاسم آبادی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش مدیریت و کنترل استرس - شیوه تفکر و ارزیابی موثر

از اوایل دهه ۱۹۳۰، واژه استرس از رشته فیزیک به رشته روانشناسی به عاریت گرفته شد. از آن هنگام به بعد پزشکان متوجه رابطه این پدیده با بسیاری از بیماری ها همچون: بیماری های قلبی و عروقی، سکته قلبی، آرتروز، بیماری های گوارشی، دیابت، بیماری های متابولیکی، چاقی، اختلالات رشدی در کودکان و نوجوانان، ناباروری در زنان، ناتوانی جنسی در مردان، بیماری های خودایمنی، آکنه، سرماخوردگی و ده ها بیماری دیگر شدند. متاسفانه و یا خوشبختانه، اولین بار بر اثر فشار جامعه پزشکی بود که مبحث استرس به عنوان یک مبحث مهم بر سر زبان ها افتاد. در این فرادرس می آموزیم که چگونه با موقعیت های استرس زای زندگی رو به رو شویم.

مدرس: مریم فلاحی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش نظریه تحلیل رفتار متقابل

تحلیل رفتار متقابل در مقایسه با سایر نظریه های پیچیده و مبهم روانشناسی، با بیانی ساده و جامع، شخصیت انسان ها را در قالب مدلی کاربردی و علمی ارائه می دهد که هرکسی می تواند آن را یاد بگیرد و با به کار بردن آن در زندگی خود رفتارها، احساسات، شخصیت دیگران و شکل ارتباط خود با دیگران را تحلیل کند و با این شناخت بتواند در هر شرایط تصمیمی بالغانه اتخاذ کند که در بردارنده بیشترین منافع و حال خوب برای خود و اطرافیان خود باشد. همچنین برای دانشجویان و همکاران رشته های مرتبط با روانشناسی و مشاوره می تواند با ارائه یک زبان مشترک بین مراجع و درمانگر، نه تنها چارچوبی قابل فهم از مساله به مراجع ارائه دهد، بلکه منجر به افزایش همکاری بالغانه مراجع در روند درمان خویش و افزایش قابل مشاهده سرعت بهبودی وی شود.

مدرس: آرزو راستگو مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش آسیب شناسی روانی کودک و نوجوان

در این فرادرس مهم ترین مطالب در زمینه آسیب شناسی روانی کودک و نوجوان با رویکرد کاربردی در حداقل زمان در اختیار دانشجو قرار می گیرد که در برگیرنده نشانه مشکلات، تشخیص و درمان است تا دانشجو بتواند همراه با کسب دانش در مورد اختلالات، آن ها را به صورت عملی در دنیای واقعی مورد استفاده قرار دهد. در این آموزش سعی کرده ایم کلیه اختلالات روانی کودک و نوجوان را در کمترین زمان ممکن در اختیار شما قرار دهیم. از نکات مهم آموزشی آن است که عوامل و علت هر اختلال بیان شده است تا بتوانید دید وسیعی نسبت به هر اختلال پیدا کنید و درمان هر اختلال نیز مطرح می ‌شود. ملاک تشخیصی هر اختلال از دیدگاه 5-DSM نیز بررسی و تمام موارد به زبان ساده بیان شده است تا مطالب را درک کنید و مشکلات رفتاری و روانی را در کودک و نوجوان شناسایی کنید.

مدرس: زهرا خسروجردی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۱۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش روانشناسی یادگیری

روانشناسی یادگیری و آموزش از مباحث کاربردی در محیط های آموزشی است و مطالعه آن برای کلیه کسانی که به امر آموزش می پردازند مفید است. در این دوره آموزشی مفیدترین مباحث روانشناسی یادگیری و آموزش که بیشتر می تواند مورد استفاده مدرسان و دانشجویان قرار گیرد به صورت خلاصه آورده شده است و ضمن خلاصه بودن اساسی ترین مباحث این حوزه نیز مطرح گردیده است.

مدرس: دکتر محمد آرمند مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش روانشناسی رشد

مخاطبان و دانشجویان این فرادرس باید با اتخاذ یک رویکرد انتقادی، دیدگاه های مختلف را بخوانند و بیاموزند و به طور مستقل مورد تحلیل و بررسی قرار دهند و در نهایت به یک رویکرد همه جانبه و جامع درباره رشد انسان دست یابند. این آموزش، ابعاد مختلف رشد و تحول نوزاد انسان را از بدو تولد تا رسیدن به نوجوانی مورد بررسی قرار می دهد و نظریه های مختلف در این باره را با تکیه بر منابع جدید معرفی می کند.

مدرس: آزاده نعمتی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش برنامه ریزی عصبی کلامی (NLP)

در این آموزش با ارائه مطالب آموزشی کاربردی، مواردی اعم از: کم رنگ کردن خاطرات بد و فراموشی آن ها، برنامه ریزی مجدد ذهن و ساخت عادات جدید، افزایش اعتماد به نفس و بهبود عملکرد روزانه، تکنیک های ارتباط موثر، رهایی از عادات بد مانند: سیگار کشیدن، پرخوری، وسواس و…، درمان انواع فوبیا مانند: ترس از تاریکی، ترس از حیوانات، ترس از ارتفاع، ترس از حضور در جمع، هدف گذاری اصولی، تغییر باورها و شناخت ارزش ها، درک دیگران و شناخت، نوع دیدگاه افراد، کنترل ذهن و افکار خود را آموخته و یاد می گیرید که چگونه در زندگی خود از آن ها استفاده کنید. شما با استفاده از این فرادرس، علاوه بر شناخت مواردی که ذکر شده است، می توانید به راحتی عادت و رفتارهای جدید را در ذهن خود بسازید تا بتوانید هم از آرامش درونی بهتری برخوردار شوید هم بتوانید به موفقیتی که تمایل دارید برسید.

مدرس: علیرضا طائی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش آشنایی با جنگ روانی در سازمان ها (Mobbing) و راه های مقابله با آن

این آموزش با هدف معرفی موبینگ (Mobbing)، وجوه مختلف و آثار آن برای سازمان و کارکنان طراحی شده است و در تلاش است تا بتواند راهکارهایی را برای مقابله با موبینگ ارائه نماید. در باب اهمیت موبینگ همین بس که در سراسر جهان بیش از ۵۰ درصد کارکنان در طی سابقه خدمت خود حداقل با یکی از اشکال موبینگ رو به رو بوده اند و با توجه به آثار و تبعات آن، موبینگ در اهم مطالعات حوزه رفتارشناسی جهان قرار گرفته است. بنابراین، آموزش مفاهیم موبینگ و راه های رویارویی با آن برای تمامی کارکنان و مدیران، فارغ از رشته تحصیلی و تخصصی آن ها ضروری است و آن ها با قدم نهادن در مسیر شناخت جنبه های مختلف موبینگ، درهای بیشتری را برای مقابله با موبینگ و آثار آن می گشایند.

مدرس: دکتر فائزه هدایت نظری مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش روانشناسی عمومی ۱

آموزش روانشناسی عمومی در سه بخش تعریف شده است تا در حد کفایت، پاسخگوی چنین نیاز عظیمی برای علاقه مندان به این حیطه باشد. در این فرادرس در کنار پرداختن به مسائل روز روانشناسی و آشنایی با مفاهیم اصلی مورد نیاز این علم، نگاهی کوتاه به پژوهش های روز حوزه روانشناسی و حوزه های بحث انگیز این علم نیز خواهیم داشت و هدف از این فرادرس، برداشت جامع و کلی نگری راجع به روانشناسی به عنوان یک علم و توانایی تشخیص روانشناسی علمی از ادعاهای ظاهر روانشناختی است.

مدرس: احسان دین پرور مدت زمان آموزش: ۷ ساعت و ۵۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
12

آموزش روانشناسی مثبت گرا (Positive Psychology)

روانشناسی مثبت نگر در کنار موارد یاد شده در پی افزایش توانمندی های انسان و علم شادکامی برای تمامی افراد است و در واقع، روانشناسی دو هدف عمده داشته است: درمان بیماری ها و بالا بردن توانایی های انسان. روانشناسی، متمرکز روی هدف اول شده و هدف دوم را رها کرده بود. در روانشناسی مثبت نگر بیشتر تمرکز روی هدف دوم است. افزایش شادی، سلامت و رضایت از زندگی از جمله هدف هایی است که در روانشناسی مثبت نگر مورد توجه قرار می گیرد. مفروض های اصلی روانشناسی بالینی، درمان اختلال و بیماری است.

مدرس: احسان دین پرور مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۴۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
13

آموزش اصول کاربردی روانشناسی در محیط کار

در همه محیط های کاری، ارتباط است که ماندگاری افراد را تضمین کرده، آن ها را متحد می کند و به افراد اجازه می دهد که با هم و در کنار هم کار کنند و عملکرد رفتاری و سازمانی خوبی را داشته باشند. روانشناسی کار به افراد کمک می کند تا بتوانند ارتباط های معقول و منطقی را بشناسند و با سایر افراد و حتی افراد دشوار و ناسازگار در محیط کار به صورت مناسب تعامل و سازگاری در محیط کار را داشته باشند تا بتوانند محیطی امن و توام با آرامش داشته و سلامت روان خود را با یادگیری این علم تضمین کنند.

مدرس: مریم هاشمی بخشی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
14

آموزش روش‌ ها و فنون راهنمایی و مشاوره

در جهان کنونی مواردی همچون: چگونگی رشد انسان، فلسفه ادیان و لزوم آن در جامعه، افکار انسان دوستانه، گسترش علوم، پیچیدگی های جامعه و دگرگونی های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، عواملی هستند که در پیدایش و گسترش مشاوره و راهنمایی نقش داشته است و به همین جهت ارائه خدمات مشاوره ای برای آحاد و اقشار مختلف، ضرورتی اجتناب ناپذیر محسوب می شود، بنابراین تربیت مشاوران متخصص از وظایف مسوولان حوزه سلامت روان و نهادهای آموزشی است.

مدرس: حسنیه السادات حسینی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۵۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
15

آموزش مصاحبه بالینی - تشخیصی در روانشناسی

مصاحبه بالینی، شامل یک موقعیت کنترل شده متشکل از مصاحبه کننده و مصاحبه شونده است. جهت انتقال اطلاعات در این موقعیت، یک طرفه بوده و از سوی مراجع (مصاحبه شونده) به درمانگر (مصاحبه کننده) است، اما وظیفه درمانگر ایجاد تعامل دوسویه با مراجع در این موقعیت است. تعامل به این معنا است که یک ارتباط مکانیکی جهت کسب اطلاعات وجود ندارد بلکه احترام به مراجع، توجه و همدلی با او و ایجاد محیط امن برای مراجع، مدنظر درمانگر است. مهارت های مصاحبه بالینی شامل: مهارت در راهبردهای ایجاد ارتباط درمانی، راهبردهای کسب اطلاعات (تکنیک ها)، نشانه شناسی، سنجش وضعیت روانی، شرح حال روان پزشکی و مهارت های غلبه بر مقاومت است.

مدرس: دکتر محمد همتی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۳۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
16

آموزش روانشناسی صنعتی و سازمانی

این فرادرس قصد دارد به تفضیل ارکان روانشناسی صنعتی و سازمانی را بیان کند. تئوری ها و نظریه های متعددی به توصیف رابطه بین کارکنان و سازمان و اعضای سازمان با یکدیگر می پردازند. مبنای این تئوری ها این است که رهبران سازمان با همه کارکنان خود در داخل یک گروه و یا یک تیم کار می کنند و نتیجه عملکرد هر یک بر دیگری تاثیر مستقیم یا غیرمستقیم دارد. افراد داخل گروه با توجه به وظایف شغلی خود در موفقیت سازمان مشارکت دارند و برنامه ریزی برای داشتن مسئولیت پذیری بیشتر در قبال انجام تمام و کمال وظایف محوله، قطعا از وظایف کارشناسی روانشناسی صنعتی و سازمانی است.

مدرس: صبانه بهاروند مدت زمان آموزش: ۱۶ ساعت و ۳۹ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
17

آموزش روانشناسی تجربی

در آموزش روش های تجربی و آزمایشی، به مطالعه و بررسی رفتار پرداخته می شود و دانشجو به این مساله پی می برد که بسیاری از رفتارهای اطراف خود را می تواند مورد آزمایش قرار داده و با اجرای آزمایش، از تاثیرگذاری واکنش ها، مشاهدات و بازخوردهای فرد آزمون دهنده، آگاه شود. آزمایش، شامل: مشاهده، ارائه فرضیه، آزمایش، تنظیم و طبقه بندی نتایج آزمایش است. در این آموزش، مخاطبان با مفاهیم تئوری و عملی آزمایشات مختلف تجربی آشنا شده و جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل آماری هر آزمایش به صورت عملی مطرح می شود. همچنین اجرای عملیات روش های آماری از جمله: آزمون T, F، خی دو و... با زبان ساده بیان می گردد و آزمایشات مطرح در روانشناسی تجربی، اعم از: اثر آگاهی از نتایج بر عملکرد، ترسیم در آینه، آستانه اختلافی وزن و… ارائه می شود.

 
مدرس: زهرا خسروجردی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
18

آموزش روانشناسی رشد (مرور و حل تست کنکور ارشد)

روانشناسی رشد یکی از مهم ترین و پایه ای ترین دروس رشته روانشناسی محسوب می شود که در کنکور کارشناسی ارشد ضریب ۲ داشته و تاثیر بسزایی بر رتبه کنکور دارد. همچنین این درس یکی از دشوارترین دروس در کنکور کارشناسی ارشد به شمار می رود و در بسیاری از موارد، داوطلبانی که به خوبی مفاهیم آن را نیاموخته اند، ممکن است نتوانند از عهده آن بربیایند. مباحث مربوط به این درس در کنکور کارشناسی ارشد از دو قسمت عمده مباحث مربوط به رشد پیش از تولد تا مرگ و مباحث مربوط به نظریه های رشد تشکیل می شوند. بررسی ها نشان داده است که در سال های اخیر تاکید بیشتری بر نظریه های رشد وجود دارد و باید این قسمت مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

مدرس: سحر احسانی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۲۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
19

آموزش پرورش و رشد انگیزه تحصیلی در دانش آموزان

انگیزه دانش آموزان در کلاس درس از مهم ترین مواردی است که مورد توجه متخصصان مرتبط با این حوزه بوده است. علت این اهمیت به نقش انگیزه در رفتارهای انسان بر می گردد. براساس نظریه های مرتبط، انگیزه دانش آموز به طور قابل توجهی می تواند پیشرفت تحصیلی او را پیش بینی کند و ضرورت تعلیم، تربیت و نقش آن در توسعه اقتصادی و فرهنگی جوامع نیز آشکار است.

مدرس: زهرا ولی تبار مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
20

آموزش مقدماتی انگیزش و هیجان

حوزه انگیزش و هیجان که یکی از حوزه های در حال رشد روانشناسی است در پی پاسخ به سوال هایی در مورد چرایی و چگونگی رفتار است. نوع بشر همیشه در پی کشف علت رفتارها و چگونگی برانگیخته شدن یا عدم بر انگیختگی در موقعیت های مختلف بوده است، اما تا همین بیست سال پیش، پاسخ قاطعی به این سوالات نداشته است. حوزه انگیزش و هیجان، یکی از حوزه های پویای روانشناسی است که امروزه به واسطه تحقیقات بسیار و یافته های علمی فراوان شاخه ای کاربردی از روانشناسی محسوب می شود. بررسی انگیزش به تمام شرایط درون فردی و محیطی و فرهنگی می پردازد و توضیح می دهد که چرا چیز خاصی را می خواهیم و چرا این گونه رفتار می کنیم.

مدرس: زهرا ولی تبار مدت زمان آموزش: ۹ ساعت و ۴۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
21

آموزش آزمون آماری ناپارامتریک و اجرای آن با SPSS - ویژه مدیریت و علوم انسانی

در این فرادرس سعی بر آن است تا ضمن تشریح هدف آزمون ‌های آماری، به بررسی تفاوت آزمون های پارامتریک و ناپارامتریک پرداخته شود. بنابراین، پس از بررسی نحوه انجام دستی هر یک از آزمون ها و تشریح ابعاد آن، به نحوه انجام این آزمون در نرم افزار SPSS می پردازیم. آزمون ‌های آماری از این لحاظ اهمیت دارند که می توانند به محققین کمک کنند تا به صورت علمی حدس و گمان های خود را به آزمایش بگذارند و به روش علمی به طرح نظرات خود بپردازند.

مدرس: دکتر خلیل صفری مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
22

آموزش مقدماتی کوچینگ

همه ما در زندگی دچار چالش‌های مختلفی می‌شویم و همواره در حال انتخاب راه درست هستیم. یادگیری الفبای کوچینگ (Coaching)، به شما کمک می‌کند تا به درون خود بروید، باورهای خویش را کشف کنید و دنیای خود را بهبود بخشید. در این فرادرس می‌آموزید که چگونه متخصص زندگی خویش باشید. چون شما بهترین کسی هستید که می‌توانید برای چالش‌های روزانه خود راه‌حل بیابید. هدف این آموزش این است که مدل ذهنی تفکر شما را شکل دهد که با آن بتوانید، اولا مسائل خویش را حل کنید و سپس به دیگران کمک کنید تا به درون خود سفر کنند و دست به انتخاب‌های درست بزنند.

مدرس: سید محمد حسینی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۴۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
23

آموزش روانشناسی اجتماعی

یکی از موضوعات مهم درباره انسان، نحوه ارتباط با دیگران است. بنابراین، در روانشناسی اجتماعی به اینکه چطور حضور دیگران می ‌تواند بر رفتار فرد اثرگذار باشد و یا اینکه حضور و رفتار فرد چگونه بر گروه موثر است، پاسخ داده می شود. از این رو، مباحث مختلفی در حوزه تعامل اجتماعی، از جمله: نفوذ اجتماعی، رفتارهای حمایتی، شکل ‌گیری برداشت ‌ها و خطاها، پیش داوری و شناخت اجتماعی، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد که می ‌تواند به چالش ‌های ذهنی فرد در تعاملات خود با دیگران پاسخ دهد. همچنین در برخی مباحث روانشناسی اجتماعی، رویکرد اسلامی نیز مدنظر قرار گرفته می شود و لذا عناوین گسترده ‌ای را در زمان کوتاهی در اختیار مخاطب قرار می‌ دهد تا شناخت فرد را از عملکرد افراد در تعاملات انسانی، افزایش دهد.

مدرس: زهرا خسروجردی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
24

آموزش مقدماتی فن بیان و اصول سخنوری

اگر در بیان آنچه که در فکر دارید ناتوان هستید، اگر نمی توانید افکار و احساسات خود را به خوبی بیان نمایید، اگر در مواقع حساس نمی توانید به خوبی از خود دفاع کنید، اگر از اظهارنظر در جمع واهمه دارید، اگر احساس می کنید ضعف شما در فن بیان مانع پیشرفت شغلی شما شده است، اگر هنگام یک ارائه و سخنرانی دست و پاهای شما شروع به لرزیدن می کند و همیشه از این موقعیت فراری هستید، پس این آموزش کاملا برای شما مناسب است و به شما کمک می کند که از این به بعد با اعتماد به نفس کامل لب به سخن گفتن بگشایید و با استفاده از تمرین های این آموزش بتوانید بیان خود را قوی کنید.

مدرس: بهزاد سراوانی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۱۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
25

آموزش متون روانشناسی به انگلیسی ۲

امروزه اهمیت تسلط به زبان انگلیسی بر هیچ یک از افراد فعال در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، رفاهی و خدماتی پوشیده نیست. افراد در حیطه های کاری خود به فراخور نیازهای ارتباطی با یکدیگر و یا بانک های اطلاعاتی مختلف، نیاز به حدی از کفایت در درک و استفاده از زبان انگلیسی دارند. تعریف سازمان جهانی یونسکو نیز دال بر همین موضوع است که مدعی است فرد باسواد به عنوان دومین معیار، بعد از تسلط در خواندن و نوشتن به زبان مادری، نیازمند آشنایی با رایانه و یک زبان بین المللی است. این آموزش به منظور ایجاد تسلط نسبی دانشجویان رشته روانشناسی بر متون تخصصی این رشته تدارک دیده شده است. در ابتدا به سنجش هوش (تعاریف و شیوه های اندازه گیری)، سپس به شخصیت، نظریه ها و ارزیابی آن، پس از آن به دسته بندی اختلالات روانی و عناوین و توضیحات شیوه های اصلی درمانی و در پایان این آموزش به نقش استرس در سلامت روانی فرد می پردازیم.

مدرس: علیرضا خیرآبادی مدت زمان آموزش: ۶ ساعت و ۲۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
26

آموزش رفتارشناسی بر اساس مدل DISC

اینکه چرا افراد به شیوه های متفاوت عمل می کنند، چرا اولویت ها و تمایلات افراد دارای تنوع بالایی است، اینکه چرا با برخی از افراد سخت می توان ارتباط برقرار کرد و همواره در ارتباطات خود با گروهی از افراد دچار مشکل می شویم و با برخی ارتباطات مناسب، موثر و صمیمانه ای داریم و یا اینکه ارزش ها، باورها و نگرش های انسان ها تا چه اندازه در ایجاد شخصیت و سبک رفتار آن ها موثر است، همگی سوالاتی است که هر یک به تنهایی می تواند انگیزه ما را برای یادگیری یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین ابزارهای رفتارشناسی به نام مدل DISC، افزایش دهد. امروزه نتایج تحقیقات نشان دهنده آن است که انسان ها تمایل دارند با افراد شبیه زبان ذهن خود ارتباط داشته باشند. آموزش DISC این امکان را برای شما فراهم می سازد که ضمن شناسایی سبک های رفتاری، مشکلات ارتباطی خود را شناسایی کرده و روابط خود را بهبود ببخشید.

مدرس: فرهاد پیری مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
27

آموزش فلسفه کانت

در این آموزش می خواهیم با زبانی ساده و قابل فهم به فلسفه کانت بپردازیم. ایمانوئل کانت از بزرگ ترین فیلسوفان در طول تاریخ است و بسیاری او را هم پایه افلاطون، فیلسوف یونانی، می دانند. او فیلسوفی آلمانی بود که در عصر روشنگری یا عصر عقل می زیست. نام کانت با نام سه اثر فلسفی او گره خورده است که معمولا آن ها را به سه نقد کانت می شناسیم: نقد عقل محض (یا نقد اول)، نقد عقل عملی (یا نقد دوم) و نقد نیروی حکم (یا نقد سوم). کانت معمولا به دشوار نوشتن و استفاده از جملات بسیار طولانی و در نتیجه، غیرقابل فهم مشهور است و همین امر باعث می شود که ما معمولا به خواندن تفسیرهایی که مفسران مختلف درباره فلسفه کانت نوشته اند، اکتفا کنیم و متن های فلسفی خود کانت را مطالعه نکنیم.

مدرس: زهرا زارع مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۵۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
28

آموزش اصول و تکنیک های متقاعد سازی افراد

یکی از مهم ترین مهارت هایی که امروزه در زندگی اجتماعی بسیار مورد نیاز است، مهارت متقاعد سازی افراد است، چرا که افراد تا زمانی که نسبت به چیزی قانع نشوند، خود را ملزم به اجرای آن نمی دانند. متقاعد سازی به زبان ساده یعنی بتوانیم حرف خود را به کرسی بنشانیم، یعنی سایر افراد حرف ما را گوش کرده و به آن عمل می کنند. چنین اتفاقی شاید خیلی رویایی باشد، اما باید بدانیم که پژوهش های زیادی در این زمینه صورت گرفته است که انسان ها چگونه می توانند بر دیگران نفوذ کرده و تاثیرگذار باشند. در این فرادرس با شناسایی اصول مربوطه و طی کردن مسیر نحوه متقاعد سازی افراد در قالب سیزده درس، سعی می شود این مهارت مهم و کاربردی آموزش داده شود.

مدرس: دکتر حسن کاویانی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۱۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
29

آموزش مدیریت تمرکز و توجه و راه های افزایش آن

ما همانی هستیم که به آن توجه می کنیم و اگر ندانیم توجه ما چگونه مصرف می شود، آن وقت است که دچار مشکل می شویم. هر چه قدر قدرت آگاهی ما بیشتر شود، مطمئنا متوجه می شویم که در طول روز چه مقدار بازدهی داریم. این موضوع را باید دانست که هر چه قدر تمرکز انسان در هر کاری بیشتر باشد، بازدهی او نیز بیشتر خواهد شد. ذهن ما در یک زمان نمی تواند به دو چیز متفاوت متمرکز شود، در نتیجه عملکرد به شدت پایین می آید. در عصری هستیم که قدرت تمرکز به خاطر موضوعات مختلف پایین آمده است و در نتیجه باعث ضررهای زیادی شده است. اهمیت این آموزش در این است که با تمرکز داشتن مناسب، انسان می تواند بیشترین بازدهی را داشته و گام های موفقیت خود را خیلی آسان تر طی کند.

مدرس: علیرضا طائی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
30

آموزش روانشناسی فیزیولوژیک

اهمیت مطالعه روانشناسی فیزیولوژیکی این است که به ما در درک ذهن و خودآگاهی کمک می کند. تلاش روانشناسان فیزیولوژیک در آن است که افراد چگونه اطلاعات را به دست می آورند، فکر می‌کنند و چگونه آن را به حافظه می سپارند. سرانجام، هدف روانشناسی فیزیولوژیک درک این مساله است که چگونه سیستم تشکیل‌دهنده سلول‌های مغز قادر به تولید الگوهای رفتاری بی‌نهایتی است که توسط ارگانیسم‌ها نمایش داده می‌شوند.

مدرس: بهناز جوانشیری مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۵۵ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
31

آموزش نظریه های مشاوره و روان درمانی (رایگان)

یکی از ارزرشمندترین ویژگی های علم روانشناسی و فعالیت مشاوره ای، این است که تلاش می کند در حیطه عاطفی و هدف های تربیتی به مراجعان کمک کند تا چگونگی زندگی بهتر را بیاموزند و بتوانند با تمام ظرفیت خویش با محیط تعامل کنند و از استعدادهای بالقوه خود بهره مند شده و بتوانند به تمام شخصیت خود تحقق بخشند که درنتیجه به سلامت روان دست پیدا کنند. از طرفی درس نظریه های روان درمانی یکی از مباحثی است که دانشجویان را با کاربرد نظریه های شخصیت ، آسیب شناسی روانی، مصاحبه بالینی و تشخیص در محیط درمانی آشنا می کند، به همین دلیل سعی شده است منابع مورد استفاده در این فرادرس از معتبرترین منابع رسمی کشور و مجامع علمی و روانشناسی جهان باشد.

مدرس: حسنیه السادات حسینی مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۲۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
موضوعات آموزشی مرتبط